Resultat för Kronborg Open 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 111, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Forlaget COBOLT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 298 | 34.14 | 1:10.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
2 | Max Bendixen | 2007 | 278 | 35.12 | 1:11.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
3 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 277 | 30.10 | 1:11.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.56 | |||||||||
4 | Asger Hvilsom | 2007 | 274 | 33.95 | 1:12.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.13 | |||||||||
5 | Marcus Munk | 2007 | 250 | 34.57 | 1:14.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
6 | Noah El-Nagdy | 2007 | 243 | 35.63 | 1:15.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.97 | |||||||||
7 | Andreas Bendtsen | 2007 | 239 | 35.50 | 1:15.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
8 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 217 | 36.36 | 1:18.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.30 | |||||||||
9 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | 216 | 38.01 | 1:18.14 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
10 | Sebastian Björk | 2007 | 211 | 34.96 | 1:18.71 | |||||
Simklubben Lödde | 1:20.35 | |||||||||
11 | Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | 211 | 35.67 | 1:18.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.09 | |||||||||
12 | Oliver Björk | 2007 | 200 | 37.89 | 1:20.13 | |||||
Simklubben Lödde | 1:18.16 | |||||||||
13 | Peter Damsø | 2007 | 197 | 37.64 | 1:20.55 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.40 | |||||||||
14 | Tim Edelberg | 2007 | 178 | 39.06 | 1:23.39 | |||||
Simklubben Lödde | 1:31.60 | |||||||||
15 | Leo Eriksson | 2008 | 176 | 40.44 | 1:23.61 | |||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
16 | Elias Lindeberg | 2008 | 146 | 40.04 | 1:29.01 | |||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
17 | Simon Björk | 2009 | 122 | 39.58 | 1:34.34 | |||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
18 | Melvin Delfin | 2008 | 120 | 44.30 | 1:35.04 | |||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
Løb 111, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: Forlaget COBOLT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | 550 | 28.07 | 57.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 56.88 | |||||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 534 | 27.74 | 57.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | 523 | 28.42 | 58.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 56.02 | |||||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | 504 | 28.22 | 58.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.77 | |||||||||
5 | Andreas M Nielsen | 2005 | 494 | 26.62 | 59.33 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.03 | |||||||||
6 | Anton Witzell | 2004 | 491 | 22.62 | 59.46 | |||||
Simklubben Lödde | 1:01.31 | |||||||||
7 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 472 | 29.14 | 1:00.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.73 | |||||||||
8 | Felix Jönsson | 2004 | 472 | 28.91 | 1:00.24 | |||||
Kristianstads SLS | 1:02.05 | |||||||||
9 | Casper Puggaard | 2005 | 467 | 29.45 | 1:00.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.13 | |||||||||
10 | William Ølshøj | 2004 | 455 | 28.48 | 1:00.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.50 | |||||||||
11 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 451 | 29.31 | 1:01.17 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
12 | Kasper Thorn | 2004 | 446 | 29.64 | 1:01.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.93 | |||||||||
13 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 441 | 29.20 | 1:01.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.56 | |||||||||
14 | Jonathan Beck | 2004 | 439 | 29.98 | 1:01.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.32 | |||||||||
15 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 435 | 30.00 | 1:01.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.11 | |||||||||
16 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 435 | 30.22 | 1:01.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.63 | |||||||||
17 | Bertram Olesen | 2005 | 434 | 29.32 | 1:01.93 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:00.68 | |||||||||
18 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 432 | 29.90 | 1:02.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.86 | |||||||||
19 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 428 | 29.18 | 1:02.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.74 | |||||||||
20 | Louie Uldall | 2005 | 425 | 30.18 | 1:02.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
21 | Mads Liechti | 2004 | 425 | 30.03 | 1:02.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.48 | |||||||||
22 | Eigil Sigfusson | 2004 | 421 | 29.36 | 1:02.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.66 | |||||||||
23 | Illia Bulba | 2005 | 412 | 31.01 | 1:03.00 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.90 | |||||||||
24 | Lucas Kaavé | 2004 | 410 | 31.73 | 1:03.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.52 | |||||||||
25 | Victor Dyrhauge | 2004 | 404 | 30.12 | 1:03.42 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
26 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 404 | 30.28 | 1:03.44 | |||||
JGI Svømning | 1:03.22 | |||||||||
27 | Villads Arfelt | 2004 | 403 | 30.74 | 1:03.47 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.18 | |||||||||
28 | Viggo Prehn | 2004 | 403 | 30.75 | 1:03.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.59 | |||||||||
29 | Anton Skov Grell | 2004 | 394 | 30.77 | 1:03.94 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:03.50 | |||||||||
30 | Anton Rytter Bech | 2005 | 390 | 31.09 | 1:04.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.64 | |||||||||
31 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 381 | 31.07 | 1:04.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.02 | |||||||||
32 | Emil Schmidt | 2006 | 381 | 31.08 | 1:04.68 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:05.36 | |||||||||
33 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 381 | 32.21 | 1:04.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.39 | |||||||||
34 | Cornelius Olsen | 2005 | 377 | 31.25 | 1:04.91 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.82 | |||||||||
35 | Mads Holger From | 2004 | 377 | 31.77 | 1:04.92 | |||||
JGI Svømning | 1:04.25 | |||||||||
36 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 376 | 32.38 | 1:04.95 | |||||
JGI Svømning | 1:04.43 | |||||||||
37 | Aron Paulsson | 2006 | 374 | 30.95 | 1:05.09 | |||||
Simklubben Lödde | 1:07.84 | |||||||||
38 | Jannik Jørgensen | 2004 | 372 | 30.41 | 1:05.18 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
39 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 368 | 31.98 | 1:05.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
40 | Mikkel Andersen | 2005 | 365 | 31.99 | 1:05.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.17 | |||||||||
41 | Magnus Tullberg | 2005 | 364 | 32.03 | 1:05.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.95 | |||||||||
42 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 362 | 30.67 | 1:05.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.55 | |||||||||
43 | Linus Heinrichsen | 2006 | 356 | 31.36 | 1:06.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
44 | Viktor Bernstein | 2006 | 353 | 32.00 | 1:06.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.48 | |||||||||
45 | Alexander Asmussen | 2004 | 352 | 32.12 | 1:06.40 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:04.74 | |||||||||
46 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 344 | 31.23 | 1:06.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.04 | |||||||||
47 | Victor Bornemann | 2004 | 340 | 32.43 | 1:07.17 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.92 | |||||||||
48 | Troels Fode | 2004 | 335 | 32.07 | 1:07.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.22 | |||||||||
49 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 333 | 31.97 | 1:07.65 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.95 | |||||||||
50 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 331 | 32.42 | 1:07.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.77 | |||||||||
51 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 330 | 20.28 | 1:07.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.42 | |||||||||
52 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 329 | 31.77 | 1:07.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
53 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 329 | 32.95 | 1:07.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.67 | |||||||||
54 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 328 | 32.36 | 1:07.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.50 | |||||||||
55 | Gabriel Ekelund | 2006 | 326 | 32.47 | 1:08.12 | |||||
Kristianstads SLS | 1:09.11 | |||||||||
56 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 322 | 32.83 | 1:08.42 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.38 | |||||||||
57 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 320 | 33.98 | 1:08.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.86 | |||||||||
58 | Hugo Haakansson | 2006 | 319 | 33.96 | 1:08.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.81 | |||||||||
59 | Oscar Boyer | 2004 | 317 | 32.16 | 1:08.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.76 | |||||||||
60 | Alexander Nørby | 2006 | 313 | 32.31 | 1:09.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:06.48 | |||||||||
61 | Melvin Carlsson | 2005 | 313 | 32.44 | 1:09.09 | |||||
Kristianstads SLS | 1:08.65 | |||||||||
62 | Oscar Tram | 2004 | 308 | 32.85 | 1:09.43 | |||||
Kristianstads SLS | 1:11.92 | |||||||||
63 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 308 | 29.36 | 1:09.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.12 | |||||||||
64 | Ted Nilsson | 2006 | 306 | 33.66 | 1:09.56 | |||||
Simklubben Lödde | 1:10.47 | |||||||||
65 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 303 | 33.88 | 1:09.81 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
66 | Malte Ljunggren | 2006 | 300 | 33.81 | 1:10.02 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.93 | |||||||||
67 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 300 | 33.56 | 1:10.04 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.83 | |||||||||
68 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 297 | 33.74 | 1:10.28 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.90 | |||||||||
69 | Villads Lund Larsen | 2004 | 295 | 34.47 | 1:10.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.65 | |||||||||
70 | Axel Wergeland | 2006 | 294 | 33.69 | 1:10.50 | |||||
Simklubben Lödde | 1:11.98 | |||||||||
71 | Elias Jensen | 2006 | 293 | 32.92 | 1:10.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
72 | Pelle Erdös | 2005 | 292 | 33.50 | 1:10.67 | |||||
Simklubben Lödde | 1:22.22 | |||||||||
73 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 284 | 34.11 | 1:11.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
74 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 282 | 33.64 | 1:11.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.89 | |||||||||
75 | Mauritz Otzen | 2005 | 281 | 34.55 | 1:11.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.14 | |||||||||
76 | Marcus Hammergart | 2006 | 280 | 29.64 | 1:11.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
77 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 276 | 33.93 | 1:12.02 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.02 | |||||||||
78 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 267 | 34.26 | 1:12.83 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.88 | |||||||||
79 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 264 | 34.96 | 1:13.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.84 | |||||||||
80 | Jonathan Kristensen | 2006 | 264 | 34.17 | 1:13.07 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
81 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 259 | 34.05 | 1:13.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.35 | |||||||||
81 | Johan Klitten | 2006 | 259 | 36.14 | 1:13.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.81 | |||||||||
83 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 254 | 33.39 | 1:14.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.47 | |||||||||
84 | Josef Shukri | 2006 | 246 | 35.17 | 1:14.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.32 | |||||||||
85 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 242 | 35.98 | 1:15.23 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.20 | |||||||||
86 | Albin Lundkvist | 2006 | 238 | 25.68 | 1:15.68 | |||||
Simklubben Lödde | 1:21.58 | |||||||||
87 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 226 | 28.78 | 1:16.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.11 | |||||||||
88 | Peter Mortensen | 2005 | 224 | 35.69 | 1:17.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.20 | |||||||||
89 | Linus Svensson | 2005 | 211 | 37.08 | 1:18.78 | |||||
Kristianstads SLS | 1:18.97 | |||||||||
90 | Ozzy Melin | 2006 | 198 | 38.17 | 1:20.43 | |||||
Kristianstads SLS | 1:29.20 | |||||||||
91 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 184 | 38.00 | 1:22.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.69 | |||||||||
- | Tristan Jensen | 2006 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
- | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |