Tulokset TYR Vantaa Junior Meet 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:08 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
10:08 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:34 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
10:34 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:59 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.85 |
1:17.43 |
2:03.69 |
|
2:49.78 |
|
2 |
Aino Kuusisto |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
|
38.49 |
1:24.68 |
2:12.79 |
|
2:56.91 |
|
3 |
Anette Zahovaiko |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
39.02 |
1:24.00 |
2:11.29 |
|
3:00.47 |
|
4 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
40.42 |
1:27.50 |
2:15.67 |
|
3:01.75 |
|
5 |
Anna Salo |
2007 |
Cetus Espoo |
|
38.21 |
1:23.49 |
2:12.86 |
|
3:02.35 |
|
6 |
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda |
|
39.82 |
1:28.18 |
2:20.54 |
|
3:07.77 |
|
7 |
Enna Äyrämöinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
38.20 |
1:23.43 |
2:16.52 |
|
3:10.77 |
|
- |
Dominika Stalinskaja |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
33.11 |
1:10.12 |
1:48.58 |
|
2:27.77 |
|
2 |
Karla Tiainen |
2005 |
Simmis Wanda |
|
33.47 |
1:12.38 |
1:52.05 |
|
2:32.30 |
|
3 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
Simmis Wanda |
|
37.25 |
1:22.04 |
2:10.89 |
|
2:57.76 |
|
4 |
Anniina Ahonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
39.26 |
1:27.37 |
2:16.19 |
|
2:59.79 |
|
5 |
Ilona Kajava |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
40.84 |
1:30.14 |
2:23.19 |
|
3:12.34 |
|
6 |
Veera Tall |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
40.51 |
1:29.18 |
2:23.08 |
|
3:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.50 |
1:14.15 |
1:55.37 |
|
2:38.44 |
|
2 |
Agneta Kallas |
2002 |
Simmis Wanda |
|
35.82 |
1:18.33 |
2:01.20 |
|
2:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
10:59 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:50 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
38.66 |
1:27.56 |
2:18.81 |
|
3:06.62 |
|
2 |
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.48 |
1:21.39 |
2:15.62 |
|
3:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Pekkala |
2003 |
Simmis Wanda |
|
32.64 |
1:11.58 |
1:53.43 |
|
2:33.77 |
|
- |
Juho Marjala |
2003 |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
10:50 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:06 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:06 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:48 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Halminen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
37.44 |
|
|
|
1:18.49 |
|
2 |
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
38.05 |
|
|
|
1:20.66 |
|
3 |
Egor Yaskin |
2005 |
Russia Madwave Swimming Club |
|
39.37 |
|
|
|
1:22.14 |
|
4 |
Anton Kettunen |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
|
39.50 |
|
|
|
1:22.62 |
|
5 |
Karl Markus Tennokese |
2005 |
Ujumisklubi Briis |
|
39.00 |
|
|
|
1:23.04 |
|
6 |
Aleksandr Sapogov |
2005 |
Russia Madwave Swimming Club |
|
39.46 |
|
|
|
1:24.09 |
|
7 |
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
39.92 |
|
|
|
1:24.13 |
|
8 |
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
Swimming Jyväskylä |
|
39.77 |
|
|
|
1:25.40 |
|
9 |
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
40.80 |
|
|
|
1:25.44 |
|
10 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
41.30 |
|
|
|
1:25.85 |
|
11 |
Eemil Reijonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
41.24 |
|
|
|
1:26.28 |
|
12 |
Patrik Reiman |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
41.34 |
|
|
|
1:26.46 |
|
13 |
Urho Käkelä |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
41.43 |
|
|
|
1:27.29 |
|
14 |
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
41.79 |
|
|
|
1:28.58 |
|
15 |
Roger Ruhno |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
41.11 |
|
|
|
1:29.63 |
|
16 |
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
42.87 |
|
|
|
1:30.70 |
|
17 |
Veeti Valdolin |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
42.76 |
|
|
|
1:30.83 |
|
18 |
Jani Ekman |
2006 |
Simmis Wanda |
|
44.32 |
|
|
|
1:32.63 |
|
19 |
Eeli Partanen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
43.25 |
|
|
|
1:32.81 |
|
20 |
Karl-Eerik Rooni |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
43.66 |
|
|
|
1:32.86 |
|
21 |
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda |
|
44.49 |
|
|
|
1:33.22 |
|
22 |
Aleksandr Iaremenko |
2006 |
Russia Madwave Swimming Club |
|
44.02 |
|
|
|
1:35.93 |
|
23 |
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda |
|
45.63 |
|
|
|
1:37.17 |
|
24 |
Jarko Miller |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
47.02 |
|
|
|
1:37.39 |
|
25 |
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
47.74 |
|
|
|
1:41.74 |
|
26 |
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
48.03 |
|
|
|
1:41.77 |
|
27 |
Benjamin Winqvist |
2006 |
Cetus Espoo |
|
48.81 |
|
|
|
1:41.99 |
|
28 |
Jooa Katavisto |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
47.66 |
|
|
|
1:42.00 |
|
29 |
Olli Surakka |
2005 |
Simmis Wanda |
|
48.40 |
|
|
|
1:43.13 |
|
30 |
Onni Lehtimäki |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
50.41 |
|
|
|
1:43.37 |
|
31 |
Oscar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
|
47.40 |
|
|
|
1:43.42 |
|
32 |
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
|
50.63 |
|
|
|
1:43.53 |
|
33 |
Anton Visulainen |
2005 |
HTU Stadi |
|
47.73 |
|
|
|
1:43.95 |
|
34 |
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
48.95 |
|
|
|
1:45.07 |
|
35 |
Johan Hujanen |
2006 |
Simmis Grani |
|
50.52 |
|
|
|
1:46.00 |
|
36 |
Luis Valero de la Iglesia |
2006 |
Cetus Espoo |
|
51.16 |
|
|
|
1:46.46 |
|
37 |
Ricco Poldveer |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
50.47 |
|
|
|
1:48.15 |
|
38 |
Matias Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
51.42 |
|
|
|
1:48.50 |
|
39 |
Ilmari Silventoinen |
2005 |
Simmis Wanda |
|
50.12 |
|
|
|
1:50.69 |
|
40 |
Daniel Guzhov |
2006 |
Vanders |
|
55.70 |
|
|
|
1:58.99 |
|
41 |
Anton Ahonen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
58.11 |
|
|
|
2:02.44 |
|
- |
Juuso Kuusala |
2006 |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Alexander Kaznakov |
2006 |
Stadin Delfiinit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dilen Jalonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaspar Annus |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:48 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:27 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kertu Kann |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
1:15.12 |
2:43.38 |
4:26.87 |
|
5:46.47 |
|
2 |
Malin Lindblom |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
1:20.73 |
2:52.03 |
4:34.22 |
|
5:49.14 |
|
3 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:19.44 |
2:49.67 |
4:32.60 |
|
5:50.25 |
|
4 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:22.67 |
2:55.21 |
4:36.05 |
|
5:58.62 |
|
5 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:28.01 |
2:58.81 |
4:43.88 |
|
6:01.17 |
|
6 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:29.90 |
2:55.09 |
4:39.68 |
|
6:01.26 |
|
7 |
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
1:32.17 |
3:05.64 |
4:45.67 |
|
6:06.14 |
|
8 |
Hilla Känkänen |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
1:31.25 |
3:07.43 |
4:49.01 |
|
6:08.84 |
|
9 |
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
1:27.38 |
3:04.32 |
4:52.02 |
|
6:14.29 |
|
10 |
Helmi Räsänen |
2006 |
Simmis Grani |
|
1:34.69 |
3:08.28 |
4:55.60 |
|
6:14.62 |
|
11 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:33.97 |
3:15.68 |
4:53.62 |
|
6:24.73 |
|
12 |
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
|
1:43.83 |
3:27.42 |
5:25.46 |
|
6:58.21 |
|
13 |
Lada Belozjorova |
2006 |
Stadin Delfiinit |
|
1:39.16 |
3:31.87 |
5:41.60 |
|
7:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
Simmis Wanda |
|
1:20.57 |
2:51.97 |
4:28.96 |
|
5:50.21 |
|
2 |
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
1:22.59 |
2:54.25 |
4:28.59 |
|
5:53.09 |
|
3 |
Aino Emilia Hankala |
2005 |
Simmis Wanda |
|
1:24.64 |
2:53.65 |
4:38.53 |
|
5:54.82 |
|
4 |
Emilia Niemi |
2005 |
Octopus Lohja |
|
1:25.06 |
2:56.91 |
4:42.81 |
|
6:01.39 |
|
5 |
Alma Hörkkö |
2005 |
Simmis Wanda |
|
1:21.27 |
2:56.12 |
4:41.77 |
|
6:07.50 |
|
6 |
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda |
|
1:26.91 |
3:02.56 |
4:45.76 |
|
6:12.14 |
|
7 |
Emma Lönnberg |
2005 |
Cetus Espoo |
|
1:19.58 |
2:58.68 |
4:42.79 |
|
6:15.78 |
|
8 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:32.80 |
3:12.09 |
4:55.27 |
|
6:18.27 |
|
9 |
Lea Heinzmann |
2004 |
Simmis Grani |
|
1:32.41 |
3:15.54 |
5:08.00 |
|
6:33.18 |
|
10 |
Daniela Sohlman |
2005 |
Simmis Wanda |
|
1:32.12 |
3:11.02 |
5:14.09 |
|
6:40.35 |
|
11 |
Sini Taskinen |
2005 |
Octopus Lohja |
|
1:34.22 |
3:18.12 |
5:14.96 |
|
6:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Myller |
2003 |
Tuusulan Uimaseura |
|
1:16.94 |
2:59.43 |
4:32.23 |
|
5:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:27 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:45 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arsenii Antonian |
2005 |
Russia Madwave Swimming Club |
|
1:16.24 |
2:38.57 |
4:08.95 |
|
5:22.04 |
|
2 |
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
1:14.34 |
2:41.94 |
4:17.20 |
|
5:35.82 |
|
3 |
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:15.14 |
2:46.42 |
4:24.73 |
|
5:38.88 |
|
4 |
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
1:19.15 |
2:47.17 |
4:23.21 |
|
5:43.06 |
|
5 |
Veeti Valdolin |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:25.50 |
3:01.03 |
4:44.00 |
|
6:04.29 |
|
6 |
Mairo Muidre |
2005 |
Ujumisklubi Briis |
|
1:26.71 |
3:04.45 |
4:57.74 |
|
6:19.56 |
|
7 |
Patrik Reiman |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:42.20 |
3:16.97 |
4:55.77 |
|
6:21.84 |
|
8 |
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:31.60 |
3:11.15 |
5:05.64 |
|
6:32.95 |
|
9 |
Tomas Laine |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:38.55 |
3:15.50 |
5:12.32 |
|
6:36.77 |
|
10 |
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
1:33.35 |
3:22.28 |
5:39.44 |
|
7:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Onni Äijälä |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
1:14.98 |
2:34.15 |
4:03.34 |
|
5:13.26 |
|
2 |
Juho Marjala |
2003 |
Simmis Wanda |
|
1:14.85 |
2:40.42 |
4:18.67 |
|
5:35.16 |
|
3 |
Endrik Einberg |
2004 |
Ujumisklubi Briis |
|
1:20.24 |
2:44.36 |
4:26.72 |
|
5:41.79 |
|
4 |
Aleksi Kauppinen |
2003 |
Tuusulan Uimaseura |
|
1:19.36 |
2:46.28 |
4:28.08 |
|
5:42.55 |
|
5 |
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
1:21.33 |
3:01.06 |
4:48.89 |
|
6:07.27 |
|
6 |
Kaius Kulmala |
2004 |
Simmis Grani |
|
1:29.30 |
3:06.15 |
4:53.64 |
|
6:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:45 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:00 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Viking Line |
|
|
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Viking Line |
|
|
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Viking Line |
|
|
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Viking Line |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
16:00 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:22 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Viking Line |
|
|
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Viking Line |
|
|
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Viking Line |
|
|
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Viking Line |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
16:22 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:58 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nadezhda Gizatullina |
2006 |
Russia Madwave Swimming Club |
|
38.71 |
1:22.98 |
2:08.48 |
|
2:52.63 |
|
2 |
Oosa Mattila |
2006 |
Simmis Wanda |
|
39.99 |
1:24.56 |
2:11.23 |
|
2:56.81 |
|
3 |
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
|
40.46 |
1:25.78 |
2:13.67 |
|
3:00.70 |
|
4 |
Helmi Käkelä |
2006 |
Tuusulan Uimaseura |
|
40.74 |
1:27.22 |
2:15.67 |
|
3:01.13 |
|
5 |
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda |
|
39.82 |
1:26.64 |
2:15.32 |
|
3:01.63 |
|
6 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
42.04 |
1:29.59 |
2:18.33 |
|
3:05.38 |
|
7 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
42.10 |
1:28.86 |
2:17.54 |
|
3:05.95 |
|
8 |
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
43.39 |
1:31.90 |
2:20.29 |
|
3:06.02 |
|
9 |
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
43.14 |
1:31.87 |
2:21.39 |
|
3:09.12 |
|
10 |
Enni Tammilehto |
2006 |
Cetus Espoo |
|
44.10 |
1:32.22 |
2:22.44 |
|
3:10.03 |
|
11 |
Erika Pajo |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
42.91 |
1:31.32 |
2:21.15 |
|
3:10.54 |
|
12 |
Karoliina Evert |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
44.24 |
1:33.75 |
2:24.46 |
|
3:14.24 |
|
13 |
Nora Miller |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
44.15 |
1:33.74 |
2:25.22 |
|
3:14.73 |
|
14 |
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
47.79 |
1:37.96 |
2:28.64 |
|
3:15.95 |
|
15 |
Iida Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
45.60 |
1:36.39 |
2:27.88 |
|
3:16.14 |
|
16 |
Emilyn Alexandra Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
44.43 |
1:33.97 |
2:26.00 |
|
3:16.78 |
|
17 |
Iiris Soilevaara |
2006 |
Cetus Espoo |
|
44.35 |
1:34.86 |
2:28.18 |
|
3:20.62 |
|
18 |
Cécilia Richard |
2006 |
Cetus Espoo |
|
44.90 |
1:35.87 |
2:28.93 |
|
3:23.55 |
|
19 |
Ninja Brelo |
2006 |
Cetus Espoo |
|
49.99 |
1:46.76 |
2:46.36 |
|
3:39.47 |
|
20 |
Dominika Stalinskaja |
2007 |
Cetus Espoo |
|
51.84 |
1:49.52 |
2:49.13 |
|
3:48.30 |
|
21 |
Nina Sundberg |
2006 |
Octopus Lohja |
|
53.32 |
1:51.31 |
2:49.90 |
|
3:49.33 |
|
22 |
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda |
|
52.73 |
1:53.17 |
2:55.35 |
|
3:53.32 |
|
23 |
Milma Tammikorpi |
2006 |
Simmis Wanda |
|
52.77 |
1:53.40 |
2:56.67 |
|
3:56.05 |
|
24 |
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda |
|
57.11 |
1:59.57 |
3:02.62 |
|
4:01.49 |
|
25 |
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda |
|
1:00.40 |
2:09.42 |
3:18.99 |
|
4:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rina Rantanen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
40.50 |
1:24.66 |
2:10.08 |
|
2:53.61 |
|
2 |
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda |
|
38.76 |
1:22.99 |
2:08.54 |
|
2:53.73 |
|
3 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
40.30 |
1:24.87 |
2:09.74 |
|
2:55.36 |
|
4 |
Meea Juntunen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
39.95 |
1:25.45 |
2:11.52 |
|
2:56.16 |
|
5 |
Lotta Nevalainen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
42.66 |
1:30.69 |
2:20.35 |
|
3:06.20 |
|
6 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
Simmis Wanda |
|
43.06 |
1:31.06 |
2:19.66 |
|
3:07.41 |
|
7 |
Saara Heinänen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
44.26 |
1:33.11 |
2:22.02 |
|
3:07.95 |
|
8 |
Mari Ann Marran |
2005 |
Ujumisklubi Briis |
|
43.93 |
1:32.12 |
2:20.57 |
|
3:08.33 |
|
9 |
Emmi Adler |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
41.75 |
1:31.02 |
2:20.41 |
|
3:08.72 |
|
10 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
42.84 |
1:30.93 |
2:21.76 |
|
3:10.31 |
|
11 |
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda |
|
41.43 |
1:30.14 |
2:20.89 |
|
3:10.53 |
|
12 |
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda |
|
43.07 |
1:30.97 |
2:21.55 |
|
3:10.67 |
|
13 |
Milja Aarnivuo |
2005 |
Simmis Wanda |
|
44.06 |
1:34.41 |
2:25.70 |
|
3:16.76 |
|
14 |
Ronja Simsek |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
45.54 |
1:36.45 |
2:28.46 |
|
3:19.25 |
|
15 |
Grete Jaanus |
2005 |
Ujumisklubi Briis |
|
46.48 |
1:38.08 |
2:31.09 |
|
3:20.66 |
|
16 |
Roosa Tuomola |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
45.12 |
1:36.50 |
2:29.16 |
|
3:21.02 |
|
17 |
Sini Kaivola |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
45.25 |
1:36.07 |
2:29.79 |
|
3:21.49 |
|
18 |
Jasmine Errehani |
2004 |
Simmis Wanda |
|
45.12 |
1:37.97 |
2:32.34 |
|
3:21.77 |
|
19 |
Juulia Lindfors |
2005 |
Cetus Espoo |
|
46.14 |
1:38.83 |
2:33.73 |
|
3:26.67 |
|
20 |
Almina Köroglu |
2005 |
Simmis Wanda |
|
51.40 |
1:50.25 |
2:51.69 |
|
3:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Myller |
2003 |
Tuusulan Uimaseura |
|
39.88 |
1:23.99 |
2:10.45 |
|
2:55.86 |
|
2 |
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda |
|
41.38 |
1:27.94 |
2:16.02 |
|
3:04.28 |
|
3 |
Siiri Välimaa |
2002 |
Tuusulan Uimaseura |
|
44.05 |
1:33.18 |
2:21.90 |
|
3:10.89 |
|
4 |
Pinja Posti |
2003 |
Tuusulan Uimaseura |
|
47.58 |
1:41.64 |
2:38.19 |
|
3:33.68 |
|
5 |
Heli Havantola |
2003 |
Nurmijärven Uinti |
|
53.19 |
1:58.07 |
3:03.81 |
|
4:11.15 |
|
- |
Emmi Rauhanen |
2003 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
16:58 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:19 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Halminen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
40.14 |
1:24.90 |
2:10.19 |
|
2:54.32 |
|
2 |
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
39.61 |
1:24.99 |
2:11.99 |
|
2:54.72 |
|
3 |
Anton Kettunen |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
|
40.37 |
1:26.57 |
2:13.09 |
|
2:59.38 |
|
4 |
Karl Markus Tennokese |
2005 |
Ujumisklubi Briis |
|
40.58 |
1:27.82 |
2:16.63 |
|
3:02.42 |
|
5 |
Patrik Reiman |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
43.10 |
1:30.12 |
2:18.54 |
|
3:04.44 |
|
6 |
Eemil Reijonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
41.70 |
1:28.54 |
2:17.06 |
|
3:05.80 |
|
7 |
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
43.68 |
1:32.97 |
2:23.21 |
|
3:10.65 |
|
8 |
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
42.27 |
1:30.44 |
2:21.63 |
|
3:10.69 |
|
9 |
Urho Käkelä |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
44.07 |
1:33.56 |
2:24.57 |
|
3:13.32 |
|
10 |
Karl-Eerik Rooni |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
46.82 |
1:39.49 |
2:31.78 |
|
3:22.05 |
|
11 |
Kaspar Annus |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
48.20 |
1:44.77 |
2:42.13 |
|
3:34.69 |
|
12 |
Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
49.84 |
1:46.71 |
2:43.70 |
|
3:38.78 |
|
13 |
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
51.92 |
1:50.72 |
2:47.93 |
|
3:40.05 |
|
14 |
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
51.02 |
1:48.37 |
2:47.16 |
|
3:43.75 |
|
15 |
Niko Antman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
|
50.11 |
1:48.85 |
2:50.86 |
|
3:49.25 |
|
16 |
Noel Ehrlund |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
54.25 |
1:57.64 |
3:05.31 |
|
4:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
38.65 |
1:22.24 |
2:05.33 |
|
2:46.89 |
|
1 |
Onni Äijälä |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
38.76 |
1:21.52 |
2:04.31 |
|
2:46.89 |
|
3 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
Tuusulan Uimaseura |
|
37.76 |
1:19.97 |
2:04.23 |
|
2:49.03 |
|
4 |
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda |
|
40.39 |
1:25.94 |
2:12.30 |
|
2:56.75 |
|
5 |
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
38.23 |
1:24.09 |
2:13.11 |
|
3:00.99 |
|
6 |
Joona Saarnio |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
42.12 |
1:30.25 |
2:19.47 |
|
3:07.50 |
|
7 |
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
|
44.80 |
1:34.97 |
2:26.33 |
|
3:12.51 |
|
8 |
Aleksi Kauppinen |
2003 |
Tuusulan Uimaseura |
|
43.46 |
1:33.18 |
2:24.39 |
|
3:12.75 |
|
9 |
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda |
|
44.74 |
1:34.42 |
2:27.15 |
|
3:18.33 |
|
10 |
Kaius Kulmala |
2004 |
Simmis Grani |
|
46.55 |
1:40.01 |
2:34.50 |
|
3:28.70 |
|
11 |
Aleksandr Petukhov |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
50.95 |
1:46.44 |
2:43.26 |
|
3:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jerry Roine |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
39.32 |
1:21.84 |
2:04.99 |
|
2:47.49 |
|
2 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
Gladius Kirkkonummi |
|
38.37 |
1:22.04 |
2:07.07 |
|
2:52.67 |
|
3 |
Jiri Järvinen |
2001 |
Swimming Jyväskylä |
|
38.18 |
1:21.46 |
2:07.45 |
|
2:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
17:19 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
18:06 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
18:06 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
18:35 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladimir Isaev |
2007 |
Russia Madwave Swimming Club |
|
35.78 |
|
|
|
1:13.91 |
|
2 |
Mark Kellinsalmi |
2007 |
Stadin Delfiinit |
|
38.90 |
|
|
|
1:21.30 |
|
3 |
Joonas Salk |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
40.89 |
|
|
|
1:23.64 |
|
4 |
Gregor Ilves |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
40.36 |
|
|
|
1:23.87 |
|
5 |
Daniel Kajava |
2007 |
Vanders |
|
42.42 |
|
|
|
1:24.31 |
|
6 |
Mikhail Lipanov |
2007 |
Russia Madwave Swimming Club |
|
42.77 |
|
|
|
1:27.47 |
|
7 |
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
43.47 |
|
|
|
1:27.51 |
|
8 |
Ralf Rändla |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
41.83 |
|
|
|
1:27.73 |
|
9 |
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda |
|
42.30 |
|
|
|
1:28.04 |
|
10 |
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
43.33 |
|
|
|
1:28.65 |
|
11 |
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
42.46 |
|
|
|
1:28.68 |
|
12 |
Nikita Rantsev |
2007 |
Uimaseura Helsinki |
|
42.85 |
|
|
|
1:29.50 |
|
13 |
Eelis Lummaa |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
43.46 |
|
|
|
1:30.06 |
|
14 |
Märt Lukas Marran |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
44.86 |
|
|
|
1:31.30 |
|
15 |
Juho Kallio |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
44.61 |
|
|
|
1:33.39 |
|
16 |
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
46.01 |
|
|
|
1:33.40 |
|
17 |
Ralf Rannamäe |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
46.07 |
|
|
|
1:35.64 |
|
18 |
Joona Korte |
2007 |
Simmis Grani |
|
46.18 |
|
|
|
1:36.79 |
|
19 |
Joel Sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
46.80 |
|
|
|
1:37.20 |
|
20 |
Noel Ehrlund |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
47.72 |
|
|
|
1:37.79 |
|
21 |
Angelos Toledos |
2007 |
Simmis Grani |
|
48.99 |
|
|
|
1:38.95 |
|
22 |
Leo Nieminen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
49.37 |
|
|
|
1:40.69 |
|
23 |
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
47.77 |
|
|
|
1:41.03 |
|
24 |
Voitto Vuorenjuuri |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
49.85 |
|
|
|
1:46.37 |
|
25 |
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
55.54 |
|
|
|
1:50.99 |
|
26 |
Danil Sulkonen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
55.05 |
|
|
|
1:55.20 |
|
27 |
Roope Rantanen |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
57.55 |
|
|
|
1:56.98 |
|
- |
Arttu Kaskimies |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jasper Lukas Pellervo Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Kirjonen |
2007 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: K.A. Löfgren Ky |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Kangas |
2002 |
Uimaseura Aquila |
|
32.61 |
|
|
|
1:08.37 |
|
2 |
Aarne Myllynen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi |
|
33.63 |
|
|
|
1:11.54 |
|
3 |
Kasper Nyman |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
34.80 |
|
|
|
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
18:35 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
20:15 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m VU T-12, 15, 17, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Korkeamäki |
2007 |
|
|
1:13.80 |
2:34.73 |
3:55.81 |
|
5:12.14 |
|
|
Cetus Espoo |
5:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Enna Äyrämöinen |
2007 |
|
|
1:17.30 |
2:40.29 |
4:02.16 |
|
5:21.28 |
|
|
Cetus Espoo |
5:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Dominika Stalinskaja |
2007 |
|
|
1:19.35 |
2:42.65 |
4:05.57 |
|
5:25.28 |
|
|
Cetus Espoo |
5:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matilda Leppänen |
2007 |
|
|
1:18.54 |
2:44.26 |
4:08.73 |
|
5:32.07 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Salo |
2007 |
|
|
1:20.30 |
2:46.11 |
4:12.59 |
|
5:32.97 |
|
|
Cetus Espoo |
5:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanna Törmä |
2007 |
|
|
1:17.02 |
2:41.40 |
4:06.75 |
|
5:33.01 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ellen Lindell |
2007 |
|
|
1:20.08 |
2:46.76 |
4:12.68 |
|
5:34.50 |
|
|
Cetus Espoo |
5:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Naomi Leo |
2007 |
|
|
1:19.49 |
2:45.60 |
4:12.38 |
|
5:35.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
6:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Laine |
2007 |
|
|
1:18.40 |
2:44.87 |
4:13.93 |
|
5:38.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Milka Marjakaarto |
2007 |
|
|
1:19.19 |
2:45.40 |
4:12.59 |
|
5:39.08 |
|
|
Cetus Espoo |
5:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Paaskoski |
2007 |
|
|
1:20.44 |
2:47.92 |
4:17.60 |
|
5:44.41 |
|
|
Cetus Espoo |
5:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anja Miao |
2007 |
|
|
1:17.28 |
2:45.84 |
4:16.15 |
|
5:45.63 |
|
|
Cetus Espoo |
5:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilyn Alexandra Savolainen |
2007 |
|
|
1:22.30 |
2:51.57 |
4:24.22 |
|
5:52.98 |
|
|
Cetus Espoo |
5:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Tissari |
2007 |
|
|
1:25.40 |
2:55.86 |
4:29.00 |
|
5:58.57 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veera Oila |
2007 |
|
|
1:23.86 |
2:57.13 |
4:29.63 |
|
5:59.10 |
|
|
Vanders |
5:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Agnes Ruusumo |
2007 |
|
|
1:21.76 |
2:55.97 |
4:31.69 |
|
6:03.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eevi Hirsi |
2007 |
|
|
1:26.61 |
3:01.68 |
4:37.34 |
|
6:05.74 |
|
|
HTU Stadi |
6:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sanni Aarnivuo |
2008 |
|
|
1:25.32 |
3:03.64 |
4:42.69 |
|
6:11.74 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Silvia Koskela |
2007 |
|
|
1:27.63 |
3:03.73 |
4:41.43 |
|
6:17.89 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
6:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilia Wall |
2008 |
|
|
1:29.92 |
3:09.65 |
4:48.16 |
|
6:21.88 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Linn Nickels |
2007 |
|
|
1:31.41 |
3:13.49 |
4:55.91 |
|
6:31.28 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Armi Hakkarainen |
2008 |
|
|
1:29.04 |
3:09.81 |
4:52.17 |
|
6:31.93 |
|
|
Vanders |
6:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jonna Kurki |
2008 |
|
|
1:31.63 |
3:15.47 |
4:59.08 |
|
6:35.28 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Hilla Lehtonen |
2007 |
|
|
1:35.16 |
3:20.27 |
5:01.37 |
|
6:36.83 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Josefina Vainio |
2007 |
|
|
1:31.99 |
3:14.81 |
4:59.42 |
|
6:37.64 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sira Katavisto |
2008 |
|
|
1:30.93 |
3:16.04 |
5:01.50 |
|
6:39.96 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Viia Tossavainen |
2007 |
|
|
1:30.41 |
3:14.12 |
5:00.85 |
|
6:41.12 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Fiia Immonen |
2008 |
|
|
1:33.78 |
3:19.53 |
5:06.91 |
|
6:49.38 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Kaisla Henttu |
2007 |
|
|
1:37.45 |
3:24.88 |
5:12.76 |
|
6:51.57 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mikaela Heiman |
2008 |
|
|
1:35.41 |
3:22.36 |
5:09.60 |
|
6:53.30 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Saara Pakomäki |
2008 |
|
|
1:36.38 |
3:25.25 |
5:12.43 |
|
6:58.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
6:58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Tytti Nuorkivi |
2008 |
|
|
1:39.02 |
3:31.15 |
5:23.73 |
|
7:13.94 |
|
|
Vanders |
7:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maia Loponen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
ORCA Helsinki |
6:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m VU T-12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
|
1:08.64 |
2:22.90 |
3:37.13 |
|
4:47.55 |
|
|
Simmis Wanda |
4:46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meea Juntunen |
2005 |
|
|
1:11.57 |
2:26.95 |
3:42.89 |
|
4:57.08 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
4:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roona Karola |
2004 |
|
|
1:11.46 |
2:27.58 |
3:43.99 |
|
4:59.83 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Emilia Hankala |
2005 |
|
|
1:11.13 |
2:29.76 |
3:48.35 |
|
5:01.96 |
|
|
Simmis Wanda |
5:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Pekkala |
2005 |
|
|
1:10.42 |
2:27.44 |
3:47.43 |
|
5:05.32 |
|
|
Simmis Wanda |
5:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Mattila |
2004 |
|
|
1:12.59 |
2:31.46 |
3:50.47 |
|
5:08.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anniina Ahonen |
2005 |
|
|
1:14.75 |
2:35.49 |
3:55.75 |
|
5:12.43 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helen Jaagant |
2006 |
|
|
1:12.35 |
2:33.30 |
3:54.25 |
|
5:12.50 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aleksandra Petrushenko |
2005 |
|
|
1:12.21 |
2:31.73 |
3:52.53 |
|
5:12.62 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cécilia Richard |
2006 |
|
|
1:13.99 |
2:34.14 |
3:55.19 |
|
5:12.82 |
|
|
Cetus Espoo |
5:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Nauklér |
2006 |
|
|
1:15.42 |
2:35.99 |
3:56.83 |
|
5:13.41 |
|
|
Simmis Grani |
5:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oona Eriksson |
2004 |
|
|
1:13.55 |
2:34.98 |
3:55.54 |
|
5:13.97 |
|
|
Simmis Wanda |
5:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maria Karvonen |
2006 |
|
|
1:15.52 |
2:37.42 |
3:57.34 |
|
5:14.59 |
|
|
Simmis Wanda |
5:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helmi Räsänen |
2006 |
|
|
1:17.19 |
2:38.44 |
3:58.63 |
|
5:15.16 |
|
|
Simmis Grani |
5:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Susanna Ryynänen |
2006 |
|
|
1:14.32 |
2:36.10 |
3:58.59 |
|
5:17.71 |
|
|
Simmis Wanda |
5:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hilla Känkänen |
2006 |
|
|
1:14.24 |
2:37.00 |
3:59.78 |
|
5:18.13 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
|
1:14.68 |
2:36.71 |
3:58.48 |
|
5:19.95 |
|
|
Simmis Wanda |
5:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Veera Tall |
2005 |
|
|
1:14.86 |
2:38.21 |
4:00.94 |
|
5:20.08 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Viola Karismaa |
2005 |
|
|
1:14.76 |
2:36.05 |
3:59.04 |
|
5:20.28 |
|
|
Porin Uimaseura |
6:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lotta Nurminen |
2005 |
|
|
1:13.45 |
2:36.62 |
4:00.39 |
|
5:20.46 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
|
1:17.15 |
2:40.19 |
4:01.74 |
|
5:21.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lea Heinzmann |
2004 |
|
|
1:19.55 |
2:45.45 |
4:09.94 |
|
5:31.02 |
|
|
Simmis Grani |
5:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Peppi Eskola |
2005 |
|
|
1:19.07 |
2:45.07 |
4:11.33 |
|
5:32.20 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
5:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Roosa Tuomola |
2005 |
|
|
1:19.88 |
2:47.16 |
4:12.89 |
|
5:33.01 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
|
1:21.22 |
2:47.63 |
4:13.28 |
|
5:33.31 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sanni Valtanen |
2004 |
|
|
1:18.48 |
2:44.69 |
4:12.75 |
|
5:34.04 |
|
|
Simmis Wanda |
5:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Enni Tammilehto |
2006 |
|
|
1:18.21 |
2:45.12 |
4:11.60 |
|
5:35.04 |
|
|
Cetus Espoo |
5:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elina Syvänne |
2004 |
|
|
1:20.50 |
2:47.04 |
4:13.62 |
|
5:37.75 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Elina Ruha |
2005 |
|
|
1:20.12 |
2:45.63 |
4:13.10 |
|
5:40.08 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Lotta Nevalainen |
2005 |
|
|
1:20.83 |
2:47.69 |
4:16.14 |
|
5:40.96 |
|
|
Cetus Espoo |
5:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emmi Adler |
2005 |
|
|
1:18.69 |
2:47.00 |
4:16.55 |
|
5:41.55 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Peppi Särkelä |
2004 |
|
|
1:18.91 |
2:49.11 |
4:18.69 |
|
5:43.53 |
|
|
Simmis Wanda |
5:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
|
1:22.50 |
2:52.63 |
4:23.99 |
|
5:50.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ronja Kero |
2005 |
|
|
1:20.80 |
2:51.97 |
4:25.12 |
|
5:56.14 |
|
|
ORCA Helsinki |
6:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Iiris Soilevaara |
2006 |
|
|
1:21.15 |
2:54.22 |
4:27.12 |
|
5:56.62 |
|
|
Cetus Espoo |
5:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Pinja Hoffren |
2006 |
|
|
1:23.16 |
2:57.66 |
4:31.06 |
|
5:57.38 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Jeanette Ingberg |
2006 |
|
|
1:21.30 |
2:54.06 |
4:26.97 |
|
5:58.17 |
|
|
Octopus Lohja |
6:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Peppi Siurola |
2004 |
|
|
1:21.27 |
2:54.55 |
4:29.35 |
|
6:01.47 |
|
|
Simmis Wanda |
6:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Siiri Multamäki |
2006 |
|
|
1:24.72 |
2:59.57 |
4:34.49 |
|
6:02.77 |
|
|
ORCA Helsinki |
6:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Cecilia Rönnlund |
2006 |
|
|
1:26.15 |
3:02.60 |
4:39.41 |
|
6:07.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Janna Flinkman |
2005 |
|
|
1:26.27 |
3:04.71 |
4:40.24 |
|
6:12.46 |
|
|
Octopus Lohja |
6:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Pinja Suominen |
2006 |
|
|
1:29.64 |
3:11.28 |
4:55.80 |
|
6:32.97 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Saara-Kaisa Rahijärvi |
2004 |
|
|
1:36.71 |
3:18.50 |
4:59.16 |
|
6:35.78 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Aino Suominen |
2006 |
|
|
1:35.65 |
3:22.04 |
5:07.88 |
|
6:45.22 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Waula Taimela |
2005 |
|
|
1:35.26 |
3:23.25 |
5:09.87 |
|
6:48.90 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
7:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Janika Hinkkanen |
2005 |
|
|
1:35.55 |
3:21.76 |
5:08.15 |
|
6:53.19 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
7:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kia Jokinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
6:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m VU T-12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Mattila |
2003 |
|
|
1:08.68 |
2:22.73 |
3:37.49 |
|
4:51.30 |
|
|
Porin Uimaseura |
4:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aava Mattila |
2003 |
|
|
1:13.73 |
2:32.12 |
3:51.22 |
|
5:06.36 |
|
|
Simmis Wanda |
5:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
|
1:10.76 |
2:29.95 |
3:49.41 |
|
5:07.38 |
|
|
Simmis Wanda |
4:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Myller |
2003 |
|
|
1:15.55 |
2:37.57 |
4:00.54 |
|
5:22.97 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Hautamäki |
2002 |
|
|
1:14.36 |
2:37.17 |
4:02.79 |
|
5:26.10 |
|
|
Simmis Wanda |
5:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Nore |
2002 |
|
|
1:19.35 |
2:47.17 |
4:14.36 |
|
5:37.61 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jennifer Sallinen |
2003 |
|
|
1:18.06 |
2:49.45 |
4:21.94 |
|
5:49.87 |
|
|
HTU Stadi |
5:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linda Grönlund |
2003 |
|
|
1:26.74 |
3:01.90 |
4:38.06 |
|
6:06.96 |
|
|
Porin Uimaseura |
6:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sonja Tiira |
2003 |
|
|
1:26.55 |
3:11.26 |
4:56.12 |
|
6:33.96 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Sevenius |
2002 |
|
|
1:30.42 |
3:12.32 |
4:56.79 |
|
6:40.98 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
6:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
20:15 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
21:01 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 400m VU P-13, 16, 18, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Kallström |
2006 |
|
|
1:09.34 |
2:26.52 |
3:43.85 |
|
4:57.80 |
|
|
Cetus Espoo |
5:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nico Kulju |
2006 |
|
|
1:10.59 |
2:28.98 |
3:49.34 |
|
5:05.01 |
|
|
Simmis Wanda |
5:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
|
1:10.83 |
2:29.82 |
3:50.67 |
|
5:08.25 |
|
|
ORCA Helsinki |
5:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kenneth Jogis |
2006 |
|
|
1:12.28 |
2:32.37 |
3:55.09 |
|
5:12.73 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
5:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Böckerman |
2006 |
|
|
1:13.40 |
2:36.06 |
4:01.19 |
|
5:24.38 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
5:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tomi Silander |
2006 |
|
|
1:17.51 |
2:42.79 |
4:06.79 |
|
5:25.35 |
|
|
Cetus Espoo |
5:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksandr Iaremenko |
2006 |
|
|
1:17.47 |
2:42.64 |
4:09.19 |
|
5:35.40 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
5:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tomas Laine |
2006 |
|
|
1:17.67 |
2:44.09 |
4:11.18 |
|
5:35.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Benjamin Winqvist |
2006 |
|
|
1:18.27 |
2:45.28 |
4:13.21 |
|
5:36.26 |
|
|
Cetus Espoo |
5:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Santeri Holmberg |
2006 |
|
|
1:19.98 |
2:48.35 |
4:17.24 |
|
5:42.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
|
1:22.73 |
2:52.56 |
4:23.57 |
|
5:47.31 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eelis Lummaa |
2007 |
|
|
1:23.06 |
2:53.60 |
4:25.47 |
|
5:52.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
6:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aarne Laurila |
2006 |
|
|
1:22.22 |
2:55.30 |
4:28.57 |
|
5:56.74 |
|
|
Cetus Espoo |
5:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lauri Valtanen |
2007 |
|
|
1:22.31 |
2:55.99 |
4:30.90 |
|
6:02.00 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anton Ahonen |
2006 |
|
|
1:24.57 |
2:57.76 |
4:32.40 |
|
6:06.93 |
|
|
Cetus Espoo |
6:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Luis Valero de la Iglesia |
2006 |
|
|
1:26.00 |
3:02.06 |
4:38.92 |
|
6:09.72 |
|
|
Cetus Espoo |
5:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eetu Niemi |
2007 |
|
|
1:27.53 |
3:05.05 |
4:43.28 |
|
6:16.24 |
|
|
Octopus Lohja |
6:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niko Antman |
2006 |
|
|
1:25.63 |
3:04.87 |
4:46.17 |
|
6:23.84 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
7:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Leo Nieminen |
2007 |
|
|
1:29.96 |
3:11.97 |
4:58.20 |
|
6:38.65 |
|
|
ORCA Helsinki |
7:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 400m VU P-13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Merinen |
2003 |
|
|
1:04.97 |
2:14.18 |
3:24.92 |
|
4:33.79 |
|
|
Simmis Wanda |
4:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
|
1:06.28 |
2:16.46 |
3:28.94 |
|
4:42.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
|
1:07.46 |
2:20.47 |
3:34.20 |
|
4:46.26 |
|
|
Simmis Wanda |
4:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arsenii Antonian |
2005 |
|
|
1:07.98 |
2:21.90 |
3:36.23 |
|
4:47.29 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
4:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Kauppinen |
2003 |
|
|
1:08.97 |
2:23.02 |
3:37.61 |
|
4:49.42 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
4:44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
|
1:08.69 |
2:22.95 |
3:37.57 |
|
4:49.54 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
4:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rony Kulju |
2004 |
|
|
1:07.75 |
2:24.82 |
3:44.03 |
|
5:00.31 |
|
|
Simmis Wanda |
4:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
|
1:10.94 |
2:29.03 |
3:47.24 |
|
5:02.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
|
1:11.72 |
2:32.56 |
3:53.30 |
|
5:12.93 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
5:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Urho Käkelä |
2005 |
|
|
1:16.88 |
2:40.45 |
4:02.98 |
|
5:21.63 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Samuli Seger |
2005 |
|
|
1:15.00 |
2:40.94 |
4:09.60 |
|
5:33.43 |
|
|
Octopus Lohja |
5:51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Heikki Ianes |
2005 |
|
|
1:21.46 |
2:51.67 |
4:21.71 |
|
5:46.10 |
|
|
Simmis Wanda |
5:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Daniel Kabonen |
2004 |
|
|
1:21.27 |
2:52.18 |
4:22.57 |
|
5:48.91 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miko Mikkola |
2004 |
|
|
1:22.28 |
2:56.52 |
4:28.12 |
|
5:53.13 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anton Visulainen |
2005 |
|
|
1:24.06 |
2:58.36 |
4:33.65 |
|
6:02.58 |
|
|
HTU Stadi |
6:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aleksi Rissanen |
2004 |
|
|
1:23.55 |
2:59.52 |
4:35.56 |
|
6:05.29 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Verner Lammassaari |
2004 |
|
|
1:21.28 |
2:56.83 |
4:35.04 |
|
6:05.69 |
|
|
Octopus Lohja |
5:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
|
|
1:27.06 |
3:05.07 |
4:43.76 |
|
6:19.73 |
|
|
Vanders |
6:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Arttu Anttonen |
2004 |
|
|
1:27.01 |
3:08.58 |
4:50.57 |
|
6:26.00 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vi Thai Ngô |
2004 |
|
|
1:24.93 |
3:07.56 |
4:54.03 |
|
6:35.55 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Marjala |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
4:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martti Karesjoki |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 400m VU P-13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
|
1:00.73 |
2:04.73 |
3:09.24 |
|
4:12.87 |
|
|
Simmis Wanda |
4:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
21:01 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:16 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m PU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Laji 17, 50m PU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Laji 17, 50m PU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Laji 17, 50m PU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
10:16 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:30 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
29.35 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Währn |
2005 |
|
|
|
|
|
|
29.56 |
|
|
Vanders |
31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
30.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arsenii Antonian |
2005 |
|
|
|
|
|
|
31.11 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
32.33 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mairo Muidre |
2005 |
|
|
|
|
|
|
32.65 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Boris Minkovski |
2006 |
|
|
|
|
|
|
32.76 |
|
|
Cetus Espoo |
34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roger Ruhno |
2006 |
|
|
|
|
|
|
33.08 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kenneth Jogis |
2006 |
|
|
|
|
|
|
34.40 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nico Kulju |
2006 |
|
|
|
|
|
|
34.58 |
|
|
Simmis Wanda |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aleksandr Iaremenko |
2006 |
|
|
|
|
|
|
36.10 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jani Ekman |
2006 |
|
|
|
|
|
|
37.80 |
|
|
Simmis Wanda |
36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heikki Ianes |
2005 |
|
|
|
|
|
|
38.72 |
|
|
Simmis Wanda |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Urho Käkelä |
2005 |
|
|
|
|
|
|
38.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ricco Poldveer |
2006 |
|
|
|
|
|
|
39.35 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
40.07 |
|
|
Vanders |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kaspar Annus |
2006 |
|
|
|
|
|
|
40.14 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anton Visulainen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
41.81 |
|
|
HTU Stadi |
42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Topias Muhonen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
42.19 |
|
|
Octopus Lohja |
41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jasu Caspar Haapaniemi |
2006 |
|
|
|
|
|
|
45.41 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Olli Surakka |
2005 |
|
|
|
|
|
|
46.13 |
|
|
Simmis Wanda |
48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ilmari Silventoinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
47.62 |
|
|
Simmis Wanda |
47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Onni Vilja |
2005 |
|
|
|
|
|
|
47.99 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Kotamäki |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: TKP Print |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
10:30 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:52 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m SU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Sporttipalkinto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kertu Kann |
2006 |
|
|
38.42 |
1:20.06 |
2:02.46 |
|
2:41.93 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Karvonen |
2006 |
|
|
39.25 |
1:22.60 |
2:07.10 |
|
2:47.46 |
|
|
Simmis Wanda |
2:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nora Miller |
2006 |
|
|
40.82 |
1:24.66 |
2:08.93 |
|
2:49.86 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erika Pajo |
2006 |
|
|
41.07 |
1:24.87 |
2:09.85 |
|
2:51.64 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
2:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Enna Äyrämöinen |
2007 |
|
|
40.08 |
1:23.43 |
2:08.21 |
|
2:51.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida Tawast |
2007 |
|
|
43.46 |
1:30.49 |
2:18.26 |
|
3:02.11 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna Törmä |
2007 |
|
|
41.29 |
1:29.06 |
2:17.55 |
|
3:04.34 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ellen Lindell |
2007 |
|
|
43.92 |
1:32.83 |
2:22.58 |
|
3:08.07 |
|
|
Cetus Espoo |
3:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jeanette Ingberg |
2006 |
|
|
42.56 |
1:30.39 |
2:20.95 |
|
3:08.15 |
|
|
Octopus Lohja |
3:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Noora Glasin |
2006 |
|
|
44.23 |
1:33.48 |
2:23.33 |
|
3:09.86 |
|
|
Simmis Wanda |
3:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nina Sundberg |
2006 |
|
|
46.69 |
1:37.76 |
2:30.56 |
|
3:20.47 |
|
|
Octopus Lohja |
3:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linn Nickels |
2007 |
|
|
48.09 |
1:41.10 |
2:34.30 |
|
3:27.21 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m SU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Sporttipalkinto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ann Marran |
2005 |
|
|
37.04 |
1:18.19 |
2:00.07 |
|
2:40.93 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Emilia Hankala |
2005 |
|
|
35.92 |
1:17.16 |
2:00.45 |
|
2:41.61 |
|
|
Simmis Wanda |
2:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida Herrala |
2004 |
|
|
38.07 |
1:19.29 |
2:01.63 |
|
2:42.81 |
|
|
Simmis Wanda |
2:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella-Maija Syväniemi |
2004 |
|
|
37.42 |
1:19.91 |
2:03.20 |
|
2:45.37 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
|
39.23 |
1:20.95 |
2:03.70 |
|
2:45.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Niemi |
2005 |
|
|
39.51 |
1:22.17 |
2:06.24 |
|
2:48.23 |
|
|
Octopus Lohja |
2:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
|
40.50 |
1:24.72 |
2:08.85 |
|
2:49.23 |
|
|
Simmis Wanda |
2:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anniina Ahonen |
2005 |
|
|
39.75 |
1:24.56 |
2:09.64 |
|
2:51.50 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emmi Adler |
2005 |
|
|
41.48 |
1:26.42 |
2:11.62 |
|
2:56.25 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elina Ruha |
2005 |
|
|
40.75 |
1:26.39 |
2:12.47 |
|
2:56.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ronja Kero |
2005 |
|
|
41.83 |
1:27.56 |
2:14.32 |
|
2:59.52 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniela Sohlman |
2005 |
|
|
43.30 |
1:31.95 |
2:22.66 |
|
3:07.80 |
|
|
Simmis Wanda |
3:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Tuomola |
2005 |
|
|
43.54 |
1:32.46 |
2:23.26 |
|
3:10.97 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matilda Lampela |
2004 |
|
|
44.11 |
1:34.61 |
2:27.01 |
|
3:13.38 |
|
|
Harjavallan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ilona Marttila |
2005 |
|
|
49.17 |
1:42.03 |
2:36.20 |
|
3:25.57 |
|
|
Simmis Wanda |
3:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iida Vesa |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
ORCA Helsinki |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m SU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Sporttipalkinto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Rahola |
2003 |
|
|
48.39 |
1:40.36 |
2:33.58 |
|
3:24.22 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
10:52 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m SU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Sporttipalkinto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
|
37.26 |
1:17.00 |
1:59.01 |
|
2:39.52 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
|
37.55 |
1:19.23 |
2:01.13 |
|
2:39.67 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Törmä |
2005 |
|
|
36.12 |
1:18.27 |
2:00.93 |
|
2:40.76 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Musikka |
2005 |
|
|
37.50 |
1:18.61 |
2:00.66 |
|
2:41.69 |
|
|
Vanders |
2:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tomi Silander |
2006 |
|
|
38.91 |
1:23.09 |
2:07.88 |
|
2:50.18 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karl-Eerik Rooni |
2006 |
|
|
42.45 |
1:28.94 |
2:16.17 |
|
3:02.24 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
3:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m SU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Sporttipalkinto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aku Kaila |
2003 |
|
|
31.36 |
1:06.74 |
1:41.70 |
|
2:14.11 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
|
35.26 |
1:12.79 |
1:51.64 |
|
2:29.02 |
|
|
Simmis Wanda |
2:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aki Hakkarainen |
2003 |
|
|
36.43 |
1:15.20 |
1:54.61 |
|
2:32.22 |
|
|
Simmis Wanda |
2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henry Nyman |
2003 |
|
|
37.60 |
1:18.17 |
2:00.55 |
|
2:42.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veeti Salminen |
2004 |
|
|
37.26 |
1:18.00 |
2:00.08 |
|
2:43.19 |
|
|
Simmis Wanda |
2:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Yufei Meng |
2004 |
|
|
39.06 |
1:21.99 |
2:04.78 |
|
2:45.89 |
|
|
Simmis Grani |
2:56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Justus Holtari |
2004 |
|
|
39.06 |
1:24.15 |
2:10.34 |
|
2:53.70 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:02 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Heikkilä |
2008 |
|
|
36.64 |
|
|
|
1:15.12 |
|
|
Simmis Grani |
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanni Aarnivuo |
2008 |
|
|
38.00 |
|
|
|
1:20.33 |
|
|
Simmis Wanda |
1:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Wall |
2008 |
|
|
39.71 |
|
|
|
1:21.92 |
|
|
Simmis Wanda |
1:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taisiya Baindurashvili |
2008 |
|
|
39.26 |
|
|
|
1:22.18 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fiia Immonen |
2008 |
|
|
40.06 |
|
|
|
1:24.96 |
|
|
Vanders |
1:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikaela Heiman |
2008 |
|
|
40.85 |
|
|
|
1:24.96 |
|
|
Simmis Wanda |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaidli-Mariin Martinson |
2008 |
|
|
40.27 |
|
|
|
1:25.76 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lilja Hirsikko |
2008 |
|
|
41.26 |
|
|
|
1:26.59 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Friida Prittinen |
2008 |
|
|
40.57 |
|
|
|
1:26.71 |
|
|
Vanders |
1:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Lahti |
2008 |
|
|
40.82 |
|
|
|
1:26.74 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ilona Kallio |
2009 |
|
|
40.25 |
|
|
|
1:26.80 |
|
|
Vanders |
1:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helis Laane |
2008 |
|
|
41.47 |
|
|
|
1:27.33 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lotta Jokinen |
2009 |
|
|
40.52 |
|
|
|
1:27.84 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Olga Kaiser |
2008 |
|
|
41.39 |
|
|
|
1:28.05 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Liine Raantse |
2008 |
|
|
40.17 |
|
|
|
1:28.81 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sandra Miller |
2008 |
|
|
41.97 |
|
