2022-01-28   08:46:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Midsommercup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Elias Hanghj Jonsson  2002  Svmmeklubben S 68    27.75        56.72   
Robert Versteegen  2001  Brdstrup Svmmeklub    27.37        56.76   
Andreas Weje  1998  Grenaa Svmmeklub    27.90        56.89   
Frederik Klver  1998  Munkebo Svmme- og Kondiklub    28.41        59.47   
Mads B Jensen  2002  Brnderslev SK08    28.87        1:00.25   
Alexander Roe  1997  Svmmeklubben Koral    29.24        1:01.57   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svmmeklub    29.73        1:01.99   
Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svmmeklub    29.97        1:02.81   
Simon Finch  2002  Skanderborg Svmmeklub    30.48        1:03.44   
10  Victor Borgen Elvens  2001  Aabybro Idrtsforening    31.13        1:03.87   
11  Simon Tuelstrup Bechmann  2001  Brdstrup Svmmeklub    31.56        1:05.57   
12  Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub    31.19        1:06.22   
13  Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svmmeklubben Koral    34.19        1:11.90   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Malthe Theisen  2003  Ikast Svmmeklub    28.02        58.20   
Magnus stergaard Barslev  2003  Aabybro Idrtsforening    28.11        58.44   
Rasmus Rank Nrgaard  2003  Aabybro Idrtsforening    28.65        59.17   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svmmeklub    29.07        1:00.73   
Sophus Lund e  2003  Skanderborg Svmmeklub    29.52        1:00.94   
Axel Hvam  2003  Swim Team Neptun    30.61        1:03.58   
Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrtsforening    31.29        1:04.55   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svmning    31.66        1:04.73   
Oskar Wiwe Brste  2004  Herning Svmmeklub    31.96        1:04.95   
10  Valdemar Petersen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub    31.35        1:05.84   
11  Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svmmeklub    32.06        1:06.42   
12  Asbjrn Hjerrild  2003  Grenaa Svmmeklub    32.24        1:06.67   
13  Jakob Mller Nielsen  2004  Ikast Svmmeklub    33.30        1:09.76   
14  Sander Kejser  2003  H.G.F. Svmning    35.14        1:13.52   
15  Emil Stidsen  2003  H.G.F. Svmning    40.09        1:21.72   
16  Thomas Saugmann Srensen  2003  Munkebo Svmme- og Kondiklub    41.17        1:26.93   
17  Mazen Sharaf  2003  Brdstrup Svmmeklub    44.39        1:37.65   
Jan Damm Rasmussen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub            DNS   
Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Matti Andersen  2005  Brdstrup Svmmeklub    28.76        59.48   
Mathias Nybro Laursen  2005  Auning Svmmeklub    28.79        59.93   
Johan H Brorson  2006  Swim Team Neptun    29.69        1:02.48   
Daniel Marcus Le  2006  Agfs Svmmeafdeling    29.91        1:02.64   
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer Svmmeklub    31.26        1:03.81   
Mathias . Barslev  2006  Aabybro Idrtsforening    31.19        1:04.31   
Sren Winther Hald  2005  Struer Svmmeklub    31.72        1:04.50   
Mads Mlgaard  2006  Aabybro Idrtsforening    31.43        1:04.60   
Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrtsforening    31.88        1:05.04   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svmmeklub    31.22        1:05.04   
11  Kasper Jensen  2005  Ikast Svmmeklub    31.74        1:05.81   
12  Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svmmeklub    32.48        1:06.39   
13  Villads Seneca  2006  Agfs Svmmeafdeling    32.68        1:06.55   
14  Lukas Mogensen  2005  Swim Team Neptun    32.92        1:08.43   
15  Nicolai N. H. Srensen  2006  Agfs Svmmeafdeling    33.17        1:09.44   
16  Karl B. Hansen  2006  Agfs Svmmeafdeling    33.63        1:09.96   
17  Lasse Hjorth Jrgensen  2006  Herning Svmmeklub    33.44        1:10.06   
18  Sebastian D. Rasmussen  2005  Herning Svmmeklub    34.00        1:10.09   
19  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs Svmmeafdeling    34.20        1:10.67   
20  Mikkel Kjr Mikkelsen  2005  Herning Svmmeklub    33.39        1:12.25   
21  Mads Schelde Jensen  2006  Vejen Svmmeklub    36.16        1:13.55   
22  Elias Alminde Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    34.91        1:13.69   
23  Andreas Laursen  2006  Swim Team Neptun    35.41        1:13.98   
24  Oliver Normand  2005  Svmmeklubben Koral    35.78        1:14.43   
25  Bertram Knudsen  2006  Ikast Svmmeklub    36.66        1:14.61   
26  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svmmeklub    36.50        1:15.85   
27  Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense    37.27        1:16.90   
28  Mads Jeppesen  2006  Herning Svmmeklub    36.52        1:17.61   
29  Anton Mller Olesen  2005  Struer Svmmeklub    38.96        1:21.85   
30  Sren Egedal  2005  Struer Svmmeklub    39.43        1:21.91   
31  Toke Gormsen  2006  Vejen Svmmeklub    39.42        1:22.00   
32  Christoffer Andersen  2006  Munkebo Svmme- og Kondiklub    39.98        1:22.45   
33  Noah Hier  2006  Vejen Svmmeklub    40.55        1:23.16   
34  Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim    41.81        1:29.45   
35  Kristian Kruse Frederikse  2006  H.G.F. Svmning    41.29        1:31.68   
36  Elias Scheffmann  2006  Vejle Svmmeklub    46.09        1:36.09   
37  Sebastian Thielst  2005  Brnderslev SK08    46.47        1:36.98   
38  August Heltborg  2006  Svmmeklubben S 68    47.40        1:39.00   
Philip Bendtsen  2005  Svmmeklubben S 68            DNS   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Toke stergaard Pedersen  2007  Vejle Svmmeklub    33.26        1:10.87   
Malthe Le Fevre  2008  Brdstrup Svmmeklub    35.64        1:14.46   
Rasmus Gandrup Nejmann  2007  Swim Team Neptun    36.30        1:15.52   
Sophus Henningsen  2007  H.G.F. Svmning    35.58        1:16.21   
Valdemar Theisen  2007  Ikast Svmmeklub    37.14        1:17.03   
Vitus Kjr Jorsal  2007  Ebeltoft Svmme Klub    37.10        1:18.27   
Mathias Mller Madsen  2008  Svmmeklubben Delfinen Strib    37.45        1:18.51   
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle Svmmeklub    37.40        1:19.01   
Albert Olesen  2008  Ikast Svmmeklub    37.15        1:19.61   
10  Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim    37.12        1:20.17   
11  Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svmmeklub    37.39        1:21.58   
12  Magnus Kjr Holm  2008  Ikast Svmmeklub    40.75        1:23.91   
13  Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim    39.99        1:25.23   
14  Annas Sallam  2008  Brdstrup Svmmeklub    39.97        1:26.21   
15  Sylvester Neto  2007  Frem Odense    42.23        1:26.77   
16  Anders Peter Kristensen  2007  H.G.F. Svmning    41.44        1:27.63   
17  Peter Suder Lassen  2007  Agfs Svmmeafdeling    40.31        1:27.72   
18  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  Agfs Svmmeafdeling    40.94        1:28.09   
19  Bastian Ladekjr  2007  DeltaSwim    40.77        1:28.28   
20  Martin Kjr Thorsen  2008  Herning Svmmeklub    39.95        1:28.35   
21  Felix Yung K Gotfredsen  2008  Herning Svmmeklub    40.86        1:28.74   
22  Gustav Hansen  2008  Vejle Svmmeklub    40.67        1:28.77   
23  Maciej Dworzanski  2008  Svmmeklubben S 68    43.19        1:28.79   
24  Zakarias L. Bjrn  2008  Ikast Svmmeklub    41.36        1:28.84   
25  Morten Holst-Jensen  2008  Swim Team Neptun    40.87        1:29.20   
26  Simon Sholm Vang  2008  Swim Team Neptun    42.81        1:29.31   
27  Mathias Hjsgaard Hansen  2007  Frem Odense    41.27        1:29.48   
28  Alexander Breinholt  2008  Vejle Svmmeklub    43.94        1:31.66   
29  Elias Vand  2007  Skanderborg Svmmeklub    44.16        1:33.10   
30  Lau Lamberg  2007  Munkebo Svmme- og Kondiklub    44.58        1:34.85   
31  Gisli Magnusson  2008  Brdstrup Svmmeklub    43.54        1:34.87   
32  Oliver Jrgensen  2008  Frem Odense    45.65        1:36.49   
33  Alexander Yung K Gotfreds  2008  Herning Svmmeklub    47.61        1:37.44   
34  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle Svmmeklub    47.59        1:37.64   
35  Tobias Hirup  2007  DeltaSwim    45.32        1:37.66   
36  Rasmus Wadskjr  2008  Vejen Svmmeklub    47.60        1:38.18   
37  Victor Langberg Aakjr  2008  Agfs Svmmeafdeling    46.35        1:38.53   
38  Lucas Srensen  2007  H.G.F. Svmning    45.75        1:38.58   
39  Magnus Karlberg  2007  Herning Svmmeklub    46.52        1:40.95   
40  Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense    47.50        1:41.22   
41  Hjalte Nymann Bukholt  2007  Brnderslev SK08    45.29        1:41.72   
42  Karl Emil Sthr Lose  2007  Herning Svmmeklub    50.77        1:47.03   
43  Anton Dybbl Monberg  2008  Brdstrup Svmmeklub    51.33        1:49.25   
44  Sander Drews  2008  Brnderslev SK08    51.43        1:49.59   
Hjalte Dupont Lomholt  2007  Herning Svmmeklub            DNS   
Christian Pedersen  2007  Vejen Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Simon Christensen  2009  Vejle Svmmeklub    38.16        1:23.28   
Oliver Se  2009  DeltaSwim    40.33        1:26.83   
Berthram Byskov  2009  DeltaSwim    43.33        1:33.85   
Kristian Knudsen  2009  Brdstrup Svmmeklub    51.67        1:54.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:08 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svmme- og Kondiklub    30.70        1:04.24   
Trine G. Srensen  1997  Brdstrup Svmmeklub    33.62        1:10.23   
Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svmmeklub    35.46        1:13.19   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svmmeklub    34.52        1:14.00   
Maja Drk  2002  Munkebo Svmme- og Kondiklub    38.56        1:20.54   
Freja Gram  2001  H.G.F. Svmning    40.00        1:23.43   
Ea Thomsen  2001  Munkebo Svmme- og Kondiklub    43.87        1:32.37   
                     
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Katrine Kruse Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    29.07        1:00.08   
Freja Rjkjr Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    29.28        1:01.66   
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svmmeklub    30.33        1:02.48   
Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svmmeklub    30.23        1:03.06   
Anne Terp  2004  Struer Svmmeklub    30.77        1:03.45   
Karoline Thagrd Jakobsen  2004  Struer Svmmeklub    31.67        1:05.62   
Amalie Holst  2004  Skanderborg Svmmeklub    32.29        1:06.48   
Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svmmeklub    32.28        1:06.85   
Line Heise  2003  H.G.F. Svmning    32.75        1:07.38   
10  Mille Winther  2003  Svmmeklubben S 68    32.64        1:07.49   
11  Thea Brndum  2004  Swim Team Neptun    32.81        1:07.81   
12  Lrke Asmussen  2003  Svmmeklubben S 68    32.60        1:08.12   
13  Mathilde Mller  2004  Swim Team Neptun    32.38        1:08.16   
14  Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svmmeklub    33.05        1:08.90   
15  Victoria Broch  2004  Brdstrup Svmmeklub    33.35        1:09.51   
16  Emma Jensen  2003  Svmmeklubben S 68    34.14        1:11.07   
17  Nete Kirial  2003  Swim Team Neptun    33.63        1:11.21   
18  Olivia Wittrup-Jensen  2004  Brdstrup Svmmeklub    33.69        1:11.56   
19  Katrine Bisgaard  2003  Skanderborg Svmmeklub    34.71        1:11.76   
20  Ida Tilsted  2004  Ebeltoft Svmme Klub    34.33        1:12.14   
21  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svmmeklub    34.41        1:13.82   
22  Agnete Riis  2003  Ikast Svmmeklub    36.57        1:16.19   
23  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svmmeklub    36.19        1:16.27   
24  Theresa Bertel-rum  2003  Skive Svmmeklub Poseidon    37.34        1:17.11   
25  Matilde Helene Srensen  2004  Brdstrup Svmmeklub    36.83        1:18.77   
26  Frida Bolesen  2004  Ikast Svmmeklub    37.57        1:19.67   
27  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svmmeklub    37.60        1:20.43   
28  Emma Kjr Johannesen  2004  Brnderslev SK08    39.16        1:21.16   
29  Jane Andersen  2004  H.G.F. Svmning    40.30        1:22.19   
30  Hanh Kim Vu  2004  Frem Odense    39.52        1:24.68   
31  Rebecca Priscilla Hjer  2004  Brdstrup Svmmeklub    46.07        1:41.96   
Laura Pedersen  2004  Herning Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sofie Kruse Rasmussen  2005  Swim Team Neptun    29.88        1:01.85   
Signe Vestergaard Jensen  2005  Ikast Svmmeklub    30.61        1:03.15   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brdstrup Svmmeklub    30.68        1:03.19   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svmmeklub Poseidon    30.67        1:03.41   
Katrine Beg Thormann  2006  Ikast Svmmeklub    32.34        1:06.30   
Sophie Mller Madsen  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    31.98        1:06.36   
Clara Jensen  2005  Herning Svmmeklub    32.33        1:06.45   
Laura Hkonsson  2006  Ikast Svmmeklub    32.75        1:07.04   
Weronika L. Bjrn  2005  Ikast Svmmeklub    32.75        1:07.07   
10  Ida Rnnow  2006  Aabybro Idrtsforening    32.18        1:07.81   
11  Therese T. Kallestrup  2006  Agfs Svmmeafdeling    32.27        1:08.01   
12  Flora Fogh Rubenius  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    31.58        1:08.28   
13  Lucca Filipowicz  2005  Grenaa Svmmeklub    32.47        1:08.56   
14  Mie Asmussen  2005  Svmmeklubben S 68    32.82        1:09.68   
15  Freya Mikkelsen  2005  Swim Team Neptun    33.77        1:09.79   
16  Annemone Rasmussen  2006  Brdstrup Svmmeklub    34.46        1:10.14   
17  Ane K. Zachariassen  2005  Brdstrup Svmmeklub    33.63        1:10.63   
18  Rasmine Johansen  2005  Munkebo Svmme- og Kondiklub    33.64        1:10.91   
19  Stella Harpth  2006  Brdstrup Svmmeklub    34.73        1:11.95   
20  Teresa Juel Winther  2005  Herning Svmmeklub    34.75        1:12.34   
21  Kirstine Buch  2005  Svmmeklubben Koral    34.99        1:12.61   
22  Nikoline Thygesen  2005  Munkebo Svmme- og Kondiklub    35.16        1:13.25   
23  Anne Klby Christensen  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    36.24        1:13.64   
24  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svmmeklub    34.45        1:13.67   
25  Olivia Tilsted  2006  Ebeltoft Svmme Klub    36.74        1:16.91   
26  Caroline Borup Jacobsen  2006  Struer Svmmeklub    37.67        1:17.14   
27  Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs Svmmeafdeling    37.24        1:17.91   
28  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense    35.85        1:17.92   
29  Ida Sndergaard Geiger  2006  Herning Svmmeklub    38.63        1:19.63   
30  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs Svmmeafdeling    38.46        1:19.76   
31  Mille Christiansen  2006  Ikast Svmmeklub    37.72        1:20.26   
32  Maia Bdtker  2005  H.G.F. Svmning    40.66        1:22.62   
33  Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense    40.69        1:23.09   
34  Lrke r Knudsen  2006  DeltaSwim    40.14        1:23.42   
35  Stine Hornshj Salomonsen  2006  Herning Svmmeklub    40.40        1:23.77   
36  Freja Kvist  2006  Ebeltoft Svmme Klub    39.08        1:23.85   
37  Ea Gram Mller  2006  Vejle Svmmeklub    40.47        1:24.28   
38  Silje Zobbe Henriksen  2006  Vildbjerg Svmmeklub    39.56        1:25.65   
39  Sara Holst Gregersen  2006  Svmmeklubben Koral    40.00        1:25.76   
40  Silje Helenius Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    40.69        1:27.30   
41  Elisa Jakobsen  2006  Skanderborg Svmmeklub    41.13        1:28.77   
42  Reinike Veenstra  2006  Svmmeklubben S 68    43.90        1:33.22   
43  Anna Lis Kristensen  2005  Brdstrup Svmmeklub    43.63        1:34.72   
Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg Svmmeklub            DNS   
Mathilde Lindbjerg  2006  Skive Svmmeklub Poseidon            DNS   
Thea Dahl Madsen  2005  Vildbjerg Svmmeklub            DNS   
Emma Thorup Kristensen  2006  Brnderslev SK08            DNF   
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sofie Schmidt-Petersen  2007  Skanderborg Svmmeklub    32.58        1:08.43   
Liv Hjorth Jrgensen  2007  Herning Svmmeklub    33.77        1:08.89   
Johanne Schleimann  2007  Agfs Svmmeafdeling    33.50        1:09.93   
Caroline Petersen  2008  Skanderborg Svmmeklub    35.33        1:11.63   
Nikoline Michaelsen  2007  Svmmeklubben S 68    33.76        1:11.80   
Sille Augustesen  2008  Brdstrup Svmmeklub    34.67        1:14.21   
Lrke Jervelund  2007  Vejle Svmmeklub    36.48        1:15.43   
Signe Broe Larsen  2007  Brnderslev SK08    36.14        1:15.57   
Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim    36.69        1:15.96   
10  Sofie Karlov Nielsen  2007  Vejle Svmmeklub    36.75        1:16.77   
11  Patricia Nttermann  2007  Svmmeklubben S 68    37.17        1:16.89   
12  Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svmmeklub    36.53        1:18.09   
13  Julie Guldmann Mller  2007  Vejle Svmmeklub    36.14        1:18.11   
14  Simone Trekr Klausen  2007  Brdstrup Svmmeklub    36.72        1:18.36   
15  Ingrid Kirk Elkjr  2007  Skanderborg Svmmeklub    37.66        1:19.36   
16  Lea Skjrris Lund  2008  Swim Team Neptun    36.83        1:19.67   
17  Emilie Christensen  2007  Struer Svmmeklub    38.46        1:19.96   
18  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svmmeklub    38.06        1:19.99   
19  Carlijn Loeven  2008  Herning Svmmeklub    39.09        1:20.38   
20  Alista Maslobojeva  2007  Vejle Svmmeklub    37.43        1:20.81   
21  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svmmeklub    38.03        1:21.38   
22  Karoline Poder Kristensen  2007  Vejen Svmmeklub    39.53        1:21.60   
23  Malou Brogaard  2007  Brnderslev SK08    40.03        1:22.03   
24  Johanne Kjr Srensen  2007  Skanderborg Svmmeklub    39.98        1:23.59   
25  Karoline Christiansen  2007  Svmmeklubben Koral    39.62        1:23.68   
26  Laura Dahl  2007  Vildbjerg Svmmeklub            1:24.49   
27  Cecilie Simmelkjr  2007  Vildbjerg Svmmeklub    38.42        1:25.13   
28  Emma Hauerslev  2007  Brnderslev SK08    38.30        1:25.24   
29  Katinka Folke Jensen  2007  Agfs Svmmeafdeling    40.95        1:25.95   
30  Eline S. B. Kjrsgaard  2007  Ikast Svmmeklub    39.99        1:25.98   
31  Mathilde Se  2008  DeltaSwim    40.99        1:26.78   
32  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle Svmmeklub    42.91        1:27.24   
33  Emilia Daa Andersen  2008  Vejle Svmmeklub    40.00        1:27.41   
34  Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    41.40        1:27.48   
35  Tuana Kasirga  2007  Ikast Svmmeklub    41.98        1:28.70   
36  Kira Wolter  2007  Vejle Svmmeklub    43.58        1:29.38   
37  Alberte Andersen  2008  Vejle Svmmeklub    42.40        1:29.61   
38  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense    44.49        1:30.74   
39  Kirstine Knudsen  2007  Brdstrup Svmmeklub    43.05        1:30.83   
40  Elin Glassou Bach  2008  Struer Svmmeklub    42.84        1:30.91   
41  Johanne Ishi  2008  Struer Svmmeklub    40.32        1:31.62   
42  Karoline Iversen  2008  Vildbjerg Svmmeklub    42.23        1:32.74   
43  Mathilde Kristensen  2008  Svmmeklubben S 68    43.71        1:33.00   
44  Marie Pilegaard Kfer  2008  Agfs Svmmeafdeling    45.06        1:33.89   
45  Sofia Dalsgaard Hansen  2008  Agfs Svmmeafdeling    44.79        1:33.97   
46  Mille-Marie Dalby Sternbe  2007  Svmmeklubben Koral    44.18        1:34.42   
47  Freja Brandt-Larsen  2008  H.G.F. Svmning    44.42        1:34.85   
48  Sarah Bennetsen  2008  Herning Svmmeklub    44.94        1:35.07   
49  Sille Hegaard Gilling  2007  Brdstrup Svmmeklub    45.98        1:36.08   
50  Frederikke Wood  2007  Frem Odense    44.50        1:36.13   
51  Sarah Dyekjr Finseth  2007  Svmmeklubben Delfinen Strib    44.59        1:36.47   
52  Emilie Jensen  2007  Vejen Svmmeklub    42.92        1:38.91   
53  Jessie Balslev  2007  Brdstrup Svmmeklub    46.61        1:39.11   
54  Sofie Laursen  2007  Brdstrup Svmmeklub    46.39        1:40.26   
55  Sofie Bk  2007  Ikast Svmmeklub            1:40.88   
56  Ida Friberg  2008  Brdstrup Svmmeklub    45.13        1:41.53   
57  Melanie Frank  2008  Vildbjerg Svmmeklub    48.42        1:41.75   
58  Mikkeline Svanholm  2007  Agfs Svmmeafdeling    50.04        1:43.73   
59  Katinka Rnn Gornitzka  2007  Agfs Svmmeafdeling    50.74        1:44.35   
60  Anna Nesine Laursen  2007  Ikast Svmmeklub    51.08        1:45.65   
61  Kamma K Bundsgaard  2007  Vejen Svmmeklub    47.20        1:47.37   
62  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim    53.57        1:53.01   
63  Aya Paulsen  2008  Brdstrup Svmmeklub    50.88        1:56.33   
64  Karla Wittrup-Jensen  2008  Brdstrup Svmmeklub    58.01        2:03.24   
Johanne Riber  2008  DeltaSwim            DNS   
                     
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle Svmmeklub    41.67        1:26.30   
Trine Larsen  2009  Frem Odense    43.02        1:31.74   
Olivia Holmberg  2009  Vejle Svmmeklub    45.74        1:37.87   
Sofie Boelskift Jensen  2009  Brnderslev SK08    47.63        1:38.85   
Amalie Jrgensen  2010  Frem Odense    48.15        1:41.12   
Katja Birk Hansen  2009  Ikast Svmmeklub    52.16        1:49.91   
Camilla Sjberg  2009  H.G.F. Svmning    52.39        1:51.54   
Sofie Jerlv  2009  DeltaSwim    1:28.08        3:02.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:26 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 3, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Chris Lund Rasmussen  2001  Skive Svmmeklub Poseidon    28.79  1:05.23  1:45.95    2:15.65   
Robert Versteegen  2001  Brdstrup Svmmeklub    31.19  1:11.81  1:54.80    2:28.69   
Simon Finch  2002  Skanderborg Svmmeklub    34.37  1:15.97  2:03.66    2:39.45   
Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub    34.16  1:22.93  2:13.76    2:55.97   
                     
 
Lb 3, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Rasmus Hkonsson  2004  Ikast Svmmeklub    30.50  1:06.50  1:49.51    2:21.56   
Sophus Lund e  2003  Skanderborg Svmmeklub    33.47  1:14.28  2:00.76    2:34.90   
Oskar Mller Olesen  2003  Struer Svmmeklub    38.55  1:19.87  2:04.39    2:40.51   
Jacob Mrup  2004  H.G.F. Svmning    34.96  1:18.17  2:09.53    2:46.86   
Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrtsforening    38.75  1:21.51  2:10.46    2:47.22   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svmning    36.67  1:21.13  2:12.00    2:48.59   
Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svmmeklub    36.65  1:21.16  2:13.54    2:53.60   
Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svmmeklub    43.07  1:26.94  2:23.03    3:02.36   
                     
 
Lb 3, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Theis Nelander  2005  Ikast Svmmeklub    30.91  1:07.86  1:48.50    2:21.86   
Sigurd Wemmelund  2005  Herning Svmmeklub    32.72  1:13.43  1:57.62    2:33.72   
Johan H Brorson  2006  Swim Team Neptun    36.95  1:17.73  2:03.31    2:39.12   
Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrtsforening    35.43  1:17.45  2:08.17    2:42.00   
Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svmmeklub    36.91  1:16.96  2:06.83    2:43.53   
Mads Rager Larsen  2005  Swim Team Neptun    36.12  1:21.13  2:14.75    2:53.79   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svmning    38.93  1:27.37  2:21.21    3:03.03   
Elias Alminde Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    43.01  1:30.96  2:24.84    3:03.37   
Simon Juel  2006  Vejle Svmmeklub    49.58  1:39.21  2:41.88    3:24.73   
10  Mathias Bach  2005  Swim Team Neptun    47.45  1:44.29  2:50.39    3:36.63   
Anton Sommerlund Jensen  2006  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  svm p mave v 80m 
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svmmeklub            DSQ  ej samt. v/150m 
                     
 
Lb 3, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Toke stergaard Pedersen  2007  Vejle Svmmeklub    37.15  1:21.95  2:17.32    2:57.94   
Jacob Bundgaard  2007  Svmmeklubben S 68    42.82  1:28.78  2:19.60    2:58.14   
Frederik Jrgensen  2008  Vejle Svmmeklub    40.30  1:28.50  2:26.76    3:14.58   
Emil Askov Mller Peterse  2007  Skanderborg Svmmeklub    49.46  1:38.92  2:31.72    3:15.50   
Rasmus Gandrup Nejmann  2007  Swim Team Neptun    44.77  1:33.99  2:33.74    3:17.24   
Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svmmeklub    48.68  1:38.17  2:42.92    3:25.55   
Jacob Taudorf  2007  Skanderborg Svmmeklub            DSQ  EFB v 75m 
Magne Andersen  2007  Brdstrup Svmmeklub            DSQ  afslut ryg p mave 
Sophus Henningsen  2007  H.G.F. Svmning            DSQ  ej sam arm v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 4, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mille Post  2004  Grenaa Svmmeklub    35.13  1:19.75  2:13.25    2:56.62   
Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svmning    38.18  1:25.98  2:19.80    2:59.32   
Naya Blyn  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub    40.25  1:25.10  2:15.84    2:59.60   
Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub    42.77  1:27.06  2:19.17    3:02.29   
                     
 
Lb 4, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Caroline Bomholt Jensen  2005  Brnderslev SK08    33.54  1:13.88  2:01.63    2:40.02   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrtsforening    35.56  1:17.50  2:07.41    2:42.04   
Katrine Beg Thormann  2006  Ikast Svmmeklub    34.36  1:18.94  2:07.55    2:44.54   
Anna Dora Bernsdorf  2006  Svmmeklubben Delfinen Strib    33.47  1:16.68  2:09.21    2:47.54   
Cecilie Michaelsen  2005  Svmmeklubben S 68    35.90  1:20.50  2:07.99    2:49.07   
Ida Rnnow  2006  Aabybro Idrtsforening    39.79  1:25.63  2:15.65    2:53.07   
Katrine Krogh  2005  Ikast Svmmeklub    38.28  1:21.91  2:12.20    2:53.40   
Selma Nygreen Sakic  2006  Svmmeklubben S 68    38.18  1:26.92  2:15.83    2:59.28   
Marie Kromann Mller  2006  Agfs Svmmeafdeling    41.34  1:27.51  2:18.83    2:59.44   
10  Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrtsforening    39.71  1:26.10  2:21.80    3:03.41   
11  Ane K. Zachariassen  2005  Brdstrup Svmmeklub    40.36  1:28.30  2:25.87    3:05.58   
12  Anne Klby Christensen  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    40.54  1:28.88  2:25.50    3:05.82   
13  Maja Brndum  2006  Swim Team Neptun    40.69  1:28.94  2:28.26    3:10.20   
14  Josefine Hgh  2005  Svmmeklubben S 68    40.05  1:30.37  2:29.14    3:13.59   
15  Julie Mller  2005  Skanderborg Svmmeklub    47.26  1:36.80  2:34.99    3:19.31   
16  Olivia Tilsted  2006  Ebeltoft Svmme Klub    44.87  1:34.98  2:35.84    3:20.73   
17  Rikke Ydemann Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    39.87  1:32.24  2:32.75    3:21.13   
18  Emma Holtz Pedersen  2006  Ebeltoft Svmme Klub    42.89  1:38.89  2:39.66    3:26.39   
19  Astrid Hansen  2006  Vejle Svmmeklub    49.07  1:40.53  2:43.21    3:29.58   
20  Reinike Veenstra  2006  Svmmeklubben S 68    56.04  1:48.19  2:59.97    3:51.21   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svmmeklub Poseidon            DSQ  Tyvstart 
Philippa Anker  2006  Skanderborg Svmmeklub            DSQ  afsl p mave i ryg 
Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning Svmmeklub            DSQ  afsl p mave i ryg 
                     
 
Lb 4, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Jasmin Haaning  2007  Skive Svmmeklub Poseidon    41.59  1:28.48  2:20.67    3:00.55   
Tilde N. H. Srensen  2007  Agfs Svmmeafdeling    39.73  1:26.15  2:22.30    3:05.56   
Sille Augustesen  2008  Brdstrup Svmmeklub    44.99  1:34.16  2:29.82    3:10.50   
Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim    45.53  1:37.20  2:36.57    3:16.62   
Iben Thomasen  2008  Brnderslev SK08    43.96  1:34.40  2:31.12    3:16.98   
Ida Buur Ovesen  2007  Herning Svmmeklub    52.03  1:41.59      3:26.28   
Louise Jeppesen  2008  Herning Svmmeklub    46.81  1:38.47  2:39.24    3:27.61   
Klara Buur Ovesen  2007  Herning Svmmeklub    47.45  1:39.05  2:40.15    3:32.12   
Lrke Scheffmann  2007  Skanderborg Svmmeklub    54.13  1:50.57  2:51.35    3:37.60   
10  Astrid Hartmann  2008  Vejle Svmmeklub    48.66  1:41.04  2:47.89    3:40.29   
11  Asta Klemmensen  2008  Herning Svmmeklub    50.19  1:47.33  2:51.75    3:41.13   
12  Johanne Ishi  2008  Struer Svmmeklub    53.03  1:49.21  2:47.99    3:42.89   
13  Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svmmeklub    51.55  1:46.99  2:52.16    3:45.55   
14  Ida Nrregaard Jensen  2007  Munkebo Svmme- og Kondiklub    52.30  1:47.24  3:02.82    3:52.18   
15  Marie Pind Lavrsen  2007  Ikast Svmmeklub    1:01.06  2:00.79  3:10.26    4:05.47   
16  Gabriella L Thoustrup  2008  DeltaSwim    59.36  2:07.75  3:19.55    4:17.24   
Malou Brogaard  2007  Brnderslev SK08            DNF   
Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle Svmmeklub            DSQ  afsl p mave i ryg 
Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svmmeklub            DSQ  afsl p mave i ryg 
Lrke Jervelund  2007  Vejle Svmmeklub            DSQ  p maven v 52 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svmmeklub            35.07   
Simon Andersen  2000  Aabybro Idrtsforening            36.88   
Simon Tuelstrup Bechmann  2001  Brdstrup Svmmeklub            37.02   
Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svmme- og Kondiklub            38.79   
Jesper Thyssen  1995  Grenaa Svmmeklub            39.45   
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svmmeklubben Koral            41.72   
Mikkel Kbke  1999  Grenaa Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svmmeklub            34.07   
Rasmus Rank Nrgaard  2003  Aabybro Idrtsforening            35.12   
Jacob Aagaard Andersen  2004  Brnderslev SK08            35.24   
Oskar Mller Olesen  2003  Struer Svmmeklub            37.64   
Asbjrn Hjerrild  2003  Grenaa Svmmeklub            40.33   
Valdemar Petersen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub            41.41   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svmning            41.89   
Sander Kejser  2003  H.G.F. Svmning            42.22   
Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svmmeklub            50.22   
10  Mazen Sharaf  2003  Brdstrup Svmmeklub            50.54   
11  Thomas Saugmann Srensen  2003  Munkebo Svmme- og Kondiklub            51.60   
                     
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonas Gaur  2005  Agfs Svmmeafdeling            33.40   
Kasper Jensen  2005  Ikast Svmmeklub            36.90   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svmmeklub            37.28   
Villads Seneca  2006  Agfs Svmmeafdeling            40.45   
Mathias . Barslev  2006  Aabybro Idrtsforening            40.79   
Magnus Andersen  2005  Svmmeklubben Koral            42.00   
Mads Rager Larsen  2005  Swim Team Neptun            42.69   
Bjrn H. Christiansen  2006  Munkebo Svmme- og Kondiklub            44.31   
Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs Svmmeafdeling            44.98   
10  Oliver Normand  2005  Svmmeklubben Koral            47.71   
11  Sren Egedal  2005  Struer Svmmeklub            48.00   
12  Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svmning            49.72   
13  Simon N. Andersen  2006  H.G.F. Svmning            50.14   
14  Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim            51.27   
15  Anton Mller Olesen  2005  Struer Svmmeklub            51.68   
16  Sebastian Thielst  2005  Brnderslev SK08            59.42   
Philip Bendtsen  2005  Svmmeklubben S 68            DNS   
Esben Frimand  2006  H.G.F. Svmning            DSQ  1 hnd i vend v 25m 
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sebastian Porsborg  2007  Aabybro Idrtsforening            37.88   
Jacob Bundgaard  2007  Svmmeklubben S 68            43.72   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim            47.31   
Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim            49.46   
Mathias Hjsgaard Hansen  2007  Frem Odense            50.27   
Valdemar Theisen  2007  Ikast Svmmeklub            50.58   
Alexander Buch  2008  Svmmeklubben Koral            50.62   
Tobias Hirup  2007  DeltaSwim            52.55   
Anders Peter Kristensen  2007  H.G.F. Svmning            54.74   
10  Bastian Ladekjr  2007  DeltaSwim            55.16   
11  Martin Kjr Thorsen  2008  Herning Svmmeklub            55.34   
12  Magnus Kjr Holm  2008  Ikast Svmmeklub            55.41   
13  Alexander Yung K Gotfreds  2008  Herning Svmmeklub            56.45   
14  Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svmmeklub            56.90   
15  Lucas Srensen  2007  H.G.F. Svmning            57.56   
16  Simon Sholm Vang  2008  Swim Team Neptun            58.36   
17  Maciej Dworzanski  2008  Svmmeklubben S 68            59.31   
18  Annas Sallam  2008  Brdstrup Svmmeklub            1:00.76   
19  Gisli Magnusson  2008  Brdstrup Svmmeklub            1:03.51   
Hjalte Dupont Lomholt  2007  Herning Svmmeklub            DNS   
Theodor van Den Berg  2008  Vejle Svmmeklub            DNS   
Zakarias L. Bjrn  2008  Ikast Svmmeklub            DNF   
Felix Yung K Gotfredsen  2008  Herning Svmmeklub            DSQ  flere flyben v start 
Patrick Gadeberg  2007  Ikast Svmmeklub            DSQ  flere flyben v start 
                     
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Simon Christensen  2009  Vejle Svmmeklub            53.58   
Berthram Byskov  2009  DeltaSwim            1:06.85   
Kristian Knudsen  2009  Brdstrup Svmmeklub            DSQ  crawlben v 7m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:37 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Maja Volke  2002  Swim Team Neptun            37.33   
Julie Martinussen  1997  Munkebo Svmme- og Kondiklub            39.00   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svmmeklub            41.76   
Freja Gram  2001  H.G.F. Svmning            48.22   
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svmmeklub Poseidon            33.40   
Freja Rjkjr Rasmussen  2004  Swim Team Neptun            34.41   
Ida Kjrgaard  2003  Skanderborg Svmmeklub            34.92   
Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68            35.65   
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svmmeklub            36.75   
Karoline Thagrd Jakobsen  2004  Struer Svmmeklub            37.68   
Victoria Broch  2004  Brdstrup Svmmeklub            39.20   
Agnete Riis  2003  Ikast Svmmeklub            41.86   
Sofie Skovgaard Srensen  2004  Swim Team Neptun            42.02   
10  Freja Meyer  2004  Ebeltoft Svmme Klub            42.54   
11  Hanh Kim Vu  2004  Frem Odense            43.67   
12  Linnea Persson  2004  H.G.F. Svmning            45.33   
13  Signe N. Andersen  2004  H.G.F. Svmning            48.46   
14  Rebecca Priscilla Hjer  2004  Brdstrup Svmmeklub            1:01.82   
Laura Pedersen  2004  Herning Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svmmeklub            37.34   
Karoline Hansfort  2006  Agfs Svmmeafdeling            38.34   
Stella Harpth  2006  Brdstrup Svmmeklub            38.75   
Cecilie Michaelsen  2005  Svmmeklubben S 68            38.76   
Kristine Vestergaard  2005  Brnderslev SK08            39.03   
Selma Nygreen Sakic  2006  Svmmeklubben S 68            40.31   
Therese J Helt  2006  Aabybro Idrtsforening            41.39   
Mie Asmussen  2005  Svmmeklubben S 68            43.27   
Malou Huss  2006  Agfs Svmmeafdeling            44.22   
10  Freja Duus  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib            44.88   
11  Celina Klse  2006  Munkebo Svmme- og Kondiklub            44.91   
12  Mathilde Irmschler  2006  Ikast Svmmeklub            44.96   
13  Lise Lund Srensen  2005  H.G.F. Svmning            47.76   
14  Astrid Grnbk Kronbak  2005  Munkebo Svmme- og Kondiklub            48.78   
15  Julie Henriksen  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib            49.33   
16  Sara Sholm Vang  2005  Swim Team Neptun            49.35   
17  Silje Helenius Pedersen  2006  H.G.F. Svmning            49.49   
18  Julie Gram  2006  H.G.F. Svmning            50.60   
19  Lrke r Knudsen  2006  DeltaSwim            51.61   
20  Silje Holbll  2006  Vildbjerg Svmmeklub            53.94   
Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg Svmmeklub            DNS   
Mathilde Lindbjerg  2006  Skive Svmmeklub Poseidon            DNS   
Thea Dahl Madsen  2005  Vildbjerg Svmmeklub            DNS   
Emilie Vring Nielsen  2005  Ikast Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  Flere flyben v start 
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Liv Hjorth Jrgensen  2007  Herning Svmmeklub            41.61   
Frederikke Wiese Jacobsen  2007  Swim Team Neptun            42.55   
Alista Maslobojeva  2007  Vejle Svmmeklub            42.92   
Patricia Nttermann  2007  Svmmeklubben S 68            45.57   
Alma Nygreen Sakic  2008  Svmmeklubben S 68            47.77   
Julie Guldmann Mller  2007  Vejle Svmmeklub            47.87   
Anne Sthr  2008  Vejle Svmmeklub            48.00   
Katinka Folke Jensen  2007  Agfs Svmmeafdeling            48.03   
Mille-Marie Dalby Sternbe  2007  Svmmeklubben Koral            48.36   
10  Karoline Christiansen  2007  Svmmeklubben Koral            48.79   
11  Emilie Christensen  2007  Struer Svmmeklub            49.23   
12  Elin Glassou Bach  2008  Struer Svmmeklub            49.51   
13  Johanne Ishi  2008  Struer Svmmeklub            49.59   
14  Cecilie Simmelkjr  2007  Vildbjerg Svmmeklub            49.76   
15  Marie Pilegaard Kfer  2008  Agfs Svmmeafdeling            50.12   
16  Alberte Andersen  2008  Vejle Svmmeklub            50.61   
17  Kira Wolter  2007  Vejle Svmmeklub            50.65   
18  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  Vejle Svmmeklub            51.70   
19  Sofie Bk  2007  Ikast Svmmeklub            52.32   
20  Frida Olesen  2008  Struer Svmmeklub            53.04   
21  Laura Dahl  2007  Vildbjerg Svmmeklub            53.09   
22  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer Svmmeklub            53.16   
23  Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svmmeklub            53.48   
24  Emilia Daa Andersen  2008  Vejle Svmmeklub            53.84   
25  Mathilde Kristensen  2008  Svmmeklubben S 68            53.89   
26  Frederikke Wood  2007  Frem Odense            54.35   
27  Johanne S. Geiger  2008  Herning Svmmeklub            55.73   
28  Kamma K Bundsgaard  2007  Vejen Svmmeklub            55.84   
29  Karoline Iversen  2008  Vildbjerg Svmmeklub            56.16   
30  Anna Nesine Laursen  2007  Ikast Svmmeklub            56.86   
31  Sille Hegaard Gilling  2007  Brdstrup Svmmeklub            58.72   
32  Ida Friberg  2008  Brdstrup Svmmeklub            59.03   
33  Sofie Laursen  2007  Brdstrup Svmmeklub            59.50   
34  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim            1:04.77   
35  Freja Brandt-Larsen  2008  H.G.F. Svmning            1:07.03   
Aya Paulsen  2008  Brdstrup Svmmeklub            DSQ  ej samt berr i vend 
Emilie Jensen  2007  Vejen Svmmeklub            DSQ  Assynk ben 
Emilie Nrskov Graversen  2007  H.G.F. Svmning            DSQ  1 hnd i vend 
Jessie Balslev  2007  Brdstrup Svmmeklub            DSQ  Flere flyben v start 
Karla Nhr Rixen  2008  Vejle Svmmeklub            DSQ  Flere flyben ef vend 
Karla Wittrup-Jensen  2008  Brdstrup Svmmeklub            DSQ  flere flyben v start 
Melanie Frank  2008  Vildbjerg Svmmeklub            DSQ  crawl v start 
Sofia Nielsen  2008  DeltaSwim            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Olivia Holmberg  2009  Vejle Svmmeklub            50.14   
Freya Jensen  2009  Herning Svmmeklub            53.24   
Katrine Mlbak  2009  Ikast Svmmeklub            58.36   
Caroline R. Frandsen  2009  Herning Svmmeklub            59.58   
Trine Larsen  2009  Frem Odense            1:00.32   
Katja Birk Hansen  2009  Ikast Svmmeklub            1:06.78   
Camilla Sjberg  2009  H.G.F. Svmning            1:07.77   
Marie V. Alkrsig  2010  Vildbjerg Svmmeklub            DSQ  1 hnd i vend 
Sille R. Andersen  2010  Vildbjerg Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:19   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 7, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Elias Hanghj Jonsson  2002  Svmmeklubben S 68    31.53        1:03.69   
Ejnar Truelsen  2002  Herning Svmmeklub    31.44        1:03.77   
Andreas Weje  1998  Grenaa Svmmeklub    31.67        1:04.51   
Mads B Jensen  2002  Brnderslev SK08    33.43        1:08.37   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svmmeklub    34.11        1:10.85   
Victor Borgen Elvens  2001  Aabybro Idrtsforening    36.62        1:17.15   
                     
 
Lb 7, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Rasmus Hkonsson  2004  Ikast Svmmeklub    30.97        1:04.32   
Magnus stergaard Barslev  2003  Aabybro Idrtsforening    32.12        1:06.17   
Malthe Theisen  2003  Ikast Svmmeklub    33.99        1:10.12   
Thomas Kjr Thorsen  2004  Herning Svmmeklub    34.16        1:11.82   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svmmeklub    35.61        1:12.81   
Jacob Toft  2003  Aabybro Idrtsforening    36.02        1:12.96   
Jakob Mller Nielsen  2004  Ikast Svmmeklub    37.95        1:18.44   
Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrtsforening    39.60        1:19.93   
Emil Stidsen  2003  H.G.F. Svmning    47.06        1:36.56   
Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svmmeklub            DNS   
Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svmmeklub            DSQ  EFB 75 m 
                     
 
Lb 7, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Theis Nelander  2005  Ikast Svmmeklub    33.20        1:08.12   
Matti Andersen  2005  Brdstrup Svmmeklub    34.85        1:11.16   
Nicolai N. H. Srensen  2006  Agfs Svmmeafdeling    36.13        1:14.46   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svmmeklub    38.31        1:19.06   
Karl B. Hansen  2006  Agfs Svmmeafdeling    38.63        1:19.29   
Sebastian D. Rasmussen  2005  Herning Svmmeklub    39.63        1:19.88   
Mikkel Kjr Mikkelsen  2005  Herning Svmmeklub    44.10        1:29.19   
Bertram Knudsen  2006  Ikast Svmmeklub    45.02        1:29.32   
Mads Schelde Jensen  2006  Vejen Svmmeklub    44.09        1:29.91   
10  Anton Sommerlund Jensen  2006  Agfs Svmmeafdeling    43.00        1:30.12   
11  Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense    45.60        1:32.57   
12  Toke Gormsen  2006  Vejen Svmmeklub    45.71        1:32.59   
13  Bertil Top Simonsen  2006  Ebeltoft Svmme Klub    47.63        1:35.15   
14  Sren Egedal  2005  Struer Svmmeklub    48.29        1:39.91   
15  August Heltborg  2006  Svmmeklubben S 68    50.37        1:44.21   
Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svmning            DNS   
Anton Mller Olesen  2005  Struer Svmmeklub            DSQ  EFB v 75 m 
Noah Hier  2006  Vejen Svmmeklub            DSQ  EFB 75 m 
Simon Juel  2006  Vejle Svmmeklub            DSQ  EFB 25 m 
                     
 
Lb 7, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Magne Andersen  2007  Brdstrup Svmmeklub    42.53        1:27.69   
Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svmmeklub    42.12        1:28.45   
Malthe Le Fevre  2008  Brdstrup Svmmeklub    44.40        1:29.96   
Rasmus Gandrup Nejmann  2007  Swim Team Neptun    44.96        1:31.18   
Christian Pedersen  2007  Vejen Svmmeklub    45.09        1:31.40   
Vitus Kjr Jorsal  2007  Ebeltoft Svmme Klub    46.43        1:33.24   
Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim    45.92        1:33.70   
Mathias Mller Madsen  2008  Svmmeklubben Delfinen Strib    46.55        1:34.30   
Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  Agfs Svmmeafdeling    48.35        1:37.64   
10  Bastian Ladekjr  2007  DeltaSwim    48.40        1:38.53   
11  Morten Holst-Jensen  2008  Swim Team Neptun    47.98        1:38.97   
12  Alexander Breinholt  2008  Vejle Svmmeklub    48.38        1:39.40   
13  Peter Suder Lassen  2007  Agfs Svmmeafdeling    48.84        1:39.63   
14  Patrick Gadeberg  2007  Ikast Svmmeklub    50.23        1:42.40   
15  Lucas Srensen  2007  H.G.F. Svmning    50.53        1:42.69   
16  Magnus Kjr Holm  2008  Ikast Svmmeklub    50.45        1:43.26   
17  Victor Langberg Aakjr  2008  Agfs Svmmeafdeling    52.72        1:46.21   
18  Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense    52.81        1:48.00   
19  Oliver Jrgensen  2008  Frem Odense    52.87        1:49.90   
20  Rasmus Wadskjr  2008  Vejen Svmmeklub    57.71        1:56.07   
21  Magnus Karlberg  2007  Herning Svmmeklub    55.49        1:56.99   
22  Karl Emil Sthr Lose  2007  Herning Svmmeklub    57.90        1:57.75   
23  Anton Dybbl Monberg  2008  Brdstrup Svmmeklub    56.64        2:02.24   
Gisli Magnusson  2008  Brdstrup Svmmeklub            DSQ  Svm mave 20 m 
Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle Svmmeklub            DSQ  Mavelig ved 25 m 
Sebastian Holler Bdtker  2007  H.G.F. Svmning            DSQ  Svm mave 50 m 
Sylvester Neto  2007  Frem Odense            DSQ  EFB 75 m 
                     
 
Lb 7, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Berthram Byskov  2009  DeltaSwim            DSQ  E.F.B. ved 75 m 
Oliver Se  2009  DeltaSwim            DSQ  Maveliggende v 51 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:19 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Trine G. Srensen  1997  Brdstrup Svmmeklub    39.40        1:20.36   
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Alberte Kempel Christense  2004  Swim Team Neptun    35.29        1:12.15   
Amalie Holst  2004  Skanderborg Svmmeklub    36.03        1:12.80   
Lrke Asmussen  2003  Svmmeklubben S 68    35.59        1:12.93   
Victoria Broch  2004  Brdstrup Svmmeklub    35.89        1:13.26   
Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svmmeklub    36.02        1:14.81   
Katrine Kruse Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    38.12        1:16.85   
Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svmmeklub    37.48        1:17.07   
Anne Terp  2004  Struer Svmmeklub    37.45        1:17.21   
Nete Kirial  2003  Swim Team Neptun    38.94        1:18.99   
10  Mille Post  2004  Grenaa Svmmeklub    37.49        1:19.13   
11  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svmmeklub    39.50        1:21.88   
12  Emma Knvl  2004  Ebeltoft Svmme Klub    41.12        1:24.69   
13  Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub    42.07        1:25.00   
14  Line Heise  2003  H.G.F. Svmning    42.36        1:25.58   
15  Olivia Wittrup-Jensen  2004  Brdstrup Svmmeklub    41.39        1:25.77   
16  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svmmeklub    43.33        1:27.51   
17  Sofie Holm Rasmussen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub    43.22        1:28.60   
18  Theresa Bertel-rum  2003  Skive Svmmeklub Poseidon    44.52        1:29.06   
19  Ida Tilsted  2004  Ebeltoft Svmme Klub    43.39        1:29.43   
20  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svmmeklub    44.04        1:30.67   
21  Frida Bolesen  2004  Ikast Svmmeklub    46.21        1:38.90   
Matilde Helene Srensen  2004  Brdstrup Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Signe Vestergaard Jensen  2005  Ikast Svmmeklub    32.96        1:07.67   
Clara Jensen  2005  Herning Svmmeklub    35.71        1:13.53   
Laura Hkonsson  2006  Ikast Svmmeklub    35.93        1:14.50   
Kristine Vestergaard  2005  Brnderslev SK08    37.26        1:16.20   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brdstrup Svmmeklub    37.45        1:16.93   
Weronika L. Bjrn  2005  Ikast Svmmeklub    38.30        1:17.49   
Sophie Mller Madsen  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    38.09        1:18.62   
Annemone Rasmussen  2006  Brdstrup Svmmeklub    38.39        1:18.68   
Therese J Helt  2006  Aabybro Idrtsforening    39.35        1:20.14   
10  Katrine Krogh  2005  Ikast Svmmeklub    40.11        1:20.84   
11  Emilie Vring Nielsen  2005  Ikast Svmmeklub    39.69        1:20.87   
12  Nikoline Thygesen  2005  Munkebo Svmme- og Kondiklub    39.17        1:20.93   
13  Marie Kromann Mller  2006  Agfs Svmmeafdeling    39.93        1:21.32   
14  Ida Sndergaard Geiger  2006  Herning Svmmeklub    40.98        1:23.80   
15  Lise Lund Srensen  2005  H.G.F. Svmning    41.16        1:24.00   
16  Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrtsforening    42.16        1:24.68   
17  Freja Duus  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    41.15        1:25.84   
18  Caroline Borup Jacobsen  2006  Struer Svmmeklub    44.19        1:29.10   
19  Stine Hornshj Salomonsen  2006  Herning Svmmeklub    44.92        1:30.36   
20  Julie Mller  2005  Skanderborg Svmmeklub    43.16        1:30.41   
21  Olivia Tilsted  2006  Ebeltoft Svmme Klub    44.61        1:30.45   
22  Freja Kvist  2006  Ebeltoft Svmme Klub            1:35.11   
23  Sara Sholm Vang  2005  Swim Team Neptun    45.93        1:35.13   
24  Maia Bdtker  2005  H.G.F. Svmning    46.96        1:35.18   
25  Ea Gram Mller  2006  Vejle Svmmeklub    47.33        1:36.22   
26  Elisa Jakobsen  2006  Skanderborg Svmmeklub    47.19        1:38.53   
27  Emma Holtz Pedersen  2006  Ebeltoft Svmme Klub    50.10        1:39.20   
28  Mathilde Irmschler  2006  Ikast Svmmeklub    49.61        1:39.77   
29  Silje Zobbe Henriksen  2006  Vildbjerg Svmmeklub    48.05        1:40.95   
30  Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense    49.15        1:41.23   
31  Anna Lis Kristensen  2005  Brdstrup Svmmeklub    48.46        1:43.52   
32  Reinike Veenstra  2006  Svmmeklubben S 68    50.80        1:43.71   
Mille Christiansen  2006  Ikast Svmmeklub            DSQ  EFB 50 m 
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nikoline Michaelsen  2007  Svmmeklubben S 68    38.92        1:19.53   
Sofie Schmidt-Petersen  2007  Skanderborg Svmmeklub    38.58        1:20.32   
Julie Guldmann Mller  2007  Vejle Svmmeklub    40.45        1:23.46   
Tilde N. H. Srensen  2007  Agfs Svmmeafdeling    40.72        1:23.48   
Lea Skjrris Lund  2008  Swim Team Neptun    41.10        1:24.22   
Sille Augustesen  2008  Brdstrup Svmmeklub    41.56        1:24.30   
Simone Trekr Klausen  2007  Brdstrup Svmmeklub    42.93        1:25.45   
Lrke Jervelund  2007  Vejle Svmmeklub    42.59        1:25.57   
Neya Damgaard  2007  Brnderslev SK08            1:26.66   
10  Jasmin Haaning  2007  Skive Svmmeklub Poseidon    43.05        1:28.19   
11  Caroline Petersen  2008  Skanderborg Svmmeklub    44.92        1:28.46   
12  Ida Buur Ovesen  2007  Herning Svmmeklub    43.48        1:29.95   
13  Ingrid Kirk Elkjr  2007  Skanderborg Svmmeklub    44.79        1:31.08   
14  Carlijn Loeven  2008  Herning Svmmeklub    47.06        1:32.74   
15  Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svmmeklub    45.73        1:34.00   
16  Klara Buur Ovesen  2007  Herning Svmmeklub    47.15        1:34.88   
17  Louise Jeppesen  2008  Herning Svmmeklub    45.66        1:35.21   
18  Eline S. B. Kjrsgaard  2007  Ikast Svmmeklub    47.69        1:37.02   
19  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle Svmmeklub    48.21        1:37.24   
20  Mathilde Se  2008  DeltaSwim    47.96        1:37.68   
21  Tuana Kasirga  2007  Ikast Svmmeklub    49.16        1:39.51   
22  Ida Nrregaard Jensen  2007  Munkebo Svmme- og Kondiklub    47.99        1:40.77   
23  Sofia Dalsgaard Hansen  2008  Agfs Svmmeafdeling    49.91        1:41.55   
24  Sarah Bennetsen  2008  Herning Svmmeklub    50.56        1:42.05   
25  Kirstine Knudsen  2007  Brdstrup Svmmeklub    51.68        1:43.17   
26  Karla Nhr Rixen  2008  Vejle Svmmeklub    52.03        1:45.98   
27  Sofie Laursen  2007  Brdstrup Svmmeklub    49.39        1:46.33   
28  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense    53.22        1:47.11   
29  Laura Dahl  2007  Vildbjerg Svmmeklub            1:47.32   
30  Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svmmeklub    54.52        1:54.18   
31  Katinka Rnn Gornitzka  2007  Agfs Svmmeafdeling    56.05        1:54.36   
32  Marie Pind Lavrsen  2007  Ikast Svmmeklub    56.57        1:54.81   
33  Mikkeline Svanholm  2007  Agfs Svmmeafdeling    56.95        1:55.72   
34  Frederikke Wood  2007  Frem Odense    55.89        1:56.38   
35  Sille Hegaard Gilling  2007  Brdstrup Svmmeklub    57.94        1:59.17   
36  Gabriella L Thoustrup  2008  DeltaSwim    1:00.28        1:59.54   
37  Emilie Nrskov Graversen  2007  H.G.F. Svmning    59.89        2:02.06   
38  Emilie Jensen  2007  Vejen Svmmeklub    58.39        2:05.51   
Johanne Riber  2008  DeltaSwim            DNS   
Astrid Hartmann  2008  Vejle Svmmeklub            DSQ  EFB 75 m 
Frida Olesen  2008  Struer Svmmeklub            DSQ  EFB 75 m 
Johanne Kjr Srensen  2007  Skanderborg Svmmeklub            DSQ  EFB 50 m 
Kamma K Bundsgaard  2007  Vejen Svmmeklub            DSQ  EFB 25 m 
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Alberte Knudsen  2009  Vejle Svmmeklub    46.91        1:37.16   
Trine Larsen  2009  Frem Odense    53.27        1:48.68   
Amalie Jrgensen  2010  Frem Odense    54.17        1:51.46   
Sofie Jerlv  2009  DeltaSwim            DSQ  Afsl. p mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:33 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:16   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 9, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Jesper Thyssen  1995  Grenaa Svmmeklub    41.22  1:28.75  2:17.94    3:07.38   
                     
 
Lb 9, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Jacob Aagaard Andersen  2004  Brnderslev SK08    38.98  1:23.73  2:08.99    2:49.45   
Oskar Mller Olesen  2003  Struer Svmmeklub    39.84  1:22.99  2:09.00    2:52.52   
Sander Kejser  2003  H.G.F. Svmning    44.25  1:37.58  2:31.56    3:24.06   
Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svmmeklub            DSQ  flere flyben v start 
                     
 
Lb 9, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Jonas Gaur  2005  Agfs Svmmeafdeling    36.09  1:18.62  2:01.78    2:42.85   
Sigurd Wemmelund  2005  Herning Svmmeklub    38.85  1:22.24  2:07.58    2:51.49   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svmmeklub    41.18  1:27.17  2:13.49    2:59.05   
Sren Winther Hald  2005  Struer Svmmeklub    42.37  1:30.65  2:19.45    3:06.34   
Bjrn H. Christiansen  2006  Munkebo Svmme- og Kondiklub    46.38  1:40.66  2:37.61    3:33.70   
Simon N. Andersen  2006  H.G.F. Svmning    57.93  2:03.56  3:06.57    4:09.43   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svmning            DSQ  Assynk arme v 150m 
                     
 
Lb 9, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Sebastian Porsborg  2007  Aabybro Idrtsforening    42.46  1:31.01  2:19.43    3:05.88   
Lau Lamberg  2007  Munkebo Svmme- og Kondiklub    53.80  1:53.92  2:57.04    3:55.58   
Tobias Hirup  2007  DeltaSwim    53.93  1:57.01  2:59.19    3:56.41   
Alexander Buch  2008  Svmmeklubben Koral    55.56  1:56.91  2:59.01    4:02.94   
Jacob Taudorf  2007  Skanderborg Svmmeklub    55.69  1:59.16  3:02.30    4:03.54   
Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle Svmmeklub    1:02.68  2:13.81  3:19.49    4:27.39   
Emil Askov Mller Peterse  2007  Skanderborg Svmmeklub            DSQ  Assynk arme 
Gustav Hansen  2008  Vejle Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 9, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Simon Christensen  2009  Vejle Svmmeklub    55.97  2:00.76  3:08.41    4:15.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:16 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 10, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Ida Kjrgaard  2003  Skanderborg Svmmeklub    37.45  1:18.18  1:59.77    2:41.29   
Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68    39.81  1:24.50  2:09.69    2:53.83   
Karoline Thagrd Jakobsen  2004  Struer Svmmeklub    41.07  1:25.87  2:13.04    3:00.06   
Agnete Riis  2003  Ikast Svmmeklub    43.63  1:33.93  2:26.49    3:19.06   
Naya Blyn  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub    46.54  1:39.12  2:32.69    3:23.62   
Linnea Persson  2004  H.G.F. Svmning    48.08  1:42.59  2:37.81    3:33.96   
Hanh Kim Vu  2004  Frem Odense    48.53  1:44.16  2:42.16    3:39.55   
Signe N. Andersen  2004  H.G.F. Svmning    51.68  1:51.50  2:53.74    3:51.32   
Laura Pedersen  2004  Herning Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 10, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svmmeklub    40.53  1:23.91  2:08.61    2:54.18   
Cecilie Michaelsen  2005  Svmmeklubben S 68    40.58  1:27.06  2:14.57    3:01.47   
Karoline Hansfort  2006  Agfs Svmmeafdeling    41.86  1:28.42  2:15.37    3:01.51   
Selma Nygreen Sakic  2006  Svmmeklubben S 68    20.63  42.94  1:29.79    3:08.00   
Stella Harpth  2006  Brdstrup Svmmeklub    44.21  1:33.99  2:24.82    3:12.32   
Ida Rnnow  2006  Aabybro Idrtsforening    43.80  1:34.18  2:26.54    3:18.75   
Philippa Anker  2006  Skanderborg Svmmeklub    47.85  1:45.70  2:44.06    3:41.60   
Silje Helenius Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    50.50  1:49.22  2:49.86    3:49.94   
Julie Henriksen  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    53.02  1:53.80  2:54.30    3:53.76   
                     
 
Lb 10, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Alista Maslobojeva  2007  Vejle Svmmeklub    43.97  1:35.67  2:29.04    3:22.36   
Frederikke Wiese Jacobsen  2007  Swim Team Neptun    47.96  1:40.79  2:35.04    3:26.16   
Sofie Karlov Nielsen  2007  Vejle Svmmeklub    48.11  1:41.58  2:36.17    3:30.06   
Neya Damgaard  2007  Brnderslev SK08    48.86  1:42.67  2:37.21    3:31.16   
Anne Sthr  2008  Vejle Svmmeklub    51.36  1:46.73  2:43.27    3:37.62   
Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle Svmmeklub    50.83  1:47.45  2:43.81    3:38.05   
Iben Thomasen  2008  Brnderslev SK08    52.57  1:49.23  2:45.29    3:39.66   
Alma Nygreen Sakic  2008  Svmmeklubben S 68    49.19  1:46.13  2:45.68    3:43.09   
Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svmmeklub    51.96  1:50.58  2:50.53    3:48.67   
10  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  Vejle Svmmeklub    53.22  1:54.13  2:57.49    3:59.06   
11  Sofie Bk  2007  Ikast Svmmeklub    52.94  1:52.04  2:55.21    3:59.15   
12  Frida Olesen  2008  Struer Svmmeklub    56.31  2:00.83  3:04.66    4:07.94   
13  Asta Klemmensen  2008  Herning Svmmeklub    56.64  2:00.80  3:07.53    4:14.13   
14  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer Svmmeklub    57.96  2:03.58  3:10.63    4:15.69   
15  Sarah Dyekjr Finseth  2007  Svmmeklubben Delfinen Strib    58.62  2:06.29  3:16.44    4:22.85   
Johanne Ishi  2008  Struer Svmmeklub            DNS   
Alberte Andersen  2008  Vejle Svmmeklub            DSQ  fl. flyben uds 150 m 
Karoline Poder Kristensen  2007  Vejen Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 10, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Olivia Holmberg  2009  Vejle Svmmeklub    51.63  1:49.27  2:47.50    3:43.58   
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle Svmmeklub            DSQ  2 armt. u. vand star 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:32 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:57   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 11, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Andreas Weje  1998  Grenaa Svmmeklub            25.99   
Robert Versteegen  2001  Brdstrup Svmmeklub            26.17   
Frederik Klver  1998  Munkebo Svmme- og Kondiklub            26.24   
Mads B Jensen  2002  Brnderslev SK08            26.81   
Alexander Roe  1997  Svmmeklubben Koral            27.17   
Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svmme- og Kondiklub            28.37   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svmmeklub            28.47   
Simon Finch  2002  Skanderborg Svmmeklub            28.74   
Victor Borgen Elvens  2001  Aabybro Idrtsforening            28.79   
10  Simon Andersen  2000  Aabybro Idrtsforening            28.82   
11  Simon Tuelstrup Bechmann  2001  Brdstrup Svmmeklub            29.41   
12  Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub            29.67   
13  Jesper Thyssen  1995  Grenaa Svmmeklub            30.55   
14  Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svmmeklubben Koral            31.84   
Mikkel Kbke  1999  Grenaa Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 11, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rasmus Hkonsson  2004  Ikast Svmmeklub            26.59   
Rasmus Rank Nrgaard  2003  Aabybro Idrtsforening            26.61   
Malthe Theisen  2003  Ikast Svmmeklub            27.09   
Sophus Lund e  2003  Skanderborg Svmmeklub            27.76   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svmmeklub            27.96   
Thomas Kjr Thorsen  2004  Herning Svmmeklub            28.67   
Oskar Wiwe Brste  2004  Herning Svmmeklub            29.33   
Valdemar Petersen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub            29.51   
Asbjrn Hjerrild  2003  Grenaa Svmmeklub            29.58   
10  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrtsforening            29.93   
11  Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svmning            30.01   
12  Oskar Mller Olesen  2003  Struer Svmmeklub            30.68   
13  Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrtsforening            30.95   
14  Emil Stidsen  2003  H.G.F. Svmning            37.82   
Jan Damm Rasmussen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub            DNS   
Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 11, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Theis Nelander  2005  Ikast Svmmeklub            27.17   
Mathias Nybro Laursen  2005  Auning Svmmeklub            27.51   
Matti Andersen  2005  Brdstrup Svmmeklub            27.80   
Johan H Brorson  2006  Swim Team Neptun            28.54   
Daniel Marcus Le  2006  Agfs Svmmeafdeling            28.87   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svmmeklub            28.89   
Mathias . Barslev  2006  Aabybro Idrtsforening            28.95   
Mads Mlgaard  2006  Aabybro Idrtsforening            29.18   
Sren Winther Hald  2005  Struer Svmmeklub            29.23   
10  Lasse Klint Nielsen  2006  Struer Svmmeklub            29.31   
11  Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svmmeklub            29.41   
12  Lukas Mogensen  2005  Swim Team Neptun            29.71   
13  Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrtsforening            29.94   
14  Mads Rager Larsen  2005  Swim Team Neptun            30.46   
15  Magnus Andersen  2005  Svmmeklubben Koral            30.70   
16  Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svmmeklub            31.11   
17  Andreas Laursen  2006  Swim Team Neptun            31.77   
18  Esben Frimand  2006  H.G.F. Svmning            31.87   
19  Sebastian D. Rasmussen  2005  Herning Svmmeklub            32.05   
20  Mikkel Kjr Mikkelsen  2005  Herning Svmmeklub            32.08   
21  Lasse Hjorth Jrgensen  2006  Herning Svmmeklub            32.64   
22  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svmmeklub            33.15   
23  Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense            33.42   
24  Oliver Normand  2005  Svmmeklubben Koral            33.68   
25  Toke Gormsen  2006  Vejen Svmmeklub            35.68   
26  Christoffer Andersen  2006  Munkebo Svmme- og Kondiklub            35.86   
27  Bertil Top Simonsen  2006  Ebeltoft Svmme Klub            36.45   
28  Anton Mller Olesen  2005  Struer Svmmeklub            37.28   
29  Sren Egedal  2005  Struer Svmmeklub            37.70   
30  Kristian Kruse Frederikse  2006  H.G.F. Svmning            39.05   
31  Elias Scheffmann  2006  Vejle Svmmeklub            40.70   
32  Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim            41.10   
33  Sebastian Thielst  2005  Brnderslev SK08            44.95   
34  August Heltborg  2006  Svmmeklubben S 68            45.80   
Philip Bendtsen  2005  Svmmeklubben S 68            DNS   
Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svmning            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 11, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jacob Bundgaard  2007  Svmmeklubben S 68            33.59   
Sophus Henningsen  2007  H.G.F. Svmning            33.60   
Vitus Kjr Jorsal  2007  Ebeltoft Svmme Klub            33.96   
Malthe Le Fevre  2008  Brdstrup Svmmeklub            34.92   
Mathias Mller Madsen  2008  Svmmeklubben Delfinen Strib            35.30   
Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim            35.51   
Magne Andersen  2007  Brdstrup Svmmeklub            35.58   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim            36.26   
Albert Olesen  2008  Ikast Svmmeklub            36.31   
10  Mads Emil Schwartz  2008  Vejle Svmmeklub            36.49   
11  Frederik Jrgensen  2008  Vejle Svmmeklub            36.79   
11  Valdemar Theisen  2007  Ikast Svmmeklub            36.79   
13  Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svmmeklub            36.96   
14  Jacob Taudorf  2007  Skanderborg Svmmeklub            38.48   
15  Bastian Ladekjr  2007  DeltaSwim            38.59   
16  Anders Peter Kristensen  2007  H.G.F. Svmning            38.62   
17  Gustav Hansen  2008  Vejle Svmmeklub            38.76   
18  Sylvester Neto  2007  Frem Odense            39.03   
19  Martin Kjr Thorsen  2008  Herning Svmmeklub            39.61   
20  Simon Sholm Vang  2008  Swim Team Neptun            39.71   
21  Maciej Dworzanski  2008  Svmmeklubben S 68            39.84   
22  Annas Sallam  2008  Brdstrup Svmmeklub            39.89   
23  Felix Yung K Gotfredsen  2008  Herning Svmmeklub            40.06   
24  Patrick Gadeberg  2007  Ikast Svmmeklub            40.39   
25  Alexander Yung K Gotfreds  2008  Herning Svmmeklub            40.87   
26  Elias Vand  2007  Skanderborg Svmmeklub            41.38   
27  Alexander Breinholt  2008  Vejle Svmmeklub            41.59   
28  Alexander Buch  2008  Svmmeklubben Koral            41.87   
29  Lucas Srensen  2007  H.G.F. Svmning            42.03   
30  Magnus Karlberg  2007  Herning Svmmeklub            46.04   
31  Anton Dybbl Monberg  2008  Brdstrup Svmmeklub            47.17   
32  Sebastian Holler Bdtker  2007  H.G.F. Svmning            48.54   
Hjalte Dupont Lomholt  2007  Herning Svmmeklub            DNS   
Hjalte Nymann Bukholt  2007  Brnderslev SK08            DNS   
Sander Drews  2008  Brnderslev SK08            DNS   
Theodor van Den Berg  2008  Vejle Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 11, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Simon Christensen  2009  Vejle Svmmeklub            38.32   
Berthram Byskov  2009  DeltaSwim            43.36   
Kristian Knudsen  2009  Brdstrup Svmmeklub            49.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:57 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 12, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Maja Volke  2002  Swim Team Neptun            30.14   
Julie Martinussen  1997  Munkebo Svmme- og Kondiklub            31.19   
Trine G. Srensen  1997  Brdstrup Svmmeklub            31.87   
Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svmmeklub            31.90   
Maja Drk  2002  Munkebo Svmme- og Kondiklub            32.79   
Freja Gram  2001  H.G.F. Svmning            36.50   
                     
 
Lb 12, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Katrine Kruse Rasmussen  2004  Swim Team Neptun            28.08   
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svmmeklub            28.45   
Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svmmeklub            28.83   
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svmmeklub Poseidon            28.92   
Mille Winther  2003  Svmmeklubben S 68            29.87   
Alberte Kempel Christense  2004  Swim Team Neptun            30.21   
Karoline Thagrd Jakobsen  2004  Struer Svmmeklub            30.28   
Mathilde Mller  2004  Swim Team Neptun            30.48   
Thea Brndum  2004  Swim Team Neptun            30.53   
10  Line Heise  2003  H.G.F. Svmning            30.88   
11  Sofie Skovgaard Srensen  2004  Swim Team Neptun            31.04   
12  Amalie Holst  2004  Skanderborg Svmmeklub            31.05   
13  Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68            31.36   
14  Olivia Wittrup-Jensen  2004  Brdstrup Svmmeklub            31.38   
15  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svmmeklub            31.39   
16  Emma Jensen  2003  Svmmeklubben S 68            32.25   
17  Freja Meyer  2004  Ebeltoft Svmme Klub            32.41   
18  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svmmeklub            32.52   
19  Katrine Bisgaard  2003  Skanderborg Svmmeklub            32.69   
20  Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svmning            32.89   
21  Ida Tilsted  2004  Ebeltoft Svmme Klub            33.30   
22  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svmmeklub            34.60   
23  Theresa Bertel-rum  2003  Skive Svmmeklub Poseidon            34.80   
24  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svmmeklub            35.62   
25  Sofie Holm Rasmussen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub            35.71   
26  Signe N. Andersen  2004  H.G.F. Svmning            36.17   
27  Anna Drk  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub            36.39   
28  Emma Kjr Johannesen  2004  Brnderslev SK08            36.72   
29  Rebecca Priscilla Hjer  2004  Brdstrup Svmmeklub            42.13   
Matilde Helene Srensen  2004  Brdstrup Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 12, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Kruse Rasmussen  2005  Swim Team Neptun            28.65   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrtsforening            29.00   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brdstrup Svmmeklub            29.10   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svmmeklub Poseidon            29.12   
Flora Fogh Rubenius  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib            29.96   
Weronika L. Bjrn  2005  Ikast Svmmeklub            30.12   
Clara Jensen  2005  Herning Svmmeklub            30.16   
Laura Hkonsson  2006  Ikast Svmmeklub            30.69   
Therese T. Kallestrup  2006  Agfs Svmmeafdeling            30.88   
10  Freja Duus  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib            31.19   
11  Lucca Filipowicz  2005  Grenaa Svmmeklub            31.25   
12  Caroline Bomholt Jensen  2005  Brnderslev SK08            31.31   
13  Anna Dora Bernsdorf  2006  Svmmeklubben Delfinen Strib            31.48   
14  Ane K. Zachariassen  2005  Brdstrup Svmmeklub            31.59   
15  Kirstine Buch  2005  Svmmeklubben Koral            31.67   
16  Freya Mikkelsen  2005  Swim Team Neptun            31.76   
17  Rasmine Johansen  2005  Munkebo Svmme- og Kondiklub            31.87   
18  Annemone Rasmussen  2006  Brdstrup Svmmeklub            31.94   
19  Mie Asmussen  2005  Svmmeklubben S 68            31.96   
20  Therese J Helt  2006  Aabybro Idrtsforening            32.34   
21  Philippa Anker  2006  Skanderborg Svmmeklub            32.96   
22  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            33.04   
23  Teresa Juel Winther  2005  Herning Svmmeklub            33.13   
24  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svmmeklub            33.17   
25  Katrine Krogh  2005  Ikast Svmmeklub            33.49   
26  Olivia Tilsted  2006  Ebeltoft Svmme Klub            34.04   
27  Julie Mller  2005  Skanderborg Svmmeklub            34.49   
27  Malou Huss  2006  Agfs Svmmeafdeling            34.49   
29  Caroline Borup Jacobsen  2006  Struer Svmmeklub            35.23   
30  Maia Bdtker  2005  H.G.F. Svmning            36.12   
31  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs Svmmeafdeling            36.18   
32  Mille Christiansen  2006  Ikast Svmmeklub            36.29   
33  Silje Zobbe Henriksen  2006  Vildbjerg Svmmeklub            37.18   
34  Freja Kvist  2006  Ebeltoft Svmme Klub            37.36   
35  Sara Holst Gregersen  2006  Svmmeklubben Koral            37.44   
36  Lrke r Knudsen  2006  DeltaSwim            37.62   
37  Sara Sholm Vang  2005  Swim Team Neptun            38.08   
38  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning Svmmeklub            38.09   
39  Ea Gram Mller  2006  Vejle Svmmeklub            38.33   
40  Elisa Jakobsen  2006  Skanderborg Svmmeklub            38.93   
41  Silje Helenius Pedersen  2006  H.G.F. Svmning            40.27   
42  Anna Lis Kristensen  2005  Brdstrup Svmmeklub            40.30   
43  Julie Gram  2006  H.G.F. Svmning            40.49   
44  Silje Holbll  2006  Vildbjerg Svmmeklub            41.21   
45  Emma Thorup Kristensen  2006  Brnderslev SK08            42.36   
46  Astrid Grnbk Kronbak  2005  Munkebo Svmme- og Kondiklub            46.67   
Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense            DNS   
Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg Svmmeklub            DNS   
Mathilde Lindbjerg  2006  Skive Svmmeklub Poseidon            DNS   
Thea Dahl Madsen  2005  Vildbjerg Svmmeklub            DNS   
Astrid Hansen  2006  Vejle Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 12, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Johanne Schleimann  2007  Agfs Svmmeafdeling            30.79   
Nikoline Michaelsen  2007  Svmmeklubben S 68            32.33   
Signe Broe Larsen  2007  Brnderslev SK08            32.45   
Patricia Nttermann  2007  Svmmeklubben S 68            32.48   
Caroline Petersen  2008  Skanderborg Svmmeklub            32.51   
Jasmin Haaning  2007  Skive Svmmeklub Poseidon            33.41   
Simone Trekr Klausen  2007  Brdstrup Svmmeklub            33.75   
Julie Guldmann Mller  2007  Vejle Svmmeklub            33.79   
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svmmeklub            34.14   
10  Sille Augustesen  2008  Brdstrup Svmmeklub            34.31   
11  Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim            35.12   
12  Lea Skjrris Lund  2008  Swim Team Neptun            35.25   
13  Ida Buur Ovesen  2007  Herning Svmmeklub            35.52   
14  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svmmeklub            35.78   
15  Emilie Christensen  2007  Struer Svmmeklub            36.58   
16  Cecilie Simmelkjr  2007  Vildbjerg Svmmeklub            37.17   
17  Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim            37.38   
18  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle Svmmeklub            37.44   
19  Tuana Kasirga  2007  Ikast Svmmeklub            37.53   
20  Emilia Daa Andersen  2008  Vejle Svmmeklub            38.42   
21  Alista Maslobojeva  2007  Vejle Svmmeklub            38.44   
22  Emma Hauerslev  2007  Brnderslev SK08            38.73   
23  Sofia Nielsen  2008  DeltaSwim            38.98   
24  Lrke Scheffmann  2007  Skanderborg Svmmeklub            39.24   
25  Mille-Marie Dalby Sternbe  2007  Svmmeklubben Koral            39.48   
26  Elin Glassou Bach  2008  Struer Svmmeklub            39.62   
27  Klara Buur Ovesen  2007  Herning Svmmeklub            39.74   
28  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer Svmmeklub            39.79   
29  Kira Wolter  2007  Vejle Svmmeklub            39.81   
30  Johanne Ishi  2008  Struer Svmmeklub            39.94   
31  Anne Sthr  2008  Vejle Svmmeklub            40.07   
32  Louise Jeppesen  2008  Herning Svmmeklub            40.24   
33  Jessie Balslev  2007  Brdstrup Svmmeklub            40.81   
34  Freja Brandt-Larsen  2008  H.G.F. Svmning            40.95   
34  Mathilde Kristensen  2008  Svmmeklubben S 68            40.95   
36  Kirstine Knudsen  2007  Brdstrup Svmmeklub            41.56   
37  Asta Klemmensen  2008  Herning Svmmeklub            41.63   
38  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            42.03   
39  Karoline Iversen  2008  Vildbjerg Svmmeklub            42.13   
40  Karla Nhr Rixen  2008  Vejle Svmmeklub            42.24   
41  Sofie Laursen  2007  Brdstrup Svmmeklub            42.38   
42  Sille Hegaard Gilling  2007  Brdstrup Svmmeklub            42.47   
43  Alma Nygreen Sakic  2008  Svmmeklubben S 68            43.09   
44  Ida Friberg  2008  Brdstrup Svmmeklub            44.68   
45  Johanne S. Geiger  2008  Herning Svmmeklub            45.01   
46  Melanie Frank  2008  Vildbjerg Svmmeklub            45.86   
47  Marie Pind Lavrsen  2007  Ikast Svmmeklub            46.19   
48  Aya Paulsen  2008  Brdstrup Svmmeklub            46.70   
49  Emilie Nrskov Graversen  2007  H.G.F. Svmning            50.08   
50  Karla Wittrup-Jensen  2008  Brdstrup Svmmeklub            50.78   
51  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim            50.80   
Laura Dahl  2007  Vildbjerg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 12, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle Svmmeklub            40.03   
Katrine Mlbak  2009  Ikast Svmmeklub            43.24   
Freya Jensen  2009  Herning Svmmeklub            44.56   
Caroline R. Frandsen  2009  Herning Svmmeklub            44.76   
Sofie Boelskift Jensen  2009  Brnderslev SK08            45.29   
Katja Birk Hansen  2009  Ikast Svmmeklub            50.19   
Marie V. Alkrsig  2010  Vildbjerg Svmmeklub            51.28   
Camilla Sjberg  2009  H.G.F. Svmning            51.85   
Sille R. Andersen  2010  Vildbjerg Svmmeklub            58.24   
10  Sofie Jerlv  2009  DeltaSwim            1:19.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:28   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Elias Hanghj Jonsson  2002  Svmmeklubben S 68    29.77  1:04.30  1:40.42    2:15.31   
Ejnar Truelsen  2002  Herning Svmmeklub    30.84  1:10.14  1:52.05    2:34.62   
Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub    35.71  1:19.70  2:08.12    2:57.67   
                     
 
Lb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Jacob Toft  2003  Aabybro Idrtsforening    34.23  1:14.07  1:56.53    2:38.07   
Axel Hvam  2003  Swim Team Neptun    34.27  1:15.57  1:58.16    2:41.91   
Jacob Mrup  2004  H.G.F. Svmning    35.82  1:18.76  2:06.06    2:52.90   
Emil Stidsen  2003  H.G.F. Svmning    50.98  1:52.40  2:54.40    3:51.89   
                     
 
Lb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Matti Andersen  2005  Brdstrup Svmmeklub    32.49  1:11.46  1:54.77    2:39.36   
Sigurd Wemmelund  2005  Herning Svmmeklub    35.19  1:18.26  2:04.67    2:52.28   
Sren Winther Hald  2005  Struer Svmmeklub    35.95  1:21.27  2:08.68    2:52.33   
Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrtsforening    37.89  1:22.68  2:09.51    2:53.68   
Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svmmeklub    45.99  1:43.05  2:38.34    3:37.67   
Elias Alminde Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    44.68  1:42.67  2:44.56    3:44.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:28 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svmme- og Kondiklub    34.95  1:16.82  2:01.81    2:47.45   
                     
 
Lb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Anne Terp  2004  Struer Svmmeklub    37.42  1:18.77  2:02.52    2:46.14   
Emma Knvl  2004  Ebeltoft Svmme Klub    43.01  1:36.71  2:33.70    3:29.84   
Jane Andersen  2004  H.G.F. Svmning    46.38  1:40.97  2:37.52    3:31.54   
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svmmeklub Poseidon            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Katrine Beg Thormann  2006  Ikast Svmmeklub    36.12  1:18.25  2:02.51    2:49.62   
Sophie Mller Madsen  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    36.54  1:20.70  2:08.90    2:58.99   
Maja Brndum  2006  Swim Team Neptun    45.09  1:40.41  2:36.91    3:28.00   
Lucca Filipowicz  2005  Grenaa Svmmeklub    43.10  1:34.67  2:32.20    3:31.06   
Rikke Ydemann Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    45.85  1:40.66  2:37.78    3:33.34   
Josefine Hgh  2005  Svmmeklubben S 68    45.59  1:40.00  2:37.17    3:34.61   
Emma Holtz Pedersen  2006  Ebeltoft Svmme Klub    46.07  1:43.77  2:42.03    3:39.88   
                     
 
Lb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Ida Nrregaard Jensen  2007  Munkebo Svmme- og Kondiklub    59.57  2:11.27  3:23.80    4:32.76   
Gabriella L Thoustrup  2008  DeltaSwim            DSQ  brystben v 155m 
Tilde N. H. Srensen  2007  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  crawlben udsv 150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:36 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 15, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Chris Lund Rasmussen  2001  Skive Svmmeklub Poseidon    29.12        1:01.61   
Elias Hanghj Jonsson  2002  Svmmeklubben S 68    29.46        1:02.52   
Robert Versteegen  2001  Brdstrup Svmmeklub    31.68        1:07.85   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svmmeklub    32.00        1:10.37   
Alexander Roe  1997  Svmmeklubben Koral    33.63        1:10.69   
Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svmmeklub    34.39        1:11.46   
Jesper Thyssen  1995  Grenaa Svmmeklub    34.44        1:14.98   
Simon Tuelstrup Bechmann  2001  Brdstrup Svmmeklub    35.44        1:16.03   
Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub    36.70        1:17.29   
10  Simon Andersen  2000  Aabybro Idrtsforening    36.28        1:17.74   
11  Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svmmeklubben Koral    38.31        1:21.26   
                     
 
Lb 15, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Rasmus Hkonsson  2004  Ikast Svmmeklub    29.90        1:05.52   
Magnus stergaard Barslev  2003  Aabybro Idrtsforening    30.43        1:06.49   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svmmeklub    33.11        1:08.71   
Sophus Lund e  2003  Skanderborg Svmmeklub    32.49        1:09.55   
Jacob Toft  2003  Aabybro Idrtsforening    35.06        1:12.53   
Jacob Aagaard Andersen  2004  Brnderslev SK08    35.04        1:12.95   
Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrtsforening    33.95        1:13.84   
Thomas Kjr Thorsen  2004  Herning Svmmeklub    34.29        1:14.34   
Oskar Mller Olesen  2003  Struer Svmmeklub    37.86        1:17.40   
10  Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svmning    38.20        1:19.20   
11  Jakob Mller Nielsen  2004  Ikast Svmmeklub    37.40        1:21.24   
12  Oskar Wiwe Brste  2004  Herning Svmmeklub    37.68        1:21.30   
13  Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svmmeklub    40.23        1:28.41   
14  Mazen Sharaf  2003  Brdstrup Svmmeklub    46.33        1:43.11   
Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 15, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Theis Nelander  2005  Ikast Svmmeklub    32.67        1:07.06   
Jonas Gaur  2005  Agfs Svmmeafdeling    35.44        1:11.17   
Mathias Nybro Laursen  2005  Auning Svmmeklub    32.74        1:12.40   
Kasper Jensen  2005  Ikast Svmmeklub    35.14        1:12.45   
Daniel Marcus Le  2006  Agfs Svmmeafdeling    35.45        1:14.99   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svmmeklub    35.61        1:15.13   
Villads Seneca  2006  Agfs Svmmeafdeling    34.26        1:15.60   
Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svmmeklub    36.07        1:15.81   
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer Svmmeklub    35.79        1:15.97   
10  Mads Mlgaard  2006  Aabybro Idrtsforening    34.84        1:16.03   
11  Mads Rager Larsen  2005  Swim Team Neptun    36.69        1:19.19   
12  Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svmmeklub    37.55        1:19.54   
13  Lukas Mogensen  2005  Swim Team Neptun    36.76        1:19.59   
14  Magnus Andersen  2005  Svmmeklubben Koral    37.61        1:20.12   
15  Karl B. Hansen  2006  Agfs Svmmeafdeling    37.54        1:21.21   
16  Lasse Hjorth Jrgensen  2006  Herning Svmmeklub    38.41        1:21.97   
17  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs Svmmeafdeling    41.43        1:24.81   
18  Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svmning    40.45        1:24.88   
19  Andreas Laursen  2006  Swim Team Neptun    39.52        1:25.82   
20  Mads Jeppesen  2006  Herning Svmmeklub    42.38        1:27.30   
21  Elias Alminde Pedersen  2006  H.G.F. Svmning    41.43        1:28.14   
22  Bertram Knudsen  2006  Ikast Svmmeklub    41.24        1:28.34   
23  Mads Schelde Jensen  2006  Vejen Svmmeklub    43.92        1:29.19   
24  Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svmning    44.50        1:33.85   
25  Oliver Normand  2005  Svmmeklubben Koral    46.73        1:34.03   
26  Mathias Bach  2005  Swim Team Neptun    46.32        1:37.11   
27  Noah Hier  2006  Vejen Svmmeklub    46.38        1:39.52   
28  Christoffer Andersen  2006  Munkebo Svmme- og Kondiklub    46.41        1:39.74   
29  Simon Juel  2006  Vejle Svmmeklub    45.94        1:40.61   
30  Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim    49.04        1:43.02   
31  Elias Scheffmann  2006  Vejle Svmmeklub    53.65        1:50.38   
Philip Bendtsen  2005  Svmmeklubben S 68            DNS   
Anton Sommerlund Jensen  2006  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  udsv p ryg ef 50m 
August Heltborg  2006  Svmmeklubben S 68            DSQ  indadv fdder v 55m 
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Nicolai N. H. Srensen  2006  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  Afs ryg p mave 50 m 
                     
 
Lb 15, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sebastian Porsborg  2007  Aabybro Idrtsforening    38.64        1:18.96   
Toke stergaard Pedersen  2007  Vejle Svmmeklub    39.14        1:23.58   
Jacob Bundgaard  2007  Svmmeklubben S 68    41.90        1:23.77   
Emil Askov Mller Peterse  2007  Skanderborg Svmmeklub    43.19        1:28.08   
Malthe Le Fevre  2008  Brdstrup Svmmeklub    40.96        1:28.35   
Rasmus Gandrup Nejmann  2007  Swim Team Neptun    40.93        1:29.31   
Magne Andersen  2007  Brdstrup Svmmeklub    41.21        1:31.69   
Mathias Mller Madsen  2008  Svmmeklubben Delfinen Strib    42.13        1:32.18   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim    41.92        1:32.24   
10  Frederik Jrgensen  2008  Vejle Svmmeklub    40.99        1:33.49   
11  Albert Olesen  2008  Ikast Svmmeklub    44.08        1:33.82   
12  Valdemar Theisen  2007  Ikast Svmmeklub    46.71        1:34.14   
13  Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim    43.05        1:34.26   
14  Sophus Henningsen  2007  H.G.F. Svmning    41.59        1:35.03   
15  Mads Emil Schwartz  2008  Vejle Svmmeklub    43.17        1:35.40   
16  Morten Holst-Jensen  2008  Swim Team Neptun            1:38.98   
17  Mathias Hjsgaard Hansen  2007  Frem Odense    47.98        1:39.81   
18  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim    44.43        1:40.05   
19  Simon Sholm Vang  2008  Swim Team Neptun    46.51        1:40.75   
20  Maciej Dworzanski  2008  Svmmeklubben S 68    48.30        1:42.43   
21  Zakarias L. Bjrn  2008  Ikast Svmmeklub    48.44        1:43.95   
22  Alexander Breinholt  2008  Vejle Svmmeklub    45.86        1:44.86   
23  Elias Vand  2007  Skanderborg Svmmeklub    59.07        1:55.16   
24  Victor Langberg Aakjr  2008  Agfs Svmmeafdeling    53.67        1:55.40   
25  Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense    48.82        1:55.73   
26  Karl Emil Sthr Lose  2007  Herning Svmmeklub    56.65        2:02.56   
Theodor van Den Berg  2008  Vejle Svmmeklub            DNS   
Anders Peter Kristensen  2007  H.G.F. Svmning            DSQ  Afsl ryg p maven 
Christian Pedersen  2007  Vejen Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
Oliver Jrgensen  2008  Frem Odense            DSQ  Crawlben i fly v 5m 
Peter Suder Lassen  2007  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  indadv fdder i bry 
Rasmus Wadskjr  2008  Vejen Svmmeklub            DSQ  Assym ben v 60m 
                     
