2022-01-28   10:03:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Midsommercup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Trine G. Srensen  1997  Brdstrup Svmmeklub    39.40        1:20.36   
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Alberte Kempel Christense  2004  Swim Team Neptun    35.29        1:12.15   
Amalie Holst  2004  Skanderborg Svmmeklub    36.03        1:12.80   
Lrke Asmussen  2003  Svmmeklubben S 68    35.59        1:12.93   
Victoria Broch  2004  Brdstrup Svmmeklub    35.89        1:13.26   
Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svmmeklub    36.02        1:14.81   
Katrine Kruse Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    38.12        1:16.85   
Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svmmeklub    37.48        1:17.07   
Anne Terp  2004  Struer Svmmeklub    37.45        1:17.21   
Nete Kirial  2003  Swim Team Neptun    38.94        1:18.99   
10  Mille Post  2004  Grenaa Svmmeklub    37.49        1:19.13   
11  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svmmeklub    39.50        1:21.88   
12  Emma Knvl  2004  Ebeltoft Svmme Klub    41.12        1:24.69   
13  Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub    42.07        1:25.00   
14  Line Heise  2003  H.G.F. Svmning    42.36        1:25.58   
15  Olivia Wittrup-Jensen  2004  Brdstrup Svmmeklub    41.39        1:25.77   
16  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svmmeklub    43.33        1:27.51   
17  Sofie Holm Rasmussen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub    43.22        1:28.60   
18  Theresa Bertel-rum  2003  Skive Svmmeklub Poseidon    44.52        1:29.06   
19  Ida Tilsted  2004  Ebeltoft Svmme Klub    43.39        1:29.43   
20  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svmmeklub    44.04        1:30.67   
21  Frida Bolesen  2004  Ikast Svmmeklub    46.21        1:38.90   
Matilde Helene Srensen  2004  Brdstrup Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Signe Vestergaard Jensen  2005  Ikast Svmmeklub    32.96        1:07.67   
Clara Jensen  2005  Herning Svmmeklub    35.71        1:13.53   
Laura Hkonsson  2006  Ikast Svmmeklub    35.93        1:14.50   
Kristine Vestergaard  2005  Brnderslev SK08    37.26        1:16.20   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brdstrup Svmmeklub    37.45        1:16.93   
Weronika L. Bjrn  2005  Ikast Svmmeklub    38.30        1:17.49   
Sophie Mller Madsen  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    38.09        1:18.62   
Annemone Rasmussen  2006  Brdstrup Svmmeklub    38.39        1:18.68   
Therese J Helt  2006  Aabybro Idrtsforening    39.35        1:20.14   
10  Katrine Krogh  2005  Ikast Svmmeklub    40.11        1:20.84   
11  Emilie Vring Nielsen  2005  Ikast Svmmeklub    39.69        1:20.87   
12  Nikoline Thygesen  2005  Munkebo Svmme- og Kondiklub    39.17        1:20.93   
13  Marie Kromann Mller  2006  Agfs Svmmeafdeling    39.93        1:21.32   
14  Ida Sndergaard Geiger  2006  Herning Svmmeklub    40.98        1:23.80   
15  Lise Lund Srensen  2005  H.G.F. Svmning    41.16        1:24.00   
16  Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrtsforening    42.16        1:24.68   
17  Freja Duus  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    41.15        1:25.84   
18  Caroline Borup Jacobsen  2006  Struer Svmmeklub    44.19        1:29.10   
19  Stine Hornshj Salomonsen  2006  Herning Svmmeklub    44.92        1:30.36   
20  Julie Mller  2005  Skanderborg Svmmeklub    43.16        1:30.41   
21  Olivia Tilsted  2006  Ebeltoft Svmme Klub    44.61        1:30.45   
22  Freja Kvist  2006  Ebeltoft Svmme Klub            1:35.11   
23  Sara Sholm Vang  2005  Swim Team Neptun    45.93        1:35.13   
24  Maia Bdtker  2005  H.G.F. Svmning    46.96        1:35.18   
25  Ea Gram Mller  2006  Vejle Svmmeklub    47.33        1:36.22   
26  Elisa Jakobsen  2006  Skanderborg Svmmeklub    47.19        1:38.53   
27  Emma Holtz Pedersen  2006  Ebeltoft Svmme Klub    50.10        1:39.20   
28  Mathilde Irmschler  2006  Ikast Svmmeklub    49.61        1:39.77   
29  Silje Zobbe Henriksen  2006  Vildbjerg Svmmeklub    48.05        1:40.95   
30  Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense    49.15        1:41.23   
31  Anna Lis Kristensen  2005  Brdstrup Svmmeklub    48.46        1:43.52   
32  Reinike Veenstra  2006  Svmmeklubben S 68    50.80        1:43.71   
Mille Christiansen  2006  Ikast Svmmeklub            DSQ  EFB 50 m 
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nikoline Michaelsen  2007  Svmmeklubben S 68    38.92        1:19.53   
Sofie Schmidt-Petersen  2007  Skanderborg Svmmeklub    38.58        1:20.32   
Julie Guldmann Mller  2007  Vejle Svmmeklub    40.45        1:23.46   
Tilde N. H. Srensen  2007  Agfs Svmmeafdeling    40.72        1:23.48   
Lea Skjrris Lund  2008  Swim Team Neptun    41.10        1:24.22   
Sille Augustesen  2008  Brdstrup Svmmeklub    41.56        1:24.30   
Simone Trekr Klausen  2007  Brdstrup Svmmeklub    42.93        1:25.45   
Lrke Jervelund  2007  Vejle Svmmeklub    42.59        1:25.57   
Neya Damgaard  2007  Brnderslev SK08            1:26.66   
10  Jasmin Haaning  2007  Skive Svmmeklub Poseidon    43.05        1:28.19   
11  Caroline Petersen  2008  Skanderborg Svmmeklub    44.92        1:28.46   
12  Ida Buur Ovesen  2007  Herning Svmmeklub    43.48        1:29.95   
13  Ingrid Kirk Elkjr  2007  Skanderborg Svmmeklub    44.79        1:31.08   
14  Carlijn Loeven  2008  Herning Svmmeklub    47.06        1:32.74   
15  Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svmmeklub    45.73        1:34.00   
16  Klara Buur Ovesen  2007  Herning Svmmeklub    47.15        1:34.88   
17  Louise Jeppesen  2008  Herning Svmmeklub    45.66        1:35.21   
18  Eline S. B. Kjrsgaard  2007  Ikast Svmmeklub    47.69        1:37.02   
19  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle Svmmeklub    48.21        1:37.24   
20  Mathilde Se  2008  DeltaSwim    47.96        1:37.68   
21  Tuana Kasirga  2007  Ikast Svmmeklub    49.16        1:39.51   
22  Ida Nrregaard Jensen  2007  Munkebo Svmme- og Kondiklub    47.99        1:40.77   
23  Sofia Dalsgaard Hansen  2008  Agfs Svmmeafdeling    49.91        1:41.55   
24  Sarah Bennetsen  2008  Herning Svmmeklub    50.56        1:42.05   
25  Kirstine Knudsen  2007  Brdstrup Svmmeklub    51.68        1:43.17   
26  Karla Nhr Rixen  2008  Vejle Svmmeklub    52.03        1:45.98   
27  Sofie Laursen  2007  Brdstrup Svmmeklub    49.39        1:46.33   
28  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense    53.22        1:47.11   
29  Laura Dahl  2007  Vildbjerg Svmmeklub            1:47.32   
30  Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svmmeklub    54.52        1:54.18   
31  Katinka Rnn Gornitzka  2007  Agfs Svmmeafdeling    56.05        1:54.36   
32  Marie Pind Lavrsen  2007  Ikast Svmmeklub    56.57        1:54.81   
33  Mikkeline Svanholm  2007  Agfs Svmmeafdeling    56.95        1:55.72   
34  Frederikke Wood  2007  Frem Odense    55.89        1:56.38   
35  Sille Hegaard Gilling  2007  Brdstrup Svmmeklub    57.94        1:59.17   
36  Gabriella L Thoustrup  2008  DeltaSwim    1:00.28        1:59.54   
37  Emilie Nrskov Graversen  2007  H.G.F. Svmning    59.89        2:02.06   
38  Emilie Jensen  2007  Vejen Svmmeklub    58.39        2:05.51   
Johanne Riber  2008  DeltaSwim            DNS   
Astrid Hartmann  2008  Vejle Svmmeklub            DSQ  EFB 75 m 
Frida Olesen  2008  Struer Svmmeklub            DSQ  EFB 75 m 
Johanne Kjr Srensen  2007  Skanderborg Svmmeklub            DSQ  EFB 50 m 
Kamma K Bundsgaard  2007  Vejen Svmmeklub            DSQ  EFB 25 m 
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Alberte Knudsen  2009  Vejle Svmmeklub    46.91        1:37.16   
Trine Larsen  2009  Frem Odense    53.27        1:48.68   
Amalie Jrgensen  2010  Frem Odense    54.17        1:51.46   
Sofie Jerlv  2009  DeltaSwim            DSQ  Afsl. p mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner