Resultater for Kronborg Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:32 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Greve |
1998 |
|
646 |
31.81 |
|
|
|
1:06.04 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bengt Vang |
1999 |
|
578 |
32.64 |
|
|
|
1:08.51 |
|
|
Oslo Idrettslag |
1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
516 |
34.14 |
|
|
|
1:11.18 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Hassling |
2000 |
|
515 |
33.99 |
|
|
|
1:11.21 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Lindblom |
2000 |
|
514 |
33.63 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
448 |
34.54 |
|
|
|
1:14.61 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
|
574 |
33.32 |
|
|
|
1:08.67 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Bak Jensen |
2002 |
|
519 |
34.07 |
|
|
|
1:11.01 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ahmed Sadoon |
2002 |
|
497 |
32.66 |
|
|
|
1:12.06 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Harald Wiehe Struberg |
2003 |
|
471 |
33.59 |
|
|
|
1:13.37 |
|
|
Herlev Svømning |
1:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Rought |
2003 |
|
467 |
34.74 |
|
|
|
1:13.57 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Asger Johansen |
2003 |
|
463 |
34.04 |
|
|
|
1:13.76 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anders Eide Haugholt |
2002 |
|
455 |
34.54 |
|
|
|
1:14.23 |
|
|
Oslo Idrettslag |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Svärd |
2001 |
|
454 |
33.76 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William S. Michaelsen |
2001 |
|
407 |
35.62 |
|
|
|
1:17.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Frederikssund Svømmeklub |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
|
399 |
35.94 |
|
|
|
1:17.54 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
397 |
36.31 |
|
|
|
1:17.64 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
|
384 |
36.22 |
|
|
|
1:18.55 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tobias Davidsen |
2003 |
|
348 |
36.90 |
|
|
|
1:21.16 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hampus Erdös |
2003 |
|
310 |
37.65 |
|
|
|
1:24.31 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joachim L Andersen |
2003 |
|
307 |
39.93 |
|
|
|
1:24.61 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniel Mir |
2003 |
|
244 |
41.48 |
|
|
|
1:31.28 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:32 |
|