 
Lb 15, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Simon Christensen  2009  Vejle Svmmeklub    52.16        1:45.60   
Oliver Se  2009  DeltaSwim    51.24        1:48.30   
Berthram Byskov  2009  DeltaSwim            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:13 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 16, 100m Medley Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Maja Volke  2002  Swim Team Neptun    36.12        1:16.90   
Trine G. Srensen  1997  Brdstrup Svmmeklub    37.54        1:19.78   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svmmeklub    38.27        1:22.53   
Maja Drk  2002  Munkebo Svmme- og Kondiklub    43.20        1:33.25   
Ea Thomsen  2001  Munkebo Svmme- og Kondiklub    48.98        1:47.86   
Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 16, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Freja Rjkjr Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    32.32        1:08.87   
Ida Kjrgaard  2003  Skanderborg Svmmeklub    34.51        1:10.48   
Anne Terp  2004  Struer Svmmeklub    36.34        1:14.20   
Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svmmeklub    34.38        1:15.06   
Mille Winther  2003  Svmmeklubben S 68    36.55        1:15.06   
Victoria Broch  2004  Brdstrup Svmmeklub    34.58        1:15.25   
Alberte Kempel Christense  2004  Swim Team Neptun    35.15        1:15.42   
Karoline Thagrd Jakobsen  2004  Struer Svmmeklub    36.50        1:16.07   
Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68    37.46        1:17.44   
10  Mille Post  2004  Grenaa Svmmeklub    35.70        1:19.47   
11  Line Heise  2003  H.G.F. Svmning    37.94        1:20.36   
12  Emma Jensen  2003  Svmmeklubben S 68    37.58        1:21.54   
13  Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svmning    40.45        1:23.51   
14  Katrine Bisgaard  2003  Skanderborg Svmmeklub    38.79        1:23.76   
15  Olivia Wittrup-Jensen  2004  Brdstrup Svmmeklub    38.73        1:26.04   
16  Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub    41.75        1:26.48   
17  Emma Kjr Johannesen  2004  Brnderslev SK08    47.02        1:37.19   
18  Frida Bolesen  2004  Ikast Svmmeklub    46.64        1:37.76   
19  Anna Drk  2004  Munkebo Svmme- og Kondiklub    48.33        1:40.69   
Mathilde Mller  2004  Swim Team Neptun            DNS   
Matilde Helene Srensen  2004  Brdstrup Svmmeklub            DNS   
Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svmmeklub            DSQ  mavelig v afsl ryg 
Theresa Bertel-rum  2003  Skive Svmmeklub Poseidon            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 16, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Signe Vestergaard Jensen  2005  Ikast Svmmeklub    32.80        1:11.93   
Sofie Kruse Rasmussen  2005  Swim Team Neptun    33.48        1:12.24   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brdstrup Svmmeklub    35.74        1:14.71   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrtsforening    33.76        1:14.76   
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svmmeklub    37.81        1:15.35   
Caroline Bomholt Jensen  2005  Brnderslev SK08    34.49        1:15.80   
Kristine Vestergaard  2005  Brnderslev SK08    35.17        1:17.40   
Anna Dora Bernsdorf  2006  Svmmeklubben Delfinen Strib    35.53        1:17.43   
Weronika L. Bjrn  2005  Ikast Svmmeklub    36.75        1:17.72   
10  Cecilie Michaelsen  2005  Svmmeklubben S 68    36.95        1:17.91   
11  Flora Fogh Rubenius  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib    36.19        1:18.07   
12  Karoline Hansfort  2006  Agfs Svmmeafdeling    37.97        1:18.61   
13  Stella Harpth  2006  Brdstrup Svmmeklub    37.63        1:19.18   
14  Laura Hkonsson  2006  Ikast Svmmeklub    36.88        1:19.20   
15  Annemone Rasmussen  2006  Brdstrup Svmmeklub    38.36        1:20.01   
16  Katrine Krogh  2005  Ikast Svmmeklub    37.97        1:20.84   
17  Marie Kromann Mller  2006  Agfs Svmmeafdeling    39.19        1:22.52   
18  Therese T. Kallestrup  2006  Agfs Svmmeafdeling    38.15        1:23.11   
19  Emilie Vring Nielsen  2005  Ikast Svmmeklub    39.43        1:23.47   
20  Selma Nygreen Sakic  2006  Svmmeklubben S 68    39.63        1:23.61   
21  Rasmine Johansen  2005  Munkebo Svmme- og Kondiklub    39.62        1:24.11   
22  Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrtsforening    39.75        1:24.17   
23  Mie Asmussen  2005  Svmmeklubben S 68    38.63        1:25.32   
24  Kirstine Buch  2005  Svmmeklubben Koral    41.03        1:25.48   
25  Ane K. Zachariassen  2005  Brdstrup Svmmeklub    39.41        1:26.72   
26  Ida Sndergaard Geiger  2006  Herning Svmmeklub    40.39        1:26.76   
27  Celina Klse  2006  Munkebo Svmme- og Kondiklub    41.73        1:27.04   
28  Malou Huss  2006  Agfs Svmmeafdeling    42.57        1:27.57   
29  Lise Lund Srensen  2005  H.G.F. Svmning    40.31        1:27.77   
30  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense    41.40        1:28.80   
31  Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs Svmmeafdeling    42.97        1:29.33   
31  Olivia Tilsted  2006  Ebeltoft Svmme Klub    41.54        1:29.33   
33  Caroline Borup Jacobsen  2006  Struer Svmmeklub    44.04        1:32.40   
34  Stine Hornshj Salomonsen  2006  Herning Svmmeklub    44.46        1:32.49   
35  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svmmeklub    43.28        1:32.79   
36  Josefine Hgh  2005  Svmmeklubben S 68    43.01        1:34.78   
37  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning Svmmeklub    46.09        1:35.06   
38  Astrid Hansen  2006  Vejle Svmmeklub    45.18        1:36.62   
39  Silje Zobbe Henriksen  2006  Vildbjerg Svmmeklub    45.97        1:37.21   
40  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs Svmmeafdeling    51.00        1:37.52   
41  Lrke r Knudsen  2006  DeltaSwim    47.64        1:39.29   
42  Sara Sholm Vang  2005  Swim Team Neptun    43.18        1:40.01   
43  Sara Holst Gregersen  2006  Svmmeklubben Koral    46.99        1:41.73   
44  Anna Lis Kristensen  2005  Brdstrup Svmmeklub    49.51        1:48.05   
45  Reinike Veenstra  2006  Svmmeklubben S 68    51.23        1:48.28   
Anne Klby Christensen  2005  Svmmeklubben Delfinen Strib            DNS   
Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg Svmmeklub            DNS   
Mathilde Lindbjerg  2006  Skive Svmmeklub Poseidon            DNS   
Ea Gram Mller  2006  Vejle Svmmeklub            DSQ  forkert bane ef vend 
Mathilde Irmschler  2006  Ikast Svmmeklub            DSQ  Assym arme i fly 
                     
 
Lb 16, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Liv Hjorth Jrgensen  2007  Herning Svmmeklub    36.88        1:17.63   
Sofie Schmidt-Petersen  2007  Skanderborg Svmmeklub    38.46        1:19.92   
Johanne Schleimann  2007  Agfs Svmmeafdeling    37.49        1:21.09   
Nikoline Michaelsen  2007  Svmmeklubben S 68    40.55        1:25.04   
Lrke Jervelund  2007  Vejle Svmmeklub    39.79        1:25.65   
Jasmin Haaning  2007  Skive Svmmeklub Poseidon    41.85        1:26.73   
Julie Guldmann Mller  2007  Vejle Svmmeklub    40.65        1:28.10   
Sofie Karlov Nielsen  2007  Vejle Svmmeklub    42.27        1:28.65   
Neya Damgaard  2007  Brnderslev SK08    41.08        1:29.59   
10  Patricia Nttermann  2007  Svmmeklubben S 68    41.62        1:29.66   
11  Malou Brogaard  2007  Brnderslev SK08    43.51        1:30.04   
12  Simone Trekr Klausen  2007  Brdstrup Svmmeklub    42.32        1:31.28   
13  Signe Broe Larsen  2007  Brnderslev SK08    42.41        1:31.53   
14  Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svmmeklub    41.79        1:33.14   
15  Ingrid Kirk Elkjr  2007  Skanderborg Svmmeklub    43.95        1:33.18   
16  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle Svmmeklub    45.57        1:33.65   
17  Katinka Folke Jensen  2007  Agfs Svmmeafdeling    45.12        1:33.78   
18  Carlijn Loeven  2008  Herning Svmmeklub    43.51        1:33.94   
19  Anne Sthr  2008  Vejle Svmmeklub    44.26        1:34.12   
20  Karoline Poder Kristensen  2007  Vejen Svmmeklub    45.61        1:34.83   
21  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svmmeklub    44.83        1:35.43   
22  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle Svmmeklub    45.63        1:36.06   
23  Elin Glassou Bach  2008  Struer Svmmeklub    46.05        1:37.80   
24  Kira Wolter  2007  Vejle Svmmeklub    48.87        1:38.26   
25  Alma Nygreen Sakic  2008  Svmmeklubben S 68    46.76        1:38.39   
25  Johanne Ishi  2008  Struer Svmmeklub    47.50        1:38.39   
27  Emilia Daa Andersen  2008  Vejle Svmmeklub    46.25        1:38.88   
28  Eline S. B. Kjrsgaard  2007  Ikast Svmmeklub    45.58        1:39.83   
29  Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    46.66        1:40.17   
30  Astrid Hartmann  2008  Vejle Svmmeklub    45.71        1:40.98   
31  Alberte Andersen  2008  Vejle Svmmeklub    49.58        1:41.03   
32  Karla Nhr Rixen  2008  Vejle Svmmeklub    47.25        1:41.05   
33  Marie Pilegaard Kfer  2008  Agfs Svmmeafdeling    48.85        1:41.36   
34  Kirstine Knudsen  2007  Brdstrup Svmmeklub    51.14        1:43.58   
35  Sofia Dalsgaard Hansen  2008  Agfs Svmmeafdeling    49.26        1:44.92   
36  Sarah Bennetsen  2008  Herning Svmmeklub    53.20        1:46.40   
37  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  Vejle Svmmeklub    51.34        1:46.60   
38  Mathilde Kristensen  2008  Svmmeklubben S 68    51.90        1:46.92   
39  Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svmmeklub    50.74        1:47.97   
40  Jessie Balslev  2007  Brdstrup Svmmeklub    55.94        1:52.77   
41  Sofia Nielsen  2008  DeltaSwim    58.47        1:53.33   
42  Johanne S. Geiger  2008  Herning Svmmeklub    56.71        1:53.51   
43  Sarah Dyekjr Finseth  2007  Svmmeklubben Delfinen Strib    56.31        1:55.60   
44  Katinka Rnn Gornitzka  2007  Agfs Svmmeafdeling    58.38        1:57.50   
45  Mikkeline Svanholm  2007  Agfs Svmmeafdeling            1:57.55   
46  Ida Friberg  2008  Brdstrup Svmmeklub    58.58        1:58.20   
Johanne Riber  2008  DeltaSwim            DNS   
Lrke Scheffmann  2007  Skanderborg Svmmeklub            DNS   
Johanne Kjr Srensen  2007  Skanderborg Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer Svmmeklub            DSQ  ej berr v 50m 
Mathilde Se  2008  DeltaSwim            DSQ  Assym arme v 65m 
                     
 
Lb 16, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Alberte Knudsen  2009  Vejle Svmmeklub    50.17        1:44.66   
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle Svmmeklub    51.62        1:45.53   
Olivia Holmberg  2009  Vejle Svmmeklub    52.88        1:46.74   
Freya Jensen  2009  Herning Svmmeklub    53.83        1:48.98   
Amalie Jrgensen  2010  Frem Odense    53.17        1:51.11   
Caroline R. Frandsen  2009  Herning Svmmeklub    54.62        1:56.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  16:03   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 17, 4X100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m      Opnet  Status 











 
Isk 1  2002  Ikast Svmmeklub            3:58.44   
  Rasmus Hkonsson  2004                 
  Malthe Theisen  2003                 
  Oliver L Nelander  2002                 
  Theis Nelander  2005        3:58.44      3:58.44   
                     
Aabybro Destroyers  2003  Aabybro Idrtsforening            4:05.12   
  Magnus stergaard Barslev  2003                 
  Jonas Abildgaard  2003                 
  Jacob Toft  2003                 
  Rasmus Rank Nrgaard  2003        4:05.12      4:05.12   
                     
Grenaa Svmmeklub  1995  Grenaa Svmmeklub            4:10.58   
  Andreas Weje  1998                 
  Stefan Hjortshj  1988                 
  Asbjrn Hjerrild  2003                 
  Jesper Thyssen  1995        4:10.58      4:10.58   
                     
Sksv Drenge 1  Skanderborg Svmmeklub            4:17.02   
  Sophus Lund e  2003                 
  Kasper Petersen  2006                 
  Frederik Bisgaard  2006                 
  Simon Finch  2002        4:17.02      4:17.02   
                     
Isk 2  2002  Ikast Svmmeklub            4:20.73   
  Anton Christiansen  2004                 
  Rasmus Irmschler  2002                 
  Kasper Jensen  2005                 
  Kasper Lund Tange  2004        4:20.73      4:20.73   
                     
Cocio All Star  1995  Munkebo Svmme- og Kondiklub            4:40.18   
  Christoffer Nedergaard  1995                 
  Thomas Saugmann Srensen  2003                 
  Valdemar Petersen  2004                 
  Frederik Klver  1998        4:40.18      4:40.18   
                     
Simba Hgf  2003  H.G.F. Svmning            4:43.95   
  Jacob Mrup  2004                 
  Elias Alminde Pedersen  2006                 
  Rasmus Thulstrup Lemming  2005                 
  Jakob Frimand  2004        4:43.95      4:43.95   
                     
Vejen Herre  2006  Vejen Svmmeklub            5:22.18   
  Noah Hier  2006                 
  Toke Gormsen  2006                 
  Christian Pedersen  2007                 
  Mads Schelde Jensen  2006        5:22.18      5:22.18   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 juni 2019 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:03 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  08 juni 2019   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  16:27   
  Arrangr  Ikast Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 juni 2019         
 
 
Lb 18, 4X100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m      Opnet  Status 











 
Slagterbanden  2004  Swim Team Neptun            4:11.29   
  Katrine Kruse Rasmussen  2004      29.58  1:01.14      1:01.14   
  Alberte Kempel Christense  2004      31.46  1:05.54      2:06.68   
  Sofie Kruse Rasmussen  2005      29.88  1:01.99      3:08.67   
  Freja Rjkjr Rasmussen  2004      29.51  1:02.62      4:11.29   
                     
Isk 1  2003  Ikast Svmmeklub            4:32.21   
  Signe Vestergaard Jensen  2005      31.01  1:05.58      1:05.58   
  Katrine Beg Thormann  2006      32.21  1:07.70      2:13.28   
  Weronika L. Bjrn  2005      33.01  1:10.93      3:24.21   
  Marie Graff Esbensen  2003      32.76  1:08.00      4:32.21   
                     
Beach Babes  2004  Swim Team Neptun            4:37.84   
  Sofie Skovgaard Srensen  2004      32.72  1:10.33      1:10.33   
  Thea Brndum  2004      33.46  1:09.91      2:20.24   
  Mathilde Mller  2004      31.84  1:07.79      3:28.03   
  Freya Mikkelsen  2005      33.77  1:09.81      4:37.84   
                     
Sksv Piger 2  Skanderborg Svmmeklub            4:39.43   
  Sofie Schmidt-Petersen  2007      32.97  1:08.93      1:08.93   
  Amalie Holst  2004      32.55  1:08.65      2:17.58   
  Stine Bendixen Nissen  2004      30.97  1:06.59      3:24.17   
  Sara Mette Kvitzau  2003      35.07  1:15.26      4:39.43   
                     
Isk 2  2002  Ikast Svmmeklub            4:47.15   
  Sofie Dyg Holme  2005      33.10  1:08.56      1:08.56   
  Julie B. Andersen  2002      34.98  1:13.86      2:22.42   
  Sara Fiil Jensen  2002      34.87  1:14.59      3:37.01   
  Laura Hkonsson  2006      32.81  1:10.14      4:47.15