Resultater for Midsommercup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.94 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.04 | ||||||
3 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 34.10 | ||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 34.78 | ||||||
5 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.25 | ||||||
6 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.47 | ||||||
7 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 46.36 | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.98 | ||||||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 31.43 | ||||||
3 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.82 | ||||||
4 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 32.56 | ||||||
5 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.15 | ||||||
6 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.39 | ||||||
7 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.10 | ||||||
8 | Mille Post | 2004 | Grenaa Svømmeklub | 34.86 | ||||||
9 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.89 | ||||||
10 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.09 | ||||||
11 | Freja Meyer | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 35.11 | ||||||
12 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 35.89 | ||||||
13 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.14 | ||||||
14 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 37.80 | ||||||
15 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.39 | ||||||
16 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.08 | ||||||
17 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.85 | ||||||
18 | Ida Tilsted | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 41.08 | ||||||
- | Rebecca Priscilla Højer | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 31.39 | ||||||
2 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.63 | ||||||
3 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 32.78 | ||||||
4 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 33.02 | ||||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.26 | ||||||
6 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.29 | ||||||
7 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 33.99 | ||||||
8 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 34.64 | ||||||
9 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 35.27 | ||||||
10 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 35.38 | ||||||
11 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 35.97 | ||||||
12 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 36.51 | ||||||
13 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 36.88 | ||||||
14 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 37.94 | ||||||
15 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 38.64 | ||||||
16 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 38.84 | ||||||
17 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 39.25 | ||||||
18 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 39.29 | ||||||
19 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.48 | ||||||
20 | Malou Huss | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.76 | ||||||
21 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 41.00 | ||||||
22 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 41.19 | ||||||
23 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 41.45 | ||||||
24 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 41.50 | ||||||
25 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 42.18 | ||||||
26 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.56 | ||||||
27 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 44.22 | ||||||
28 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.17 | ||||||
29 | Julie Gram | 2006 | H.G.F. Svømning | 45.87 | ||||||
30 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.58 | ||||||
31 | Julie Henriksen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 50.49 | ||||||
32 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 50.77 | ||||||
- | Mathilde Lindbjerg | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | DSQ | Async arm 35 m | |||||
- | Emma Thorup Kristensen | 2006 | Brønderslev SK08 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.55 | ||||||
2 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.29 | ||||||
3 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 37.31 | ||||||
4 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 39.14 | ||||||
5 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.96 | ||||||
6 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 40.56 | ||||||
7 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 40.90 | ||||||
8 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 41.40 | ||||||
9 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 42.19 | ||||||
10 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 42.49 | ||||||
11 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.64 | ||||||
12 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.82 | ||||||
13 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 42.98 | ||||||
14 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 43.36 | ||||||
15 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 45.42 | ||||||
16 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.58 | ||||||
17 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 45.94 | ||||||
18 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.96 | ||||||
19 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 46.39 | ||||||
20 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 46.43 | ||||||
21 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.09 | ||||||
22 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.91 | ||||||
23 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.39 | ||||||
24 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.95 | ||||||
25 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.51 | ||||||
26 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 52.00 | ||||||
27 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 52.24 | ||||||
28 | Mathilde Kristensen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 55.07 | ||||||
29 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 56.79 | ||||||
30 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 57.69 | ||||||
31 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 58.57 | ||||||
32 | Sarah Dyekjær Finseth | 2007 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 59.11 | ||||||
33 | Sofia Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 59.69 | ||||||
34 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | 59.96 | ||||||
35 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:04.06 | ||||||
- | Emma Hauerslev | 2007 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 49.92 | ||||||
2 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 50.64 | ||||||
3 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 52.54 | ||||||
4 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 56.07 | ||||||
5 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 56.88 | ||||||
6 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:29.31 | ||||||
- | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | DSQ | Asyn. arme v. 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |