2022-01-28   09:31:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Midsommercup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Maja Volke  2002  Swim Team Neptun            37.33   
Julie Martinussen  1997  Munkebo Svmme- og Kondiklub            39.00   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svmmeklub            41.76   
Freja Gram  2001  H.G.F. Svmning            48.22   
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svmmeklub Poseidon            33.40   
Freja Rjkjr Rasmussen  2004  Swim Team Neptun            34.41   
Ida Kjrgaard  2003  Skanderborg Svmmeklub            34.92   
Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68            35.65   
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svmmeklub            36.75   
Karoline Thagrd Jakobsen  2004  Struer Svmmeklub            37.68   
Victoria Broch  2004  Brdstrup Svmmeklub            39.20   
Agnete Riis  2003  Ikast Svmmeklub            41.86   
Sofie Skovgaard Srensen  2004  Swim Team Neptun            42.02   
10  Freja Meyer  2004  Ebeltoft Svmme Klub            42.54   
11  Hanh Kim Vu  2004  Frem Odense            43.67   
12  Linnea Persson  2004  H.G.F. Svmning            45.33   
13  Signe N. Andersen  2004  H.G.F. Svmning            48.46   
14  Rebecca Priscilla Hjer  2004  Brdstrup Svmmeklub            1:01.82   
Laura Pedersen  2004  Herning Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svmmeklub            37.34   
Karoline Hansfort  2006  Agfs Svmmeafdeling            38.34   
Stella Harpth  2006  Brdstrup Svmmeklub            38.75   
Cecilie Michaelsen  2005  Svmmeklubben S 68            38.76   
Kristine Vestergaard  2005  Brnderslev SK08            39.03   
Selma Nygreen Sakic  2006  Svmmeklubben S 68            40.31   
Therese J Helt  2006  Aabybro Idrtsforening            41.39   
Mie Asmussen  2005  Svmmeklubben S 68            43.27   
Malou Huss  2006  Agfs Svmmeafdeling            44.22   
10  Freja Duus  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib            44.88   
11  Celina Klse  2006  Munkebo Svmme- og Kondiklub            44.91   
12  Mathilde Irmschler  2006  Ikast Svmmeklub            44.96   
13  Lise Lund Srensen  2005  H.G.F. Svmning            47.76   
14  Astrid Grnbk Kronbak  2005  Munkebo Svmme- og Kondiklub            48.78   
15  Julie Henriksen  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib            49.33   
16  Sara Sholm Vang  2005  Swim Team Neptun            49.35   
17  Silje Helenius Pedersen  2006  H.G.F. Svmning            49.49   
18  Julie Gram  2006  H.G.F. Svmning            50.60   
19  Lrke r Knudsen  2006  DeltaSwim            51.61   
20  Silje Holbll  2006  Vildbjerg Svmmeklub            53.94   
Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg Svmmeklub            DNS   
Mathilde Lindbjerg  2006  Skive Svmmeklub Poseidon            DNS   
Thea Dahl Madsen  2005  Vildbjerg Svmmeklub            DNS   
Emilie Vring Nielsen  2005  Ikast Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  Flere flyben v start 
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Liv Hjorth Jrgensen  2007  Herning Svmmeklub            41.61   
Frederikke Wiese Jacobsen  2007  Swim Team Neptun            42.55   
Alista Maslobojeva  2007  Vejle Svmmeklub            42.92   
Patricia Nttermann  2007  Svmmeklubben S 68            45.57   
Alma Nygreen Sakic  2008  Svmmeklubben S 68            47.77   
Julie Guldmann Mller  2007  Vejle Svmmeklub            47.87   
Anne Sthr  2008  Vejle Svmmeklub            48.00   
Katinka Folke Jensen  2007  Agfs Svmmeafdeling            48.03   
Mille-Marie Dalby Sternbe  2007  Svmmeklubben Koral            48.36   
10  Karoline Christiansen  2007  Svmmeklubben Koral            48.79   
11  Emilie Christensen  2007  Struer Svmmeklub            49.23   
12  Elin Glassou Bach  2008  Struer Svmmeklub            49.51   
13  Johanne Ishi  2008  Struer Svmmeklub            49.59   
14  Cecilie Simmelkjr  2007  Vildbjerg Svmmeklub            49.76   
15  Marie Pilegaard Kfer  2008  Agfs Svmmeafdeling            50.12   
16  Alberte Andersen  2008  Vejle Svmmeklub            50.61   
17  Kira Wolter  2007  Vejle Svmmeklub            50.65   
18  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  Vejle Svmmeklub            51.70   
19  Sofie Bk  2007  Ikast Svmmeklub            52.32   
20  Frida Olesen  2008  Struer Svmmeklub            53.04   
21  Laura Dahl  2007  Vildbjerg Svmmeklub            53.09   
22  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer Svmmeklub            53.16   
23  Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svmmeklub            53.48   
24  Emilia Daa Andersen  2008  Vejle Svmmeklub            53.84   
25  Mathilde Kristensen  2008  Svmmeklubben S 68            53.89   
26  Frederikke Wood  2007  Frem Odense            54.35   
27  Johanne S. Geiger  2008  Herning Svmmeklub            55.73   
28  Kamma K Bundsgaard  2007  Vejen Svmmeklub            55.84   
29  Karoline Iversen  2008  Vildbjerg Svmmeklub            56.16   
30  Anna Nesine Laursen  2007  Ikast Svmmeklub            56.86   
31  Sille Hegaard Gilling  2007  Brdstrup Svmmeklub            58.72   
32  Ida Friberg  2008  Brdstrup Svmmeklub            59.03   
33  Sofie Laursen  2007  Brdstrup Svmmeklub            59.50   
34  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim            1:04.77   
35  Freja Brandt-Larsen  2008  H.G.F. Svmning            1:07.03   
Aya Paulsen  2008  Brdstrup Svmmeklub            DSQ  ej samt berr i vend 
Emilie Jensen  2007  Vejen Svmmeklub            DSQ  Assynk ben 
Emilie Nrskov Graversen  2007  H.G.F. Svmning            DSQ  1 hnd i vend 
Jessie Balslev  2007  Brdstrup Svmmeklub            DSQ  Flere flyben v start 
Karla Nhr Rixen  2008  Vejle Svmmeklub            DSQ  Flere flyben ef vend 
Karla Wittrup-Jensen  2008  Brdstrup Svmmeklub            DSQ  flere flyben v start 
Melanie Frank  2008  Vildbjerg Svmmeklub            DSQ  crawl v start 
Sofia Nielsen  2008  DeltaSwim            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Olivia Holmberg  2009  Vejle Svmmeklub            50.14   
Freya Jensen  2009  Herning Svmmeklub            53.24   
Katrine Mlbak  2009  Ikast Svmmeklub            58.36   
Caroline R. Frandsen  2009  Herning Svmmeklub            59.58   
Trine Larsen  2009  Frem Odense            1:00.32   
Katja Birk Hansen  2009  Ikast Svmmeklub            1:06.78   
Camilla Sjberg  2009  H.G.F. Svmning            1:07.77   
Marie V. Alkrsig  2010  Vildbjerg Svmmeklub            DSQ  1 hnd i vend 
Sille R. Andersen  2010  Vildbjerg Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner