2021-06-21   18:07:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:40   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Sofie Wienberg  2002    456          2:23.43   
  Horsens Svmmeklub  2:23.40                 
Mia Sommer Johansen  2002    436          2:25.63   
  Swim Team Neptun  2:26.83                 
Ida Kristensen  2004    435          2:25.72   
  Thisted Svmmeklub  2:27.29                 
Laura Madsen  2002    404          2:29.36   
  Aars Svmmeklub  2:29.38                 
Line Back Kristoffersen  2003    349          2:36.83   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  2:54.50                 
Katrine Skyt Nielsen  2003    321          2:41.21   
  Odder Svmmeklub  2:40.78                 
Mathilde Baltsersen  2003    312          2:42.72   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  2:36.59                 
Leonora Holst Jensen  2004    287          2:47.35   
  Odder Svmmeklub  2:55.57                 
Signe Mller Winther  2002    280          2:48.72   
  Svmmeklubben Nord  2:51.89                 
10  Mathilde Thomsen  2004    274          2:50.01   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  3:02.93                 
11  Caroline Krogh  2002    241          2:57.25   
  Ikast Svmmeklub  2:45.54                 
12  Christina Christiansen  2004    237          2:58.36   
  Horsens Svmmeklub  3:00.01                 
Carolina D. Agerbk  2002              DNS   
  H.G.F. Svmning  2:27.61                 
Celia El Maghili Fisker  2003              DNF   
  Horsens Svmmeklub  4:49.32                 
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Langvad  2005    538          2:15.76   
  Aarhus Swim  2:14.60                 
Amalie Tolderlund  2005    503          2:18.84   
  Silkeborg Svmmeklub  2:18.81                 
Laura G. Nedergaard  2005    477          2:21.28   
  Odder Svmmeklub  2:20.02                 
Sarah Froberg Pedersen  2006    454          2:23.62   
  Silkeborg Svmmeklub  2:21.85                 
Line Knudsen  2005    448          2:24.29   
  Silkeborg Svmmeklub  2:24.72                 
Caden Halle  2005    445          2:24.56   
  Odder Svmmeklub  2:26.88                 
Anne Katrine Dige  2006    441          2:25.03   
  Aarhus Swim  2:37.11                 
Marie Bertram  2006    393          2:30.64   
  Aarhus Swim                   
Cecilie Michaelsen  2005    379          2:32.48   
  Svmmeklubben S 68  2:33.23                 
10  Aia Caroline Abel  2006    374          2:33.17   
  Svmmeklubben Nord  2:35.40                 
11  Therese T. Kallestrup  2006    372          2:33.51   
  Agfs Svmmeafdeling  2:36.44                 
12  Karoline Hansfort  2006    361          2:35.02   
  Agfs Svmmeafdeling  2:39.85                 
13  Signe Kristensen  2006    357          2:35.61   
  Horsens Svmmeklub  2:37.36                 
14  Mille E. S. Jensen  2005    323          2:40.83   
  Silkeborg Svmmeklub  2:47.40                 
15  Sofie Nrskov Willumsen  2006    321          2:41.22   
  Aarhus Swim  2:50.71                 
16  Marie Kromann Mller  2006    320          2:41.38   
  Agfs Svmmeafdeling  2:39.58                 
17  Mathilde Hoff Srensen  2006    317          2:41.81   
  Svmmeklubben Nord  2:58.99                 
18  Lea Walln  2005    312          2:42.69   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  2:57.30                 
19  Anna Ancker  2006    308          2:43.48   
  Aarhus Swim  2:48.65                 
20  Emilia Glisic  2005    304          2:44.10   
  Silkeborg Svmmeklub  2:49.86                 
21  Sofia Jrgensen  2006    279          2:48.80   
  Svmmeklubben S 68  2:50.98                 
22  Ida Jensen  2006    263          2:52.22   
  Svmmeklubben S 68  2:46.01                 
23  Cathrine Friis Rossa  2006    248          2:55.76   
  Aarhus Swim  3:01.81                 
24  Frida Dalsgaard Hansen  2006    242          2:57.13   
  Agfs Svmmeafdeling  3:09.49                 
25  Selma Nygreen Sakic  2006    221          3:02.60   
  Svmmeklubben S 68  2:53.85                 
26  Josephine O. S. Nielsen  2006    187          3:13.07   
  Agfs Svmmeafdeling  3:36.36                 
27  Reinike Veenstra  2006    153          3:26.26   
  Svmmeklubben S 68  3:25.30                 
Elvira Lund Hetting  2006              DNS   
  Aarhus Swim                   
Marie V. Petersen  2006              DNS   
  Odder Svmmeklub  3:24.38                 
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Filucca Bing Lauritzen  2007    327          2:40.28   
  Silkeborg Svmmeklub  2:49.86                 
Nikoline Michaelsen  2007    304          2:44.13   
  Svmmeklubben S 68  2:47.31                 
Clara Cavo Jrgensen  2007    286          2:47.60   
  Aarhus Swim  2:54.67                 
Patricia Nttermann  2007    281          2:48.41   
  Svmmeklubben S 68  2:57.67                 
Liva Marie Jensen  2007    279          2:48.90   
  Aarhus Swim  2:55.83                 
Jla Gnnlaugsdttri  2007    248          2:55.73   
  Aarhus Swim  2:56.74                 
Frida Gode Agersbk  2007    244          2:56.54   
  Horsens Svmmeklub                   
Julie Norman Ramer  2007    233          2:59.34   
  Aarhus Swim  2:57.55                 
Sofia Gad  2007    226          3:01.16   
  Aarhus Swim  3:07.13                 
10  Sarah Manicus Jensen  2007    222          3:02.36   
  Silkeborg Svmmeklub  3:20.58                 
11  Clara Hjuler Mikkelsen  2007    208          3:06.12   
  Aarhus Swim                   
12  Lrke Ljungberg Kristense  2007    200          3:08.74   
  Silkeborg Svmmeklub  3:37.15                 
13  Emma Kidmose Hansen  2007    190          3:11.90   
  Silkeborg Svmmeklub  3:26.69                 
14  Julie Lind Boest  2007    176          3:16.71   
  Aarhus Swim                   
15  Ellen Hjsgaard Jensen  2007    169          3:19.41   
  Odder Svmmeklub                   
16  Katinka Folke Jensen  2007    169          3:19.64   
  Agfs Svmmeafdeling                   
17  Marie Pilegaard Kfer  2008    140          3:32.66   
  Agfs Svmmeafdeling                   
18  Agnes Kaae Lunde  2007    140          3:32.67   
  Agfs Svmmeafdeling                   
19  Trine Pors Rasmussen  2007    132          3:36.65   
  Horsens Svmmeklub  3:41.92                 
20  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    121          3:42.89   
  Agfs Svmmeafdeling                   
21  Mikkeline Svanholm  2007    117          3:45.15   
  Agfs Svmmeafdeling                   
22  Katinka Rnn Gornitzka  2007    90          4:06.19   
  Agfs Svmmeafdeling                   
23  Lrke Damgaard  2008    90          4:06.27   
  Horsens Svmmeklub                   
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Kehlet  2009    214          3:04.54   
  Aarhus Swim  3:15.66                 
Freya Magnussen  2009    96          4:00.44   
  Horsens Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:40 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:40   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Lyse Se  2003    475          2:07.32   
  Odder Svmmeklub  2:12.77                 
Frederik Gaardsted  2001    420          2:12.65   
  Silkeborg Svmmeklub  2:11.31                 
David Johansen  2001    416          2:13.03   
  Svmmeklubben Shesten  2:13.01                 
Sune Lyngesen  2003    377          2:17.49   
  Esbjerg Svmmeklub  2:13.09                 
Magnus Hald  2002    359          2:19.80   
  Aars Svmmeklub  2:16.31                 
Nicklas Bager  2003    340          2:22.36   
  Thisted Svmmeklub  2:27.21                 
Laurits Andreassen  2002    294          2:29.35   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  2:43.54                 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Lei Lamberg  2004    427          2:11.86   
  Aarhus Swim  2:12.45                 
Linus Folke Jensen  2004    404          2:14.33   
  Agfs Svmmeafdeling  2:21.35                 
Karl Anton Kristensen  2005    396          2:15.24   
  Svmmeklubben S 68  2:15.15                 
Gustav Dalby sterberg  2005    380          2:17.11   
  Aarhus Swim  2:19.13                 
Thor Bruun Bisgaard  2005    372          2:18.10   
  Agfs Svmmeafdeling  2:17.81                 
Philip Vesterby  2005    312          2:26.43   
  Thisted Svmmeklub  2:34.80                 
Kristian Jensen  2004    276          2:32.54   
  Svmmeklubben Shesten  2:40.32                 
Andreas Lindgaard Nielsen  2005    274          2:32.81   
  Aarhus Swim  2:48.33                 
Sebastian Dalgaard  2005    272          2:33.25   
  Svmmeklubben S 68  2:52.06                 
10  Andreas V. Petersen  2005    254          2:36.89   
  Odder Svmmeklub  2:42.18                 
11  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    242          2:39.39   
  Agfs Svmmeafdeling  2:45.52                 
12  Magnus Lenoire Nielsen  2005    207          2:47.75   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  3:14.48                 
13  Daniel Landbo  2005    206          2:48.11   
  Horsens Svmmeklub  3:03.92                 
14  William Mikkelsen  2004    196          2:50.99   
  Thisted Svmmeklub  3:34.21                 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Marcus Le  2006    311          2:26.59   
  Agfs Svmmeafdeling  2:34.64                 
Nicolai N. H. Srensen  2006    275          2:32.71   
  Agfs Svmmeafdeling  2:32.27                 
Casper Eriksen  2007    250          2:37.68   
  Thisted Svmmeklub  2:38.02                 
Karl B. Hansen  2006    246          2:38.52   
  Agfs Svmmeafdeling  2:41.37                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006    242          2:39.37   
  Agfs Svmmeafdeling  2:41.96                 
Kasper Lisberg  2007    219          2:44.63   
  Odder Svmmeklub  2:48.13                 
Sebastian Eliasen  2006    213          2:46.32   
  Svmmeklubben Nord  2:51.78                 
Zilas Vilsen  2006    205          2:48.52   
  Silkeborg Svmmeklub  2:49.17                 
Tobias Tranberg Viskum  2006    204          2:48.55   
  Aarhus Swim  2:52.46                 
10  August Mumm  2006    199          2:50.17   
  Aarhus Swim  2:57.68                 
11  Vilfred Beedholm-Ebsen  2007    198          2:50.36   
  Aarhus Swim  2:53.27                 
12  Mads Rddik Thgersen  2007    187          2:53.47   
  Aarhus Swim                   
13  Peter Suder Lassen  2007    123          3:19.38   
  Agfs Svmmeafdeling                   
14  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007    121          3:20.53   
  Agfs Svmmeafdeling  3:32.74                 
15  August Heltborg  2006    86          3:44.54   
  Svmmeklubben S 68  4:03.54                 
16  Anders Yde  2007    78          3:52.45   
  Horsens Svmmeklub                   
Anton Sommerlund Jensen  2006              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  3:30.02                 
Marcus Diego Bach  2006              DNF   
  Horsens Svmmeklub                   
Noah Oscar Nielsen  2006              DNF   
  Horsens Svmmeklub                   
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl H. Frederiksen  2009    80          3:50.44   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Viggo Rohde  2008    76          3:54.38   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Villads Vestergaard Ahm  2008              DNF   
  Horsens Svmmeklub                   
Victor Langberg Aakjr  2008              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svmmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:40 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  19:20   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jrgensen  2001    504          30.62   
  Esbjerg Svmmeklub  29.92                 
Sofie Bach Nielsen  2003    482          31.08   
  Horsens Svmmeklub  30.45                 
Emmelina Long  2004    392          33.31   
  Aarhus Swim  35.81                 
Stinne Holst Gregersen  2003    389          33.37   
  Horsens Svmmeklub  32.81                 
Kasandra Isager  2000    376          33.75   
  Esbjerg Svmmeklub  33.13                 
Freja Klitgaard Larsen  2004    371          33.90   
  Svmmeklubben Nord  32.31                 
Mette Aagesen Jensen  2004    362          34.20   
  Aarhus Swim  34.91                 
Naja Laitinen Wigard  2003    358          34.31   
  Svmmeklubben Nord  34.38                 
Mille Hovaldt  2004    334          35.13   
  Svmmeklubben Shesten  34.48                 
10  Manja Laursen  2003    329          35.30   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  35.76                 
11  Sofie Jakobsen  2003    329          35.31   
  Svmmeklubben S 68  34.02                 
12  Camilla Falck  2003    321          35.58   
  Horsens Svmmeklub  35.21                 
13  Julie Jensen  2003    289          36.87   
  Odder Svmmeklub  37.05                 
14  Sisse stergaard Nielsen  2003    271          37.67   
  Svmmeklubben Shesten  37.98                 
15  Ida Jul Christensen  2004    243          39.05   
  Thisted Svmmeklub  42.17                 
16  Asta Kofod Nielsen  2003    239          39.24   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  42.88                 
17  Sofie Vam Boeriis Madsen  2004    203          41.44   
  Odder Svmmeklub  43.63                 
18  Julia Vestergaard  2004    191          42.29   
  Odder Svmmeklub  42.99                 
19  Sille Segall  2004    168          44.13   
  Odder Svmmeklub                   
20  Christina Christiansen  2004    145          46.35   
  Horsens Svmmeklub  49.90                 
Kathrine Nonbye  2004              DNS   
  Odder Svmmeklub  53.84                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    513          30.44   
  Silkeborg Svmmeklub  30.65                 
Ester Lauritsen  2005    501          30.68   
  Silkeborg Svmmeklub  30.49                 
Malou Sejr  2005    492          30.87   
  Agfs Svmmeafdeling  30.92                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    480          31.12   
  Silkeborg Svmmeklub  30.51                 
Anna Munk Fuglsang  2005    469          31.36   
  Svmmeklubben S 68  31.70                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    451          31.77   
  Aarhus Swim  32.86                 
Emilie Bie Bock  2005    407          32.88   
  Silkeborg Svmmeklub  33.10                 
Ida Hovmark  2005    406          32.90   
  Thisted Svmmeklub  33.22                 
Laura G. Nedergaard  2005    399          33.10   
  Odder Svmmeklub  33.63                 
10  Maja Friis  2005    397          33.17   
  Silkeborg Svmmeklub  33.92                 
11  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    388          33.42   
  Agfs Svmmeafdeling  32.49                 
12  Mathilde Thirup  2005    352          34.52   
  Svmmeklubben S 68  34.71                 
13  Trine Lund Michaelsen  2006    345          34.75   
  Silkeborg Svmmeklub  34.55                 
14  Astrid Jensen  2005    342          34.83   
  Svmmeklubben Nord  37.05                 
15  Anne Katrine Dige  2006    333          35.16   
  Aarhus Swim  36.68                 
16  Nikoline Sejr  2006    311          35.98   
  Aarhus Swim  35.47                 
17  Mie Asmussen  2005    306          36.15   
  Svmmeklubben S 68  39.39                 
18  Josefine Hgh  2005    306          36.17   
  Svmmeklubben S 68  35.48                 
19  Amalie Nyvang Jensen  2005    303          36.29   
  Thisted Svmmeklub  36.26                 
20  Signe Kristensen  2006    292          36.73   
  Horsens Svmmeklub  38.87                 
21  Maria Lysgaard  2006    290          36.81   
  Aarhus Swim  42.85                 
22  Nanna Vestergrd Johansen  2006    282          37.16   
  Odder Svmmeklub  37.12                 
23  Caroline Marx  2006    273          37.56   
  Odder Svmmeklub  37.27                 
24  Emilia Glisic  2005    265          37.92   
  Silkeborg Svmmeklub  39.67                 
25  Mathilde Hoff Srensen  2006    252          38.57   
  Svmmeklubben Nord  41.61                 
26  Amalie Marie Wienberg  2005    250          38.70   
  Horsens Svmmeklub  40.36                 
27  Frederikke Srensen  2006    249          38.74   
  Thisted Svmmeklub  38.48                 
28  Rebekka Fjeldmark Kempel  2006    245          38.96   
  Silkeborg Svmmeklub  38.86                 
29  Elea Amalie Poulsen  2006    239          39.27   
  Silkeborg Svmmeklub  39.11                 
30  Mille E. S. Jensen  2005    238          39.31   
  Silkeborg Svmmeklub  37.04                 
31  Laura Wittenhagen  2006    210          40.99   
  Silkeborg Svmmeklub  40.97                 
32  Selma Nygreen Sakic  2006    200          41.65   
  Svmmeklubben S 68  42.05                 
33  Julie Bjrn  2006    195          42.00   
  Silkeborg Svmmeklub  44.11                 
34  Maiken Hansen  2005    180          43.15   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  41.05                 
35  Anne-Sofie Bdtger  2005    171          43.85   
  Silkeborg Svmmeklub  48.37                 
Sofie Nrskov Willumsen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Swim  42.26                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Jrgensen  2008    268          37.77   
  Thisted Svmmeklub  37.90                 
Julie Ravn Holst  2007    259          38.21   
  Aarhus Swim  46.72                 
Frida Damm Thorsell  2007    259          38.24   
  Aarhus Swim  40.41                 
Paula Lindberg  2007    254          38.45   
  Silkeborg Svmmeklub  39.27                 
Tilde N. H. Srensen  2007    243          39.05   
  Agfs Svmmeafdeling  38.35                 
Klara Ledager Lauritsen  2007    237          39.36   
  Silkeborg Svmmeklub  38.45                 
Karen Srensen  2007    217          40.53   
  Thisted Svmmeklub  40.87                 
Emilie Winum Andersen  2007    208          41.13   
  Aarhus Swim                   
Jla Gnnlaugsdttri  2007    207          41.19   
  Aarhus Swim  42.20                 
10  Clara Cavo Jrgensen  2007    201          41.61   
  Aarhus Swim  46.50                 
11  Sofia Gad  2007    186          42.68   
  Aarhus Swim  44.33                 
12  Nikoline Michaelsen  2007    177          43.38   
  Svmmeklubben S 68  41.43                 
13  Caroline K. Srensen  2008    162          44.64   
  Thisted Svmmeklub  50.21                 
14  Nadia Bager  2008    149          45.91   
  Thisted Svmmeklub  45.57                 
15  Olivia Josefine Brice  2007    149          45.92   
  Horsens Svmmeklub  51.76                 
16  Sarah Lyse Se  2007    148          46.07   
  Odder Svmmeklub  49.85                 
17  Lrke Ljungberg Kristense  2007    135          47.50   
  Silkeborg Svmmeklub  49.84                 
18  Alma Nygreen Sakic  2008    133          47.74   
  Svmmeklubben S 68  47.98                 
19  Mathilde Christiansen  2007    123          48.98   
  Svmmeklubben S 68  48.20                 
20  Sarah Manicus Jensen  2007    119          49.48   
  Silkeborg Svmmeklub  48.40                 
21  Helene Lavrsen  2008    117          49.78   
  Svmmeklubben Nord  53.01                 
22  Dicte Sundall Aagaard  2007    116          49.93   
  Horsens Svmmeklub  50.31                 
23  Emma Kidmose Hansen  2007    105          51.54   
  Silkeborg Svmmeklub  57.72                 
24  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    89          54.41   
  Agfs Svmmeafdeling  1:02.39                 
25  Frida Hinge  2008    86          55.06   
  Silkeborg Svmmeklub  55.07                 
26  Marie Pilegaard Kfer  2008    77          57.26   
  Agfs Svmmeafdeling  1:13.05                 
27  Freja Hrslev Srensen  2008    74          58.03   
  Agfs Svmmeafdeling                   
28  Emilie Hundahl Gravesen  2007    73          58.16   
  Thisted Svmmeklub                   
29  Agnes Kaae Lunde  2007    53          1:04.58   
  Agfs Svmmeafdeling  1:07.47                 
Emma Marx  2007              DNS   
  Odder Svmmeklub  53.59                 
Mathilde Kristensen  2008              DNS   
  Svmmeklubben S 68                   
Anna Kjr Nielsen  2008              DSQ  Ej samt amrtag 10m 
  Odder Svmmeklub                   
Clara Hjuler Mikkelsen  2007              DSQ  1 hnd i afslut 
  Aarhus Swim                   
Karoline Kalsmose Jakobse  2007              DSQ  Ej samt. arme hele 
  Aarhus Swim  54.88                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida V. Nierop-Andersen  2009    154          45.46   
  Silkeborg Svmmeklub  56.40                 
Laura Winum Andersen  2009    151          45.74   
  Aarhus Swim  45.73                 
Karoline Sander Andersen  2009    149          45.89   
  Thisted Svmmeklub  43.74                 
Reka Szephalmi  2009    110          50.81   
  Svmmeklubben S 68  48.75                 
Astrid V. Petersen  2009    79          56.59   
  Odder Svmmeklub  57.71                 
Silje S. Rosenberg  2009    69          59.43   
  Silkeborg Svmmeklub                   
Astrid Dindler  2009    55          1:03.73   
  Odder Svmmeklub  1:08.32                 
Signe Madsen  2009              DSQ  Afst bund v vend 
  Horsens Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  19:20 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bach Nielsen  2003    520          30.31   
  Horsens Svmmeklub  30.45                 
Emma Jrgensen  2001    512          30.46   
  Esbjerg Svmmeklub  29.92                 
Emmelina Long  2004    398          33.13   
  Aarhus Swim  35.81                 
Freja Klitgaard Larsen  2004    392          33.31   
  Svmmeklubben Nord  32.31                 
Stinne Holst Gregersen  2003    381          33.62   
  Horsens Svmmeklub  32.81                 
Kasandra Isager  2000    369          33.97   
  Esbjerg Svmmeklub  33.13                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    511          30.48   
  Silkeborg Svmmeklub  30.65                 
Ester Lauritsen  2005    499          30.72   
  Silkeborg Svmmeklub  30.49                 
Malou Sejr  2005    491          30.90   
  Agfs Svmmeafdeling  30.92                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    487          30.98   
  Silkeborg Svmmeklub  30.51                 
Anna Munk Fuglsang  2005    485          31.02   
  Svmmeklubben S 68  31.70                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    468          31.40   
  Aarhus Swim  32.86                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Damm Thorsell  2007    275          37.45   
  Aarhus Swim  40.41                 
Freja Jrgensen  2008    272          37.61   
  Thisted Svmmeklub  37.90                 
Klara Ledager Lauritsen  2007    267          37.86   
  Silkeborg Svmmeklub  38.45                 
Paula Lindberg  2007    265          37.93   
  Silkeborg Svmmeklub  39.27                 
Tilde N. H. Srensen  2007    259          38.22   
  Agfs Svmmeafdeling  38.35                 
Julie Ravn Holst  2007    253          38.53   
  Aarhus Swim  46.72                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Winum Andersen  2009    193          42.14   
  Aarhus Swim  45.73                 
Karoline Sander Andersen  2009    169          44.05   
  Thisted Svmmeklub  43.74                 
Frida V. Nierop-Andersen  2009    168          44.11   
  Silkeborg Svmmeklub  56.40                 
Reka Szephalmi  2009    118          49.62   
  Svmmeklubben S 68  48.75                 
Astrid V. Petersen  2009    111          50.62   
  Odder Svmmeklub  57.71                 
Silje S. Rosenberg  2009    83          55.67   
  Silkeborg Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  19:20   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Pilegaard Kfer  2003    503          27.41   
  Agfs Svmmeafdeling  27.59                 
Jacob Lyse Se  2003    450          28.44   
  Odder Svmmeklub  28.56                 
Mads Iversen  2002    447          28.51   
  Skanderborg Svmmeklub  28.99                 
Frederik Gaardsted  2001    362          30.58   
  Silkeborg Svmmeklub  29.70                 
Nicklas Bager  2003    343          31.12   
  Thisted Svmmeklub  31.40                 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    315          32.03   
  Svmmeklubben Nord  32.20                 
Markus Jessen  2003    303          32.44   
  Esbjerg Svmmeklub  31.47                 
Alexander Johnsen  2003    300          32.53   
  Odder Svmmeklub  32.43                 
Esben Breum Lau  2003    248          34.67   
  Esbjerg Svmmeklub  34.75                 
10  Mathias Jelle Thomsen  2002    248          34.69   
  Svmmeklubben Shesten  36.36                 
11  Magnus Hald  2002    242          34.95   
  Aars Svmmeklub  34.56                 
12  Victor Haunstrup  2003    201          37.20   
  Aabybro Idrtsforening  38.94                 
Christian Radzewicz-Peder  2003              DNS   
  Horsens Svmmeklub  36.25                 
Marcus Reinholt Gjelstrup  2003              DSQ  Tyvstart 
  Odder Svmmeklub  41.62                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jrgensen  2005    465          28.12   
  Thisted Svmmeklub  27.66                 
Frederik Lindholm  2004    464          28.14   
  Aarhus Swim  28.55                 
Linus Folke Jensen  2004    451          28.41   
  Agfs Svmmeafdeling  28.58                 
Mads Mikkelsen  2004    439          28.68   
  Aarhus Swim  29.54                 
Anders Sanggaard  2005    414          29.24   
  Agfs Svmmeafdeling  29.00                 
Gustav Hansen  2004    410          29.34   
  Thisted Svmmeklub  29.19                 
Viktor Enevold Srensen  2004    403          29.50   
  Thisted Svmmeklub  29.31                 
Gustav Dalby sterberg  2005    393          29.75   
  Aarhus Swim  29.15                 
Sander Mller Jrgensen  2004    392          29.77   
  Odder Svmmeklub  29.46                 
10  Kristian Kjr  2005    384          29.97   
  Thisted Svmmeklub  30.05                 
11  Andreas Torp  2004    382          30.04   
  Svmmeklubben Nord  30.27                 
12  Emil Togsverd  2005    334          31.41   
  Silkeborg Svmmeklub  31.38                 
13  Emil Jaworski  2004    334          31.42   
  Svmmeklubben Nord  32.15                 
14  Mathias Frahm Feldtmose  2004    274          33.53   
  Svmmeklubben Nord  32.23                 
15  Danilo Mller  2004    273          33.57   
  Svmmeklubben Nord  35.64                 
16  Nicklas Rossau Larsen  2005    269          33.74   
  Silkeborg Svmmeklub  33.87                 
17  Andreas Lindgaard Nielsen  2005    217          36.23   
  Aarhus Swim  41.61                 
18  Simon Gallacher  2005    217          36.24   
  Aarhus Swim  50.71                 
19  Philip Vesterby  2005    212          36.51   
  Thisted Svmmeklub  37.83                 
20  William Jensen  2005    159          40.22   
  Thisted Svmmeklub  44.00                 
21  Daniel Landbo  2005    152          40.82   
  Horsens Svmmeklub  42.55                 
22  Andreas Visby Hansen  2004    119          44.29   
  Horsens Svmmeklub  44.53                 
Karl-Wilhelm Skov  2005              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  48.37                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Hansen  2006    312          32.14   
  Thisted Svmmeklub  34.63                 
Villads Seneca  2006    301          32.50   
  Agfs Svmmeafdeling  33.13                 
Malthe Glent-Thule  2007    277          33.43   
  Agfs Svmmeafdeling  33.59                 
William Haaning  2007    241          35.01   
  Thisted Svmmeklub  34.51                 
Rasmus Olsen  2006    240          35.07   
  Thisted Svmmeklub  35.48                 
Carl Roulund Holm  2006    224          35.86   
  Silkeborg Svmmeklub  35.69                 
Karl B. Hansen  2006    211          36.59   
  Agfs Svmmeafdeling  41.87                 
Johannes Jervidalo  2006    209          36.70   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  43.21                 
Torri Pietrzak-Jakobsen  2006    200          37.22   
  Aarhus Swim  38.23                 
10  Christian Stilling  2006    195          37.57   
  Thisted Svmmeklub  38.37                 
11  Nikolaj Rasmussen  2006    172          39.17   
  Odder Svmmeklub  43.68                 
12  Casper Eriksen  2007    162          39.94   
  Thisted Svmmeklub  38.09                 
13  Angus Halle  2007    155          40.52   
  Odder Svmmeklub  42.24                 
14  Simon Gaarde  2007    141          41.80   
  Silkeborg Svmmeklub  40.25                 
15  Bertram Segall  2006    141          41.85   
  Odder Svmmeklub  44.91                 
16  Sebastian Braad Bjrn  2006    139          42.00   
  Svmmeklubben Nord  47.71                 
17  Tobias Tranberg Viskum  2006    133          42.64   
  Aarhus Swim  40.26                 
18  Laurits Winter Poulsen  2007    120          44.16   
  Silkeborg Svmmeklub  49.06                 
19  Noah Oscar Nielsen  2006    116          44.65   
  Horsens Svmmeklub  45.39                 
20  Laszlo Szephalmi  2007    115          44.76   
  Svmmeklubben S 68  43.95                 
21  Frederik Jrgensen  2006    92          48.19   
  Svmmeklubben S 68  49.26                 
Mikkel Kammer Riis  2007              DNS   
  Odder Svmmeklub                   
Arthur Kseler Nielsen  2007              DSQ  Ej Samt arme hele 
  Thisted Svmmeklub  1:00.37                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rantzau Vejvad  2008    105          46.08   
  Silkeborg Svmmeklub  1:00.82                 
Karl Emil Malle  2008    86          49.38   
  Thisted Svmmeklub  53.34                 
Frederik Vesterby  2008    72          52.18   
  Thisted Svmmeklub                   
Johannes Ravn  2008    63          54.55   
  Horsens Svmmeklub  1:00.12                 
Luca Korsgaard Nicholson  2009              DSQ  Ej samt. arme 49m 
  Silkeborg Svmmeklub  1:27.74                 
Maciej Dworzanski  2008              DSQ  Em samt arme v 25m 
  Svmmeklubben S 68                   
Marcus Halle  2009              DSQ  Tyvstart 
  Odder Svmmeklub  58.03                 