|
|
1:29.17 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
|
43.35 |
|
|
|
1:29.69 |
|
|
Simmis Wanda |
1:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kea-Erin Saarinen |
2008 |
|
|
43.61 |
|
|
|
1:31.80 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Iiris Pajamo |
2008 |
|
|
44.89 |
|
|
|
1:32.24 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Viivi Vainoniemi |
2008 |
|
|
43.39 |
|
|
|
1:32.96 |
|
|
Vanders |
1:37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tytti Nuorkivi |
2008 |
|
|
44.25 |
|
|
|
1:33.47 |
|
|
Vanders |
1:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alisa Myllykoski |
2009 |
|
|
45.60 |
|
|
|
1:33.78 |
|
|
Simmis Wanda |
1:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kira Kondratjeva |
2008 |
|
|
43.63 |
|
|
|
1:33.88 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Erica Kovanen |
2009 |
|
|
45.34 |
|
|
|
1:34.27 |
|
|
Vanders |
1:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Iida Pahkala |
2010 |
|
|
44.73 |
|
|
|
1:35.83 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Siiri Tapaninen |
2009 |
|
|
45.65 |
|
|
|
1:36.98 |
|
|
HTU Stadi |
1:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Marjette Metsur |
2009 |
|
|
47.33 |
|
|
|
1:38.88 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Irina Karvonen |
2008 |
|
|
45.99 |
|
|
|
1:39.01 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Veera Tawast |
2009 |
|
|
47.85 |
|
|
|
1:39.62 |
|
|
Simmis Grani |
1:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Vanja Ilieva |
2008 |
|
|
47.56 |
|
|
|
1:40.14 |
|
|
Vanders |
1:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Susanne Hein |
2008 |
|
|
45.74 |
|
|
|
1:40.49 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Leonina Haapanen |
2009 |
|
|
45.11 |
|
|
|
1:41.41 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Meribel Talinurm |
2009 |
|
|
47.34 |
|
|
|
1:41.85 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Fan Wu |
2009 |
|
|
49.99 |
|
|
|
1:42.16 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Nora Ilieva |
2008 |
|
|
49.46 |
|
|
|
1:43.28 |
|
|
Vanders |
1:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Alysa Saarelainen |
2009 |
|
|
49.90 |
|
|
|
1:44.13 |
|
|
Vanders |
1:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Katre Erik |
2009 |
|
|
50.29 |
|
|
|
1:45.40 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Auli Hakkarainen |
2009 |
|
|
49.87 |
|
|
|
1:47.73 |
|
|
Vanders |
1:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Miia Kallio |
2011 |
|
|
1:04.37 |
|
|
|
2:20.11 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Armi Hakkarainen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
Laji 21, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
Laji 21, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:02 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:38 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladimir Isaev |
2007 |
|
|
31.98 |
|
|
|
1:06.48 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Kajava |
2007 |
|
|
34.90 |
|
|
|
1:12.67 |
|
|
Vanders |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gregor Ilves |
2007 |
|
|
34.38 |
|
|
|
1:12.95 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ralf Rändla |
2008 |
|
|
37.48 |
|
|
|
1:13.55 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
|
35.33 |
|
|
|
1:13.73 |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joonas Salk |
2007 |
|
|
34.74 |
|
|
|
1:13.85 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Märt Lukas Marran |
2008 |
|
|
36.02 |
|
|
|
1:16.89 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikhail Lipanov |
2007 |
|
|
36.83 |
|
|
|
1:17.10 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Voitto Vuorenjuuri |
2007 |
|
|
36.81 |
|
|
|
1:18.19 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ilja Belov |
2007 |
|
|
37.21 |
|
|
|
1:19.01 |
|
|
Simmis Wanda |
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sasu Koivunen |
2008 |
|
|
38.66 |
|
|
|
1:20.92 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Artjom Malofejev |
2007 |
|
|
36.39 |
|
|
|
1:21.84 |
|
|
Vanders |
1:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Leo Lonkola |
2007 |
|
|
38.20 |
|
|
|
1:22.36 |
|
|
Vanders |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Victor Nykvist |
2007 |
|
|
39.77 |
|
|
|
1:22.45 |
|
|
Simmis Grani |
1:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Leo Nieminen |
2007 |
|
|
39.73 |
|
|
|
1:22.86 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Miklas Sarkkinen |
2007 |
|
|
37.94 |
|
|
|
1:22.91 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veikko Moilanen |
2007 |
|
|
40.17 |
|
|
|
1:23.31 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jaakko Karppinen |
2007 |
|
|
38.86 |
|
|
|
1:23.85 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ralf Rannamäe |
2008 |
|
|
37.96 |
|
|
|
1:23.91 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Angelos Toledos |
2007 |
|
|
40.59 |
|
|
|
1:23.98 |
|
|
Simmis Grani |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lauri Hänninen |
2007 |
|
|
39.42 |
|
|
|
1:24.41 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Patrik Ventus |
2007 |
|
|
40.87 |
|
|
|
1:27.16 |
|
|
Simmis Grani |
1:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rron Shala |
2007 |
|
|
43.09 |
|
|
|
1:27.37 |
|
|
Simmis Grani |
1:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ville Tolppala |
2007 |
|
|
41.62 |
|
|
|
1:29.47 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Oskar Huotari |
2008 |
|
|
42.17 |
|
|
|
1:31.62 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Peik Pasanen |
2007 |
|
|
44.58 |
|
|
|
1:32.72 |
|
|
Vanders |
1:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Leo Niemi |
2008 |
|
|
43.52 |
|
|
|
1:33.20 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Lauri Rantsi |
2008 |
|
|
44.04 |
|
|
|
1:34.00 |
|
|
Vanders |
1:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Eerik Välipakka |
2007 |
|
|
43.46 |
|
|
|
1:34.58 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Risto Hyvenen |
2007 |
|
|
44.10 |
|
|
|
1:34.80 |
|
|
Simmis Wanda |
1:45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Arthur Patteri |
2008 |
|
|
43.76 |
|
|
|
1:35.16 |
|
|
Vanders |
1:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Aarni Rahkonen |
2009 |
|
|
46.10 |
|
|
|
1:35.50 |
|
|
Simmis Grani |
1:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Joel Wahlman |
2008 |
|
|
43.47 |
|
|
|
1:35.58 |
|
|
Vanders |
1:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Elias Nord |
2008 |
|
|
45.33 |
|
|
|
1:35.65 |
|
|
Vanders |
1:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Esa Währn |
2008 |
|
|
42.71 |
|
|
|
1:37.10 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Onni Tuohino |
2008 |
|
|
43.61 |
|
|
|
1:39.08 |
|
|
Vanders |
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Niilo Kommeri |
2007 |
|
|
46.74 |
|
|
|
1:41.59 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Aatu Airaksinen |
2007 |
|
|
47.77 |
|
|
|
1:42.66 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Luka Haimi |
2009 |
|
|
50.72 |
|
|
|
1:49.39 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joona Korte |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Grani |
1:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Währn |
2005 |
|
|
28.43 |
|
|
|
59.05 |
|
|
Vanders |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
|
29.98 |
|
|
|
1:01.40 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
|
29.62 |
|
|
|
1:01.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Risto Kallström |
2006 |
|
|
29.32 |
|
|
|
1:03.01 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Egor Yaskin |
2005 |
|
|
30.51 |
|
|
|
1:03.77 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roger Ruhno |
2006 |
|
|
30.56 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksandr Sapogov |
2005 |
|
|
30.58 |
|
|
|
1:05.04 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kenneth Jogis |
2006 |
|
|
31.88 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karl Markus Tennokese |
2005 |
|
|
31.47 |
|
|
|
1:05.88 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nico Kulju |
2006 |
|
|
31.96 |
|
|
|
1:06.46 |
|
|
Simmis Wanda |
1:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Boris Minkovski |
2006 |
|
|
31.53 |
|
|
|
1:06.81 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mairo Muidre |
2005 |
|
|
32.36 |
|
|
|
1:06.86 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
|
|
31.73 |
|
|
|
1:07.28 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aleksandr Iaremenko |
2006 |
|
|
33.21 |
|
|
|
1:09.80 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Serhat Kalin |
2005 |
|
|
33.34 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Urho Käkelä |
2005 |
|
|
34.23 |
|
|
|
1:11.21 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aarne Laurila |
2006 |
|
|
34.44 |
|
|
|
1:11.49 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jarko Miller |
2006 |
|
|
34.42 |
|
|
|
1:12.12 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Heikki Ianes |
2005 |
|
|
35.18 |
|
|
|
1:14.49 |
|
|
Simmis Wanda |
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Daniel Guzhov |
2006 |
|
|
35.69 |
|
|
|
1:14.99 |
|
|
Vanders |
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anton Visulainen |
2005 |
|
|
35.44 |
|
|
|
1:15.57 |
|
|
HTU Stadi |
1:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kaspar Annus |
2006 |
|
|
36.22 |
|
|
|
1:15.90 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
|
|
36.58 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Octopus Lohja |
1:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Benjamin Winqvist |
2006 |
|
|
37.42 |
|
|
|
1:17.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anton Ahonen |
2006 |
|
|
36.65 |
|
|
|
1:17.74 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Markus Malmivaara |
2006 |
|
|
38.24 |
|
|
|
1:18.84 |
|
|
Vanders |
1:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
|
|
36.76 |
|
|
|
1:19.34 |
|
|
Vanders |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Luis Valero de la Iglesia |
2006 |
|
|
37.78 |
|
|
|
1:20.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sampo Rahikainen |
2006 |
|
|
38.06 |
|
|
|
1:20.26 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Dominic Konstantinov |
2006 |
|
|
38.39 |
|
|
|
1:20.55 |
|
|
Vanders |
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jasu Caspar Haapaniemi |
2006 |
|
|
38.46 |
|
|
|
1:22.46 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ilmari Silventoinen |
2005 |
|
|
39.89 |
