Resultater for Hørsholm Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.98 | ||||||
2 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.42 | ||||||
3 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 42.97 | ||||||
4 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.05 | ||||||
5 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.21 | ||||||
6 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 43.52 | ||||||
7 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.57 | ||||||
8 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.89 | ||||||
8 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 43.89 | ||||||
10 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 44.04 | ||||||
11 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 44.67 | ||||||
12 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 45.42 | ||||||
13 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.67 | ||||||
14 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.61 | ||||||
15 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.64 | ||||||
16 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.04 | ||||||
17 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 50.92 | ||||||
18 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 53.22 | ||||||
19 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.62 | ||||||
20 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.06 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.46 | ||||||
2 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.77 | ||||||
3 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.93 | ||||||
4 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.22 | ||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.00 | ||||||
6 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.66 | ||||||
7 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 37.78 | ||||||
8 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.31 | ||||||
9 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.55 | ||||||
10 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.06 | ||||||
11 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.13 | ||||||
12 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.19 | ||||||
13 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.23 | ||||||
14 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 39.39 | ||||||
14 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 39.39 | ||||||
16 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.83 | ||||||
17 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 39.85 | ||||||
18 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 40.82 | ||||||
19 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 41.06 | ||||||
20 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 41.55 | ||||||
21 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.05 | ||||||
22 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.36 | ||||||
23 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.32 | ||||||
24 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.64 | ||||||
25 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.78 | ||||||
26 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.94 | ||||||
27 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.97 | ||||||
28 | Laura Krogsgaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 47.86 | ||||||
29 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 50.06 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.57 | ||||||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.12 | ||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.27 | ||||||
4 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.16 | ||||||
5 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.22 | ||||||
6 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.43 | ||||||
7 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.89 | ||||||
8 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.92 | ||||||
9 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.21 | ||||||
10 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.34 | ||||||
11 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.54 | ||||||
12 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.65 | ||||||
13 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.24 | ||||||
14 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.54 | ||||||
15 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 38.24 | ||||||
16 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 40.25 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.34 | ||||||
2 | Camille Konge Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.35 | ||||||
3 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.78 | ||||||
4 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 36.98 | ||||||
- | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.67 | ||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 33.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:02 |