William Hother Jensen  2008              DSQ  Brystsvm v start 
  Odder Svmmeklub  1:07.60                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  19:20 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Pilegaard Kfer  2003    494          27.57   
  Agfs Svmmeafdeling  27.59                 
Jacob Lyse Se  2003    467          28.09   
  Odder Svmmeklub  28.56                 
Mads Iversen  2002    451          28.42   
  Skanderborg Svmmeklub  28.99                 
Frederik Gaardsted  2001    379          30.10   
  Silkeborg Svmmeklub  29.70                 
Nicklas Bager  2003    339          31.24   
  Thisted Svmmeklub  31.40                 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    302          32.49   
  Svmmeklubben Nord  32.20                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    494          27.57   
  Aarhus Swim  28.55                 
Linus Folke Jensen  2004    464          28.14   
  Agfs Svmmeafdeling  28.58                 
Sebastian Jrgensen  2005    462          28.19   
  Thisted Svmmeklub  27.66                 
Anders Sanggaard  2005    443          28.59   
  Agfs Svmmeafdeling  29.00                 
Mads Mikkelsen  2004    438          28.69   
  Aarhus Swim  29.54                 
Gustav Hansen  2004    421          29.08   
  Thisted Svmmeklub  29.19                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Hansen  2006    322          31.80   
  Thisted Svmmeklub  34.63                 
Villads Seneca  2006    312          32.11   
  Agfs Svmmeafdeling  33.13                 
William Haaning  2007    259          34.19   
  Thisted Svmmeklub  34.51                 
Rasmus Olsen  2006    246          34.78   
  Thisted Svmmeklub  35.48                 
Carl Roulund Holm  2006    230          35.55   
  Silkeborg Svmmeklub  35.69                 
Karl B. Hansen  2006    211          36.60   
  Agfs Svmmeafdeling  41.87                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rantzau Vejvad  2008    113          45.01   
  Silkeborg Svmmeklub  1:00.82                 
Frederik Vesterby  2008    91          48.32   
  Thisted Svmmeklub                   
Johannes Ravn  2008    71          52.60   
  Horsens Svmmeklub  1:00.12                 
Karl Emil Malle  2008              DSQ  Ej samtidige arme 30 
  Thisted Svmmeklub  53.34                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 5, 400m Medley Damer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Christensen  2002    461          5:35.19   
  Agfs Svmmeafdeling  5:14.90                 
Kathrine Bech Nielsen  2004    452          5:37.23   
  Odder Svmmeklub  5:39.86                 
Emma Viborg Larsen  2001    381          5:57.08   
  Aabybro Idrtsforening  5:47.65                 
Karoline Nielsen  1997    353          6:06.17   
  Svmmeklubben Nord  5:55.22                 
Cecilie Meier  2003    265          6:42.83   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  6:37.86                 
 
Lb 5, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Nyvang Jensen  2005    448          5:38.40   
  Thisted Svmmeklub  5:39.65                 
Nanna Langvad  2005    441          5:40.01   
  Aarhus Swim  5:35.86                 
Freja Buchholt Kristensen  2005    405          5:49.93   
  Silkeborg Svmmeklub                   
Rikke Friis Kanstrup  2006    391          5:53.95   
  Aarhus Swim  5:50.44                 
Silke Maria Pjengaard  2005    375          5:58.94   
  Silkeborg Svmmeklub                   
Josefine Hgh  2005    274          6:38.24   
  Svmmeklubben S 68  6:31.71                 
Elvira Lund Hetting  2006              DNS   
  Aarhus Swim                   
Freja Bjrn  2005              DNS   
  Aarhus Swim  7:32.26                 
Ida Hovmark  2005              DSQ  Ej forts bev 175m 
  Thisted Svmmeklub  5:40.04                 
 
Lb 5, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tilde N. H. Srensen  2007    268          6:41.15   
  Agfs Svmmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  19:38 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  19:39   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 6, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Pilegaard Kfer  2003    475          5:01.78   
  Agfs Svmmeafdeling  4:50.76                 
 
Lb 6, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Mathiasen  2004    463          5:04.34   
  Thisted Svmmeklub  5:12.38                 
Frederik Lindholm  2004    435          5:10.58   
  Aarhus Swim  4:56.90                 
Mads Mikkelsen  2004    409          5:17.19   
  Aarhus Swim  5:05.18                 
Viktor Lei Lamberg  2004    408          5:17.34   
  Aarhus Swim  4:49.86                 
Mads Sander Andersen  2004    349          5:34.43   
  Thisted Svmmeklub                   
David Kilsgaard Andersen  2005    326          5:41.87   
  Aarhus Swim  5:47.81                 
Frederik Harbo  2005    258          6:09.70   
  Thisted Svmmeklub  6:13.42                 
Kristian Jensen  2004    242          6:17.86   
  Svmmeklubben Shesten  6:48.67                 
Oscar Hove Lasthein  2004              DNS   
  Aarhus Swim  6:31.54                 
 
Lb 6, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Torri Pietrzak-Jakobsen  2006    206          6:38.41   
  Aarhus Swim                   
Frederik Jrgensen  2006    181          6:55.63   
  Svmmeklubben S 68  7:09.79                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  19:39 
 
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jrgensen  2001    547          28.03   
  Esbjerg Svmmeklub  27.46                 
Marie Christensen  2002    498          28.92   
  Agfs Svmmeafdeling  28.38                 
Kasandra Isager  2000    481          29.25   
  Esbjerg Svmmeklub  28.60                 
Emma Viborg Larsen  2001    458          29.74   
  Aabybro Idrtsforening  29.58                 
Katrine Sofie Wienberg  2002    449          29.93   
  Horsens Svmmeklub  29.61                 
Naja Laitinen Wigard  2003    429          30.39   
  Svmmeklubben Nord  29.91                 
Sofie Bach Nielsen  2003    425          30.49   
  Horsens Svmmeklub  29.24                 
Marie Brandt Pedersen  2000    404          31.00   
  Svmmeklubben S 68  32.00                 
Mia Sommer Johansen  2002    399          31.13   
  Swim Team Neptun  30.72                 
10  Liv Hingeberg  2001    392          31.32   
  Odder Svmmeklub  29.84                 
11  Stinne Holst Gregersen  2003    387          31.46   
  Horsens Svmmeklub  30.81                 
12  Kristine la Cour Hjelholt  2002    386          31.49   
  Esbjerg Svmmeklub  30.71                 
13  Emmelina Long  2004    378          31.70   
  Aarhus Swim  32.77                 
14  Line Back Kristoffersen  2003    378          31.71   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  33.13                 
15  Ida Kristensen  2004    371          31.91   
  Thisted Svmmeklub  31.02                 
16  Emma Oline Gadegaard  2002    370          31.92   
  Svmmeklubben S 68  31.88                 
17  Freja Klitgaard Larsen  2004    366          32.03   
  Svmmeklubben Nord  30.92                 
18  Manja Laursen  2003    359          32.26   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  32.53                 
18  Mathilde Baltsersen  2003    359          32.26   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  33.17                 
20  Ida Jul Christensen  2004    356          32.35   
  Thisted Svmmeklub  33.53                 
21  Julie Jensen  2003    355          32.37   
  Odder Svmmeklub  32.58                 
22  Mette Aagesen Jensen  2004    354          32.40   
  Aarhus Swim  32.58                 
23  Camilla Falck  2003    353          32.42   
  Horsens Svmmeklub  31.35                 
24  Mille Hovaldt  2004    321          33.48   
  Svmmeklubben Shesten  33.11                 
25  Sofie Jakobsen  2003    319          33.53   
  Svmmeklubben S 68  31.87                 
26  Leonora Holst Jensen  2004    310          33.87   
  Odder Svmmeklub  35.30                 
27  Signe Mller Winther  2002    306          34.02   
  Svmmeklubben Nord  34.61                 
28  Mathilde Thomsen  2004    304          34.09   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  35.60                 
29  Asta Kofod Nielsen  2003    291          34.58   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  35.98                 
30  Katrine Skyt Nielsen  2003    287          34.73   
  Odder Svmmeklub  33.28                 
31  Sisse stergaard Nielsen  2003    282          34.94   
  Svmmeklubben Shesten  34.08                 
32  Sofie Vam Boeriis Madsen  2004    251          36.34   
  Odder Svmmeklub                   
33  Christina Christiansen  2004    236          37.08   
  Horsens Svmmeklub  39.76                 
34  Julia Vestergaard  2004    215          38.25   
  Odder Svmmeklub  39.04                 
35  Caroline Krogh  2002    211          38.50   
  Ikast Svmmeklub  34.44                 
36  Sille Segall  2004    201          39.08   
  Odder Svmmeklub                   
37  Kathrine Nonbye  2004    156          42.51   
  Odder Svmmeklub  41.59                 
38  Celia El Maghili Fisker  2003    53          1:00.85   
  Horsens Svmmeklub  57.59                 
Carolina D. Agerbk  2002              DNS   
  H.G.F. Svmning  30.96                 
Laura Madsen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Aars Svmmeklub  30.08                 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    532          28.29   
  Silkeborg Svmmeklub  28.01                 
Amalie Tolderlund  2005    524          28.44   
  Silkeborg Svmmeklub  28.45                 
Nanna Langvad  2005    522          28.47   
  Aarhus Swim  28.41                 
Malou Sejr  2005    480          29.28   
  Agfs Svmmeafdeling  29.63                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    472          29.44   
  Silkeborg Svmmeklub  29.01                 
Anna Munk Fuglsang  2005    464          29.61   
  Svmmeklubben S 68  29.50                 
Maja Friis  2005    446          30.00   
  Silkeborg Svmmeklub  30.02                 
Caden Halle  2005    427          30.43   
  Odder Svmmeklub  30.22                 
Line Knudsen  2005    422          30.56   
  Silkeborg Svmmeklub  30.91                 
10  Mathilde Thirup  2005    417          30.67   
  Svmmeklubben S 68  30.62                 
11  Sarah Froberg Pedersen  2006    410          30.86   
  Silkeborg Svmmeklub  30.36                 
12  Mie Asmussen  2005    403          31.03   
  Svmmeklubben S 68  30.69                 
13  Anne Katrine Dige  2006    401          31.08   
  Aarhus Swim  32.45                 
14  Emilie Bie Bock  2005    392          31.33   
  Silkeborg Svmmeklub  30.70                 
15  Astrid Jensen  2005    382          31.59   
  Svmmeklubben Nord  31.72                 
16  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    365          32.07   
  Agfs Svmmeafdeling  32.02                 
17  Trine Lund Michaelsen  2006    360          32.22   
  Silkeborg Svmmeklub  31.99                 
18  Cecilie Michaelsen  2005    358          32.27   
  Svmmeklubben S 68  31.09                 
19  Therese T. Kallestrup  2006    353          32.43   
  Agfs Svmmeafdeling  32.01                 
20  Nanna Vestergrd Johansen  2006    344          32.71   
  Odder Svmmeklub  32.99                 
21  Karoline Hansfort  2006    344          32.72   
  Agfs Svmmeafdeling  32.96                 
22  Marie Kromann Mller  2006    338          32.89   
  Agfs Svmmeafdeling  34.31                 
23  Anna Ancker  2006    330          33.17   
  Aarhus Swim  34.76                 
24  Frederikke Srensen  2006    327          33.28   
  Thisted Svmmeklub  33.75                 
25  Nikoline Sejr  2006    324          33.38   
  Aarhus Swim  34.89                 
26  Caroline Marx  2006    322          33.43   
  Odder Svmmeklub  34.17                 
27  Katrine Bager  2006    316          33.64   
  Thisted Svmmeklub  36.58                 
28  Amalie Marie Wienberg  2005    316          33.65   
  Horsens Svmmeklub  33.17                 
29  Rebekka Fjeldmark Kempel  2006    308          33.94   
  Silkeborg Svmmeklub  33.97                 
30  Julie Bjrn  2006    295          34.41   
  Silkeborg Svmmeklub  33.75                 
31  Aia Caroline Abel  2006    295          34.44   
  Svmmeklubben Nord  33.80                 
32  Sofia Jrgensen  2006    291          34.59   
  Svmmeklubben S 68  35.03                 
33  Lea Walln  2005    290          34.61   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  37.82                 
34  Elea Amalie Poulsen  2006    287          34.75   
  Silkeborg Svmmeklub  34.20                 
35  Laura Wittenhagen  2006    283          34.91   
  Silkeborg Svmmeklub  34.60                 
36  Cathrine Friis Rossa  2006    270          35.44   
  Aarhus Swim  37.89                 
37  Dagmar Keller  2006    264          35.70   
  Aarhus Swim  35.73                 
38  Frida Dalsgaard Hansen  2006    263          35.75   
  Agfs Svmmeafdeling  36.06                 
39  Anne-Sofie Bdtger  2005    252          36.28   
  Silkeborg Svmmeklub  34.96                 
40  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    251          36.33   
  Svmmeklubben Nord  41.70                 
41  Maiken Hansen  2005    249          36.40   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  35.83                 
42  Josephine O. S. Nielsen  2006    224          37.75   
  Agfs Svmmeafdeling  35.16                 
43  Melissa Stoltenborg  2006    190          39.85   
  Aarhus Swim  43.59                 
44  Marie Storm Pedersen  2006    171          41.27   
  Aarhus Swim                   
45  Reinike Veenstra  2006    166          41.67   
  Svmmeklubben S 68  41.98                 
46  Clara Schmidt-Persson  2006    105          48.54   
  Odder Svmmeklub  47.75                 
Freja Bjrn  2005              DNS   
  Aarhus Swim  31.99                 
Marie V. Petersen  2006              DNS   
  Odder Svmmeklub  40.14                 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nttermann  2007    363          32.12   
  Svmmeklubben S 68  33.10                 
Frida Damm Thorsell  2007    341          32.80   
  Aarhus Swim  32.74                 
Filucca Bing Lauritzen  2007    323          33.39   
  Silkeborg Svmmeklub  33.79                 
Karen Srensen  2007    311          33.84   
  Thisted Svmmeklub  35.22                 
Julie Ravn Holst  2007    309          33.89   
  Aarhus Swim  36.21                 
Freja Jrgensen  2008    289          34.65   
  Thisted Svmmeklub  34.36                 
Paula Lindberg  2007    274          35.27   
  Silkeborg Svmmeklub  36.55                 
Liva Marie Jensen  2007    267          35.58   
  Aarhus Swim  35.83                 
Sofia Gad  2007    267          35.60   
  Aarhus Swim  35.15                 
10  Emilie Winum Andersen  2007    266          35.64   
  Aarhus Swim  38.17                 
11  Tilde N. H. Srensen  2007    247          36.52   
  Agfs Svmmeafdeling  35.94                 
12  Caroline K. Srensen  2008    242          36.76   
  Thisted Svmmeklub  36.22                 
13  Klara Ledager Lauritsen  2007    239          36.92   
  Silkeborg Svmmeklub  36.98                 
14  Sarah Lyse Se  2007    228          37.50   
  Odder Svmmeklub  42.57                 
15  Nadia Bager  2008    228          37.51   
  Thisted Svmmeklub  37.57                 
16  Olivia Josefine Brice  2007    221          37.88   
  Horsens Svmmeklub  37.48                 
17  Zenia Toft  2007    213          38.36   
  Aarhus Swim                   
18  Julie Lind Boest  2007    212          38.40   
  Aarhus Swim  39.25                 
19  Katinka Folke Jensen  2007    198          39.32   
  Agfs Svmmeafdeling  45.52                 
20  Emma Marx  2007    189          39.91   
  Odder Svmmeklub  44.35                 
21  Ellen Hjsgaard Jensen  2007    189          39.93   
  Odder Svmmeklub                   
22  Marie Pilegaard Kfer  2008    187          40.08   
  Agfs Svmmeafdeling  42.90                 
23  Emilie Hundahl Gravesen  2007    186          40.16   
  Thisted Svmmeklub  41.92                 
24  Dicte Sundall Aagaard  2007    185          40.21   
  Horsens Svmmeklub  41.44                 
25  Helene Lavrsen  2008    184          40.31   
  Svmmeklubben Nord  39.20                 
26  Mathilde Christiansen  2007    182          40.43   
  Svmmeklubben S 68  41.31                 
27  Andrea Fabricius  2007    178          40.75   
  Aarhus Swim                   
28  Agnes Kaae Lunde  2007    168          41.48   
  Agfs Svmmeafdeling  43.54                 
29  Alma Nygreen Sakic  2008    156          42.54   
  Svmmeklubben S 68  41.46                 
30  Trine Pors Rasmussen  2007    151          43.01   
  Horsens Svmmeklub  42.33                 
31  Anna Kjr Nielsen  2008    149          43.25   
  Odder Svmmeklub  50.25                 
32  Mikkeline Svanholm  2007    145          43.61   
  Agfs Svmmeafdeling  46.53                 
33  Freja Hrslev Srensen  2008    144          43.69   
  Agfs Svmmeafdeling  47.21                 
34  Anna Katrine Willems  2008    136          44.50   
  Aarhus Swim  41.86                 
35  Frida Hinge  2008    135          44.60   
  Silkeborg Svmmeklub  43.96                 
36  Mathilde Kristensen  2008    119          46.58   
  Svmmeklubben S 68  46.13                 
37  Isabell Kruse Rasmussen  2008    101          49.15   
  Odder Svmmeklub                   
38  Katinka Rnn Gornitzka  2007    98          49.64   
  Agfs Svmmeafdeling  57.93                 
39  Lrke Damgaard  2008    75          54.23   
  Horsens Svmmeklub                   
Filippa Gustafsson  2008              DNS   
  Aarhus Swim  49.28                 
Karoline Kalsmose Jakobse  2007              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Swim  39.84                 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Kehlet  2009    273          35.33   
  Aarhus Swim  53.88                 
Frida V. Nierop-Andersen  2009    202          39.07   
  Silkeborg Svmmeklub  38.89                 
Reka Szephalmi  2009    168          41.52   
  Svmmeklubben S 68  40.33                 
Laura Winum Andersen  2009    161          42.08   
  Aarhus Swim  39.87                 
Liya Korsgaard Nicholson  2009    151          43.01   
  Silkeborg Svmmeklub  40.71                 
Karoline Sander Andersen  2009    145          43.58   
  Thisted Svmmeklub  43.39                 
Astrid V. Petersen  2009    133          44.85   
  Odder Svmmeklub  48.17                 
Signe Madsen  2009    122          46.18   
  Horsens Svmmeklub  49.95                 
Astrid Dindler  2009    117          46.77   
  Odder Svmmeklub                   
10  Freya Magnussen  2009    103          48.76   
  Horsens Svmmeklub                   
11  Silje S. Rosenberg  2009    92          50.67   
  Silkeborg Svmmeklub  52.10                 
Sommer Maj Andersen  2009              DSQ  Tyvstart 
  Odder Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  20:15 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jrgensen  2001    524          28.44   
  Esbjerg Svmmeklub  27.46                 
Marie Christensen  2002    514          28.62   
  Agfs Svmmeafdeling  28.38                 
Kasandra Isager  2000    475          29.38   
  Esbjerg Svmmeklub  28.60                 
Katrine Sofie Wienberg  2002    468          29.53   
  Horsens Svmmeklub  29.61                 
Emma Viborg Larsen  2001    434          30.28   
  Aabybro Idrtsforening  29.58                 
Naja Laitinen Wigard  2003    428          30.41   
  Svmmeklubben Nord  29.91                 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    538          28.19   
  Silkeborg Svmmeklub  28.01                 
Nanna Langvad  2005    527          28.38   
  Aarhus Swim  28.41                 
Malou Sejr  2005    505          28.78   
  Agfs Svmmeafdeling  29.63                 
Anna Munk Fuglsang  2005    489          29.09   
  Svmmeklubben S 68  29.50                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    480          29.28   
  Silkeborg Svmmeklub  29.01                 
Amalie Tolderlund  2005              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg Svmmeklub  28.45                 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nttermann  2007    363          32.13   
  Svmmeklubben S 68  33.10                 
Frida Damm Thorsell  2007    347          32.63   
  Aarhus Swim  32.74                 
Karen Srensen  2007    347          32.63   
  Thisted Svmmeklub  35.22                 
Filucca Bing Lauritzen  2007    324          33.37   
  Silkeborg Svmmeklub  33.79                 
Julie Ravn Holst  2007    308          33.92   
  Aarhus Swim  36.21                 
Freja Jrgensen  2008    280          35.04   
  Thisted Svmmeklub  34.36                 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Kehlet  2009    270          35.47   
  Aarhus Swim  53.88                 
Frida V. Nierop-Andersen  2009    204          38.89   
  Silkeborg Svmmeklub  38.89                 
Reka Szephalmi  2009    200          39.19   
  Svmmeklubben S 68  40.33                 
Laura Winum Andersen  2009    199          39.23   
  Aarhus Swim  39.87                 
Karoline Sander Andersen  2009    189          39.93   
  Thisted Svmmeklub  43.39                 
Liya Korsgaard Nicholson  2009    180          40.59   
  Silkeborg Svmmeklub  40.71                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  20:15 
 
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  20:19   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Hovmark  2001    429          26.85   
  Thisted Svmmeklub  26.53                 
Markus Wirring  2003    421          27.03   
  Odder Svmmeklub  26.71                 
Zacharias H. Svendsen  2002    414          27.17   
  Rdding Svmmeklub  27.39                 
Mads Iversen  2002    397          27.55   
  Skanderborg Svmmeklub  27.41                 
David Johansen  2001    381          27.93   
  Svmmeklubben Shesten  27.87                 
Sune Lyngesen  2003    345          28.88   
  Esbjerg Svmmeklub  28.43                 
Laurits Andreassen  2002    341          28.99   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  30.21                 
Mathias G-Rasmussen  2001    339          29.03   
  HOG-Hinnerup  29.35                 
Markus Jessen  2003    335          29.17   
  Esbjerg Svmmeklub  29.55                 
10  Mathias Jelle Thomsen  2002    328          29.36   
  Svmmeklubben Shesten  28.66                 
11  Esben Breum Lau  2003    310          29.91   
  Esbjerg Svmmeklub  29.46                 
12  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    308          29.98   
  Svmmeklubben Nord  30.03                 
13  Alexander Johnsen  2003    302          30.17   
  Odder Svmmeklub  30.02                 
14  Victor Haunstrup  2003    247          32.27   
  Aabybro Idrtsforening  32.70                 
15  Marcus Reinholt Gjelstrup  2003    233          32.88   
  Odder Svmmeklub  33.91                 
Christian Radzewicz-Peder  2003              DNS   
  Horsens Svmmeklub  32.93                 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mikkelsen  2004    458          26.28   
  Aarhus Swim  26.30                 
Frederik Lindholm  2004    457          26.30   
  Aarhus Swim  26.37                 
Sebastian Jrgensen  2005    438          26.66   
  Thisted Svmmeklub  26.13                 
Gustav Hansen  2004    430          26.83   
  Thisted Svmmeklub  26.78                 
Anders Sanggaard  2005    427          26.89   
  Agfs Svmmeafdeling  27.85                 
Emil Jaworski  2004    418          27.09   
  Svmmeklubben Nord  27.49                 
Lucas Rosenborg  2004    411          27.24   
  Aarhus Swim  29.10                 
Viktor Enevold Srensen  2004    401          27.46   
  Thisted Svmmeklub  27.48                 
Andreas Torp  2004    363          28.39   
  Svmmeklubben Nord  27.98                 
10  Karl Anton Kristensen  2005    360          28.46   
  Svmmeklubben S 68  29.48                 
11  Mathias Frahm Feldtmose  2004    349          28.77   
  Svmmeklubben Nord  28.42                 
12  Emil Togsverd  2005    348          28.80   
  Silkeborg Svmmeklub  28.82                 
13  Casper Boest  2005    345          28.86   
  Aarhus Swim  30.23                 
14  Danilo Mller  2004    344          28.89   
  Svmmeklubben Nord  28.81                 
15  Frederik Harbo  2005    307          30.01   
  Thisted Svmmeklub  30.18                 
16  Sebastian Dalgaard  2005    301          30.21   
  Svmmeklubben S 68  31.42                 
17  Thor Bruun Bisgaard  2005    295          30.43   
  Agfs Svmmeafdeling  30.32                 
18  Nicklas Rossau Larsen  2005    286          30.72   
  Silkeborg Svmmeklub  30.93                 
19  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    238          32.65   
  Agfs Svmmeafdeling  32.39                 
20  Magnus Lenoire Nielsen  2005    234          32.87   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  35.76                 
21  William Jensen  2005    213          33.88   
  Thisted Svmmeklub  35.38                 
22  William Mikkelsen  2004    204          34.37   
  Thisted Svmmeklub  39.43                 
23  Karl-Wilhelm Skov  2005    182          35.70   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  40.28                 
24  Andreas Visby Hansen  2004    143          38.72   
  Horsens Svmmeklub  37.54                 
Oscar Hove Lasthein  2004              DNS   
  Aarhus Swim  29.20                 
Andreas V. Petersen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Odder Svmmeklub  33.41                 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Seneca  2006    292          30.53   
  Agfs Svmmeafdeling  30.48                 
Malthe Glent-Thule  2007    287          30.71   
  Agfs Svmmeafdeling  30.80                 
Rasmus Olsen  2006    275          31.12   
  Thisted Svmmeklub  30.78                 
William Hansen  2006    269          31.37   
  Thisted Svmmeklub  31.75                 
Nicolai N. H. Srensen  2006    268          31.42   
  Agfs Svmmeafdeling  31.28                 
Christian Stilling  2006    262          31.63   
  Thisted Svmmeklub  32.43                 
William Haaning  2007    242          32.51   
  Thisted Svmmeklub  33.00                 
Angus Halle  2007    227          33.19   
  Odder Svmmeklub  33.93                 
Bertram Segall  2006    220          33.52   
  Odder Svmmeklub  34.46                 
10  Gustav Dyrbye  2006    216          33.76   
  Thisted Svmmeklub  33.57                 
11  Johannes Jervidalo  2006    214          33.84   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  36.50                 
12  Sebastian Eliasen  2006    214          33.86   
  Svmmeklubben Nord  33.21                 
13  August Mumm  2006    211          34.03   
  Aarhus Swim  35.26                 
14  Kasper Lisberg  2007    203          34.46   
  Odder Svmmeklub  35.55                 
15  Sebastian Braad Bjrn  2006    194          34.97   
  Svmmeklubben Nord  35.20                 
16  Nikolaj Rasmussen  2006    193          35.02   
  Odder Svmmeklub  39.19                 
17  Simon Gaarde  2007    193          35.05   
  Silkeborg Svmmeklub  33.87                 
18  Zilas Vilsen  2006    189          35.27   
  Silkeborg Svmmeklub  35.48                 
19  Jonas S. H. Frederiksen  2006    188          35.32   
  Agfs Svmmeafdeling  35.51                 
20  Laurits Winter Poulsen  2007    187          35.40   
  Silkeborg Svmmeklub  34.57                 
21  Laszlo Szephalmi  2007    179          35.92   
  Svmmeklubben S 68  35.98                 
22  Marcus Diego Bach  2006    172          36.39   
  Horsens Svmmeklub  36.19                 
23  Arthur Kseler Nielsen  2007    143          38.72   
  Thisted Svmmeklub  39.31                 
24  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007    142          38.77   
  Agfs Svmmeafdeling  40.71                 
25  Peter Suder Lassen  2007    134          39.56   
  Agfs Svmmeafdeling  38.93                 
26  Anders Yde  2007    82          46.57   
  Horsens Svmmeklub  54.50                 
Anton Sommerlund Jensen  2006              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  37.37                 
Mikkel Kammer Riis  2007              DNS   
  Odder Svmmeklub                   
August Heltborg  2006              DSQ  tyvstart 
  Svmmeklubben S 68  45.81                 
Daniel Marcus Le  2006              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svmmeafdeling  30.17                 
Marcus Rnning  2006              DSQ  Tyvstart 
  Horsens Svmmeklub  46.83                 
Vilfred Beedholm-Ebsen  2007              DSQ  tyvstart 
  Aarhus Swim  35.98                 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rantzau Vejvad  2008    164          36.98   
  Silkeborg Svmmeklub  36.49                 
Johannes Ravn  2008    124          40.55   
  Horsens Svmmeklub  42.86                 
Marcus Halle  2009    124          40.62   
  Odder Svmmeklub  48.50                 
Karl Emil Malle  2008    119          41.10   
  Thisted Svmmeklub  43.52                 
Maciej Dworzanski  2008    115          41.55   
  Svmmeklubben S 68  46.92                 
Frederik Vesterby  2008    111          42.07   
  Thisted Svmmeklub  43.63                 
Carl H. Frederiksen  2009    101          43.45   
  Agfs Svmmeafdeling  48.43                 
Viggo Rohde  2008    97          44.04   
  Agfs Svmmeafdeling  44.17                 
Victor Langberg Aakjr  2008    96          44.10   
  Agfs Svmmeafdeling  48.79                 
10  Luca Korsgaard Nicholson  2009    88          45.42   
  Silkeborg Svmmeklub                   
11  William Hother Jensen  2008    68          49.42   
  Odder Svmmeklub  48.31                 
12  Jeppe Villefrance  2008    50          54.76   
  Odder Svmmeklub  56.90                 
13  Johannes Brixen  2009    50          54.91   
  Odder Svmmeklub  57.19                 
Victor Thor Kryer  2008              DSQ  tyvstart 
  Odder Svmmeklub  43.92                 
Villads Vestergaard Ahm  2008              DSQ  tyvstart 
  Horsens Svmmeklub  42.83                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  20:19 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Markus Wirring  2003    426          26.91   
  Odder Svmmeklub  26.71                 
Christian Hovmark  2001    425          26.93   
  Thisted Svmmeklub  26.53                 
Zacharias H. Svendsen  2002    414          27.18   
  Rdding Svmmeklub  27.39                 
David Johansen  2001    400          27.49   
  Svmmeklubben Shesten  27.87                 
Mads Iversen  2002    396          27.57   
  Skanderborg Svmmeklub  27.41                 
Sune Lyngesen  2003    358          28.51   
  Esbjerg Svmmeklub  28.43                 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    520          25.19   
  Aarhus Swim  26.37                 
Mads Mikkelsen  2004    487          25.75   
  Aarhus Swim  26.30                 
Sebastian Jrgensen  2005    462          26.19   
  Thisted Svmmeklub  26.13                 
Anders Sanggaard  2005    436          26.70   
  Agfs Svmmeafdeling  27.85                 
Gustav Hansen  2004    421          27.03   
  Thisted Svmmeklub  26.78                 
Emil Jaworski  2004    413          27.19   
  Svmmeklubben Nord  27.49                 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Olsen  2006    306          30.04   
  Thisted Svmmeklub  30.78                 
Villads Seneca  2006    303          30.15   
  Agfs Svmmeafdeling  30.48                 
Nicolai N. H. Srensen  2006    293          30.48   
  Agfs Svmmeafdeling  31.28                 
William Hansen  2006    254          31.96   
  Thisted Svmmeklub  31.75                 
Christian Stilling  2006    238          32.69   
  Thisted Svmmeklub  32.43                 
William Haaning  2007    230          33.05   
  Thisted Svmmeklub  33.00                 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rantzau Vejvad  2008    171          36.44   
  Silkeborg Svmmeklub  36.49                 
Johannes Ravn  2008    140          38.93   
  Horsens Svmmeklub  42.86                 
Frederik Vesterby  2008    134          39.58   
  Thisted Svmmeklub  43.63                 
Maciej Dworzanski  2008    133          39.68   
  Svmmeklubben S 68  46.92                 
Karl Emil Malle  2008    130          39.92   
  Thisted Svmmeklub  43.52                 
Marcus Halle  2009    130          39.96   
  Odder Svmmeklub  48.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  20:15 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  10:17   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jrgensen  2001    522          1:02.40   
  Esbjerg Svmmeklub  1:01.32                 
Kasandra Isager  2000    486          1:03.90   
  Esbjerg Svmmeklub  1:02.66                 
Kathrine Bech Nielsen  2004    474          1:04.44   
  Odder Svmmeklub  1:04.96                 
Katrine Sofie Wienberg  2002    468          1:04.70   
  Horsens Svmmeklub  1:05.71                 
Sofie Bach Nielsen  2003    449          1:05.59   
  Horsens Svmmeklub  1:03.80                 
Laura Madsen  2002    414          1:07.42   
  Aars Svmmeklub  1:06.72                 
Naja Laitinen Wigard  2003    413          1:07.44   
  Svmmeklubben Nord  1:09.14                 
Marie Brandt Pedersen  2000    411          1:07.57   
  Svmmeklubben S 68  1:09.00                 
Stinne Holst Gregersen  2003    402          1:08.05   
  Horsens Svmmeklub  1:07.58                 
10  Kristine la Cour Hjelholt  2002    402          1:08.08   
  Esbjerg Svmmeklub  1:07.54                 
11  Liv Hingeberg  2001    398          1:08.28   
  Odder Svmmeklub  1:04.69                 
12  Ida Kristensen  2004    396          1:08.41   
  Thisted Svmmeklub  1:07.63                 
13  Mia Sommer Johansen  2002    394          1:08.54   
  Swim Team Neptun  1:07.42                 
14  Mette Aagesen Jensen  2004    392          1:08.62   
  Aarhus Swim  1:11.77                 
15  Emmelina Long  2004    383          1:09.19   
  Aarhus Swim  1:10.99                 
16  Line Back Kristoffersen  2003    363          1:10.39   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  1:13.42                 
17  Freja Klitgaard Larsen  2004    362          1:10.49   
  Svmmeklubben Nord  1:09.02                 
18  Ida Jul Christensen  2004    356          1:10.88   
  Thisted Svmmeklub  1:12.00                 
19  Camilla Falck  2003    355          1:10.96   
  Horsens Svmmeklub  1:10.23                 
20  Mathilde Baltsersen  2003    349          1:11.31   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  1:11.11                 
21  Sofie Jakobsen  2003    338          1:12.09   
  Svmmeklubben S 68  1:11.58                 
22  Katrine Skyt Nielsen  2003    337          1:12.17   
  Odder Svmmeklub  1:13.30                 
23  Julie Jensen  2003    333          1:12.43   
  Odder Svmmeklub  1:14.01                 
24  Mille Hovaldt  2004    329          1:12.76   
  Svmmeklubben Shesten  1:12.17                 
25  Mathilde Thomsen  2004    275          1:17.26   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  1:17.58                 
26  Sisse stergaard Nielsen  2003    264          1:18.24   
  Svmmeklubben Shesten  1:15.16                 
27  Sofie Vam Boeriis Madsen  2004    238          1:20.98   
  Odder Svmmeklub  1:29.19                 
28  Christina Christiansen  2004    232          1:21.69   
  Horsens Svmmeklub  1:22.42                 
29  Caroline Krogh  2002    205          1:25.15   
  Ikast Svmmeklub  1:16.05                 
30  Kathrine Nonbye  2004    151          1:34.16   
  Odder Svmmeklub  1:30.72                 
31  Celia El Maghili Fisker  2003    46          2:19.65   
  Horsens Svmmeklub                   
 
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Tolderlund  2005    516          1:02.61   
  Silkeborg Svmmeklub  1:01.85                 
Malou Sejr  2005    499          1:03.34   
  Agfs Svmmeafdeling  1:03.32                 
Ester Lauritsen  2005    487          1:03.84   
  Silkeborg Svmmeklub  1:07.71                 
Maja Friis  2005    462          1:04.99   
  Silkeborg Svmmeklub  1:03.42                 
Line Knudsen  2005    441          1:06.00   
  Silkeborg Svmmeklub  1:08.28                 
Caden Halle  2005    434          1:06.32   
  Odder Svmmeklub  1:06.03                 
Laura G. Nedergaard  2005    431          1:06.51   
  Odder Svmmeklub  1:08.53                 
Freja Buchholt Kristensen  2005    412          1:07.53   
  Silkeborg Svmmeklub  1:07.60                 
Emilie Bie Bock  2005    392          1:08.66   
  Silkeborg Svmmeklub  1:08.66                 
10  Silke Maria Pjengaard  2005    391          1:08.67   
  Silkeborg Svmmeklub  1:06.76                 
11  Amalie Nyvang Jensen  2005    374          1:09.70   
  Thisted Svmmeklub  1:09.23                 
12  Therese T. Kallestrup  2006    371          1:09.89   
  Agfs Svmmeafdeling  1:10.05                 
13  Mie Asmussen  2005    366          1:10.23   
  Svmmeklubben S 68  1:06.65                 
14  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    363          1:10.40   
  Agfs Svmmeafdeling  1:11.07                 
15  Freja Bjrn  2005    357          1:10.80   
  Aarhus Swim  1:10.54                 
16  Sofie Nrskov Willumsen  2006    339          1:12.02   
  Aarhus Swim  1:14.45                 
17  Mia Borup Mlgaard  2006    329          1:12.73   
  Silkeborg Svmmeklub  1:11.33                 
18  Maria Lysgaard  2006    323          1:13.21   
  Aarhus Swim  1:18.53                 
19  Sofia Jrgensen  2006    319          1:13.52   
  Svmmeklubben S 68  1:17.14                 
20  Mathilde Hoff Srensen  2006    315          1:13.83   
  Svmmeklubben Nord  1:16.31                 
21  Nanna Vestergrd Johansen  2006    306          1:14.53   
  Odder Svmmeklub  1:15.83                 
22  Julie Bjrn  2006    295          1:15.42   
  Silkeborg Svmmeklub  1:15.68                 
23  Laura Wittenhagen  2006    287          1:16.14   
  Silkeborg Svmmeklub  1:19.79                 
24  Frida Hollesen  2005    285          1:16.35   
  Odder Svmmeklub  1:19.46                 
25  Ida Jensen  2006    269          1:17.82   
  Svmmeklubben S 68  1:17.70                 
26  Mia Jrgensen  2006    209          1:24.56   
  Aarhus Swim  1:22.67                 
27  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    189          1:27.50   
  Svmmeklubben Nord  1:41.77                 
28  Josephine O. S. Nielsen  2006    172          1:30.34   
  Agfs Svmmeafdeling  1:23.89                 
29  Marie Storm Pedersen  2006    168          1:30.94   
  Aarhus Swim                   
30  Melissa Stoltenborg  2006    163          1:31.89   
  Aarhus Swim  1:41.21                 
31  Reinike Veenstra  2006    156          1:33.32   
  Svmmeklubben S 68  1:33.81                 
32  Clara Schmidt-Persson  2006    91          1:51.49   
  Odder Svmmeklub  1:52.56                 
Lea Walln  2005              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  1:17.63                 
 
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karen Srensen  2007    319          1:13.54   
  Thisted Svmmeklub  1:16.20                 
Nikoline Michaelsen  2007    304          1:14.72   
  Svmmeklubben S 68  1:16.62                 
Freja Jrgensen  2008    283          1:16.47   
  Thisted Svmmeklub  1:16.10                 
Clara Cavo Jrgensen  2007    279          1:16.85   
  Aarhus Swim  1:22.20                 
Julie Ravn Holst  2007    270          1:17.66   
  Aarhus Swim  1:23.21                 
Julie Norman Ramer  2007    266          1:18.05   
  Aarhus Swim  1:18.10                 
Frida Damm Thorsell  2007    262          1:18.51   
  Aarhus Swim  1:17.64                 
Liva Marie Jensen  2007    261          1:18.56   
  Aarhus Swim  1:22.73                 
Sofia Gad  2007    242          1:20.58   
  Aarhus Swim  1:23.57                 
10  Caroline K. Srensen  2008    240          1:20.77   
  Thisted Svmmeklub  1:19.10                 
11  Nadia Bager  2008    235          1:21.37   
  Thisted Svmmeklub  1:36.61                 
12  Tilde N. H. Srensen  2007    225          1:22.60   
  Agfs Svmmeafdeling  1:18.21                 
13  Clara Hjuler Mikkelsen  2007    210          1:24.48   
  Aarhus Swim                   
14  Silke Sejr Elgaard Jrgen  2007    208          1:24.77   
  Silkeborg Svmmeklub  1:27.38                 
15  Emma Kidmose Hansen  2007    190          1:27.29   
  Silkeborg Svmmeklub  1:27.97                 
16  Julie Lind Boest  2007    185          1:28.11   
  Aarhus Swim  1:25.64                 
17  Katinka Folke Jensen  2007    182          1:28.54   
  Agfs Svmmeafdeling  1:38.51                 
18  Zenia Toft  2007    181          1:28.74   
  Aarhus Swim                   
19  Dicte Sundall Aagaard  2007    178          1:29.28   
  Horsens Svmmeklub  1:34.51                 
20  Ellen Hjsgaard Jensen  2007    178          1:29.29   
  Odder Svmmeklub  1:47.74                 
21  Helene Lavrsen  2008    169          1:30.75   
  Svmmeklubben Nord  1:32.89                 
22  Mathilde Christiansen  2007    161          1:32.22   
  Svmmeklubben S 68  1:33.16                 
23  Andrea Fabricius  2007    158          1:32.80   
  Aarhus Swim                   
24  Marie Pilegaard Kfer  2008    149          1:34.58   
  Agfs Svmmeafdeling  1:37.83                 
25  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    137          1:37.26   
  Agfs Svmmeafdeling  1:50.88                 
26  Trine Pors Rasmussen  2007    136          1:37.70   
  Horsens Svmmeklub  1:41.97                 
27  Agnes Kaae Lunde  2007    135          1:37.83   
  Agfs Svmmeafdeling  1:37.09                 
28  Freja Hrslev Srensen  2008    128          1:39.59   
  Agfs Svmmeafdeling  1:41.36                 
29  Frederikke Filskov Ipsen  2008    128          1:39.60   
  Aarhus Swim  2:20.75                 
30  Mikkeline Svanholm  2007    124          1:40.65   
  Agfs Svmmeafdeling  1:46.46                 
31  Filippa Gustafsson  2008    121          1:41.37   
  Aarhus Swim  2:29.17                 
32  Katinka Rnn Gornitzka  2007    84          1:54.61   
  Agfs Svmmeafdeling                   
33  Lrke Damgaard  2008    80          1:56.42   
  Horsens Svmmeklub                   
34  Frida Nielsen Skytte  2008    69          2:02.12   
  Horsens Svmmeklub  2:22.64                 
Emilie Winum Andersen  2007              DSQ  tyvstart 
  Aarhus Swim  1:24.00                 
 
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Kehlet  2009    236          1:21.23   
  Aarhus Swim  1:34.66                 
Reka Szephalmi  2009    173          1:30.14   
  Svmmeklubben S 68  1:33.65                 
Laura Winum Andersen  2009    158          1:32.93   
  Aarhus Swim  1:31.95                 
Signe Madsen  2009    113          1:43.74   
  Horsens Svmmeklub  1:45.41                 
Freya Magnussen  2009    112          1:44.24   
  Horsens Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  10:17 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Lyse Se  2003    477          57.49   
  Odder Svmmeklub  57.30                 
Lukas Lindstrm  1998    450          58.64   
  Horsens Svmmeklub  56.20                 
Zacharias H. Svendsen  2002    435          59.27   
  Rdding Svmmeklub  1:00.26                 
David Johansen  2001    401          1:00.93   
  Svmmeklubben Shesten  1:00.78                 
Jakob Riisgaard  2003    398          1:01.09   
  Silkeborg Svmmeklub  1:01.79                 
Mads Iversen  2002    391          1:01.45   
  Skanderborg Svmmeklub  1:00.70                 
Sune Lyngesen  2003    379          1:02.05   
  Esbjerg Svmmeklub  1:01.54                 
Magnus Hald  2002    368          1:02.67   
  Aars Svmmeklub  1:01.97                 
Laurits Andreassen  2002    348          1:03.88   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  1:12.78                 
10  Nicklas Bager  2003    346          1:04.01   
  Thisted Svmmeklub  1:04.36                 
11  Esben Breum Lau  2003    336          1:04.64   
  Esbjerg Svmmeklub  1:05.44                 
12  Markus Jessen  2003    332          1:04.86   
  Esbjerg Svmmeklub  1:05.20                 
13  Alexander Johnsen  2003    330          1:05.03   
  Odder Svmmeklub  1:05.62                 
14  Mathias G-Rasmussen  2001    328          1:05.14   
  HOG-Hinnerup  1:05.06                 
15  Mathias Jelle Thomsen  2002    312          1:06.25   
  Svmmeklubben Shesten  1:04.13                 
Marcus Reinholt Gjelstrup  2003              DNS   
  Odder Svmmeklub  1:09.03                 
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mikkelsen  2004    502          56.51   
  Aarhus Swim  55.08                 
Sebastian Jrgensen  2005    485          57.18   
  Thisted Svmmeklub  55.62                 
Lucas Rosenborg  2004    425          59.77   
  Aarhus Swim  1:03.81                 
Emil Jaworski  2004    410          1:00.45   
  Svmmeklubben Nord  1:00.22                 
Kristian Kjr  2005    392          1:01.37   
  Thisted Svmmeklub  1:04.01                 
Emil Togsverd  2005    390          1:01.47   
  Silkeborg Svmmeklub  1:00.76                 
Karl Anton Kristensen  2005    372          1:02.44   
  Svmmeklubben S 68  1:02.43                 
Danilo Mller  2004    366          1:02.77   
  Svmmeklubben Nord  1:04.81                 
David Kilsgaard Andersen  2005    323          1:05.48   
  Aarhus Swim  1:07.03                 
10  Sebastian Dalgaard  2005    294          1:07.52   
  Svmmeklubben S 68  1:08.66                 
11  Viggo Lind Toustrup  2005    289          1:07.92   
  Agfs Svmmeafdeling  1:10.76                 
12  William Jensen  2005    237          1:12.59   
  Thisted Svmmeklub  1:15.75                 
13  Andreas V. Petersen  2005    234          1:12.92   
  Odder Svmmeklub  1:12.94                 
14  Magnus Lenoire Nielsen  2005    200          1:16.82   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  1:20.45                 
15  William Mikkelsen  2004    191          1:18.02   
  Thisted Svmmeklub  1:34.80                 
16  Karl-Wilhelm Skov  2005    188          1:18.35   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  1:42.31                 
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Olsen  2006    287          1:08.13   
  Thisted Svmmeklub  1:08.21                 
Christian Stilling  2006    263          1:10.07   
  Thisted Svmmeklub  1:11.91                 
Nicolai N. H. Srensen  2006    261          1:10.31   
  Agfs Svmmeafdeling  1:11.24                 
Karl B. Hansen  2006    251          1:11.18   
  Agfs Svmmeafdeling  1:12.77                 
Casper Eriksen  2007    238          1:12.47   
  Thisted Svmmeklub  1:14.53                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006    203          1:16.35   
  Agfs Svmmeafdeling  1:17.46                 
Bertram Segall  2006    202          1:16.51   
  Odder Svmmeklub                   
August Mumm  2006    202          1:16.54   
  Aarhus Swim  1:22.05                 
Mads Rddik Thgersen  2007    200          1:16.81   
  Aarhus Swim  1:21.82                 
10  Vilfred Beedholm-Ebsen  2007    192          1:17.81   
  Aarhus Swim  1:20.62                 
11  Nikolaj Rasmussen  2006    186          1:18.70   
  Odder Svmmeklub  1:26.36                 
12  Marcus Diego Bach  2006    185          1:18.82   
  Horsens Svmmeklub  1:21.70                 
13  Zilas Vilsen  2006    183          1:19.05   
  Silkeborg Svmmeklub  1:14.64                 
14  Laszlo Szephalmi  2007    179          1:19.72   
  Svmmeklubben S 68  1:21.23                 
15  Sebastian Braad Bjrn  2006    178          1:19.79   
  Svmmeklubben Nord  1:22.21                 
16  Frederik Jrgensen  2006    171          1:20.86   
  Svmmeklubben S 68  1:19.30                 
17  Anton Sommerlund Jensen  2006    162          1:22.34   
  Agfs Svmmeafdeling  1:31.80                 
18  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007    139          1:26.72   
  Agfs Svmmeafdeling  1:36.03                 
19  Peter Suder Lassen  2007    138          1:26.85   
  Agfs Svmmeafdeling  1:28.71                 
20  Theis Lindhardt  2006    138          1:26.95   
  Svmmeklubben S 68  1:26.58                 
21  Arthur Kseler Nielsen  2007    125          1:29.82   
  Thisted Svmmeklub  1:34.37                 
22  Noah Oscar Nielsen  2006    121          1:30.85   
  Horsens Svmmeklub  1:38.30                 
23  Emil Skipper  2007    104          1:35.34   
  Aarhus Swim  1:40.19                 
24  August Heltborg  2006    89          1:40.43   
  Svmmeklubben S 68  1:47.15                 
25  Anders Yde  2007    81          1:43.72   
  Horsens Svmmeklub  1:54.26                 
26  Marcus Rnning  2006    80          1:43.87   
  Horsens Svmmeklub  1:42.25                 
Tobias Tranberg Viskum  2006              DNS   
  Aarhus Swim  1:17.73                 
Johannes Jervidalo  2006              DSQ  tyvstart 
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  1:26.07                 
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Persson  2008    139          1:26.75   
  Aarhus Swim  1:26.11                 
Johannes Ravn  2008    114          1:32.66   
  Horsens Svmmeklub  1:39.63                 
Maciej Dworzanski  2008    104          1:35.26   
  Svmmeklubben S 68  1:43.61                 
Villads Vestergaard Ahm  2008    100          1:36.74   
  Horsens Svmmeklub  1:43.45                 
Viggo Rohde  2008    92          1:39.31   
  Agfs Svmmeafdeling  1:40.17                 
Carl H. Frederiksen  2009    88          1:40.90   
  Agfs Svmmeafdeling  1:45.81                 
Luca Korsgaard Nicholson  2009    80          1:44.12   
  Silkeborg Svmmeklub  1:56.74                 
Victor Langberg Aakjr  2008    73          1:47.12   
  Agfs Svmmeafdeling  1:51.72                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  10:57