2021-10-25   21:26:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arena USO 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1 försök/finaler

Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tvlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:44   
  Arrangr  UDDEVALLA SIM         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Frsk 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Sprvgen Simfrening            23.26   
Christoffer Carlsen  1992  Helsingborgs Simsllskap            23.65   
Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap            24.08   
Sigurd Holten Ben  1997  Oi Svmming            24.10   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            24.18   
Klaudius Schreck  2001  Sdertrns Simsllskap            24.21   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            24.48   
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            24.64   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsllskap            24.74   
10  Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            24.79   
11  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            24.90   
12  Anton Myllri  2001  Sdertrns Simsllskap            25.09   
13  Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            25.66   
14  Isac Bschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            25.82   
15  Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            25.96   
16  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            26.05   
17  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            26.11   
18  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            26.33   
19  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg            26.37   
20  Markus Charlton  2001  Sdertrns Simsllskap            26.38   
21  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            26.47   
21  Theodor Fridh  2002  Sdertrns Simsllskap            26.47   
23  Linus Hagedorn  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            26.54   
24  Alexis Camacho  2001  Sdertrns Simsllskap            26.58   
25  Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            26.62   
26  Viktor Sjstrm  2001  Simklubben Elfsborg            26.65   
27  Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            26.75   
28  Karl Anders Eide Haugholt  2002  Oi Svmming            26.76   
29  Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            26.92   
30  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            26.98   
31  David Engstrm  2001  Simklubben Elfsborg            27.03   
32  Philip Zasowski  2002  Simklubben S 02            27.06   
33  Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            27.16   
34  Arvid Strmbro  2002  Ume Simsllskap            27.20   
35  Torsten Bohlin  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            27.23   
36  Pelle Huldn  2002  Varberg Sim            27.54   
37  Mathias Gundrosen  2001  Haldens Svmmeklub            27.72   
38  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            27.81   
39  Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg            31.08   
40  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vnersborg            33.44   
Christer Melberg  2001  Haldens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Frsk 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Sdertrns Simsllskap            25.26   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            26.03   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            26.22   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim            26.23   
Jonathan Sandqvist  2003  Sdertrns Simsllskap            26.30   
Michael Andre  2004  Sdertrns Simsllskap            26.61   
Edvin Jonsson  2004  Sdertrns Simsllskap            26.62   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap            26.78   
Oscar Lundgren  2003  Simklubben S 02            26.81   
10  Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            26.89   
11  Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap            27.05   
12  Liam Bjrklund  2003  Sdertrns Simsllskap            27.20   
13  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            27.40   
14  Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim            27.41   
15  Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            27.50   
16  Noah Jake Lockhart  2003  Oi Svmming            27.54   
17  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben Elfsborg            27.73   
18  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            27.82   
19  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            27.90   
20  Jens William Strand  2003  Haldens Svmmeklub            28.03   
21  Lucas Vainio  2004  Sdertrns Simsllskap            28.08   
22  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            28.29   
23  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            28.57   
24  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            29.27   
25  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            29.32   
25  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            29.32   
27  Adrian Nhr Vangen  2004  Haldens Svmmeklub            30.43   
27  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            30.43   
29  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap            31.80   
30  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            31.89   
31  Tobias Nhr Vangen  2004  Haldens Svmmeklub            32.94   
Hkon Ekeroth  2004  Haldens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Frsk 14 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Axel Sebastian Karal Melberg  2005  Oi Svmming            26.30   
Henry Plavans  2005  Sdertrns Simsllskap            26.59   
Henrik Kraemer  2005  Lidkpings Gymnastik o SS            26.74   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            27.10   
Hkon Rye Pedersen  2005  Oi Svmming            27.13   
Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap            27.72   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            28.07   
Sam Hamzehnejad  2006  Sdertrns Simsllskap            28.09   
Alvin kesson  2005  Varberg Sim            28.28   
10  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            28.79   
11  Pontus Grnlund  2005  Simklubben Vnersborg            28.88   
12  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            28.90   
13  Aron Matti Wilhelmsen  2005  Haldens Svmmeklub            29.01   
14  Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim            29.21   
15  Rasmus Faarinen  2005  Trollhttans Simsllskap            29.35   
16  Max Jilek  2006  Varberg Sim            29.60   
17  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            29.71   
18  Gustav Storell  2006  Sdertrns Simsllskap            30.04   
19  Marcus stblom  2005  Uddevalla Sim            30.24   
20  Julius Andersson  2005  Varberg Sim            30.25   
21  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            30.42   
22  Leon Rssger  2006  Uddevalla Sim            30.53   
23  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            30.55   
24  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vnersborg            30.83   
25  Daniel Lnnquist  2005  Mariestads Simsllskap            30.90   
26  David Happe  2006  Uddevalla Sim            31.32   
27  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            32.42   
28  Birk August Larsen  2007  Haldens Svmmeklub            33.30   
29  Viktor Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap            33.65   
30  Valdemar Alstrm  2007  Varberg Sim            33.99   
31  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vnersborg            34.83   
32  Simon Olofsson  2007  Trollhttans Simsllskap            37.86   
33  Rasmus Olsson  2008  Trollhttans Simsllskap            42.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner