Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Langbane Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 28.29 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.23 | |||||||||
2 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 29.39 | |||||||
Farum Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
3 | Tobias Frederiksen | 2006 | 29.66 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
4 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 30.15 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
5 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 30.18 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.75 | |||||||||
6 | Alexander Kühnell | 2006 | 30.24 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.64 | |||||||||
6 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 30.24 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
8 | Elias Jensen | 2006 | 30.64 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
9 | Oscar Høck Just | 2006 | 30.89 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
10 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 30.92 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
11 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | 30.94 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.84 | |||||||||
12 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 31.46 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.54 | |||||||||
13 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 32.27 | |||||||
Farum Svømmeklub | 32.65 | |||||||||
14 | Johan Klitten | 2006 | 32.69 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
15 | Noah Sanchez | 2006 | 33.01 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.64 | |||||||||
16 | Noah Lester | 2006 | 33.74 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 34.76 | |||||||||
17 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 34.50 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
18 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | 34.69 | |||||||
Farum Svømmeklub | 37.11 | |||||||||
19 | William Foged | 2008 | 34.72 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
20 | Emil Madsen | 2007 | 36.22 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
21 | Nikolaj Pedersen | 2007 | 36.32 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.06 | |||||||||
22 | Emil Nissen | 2006 | 37.87 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
23 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 38.22 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 36.34 | |||||||||
24 | Julius Holst Krabbe | 2007 | 38.31 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
25 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | 38.41 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.31 | |||||||||
25 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 38.41 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
27 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | 38.43 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
28 | Victor Kühl | 2009 | 38.48 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.90 | |||||||||
29 | Alexander Groth | 2008 | 41.30 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 43.68 | |||||||||
30 | Alexander Nielsen | 2006 | 41.63 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.45 | |||||||||
31 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | 42.29 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 43.83 | |||||||||
32 | Loui Arnholtz | 2010 | 43.66 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 42.23 | |||||||||
33 | Christian Dam-Andersen | 2009 | 48.03 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 44.08 | |||||||||
34 | Louis Ditlefsen | 2009 | 49.10 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.43 | |||||||||
35 | Malte Scott Jensen | 2009 | 49.63 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 50.57 | |||||||||
36 | Christian Tronier | 2009 | 50.54 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 52.68 | |||||||||
37 | Lucas Kristiansen | 2009 | 51.66 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 51.13 | |||||||||
38 | Carlos Nicolas Jensen | 2010 | 59.49 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Bastian Eggert | 2009 | 1:00.06 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.68 | |||||||||
- | Alfred Katz-Kolberg | 2007 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 44.57 | |||||||||
- | Oscar Anton Nielsen | 2009 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.74 | |||||||||
- | Mikkel Rasmussen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 45.92 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Skov Grell | 2004 | 29.41 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
2 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 30.12 | |||||||
Herlev Svømning | 30.73 | |||||||||
3 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 30.31 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
4 | Victor Christiansen | 2004 | 30.40 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.60 | |||||||||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | 30.42 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
6 | Scott Foged | 2005 | 30.46 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 30.66 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.12 | |||||||||
7 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 30.66 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 30.70 | |||||||||
9 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 30.91 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
10 | Sofus Funder | 2005 | 30.97 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
11 | Frederik Rasmussen | 2005 | 32.61 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.53 | |||||||||
11 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 32.61 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.39 | |||||||||
- | Viktor Reinholdt Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Lund | 2001 | 24.07 | |||||||
Herlev Svømning | 23.84 | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 24.07 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.49 | |||||||||
3 | Laurits Kenskov | 2001 | 24.79 | |||||||
Herlev Svømning | 24.03 | |||||||||
4 | Andreas Kronborg | 2002 | 25.80 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 25.70 | |||||||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 25.99 | |||||||
Herlev Svømning | 25.72 | |||||||||
6 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 26.19 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 26.75 | |||||||||
7 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 26.24 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 24.92 | |||||||||
8 | Frederik Jørgensen | 2003 | 26.26 | |||||||
Farum Svømmeklub | 25.80 | |||||||||
9 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 26.32 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.03 | |||||||||
10 | Peter Holm | 2003 | 26.47 | |||||||
Herlev Svømning | 26.04 | |||||||||
11 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 26.49 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.32 | |||||||||
12 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 26.54 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
13 | Asger Johansen | 2003 | 26.65 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 26.57 | |||||||||
13 | Daniel Damsbo | 2003 | 26.65 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 27.23 | |||||||||
15 | Carl Kirchhoff | 2002 | 26.89 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
16 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 27.29 | |||||||
Odder Svømmeklub | 27.04 | |||||||||
17 | Simon Sandal | 2003 | 27.35 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 28.05 | |||||||||
18 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 27.62 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.73 | |||||||||
19 | Christian Ong Hansen | 2001 | 28.08 | |||||||
Farum Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
20 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 28.11 | |||||||
Herlev Svømning | 29.03 | |||||||||
- | Lars Reber Knudsen | 2003 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 27.12 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | 25.97 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.26 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 26.40 | |||||||
Vest-Brøndby | 25.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |