Resultat för Vårsimiaden 2019, Skuru
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4X50m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Gladare |
2007 |
AC0707 |
|
36.74 |
|
|
|
|
36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lundgren |
2006 |
AN1506 |
|
36.56 |
|
|
|
|
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
AC8706 |
|
30.53 |
|
|
|
|
1:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Walter Herulf |
2006 |
AN3506 |
|
31.10 |
|
|
|
|
2:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:24.80 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Brian Eriksson |
2007 |
AF1907 |
|
36.65 |
|
|
|
|
36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kasper |
2007 |
AQ7107 |
|
43.86 |
|
|
|
|
1:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Geaney |
2006 |
AH0506 |
|
34.80 |
|
|
|
|
1:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
AR1506 |
|
29.49 |
|
|
|
|
2:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:26.52 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
AI7106 |
|
37.01 |
|
|
|
|
37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zacharias Sandström |
2007 |
AL7307 |
|
43.51 |
|
|
|
|
1:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Forss |
2007 |
AL9107 |
|
34.87 |
|
|
|
|
1:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Trindade |
2006 |
AP6106 |
|
31.13 |
|
|
|
|
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:27.21 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
AI4506 |
|
36.10 |
|
|
|
|
36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Nordlander |
2007 |
AF2707 |
|
44.01 |
|
|
|
|
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tee Thern |
2006 |
AC3106 |
|
35.02 |
|
|
|
|
1:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Allan Herulf |
2006 |
AN4506 |
|
32.08 |
|
|
|
|
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:40.42 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
Milton Eriksson |
2007 |
AC8307 |
|
39.76 |
|
|
|
|
39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Fridliand |
2007 |
AL6307 |
|
46.19 |
|
|
|
|
1:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
|
37.65 |
|
|
|
|
2:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
AL3307 |
|
36.82 |
|
|
|
|
2:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Spårvägen Simförening lag 3 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:42.40 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
Ludwig Höijer |
2006 |
AR6506 |
|
39.70 |
|
|
|
|
39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathanael Alexandersson |
2006 |
AJ7706 |
|
45.20 |
|
|
|
|
1:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Östling |
2007 |
AK8107 |
|
41.22 |
|
|
|
|
2:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vidar Karlström |
2007 |
AK7107 |
|
36.28 |
|
|
|
|
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Skuru Idrottsklubb Lag 1 |
13 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:44.55 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
|
41.43 |
|
|
|
|
41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
AS3107 |
|
49.19 |
|
|
|
|
1:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Klinge |
2006 |
AS0506 |
|
36.65 |
|
|
|
|
2:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Xander Nolte |
2006 |
AW4506 |
|
37.28 |
|
|
|
|
2:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Spårvägen Simförening lag 4 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:57.71 |
+42.78 |
|
|
|
|
|
Japheth Shewa |
2007 |
AL1507 |
|
48.46 |
|
|
|
|
48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilgot Blanck |
2007 |
AF1307 |
|
52.24 |
|
|
|
|
1:40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Öst |
2007 |
AE3507 |
|
46.00 |
|
|
|
|
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Alm |
2006 |
AN1906 |
|
31.01 |
|
|
|
|
2:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Spårvägen Simförening Lag 1 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
AE5706 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Erneholm |
2006 |
AD5506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jöngren |
2006 |
AD5706 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pelle Wanhainen |
2006 |
AL0706 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 12:01:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|