|
|
|
1:27.43 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Olli Surakka |
2005 |
|
|
41.97 |
|
|
|
1:28.54 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Kotamäki |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
1:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Onni Vilja |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tomi Silander |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
Laji 22, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: K-Citymarket Jumbo |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
12:38 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:29 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m SKU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karolin Teder |
2008 |
|
|
44.06 |
1:29.59 |
2:27.58 |
|
3:10.68 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
3:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taisiya Baindurashvili |
2008 |
|
|
43.40 |
1:34.73 |
2:33.45 |
|
3:17.13 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
3:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Serafima Ratner |
2008 |
|
|
45.88 |
1:34.55 |
2:31.71 |
|
3:17.47 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
3:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Lehtoila |
2008 |
|
|
48.73 |
1:39.74 |
2:41.62 |
|
3:28.66 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonna Kurki |
2008 |
|
|
49.71 |
1:43.30 |
2:46.31 |
|
3:29.66 |
|
|
Simmis Wanda |
3:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sira Katavisto |
2008 |
|
|
50.72 |
1:46.69 |
2:46.41 |
|
3:34.84 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
|
51.30 |
1:47.37 |
2:47.23 |
|
3:36.27 |
|
|
Simmis Wanda |
3:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Jokinen |
2009 |
|
|
48.70 |
1:45.21 |
2:54.71 |
|
3:37.37 |
|
|
Simmis Wanda |
3:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anni Kahlos |
2008 |
|
|
50.58 |
1:46.06 |
2:50.76 |
|
3:38.91 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikaela Heiman |
2008 |
|
|
47.97 |
1:47.05 |
2:58.25 |
|
3:45.76 |
|
|
Simmis Wanda |
3:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Wall |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
3:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m SKU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
|
36.85 |
1:21.12 |
2:09.72 |
|
2:46.47 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Rahola |
2006 |
|
|
38.09 |
1:21.28 |
2:09.84 |
|
2:48.30 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Korkeamäki |
2007 |
|
|
37.33 |
1:21.66 |
2:11.65 |
|
2:48.56 |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oosa Mattila |
2006 |
|
|
37.85 |
1:23.49 |
2:10.12 |
|
2:49.45 |
|
|
Simmis Wanda |
2:55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anette Zahovaiko |
2006 |
|
|
37.14 |
1:21.17 |
2:14.32 |
|
2:51.57 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
3:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erika Pajo |
2006 |
|
|
39.78 |
1:24.82 |
2:13.84 |
|
2:52.53 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
3:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nadezhda Gizatullina |
2006 |
|
|
38.30 |
1:25.94 |
2:10.67 |
|
2:52.53 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
2:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hilla Känkänen |
2006 |
|
|
37.68 |
1:23.48 |
2:14.58 |
|
2:52.65 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helmi Räsänen |
2006 |
|
|
41.16 |
1:25.32 |
2:16.44 |
|
2:53.40 |
|
|
Simmis Grani |
3:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karoliina Evert |
2006 |
|
|
39.64 |
1:22.88 |
2:12.74 |
|
2:53.64 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
2:58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maria Karvonen |
2006 |
|
|
37.96 |
1:23.38 |
2:15.69 |
|
2:53.94 |
|
|
Simmis Wanda |
2:53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matilda Leppänen |
2007 |
|
|
39.04 |
1:28.81 |
2:16.16 |
|
2:56.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Salo |
2007 |
|
|
39.66 |
1:27.22 |
2:22.19 |
|
3:00.19 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilyn Alexandra Savolainen |
2007 |
|
|
39.18 |
1:26.51 |
2:17.79 |
|
3:00.96 |
|
|
Cetus Espoo |
3:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Dominika Stalinskaja |
2007 |
|
|
37.71 |
1:25.81 |
2:25.81 |
|
3:04.83 |
|
|
Cetus Espoo |
3:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anja Miao |
2007 |
|
|
39.43 |
1:30.14 |
2:24.77 |
|
3:05.68 |
|
|
Cetus Espoo |
3:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Milka Marjakaarto |
2007 |
|
|
40.43 |
1:28.72 |
2:24.00 |
|
3:06.68 |
|
|
Cetus Espoo |
3:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Noora Glasin |
2006 |
|
|
43.17 |
1:32.32 |
2:28.42 |
|
3:08.66 |
|
|
Simmis Wanda |
3:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Auri Korpaeus |
2006 |
|
|
44.13 |
1:34.62 |
2:28.36 |
|
3:10.67 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pinja Hoffren |
2006 |
|
|
43.58 |
1:34.48 |
2:28.56 |
|
3:10.68 |
|
|
Simmis Wanda |
3:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Heli Kuisma |
2006 |
|
|
42.77 |
1:31.40 |
2:28.76 |
|
3:11.76 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Siiri Multamäki |
2006 |
|
|
47.62 |
1:36.41 |
2:30.07 |
|
3:12.38 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Liina Saario |
2006 |
|
|
42.41 |
1:36.23 |
2:32.04 |
|
3:14.48 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Peppi Virokannas |
2006 |
|
|
45.59 |
1:37.39 |
2:36.63 |
|
3:18.48 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ida Paaskoski |
2007 |
|
|
47.49 |
1:37.49 |
2:38.43 |
|
3:18.91 |
|
|
Cetus Espoo |
3:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Esther Reunala |
2007 |
|
|
43.80 |
1:32.66 |
2:34.50 |
|
3:21.21 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Silvia Koskela |
2007 |
|
|
44.67 |
1:37.98 |
2:37.19 |
|
3:21.89 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
3:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Viia Tossavainen |
2007 |
|
|
46.03 |
1:41.69 |
2:44.31 |
|
3:29.89 |
|
|
Simmis Wanda |
3:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Pinja Suominen |
2006 |
|
|
48.59 |
1:42.45 |
2:44.01 |
|
3:30.27 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sumedha Jha |
2007 |
|
|
46.35 |
1:39.73 |
2:40.81 |
|
3:31.32 |
|
|
Vanders |
3:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Josefina Vainio |
2007 |
|
|
51.50 |
1:47.36 |
2:47.83 |
|
3:34.45 |
|
|
Simmis Wanda |
3:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ella Haavisto |
2007 |
|
|
44.61 |
1:42.48 |
2:45.23 |
|
3:34.46 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Milma Tammikorpi |
2006 |
|
|
50.10 |
1:47.04 |
2:50.44 |
|
3:38.93 |
|
|
Simmis Wanda |
3:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Kaisla Henttu |
2007 |
|
|
52.37 |
1:55.11 |
2:59.42 |
|
3:46.68 |
|
|
Simmis Wanda |
3:49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Nea Vilén |
2007 |
|
|
52.07 |
1:55.32 |
2:56.33 |
|
3:49.16 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Aura Haunia |
2007 |
|
|
53.70 |
1:58.05 |
3:04.89 |
|
3:58.09 |
|
|
Simmis Wanda |
3:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maia Loponen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
3:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Suominen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
3:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m SKU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meea Juntunen |
2005 |
|
|
34.09 |
1:17.05 |
2:01.35 |
|
2:36.24 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
|
35.57 |
1:18.21 |
2:02.05 |
|
2:36.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
|
36.33 |
1:18.91 |
2:08.50 |
|
2:42.20 |
|
|
Simmis Wanda |
2:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Nissi |
2004 |
|
|
34.37 |
1:14.83 |
2:04.71 |
|
2:42.62 |
|
|
Simmis Wanda |
2:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Ryynänen |
2005 |
|
|
37.18 |
1:22.37 |
2:08.17 |
|
2:42.68 |
|
|
Simmis Wanda |
2:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mari Ann Marran |
2005 |
|
|
37.19 |
1:18.98 |
2:06.98 |
|
2:44.52 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Mattila |
2004 |
|
|
35.22 |
1:22.03 |
2:09.43 |
|
2:47.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksandra Petrushenko |
2005 |
|
|
35.19 |
1:20.74 |
2:13.22 |
|
2:50.02 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
|
40.28 |
1:25.39 |
2:11.84 |
|
2:51.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oona Eriksson |
2004 |
|
|
38.99 |
1:23.24 |
2:14.49 |
|
2:52.66 |
|
|
Simmis Wanda |
2:47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henni Havén |
2004 |
|
|
36.10 |
1:21.44 |
2:11.65 |
|
2:52.67 |
|
|
Simmis Wanda |
2:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
|
38.47 |
1:26.92 |
2:14.74 |
|
2:55.21 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Milja Aarnivuo |
2005 |
|
|
39.98 |
1:26.90 |
2:18.68 |
|
2:58.36 |
|
|
Simmis Wanda |
3:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elina Ruha |
2005 |
|
|
43.88 |
1:28.77 |
2:25.11 |
|
3:04.57 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sini Kaivola |
2005 |
|
|
38.60 |
1:28.15 |
2:25.73 |
|
3:10.53 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ronja Simsek |
2005 |
|
|
42.75 |
1:33.15 |
2:28.88 |
|
3:11.16 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Peppi Siurola |
2004 |
|
|
44.13 |
1:37.43 |
2:32.69 |
|
3:16.91 |
|
|
Simmis Wanda |
3:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Janika Hinkkanen |
2005 |
|
|
50.78 |
1:55.51 |
3:02.53 |
|
3:54.49 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
4:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofi Andström |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
ORCA Helsinki |
2:53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m SKU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
|
32.77 |
1:12.05 |
2:00.97 |
|
2:35.99 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aava Mattila |
2003 |
|
|
37.24 |
1:22.11 |
2:11.91 |
|
2:49.38 |
|
|
Simmis Wanda |
2:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Loponen |
2003 |
|
|
36.18 |
1:20.32 |
2:09.81 |
|
2:49.59 |
|
|
Simmis Wanda |
2:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Merituuli Lehtonen |
2003 |
|
|
36.77 |
1:23.09 |
2:16.89 |
|
3:00.82 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linda Grönlund |
2003 |
|
|
47.25 |
1:39.37 |
2:42.96 |
|
3:28.47 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sonja Tiira |
2003 |
|
|
45.69 |
1:41.87 |
2:42.74 |
|
3:32.98 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emmi Rauhanen |
2003 |
|
|
45.62 |
1:44.32 |
2:46.87 |
|
3:35.87 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:29 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
13:56 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SKU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Kellinsalmi |
2007 |
|
|
40.84 |
1:24.43 |
2:18.49 |
|
2:57.68 |
|
|
Stadin Delfiinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joonas Salk |
2007 |
|
|
41.33 |
1:27.61 |
2:22.36 |
|
3:02.06 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Kajava |
2007 |
|
|
45.54 |
1:31.54 |
2:28.28 |
|
3:06.55 |
|
|
Vanders |
3:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
|
41.67 |
1:30.52 |
2:29.25 |
|
3:07.00 |
|
|
Simmis Wanda |
3:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amos Mäkilä |
2007 |
|
|
44.11 |
1:31.28 |
2:30.72 |
|
3:10.23 |
|
|
Simmis Grani |
3:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Kallio |
2007 |
|
|
42.19 |
1:31.56 |
2:27.03 |
|
3:11.54 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Onni Rahkonen |
2007 |
|
|
43.00 |
1:32.39 |
2:31.57 |
|
3:13.04 |
|
|
Simmis Grani |
3:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
|
|
39.75 |
1:28.40 |
2:28.00 |
|
3:14.71 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
3:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eetu Niemi |
2007 |
|
|
46.32 |
1:43.97 |
2:40.23 |
|
3:25.19 |
|
|
Octopus Lohja |
3:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Noel Ehrlund |
2007 |
|
|
44.47 |
1:38.67 |
2:43.29 |
|
3:26.06 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eero Hedemäki |
2008 |
|
|
59.03 |
1:54.46 |
3:00.91 |
|
3:47.70 |
|
|
Simmis Grani |
3:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
4:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Valtanen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
3:38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SKU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arsenii Antonian |
2005 |
|
|
31.96 |
1:11.66 |
1:55.32 |
|
2:30.15 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
|
32.02 |
1:13.12 |
2:01.58 |
|
2:36.12 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Egor Yaskin |
2005 |
|
|
35.57 |
1:17.32 |
2:01.85 |
|
2:38.16 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Risto Kallström |
2006 |
|
|
33.68 |
1:15.59 |
2:05.28 |
|
2:42.66 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Törmä |
2005 |
|
|
34.60 |
1:16.32 |
2:06.60 |
|
2:45.55 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roger Ruhno |
2006 |
|
|
35.91 |
1:22.12 |
2:11.89 |
|
2:49.71 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
2:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karl-Eerik Rooni |
2006 |
|
|
44.85 |
1:31.33 |
2:23.53 |
|
3:03.68 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
3:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Benjamin Winqvist |
2006 |
|
|
42.91 |
1:32.43 |
2:27.91 |
|
3:07.09 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jani Ekman |
2006 |
|
|
42.93 |
1:34.56 |
2:29.74 |
|
3:15.35 |
|
|
Simmis Wanda |
3:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aarne Laurila |
2006 |
|
|
40.74 |
1:30.78 |
2:36.62 |
|
3:16.57 |
|
|
Cetus Espoo |
3:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Luis Valero de la Iglesia |
2006 |
|
|
47.26 |
1:35.02 |
2:34.61 |
|
3:18.00 |
|
|
Cetus Espoo |
3:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tomas Lipponen |
2005 |
|
|
46.59 |
1:37.53 |
2:37.67 |
|
3:18.97 |
|
|
Simmis Grani |
3:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Topias Muhonen |
2006 |
|
|
44.91 |
1:34.66 |
2:36.54 |
|
3:20.22 |
|
|
Octopus Lohja |
3:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mike Hongisto |
2006 |
|
|
40.06 |
1:35.66 |
2:40.25 |
|
3:24.94 |
|
|
Octopus Lohja |
3:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anton Ahonen |
2006 |
|
|
43.11 |
1:34.17 |
2:39.97 |
|
3:25.72 |
|
|
Cetus Espoo |
3:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniel Guzhov |
2006 |
|
|
51.18 |
1:42.66 |
2:50.84 |
|
3:36.35 |
|
|
Vanders |
3:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
2:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dominic Konstantinov |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SKU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joonas Maaranen |
2004 |
|
|
30.58 |
1:12.88 |
1:57.79 |
|
2:34.34 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Marjala |
2003 |
|
|
32.06 |
1:12.42 |
1:59.44 |
|
2:35.68 |
|
|
Simmis Wanda |
2:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Endrik Einberg |
2004 |
|
|
33.17 |
1:12.82 |
2:02.98 |
|
2:39.16 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martti Karesjoki |
2004 |
|
|
37.38 |
1:21.16 |
2:11.35 |
|
2:51.52 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Saarnio |
2004 |
|
|
37.17 |
1:27.82 |
2:16.02 |
|
2:57.18 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Anttonen |
2004 |
|
|
40.63 |
1:32.74 |
2:34.47 |
|
3:21.73 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SKU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
|
29.90 |
1:07.42 |
1:50.62 |
|
2:20.85 |
|
|
Simmis Wanda |
2:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
|
29.71 |
1:09.87 |
1:54.58 |
|
2:27.65 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Syrjänen |
2002 |
|
|
37.06 |
1:20.80 |
2:07.42 |
|
2:46.31 |
|
|
Simmis Wanda |
2:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
13:56 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:19 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: TYR |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
|
|
|
|
|
51.15 |
|
|
Simmis Wanda |
53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alisa Myllykoski |
2009 |
|
|
|
|
|
|
54.28 |
|
|
Simmis Wanda |
57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Charlotte Lukie Eha |
2010 |
|
|
|
|
|
|
54.62 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helmi Oksa |
2009 |
|
|
|
|
|
|
55.35 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katre Erik |
2009 |
|
|
|
|
|
|
56.28 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meribel Talinurm |
2009 |
|
|
|
|
|
|
58.58 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marjette Metsur |
2009 |
|
|
|
|
|
|
59.41 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Milda Leppäluoto |
2009 |
|
|
|
|
|
|
1:02.34 |
|
|
Simmis Wanda |
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksandra Lopatina |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: TYR |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Törmä |
2007 |
|
|
|
|
|
|
44.25 |
|
|
Porin Uimaseura |
44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Oksa |
2007 |
|
|
|
|
|
|
45.30 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonna Kurki |
2008 |
|
|
|
|
|
|
46.58 |
|
|
Simmis Wanda |
46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sandra Patzig |
2007 |
|
|
|
|
|
|
46.83 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Kuokkanen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
47.17 |
|
|
Simmis Grani |
47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanna Simm |
2007 |
|
|
|
|
|
|
47.68 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karolin Teder |
2008 |
|
|
|
|
|
|
49.10 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sanni Aarnivuo |
2008 |
|
|
|
|
|
|
49.37 |
|
|
Simmis Wanda |
51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helis Laane |
2008 |
|
|
|
|
|
|
50.46 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Silvia Koskela |
2007 |
|
|
|
|
|
|
50.55 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lotte Borremans |
2008 |
|
|
|
|
|
|
51.18 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nea Vilén |
2007 |
|
|
|
|
|
|
51.75 |
|
|
Simmis Wanda |
54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Susanne Hein |
2008 |
|
|
|
|
|
|
52.23 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sandra Miller |
2008 |
|
|
|
|
|
|
55.62 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ursula Tamminen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
55.65 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikaela Heiman |
2008 |
|
|
|
|
|
|
58.42 |
|
|
Simmis Wanda |
58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Irina Karvonen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
59.55 |
|
|
Simmis Wanda |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anni Perälä |
2007 |
|
|
|
|
|
|
1:01.08 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Iiris Pajamo |
2008 |
|
|
|
|
|
|
1:01.62 |
|
|
Simmis Wanda |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: TYR |
|
|
Laji 25, 50m RU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: TYR |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
16:19 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:32 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m RU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: TYR |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ralf Rändla |
2008 |
|
|
|
|
|
|
44.49 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vadim Berezkin |
2008 |
|
|
|
|
|
|
45.83 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Märt Lukas Marran |
2008 |
|
|
|
|
|
|
45.96 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
|
|
|
|
|
46.84 |
|
|
Simmis Wanda |
48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskar Huotari |
2008 |
|
|
|
|
|
|
55.50 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luka Haimi |
2009 |
|
|
|
|
|
|
59.47 |
|
|
Simmis Wanda |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ralf Rannamäe |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ujumisklubi Briis |
51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m RU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: TYR |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani Ekman |
2006 |
|
|
|
|
|
|
40.97 |
|
|
Simmis Wanda |
40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roger Ruhno |
2006 |
|
|
|
|
|
|
40.98 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksandr Iaremenko |
2006 |
|
|
|
|
|
|
41.35 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karl-Eerik Rooni |
2006 |
|
|
|
|
|
|
42.29 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jarko Miller |
2006 |
|
|
|
|
|
|
42.49 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gregor Ilves |
2007 |
|
|
|
|
|
|
43.89 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joonas Salk |
2007 |
|
|
|
|
|
|
44.63 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nico Kulju |
2006 |
|
|
|
|
|
|
44.64 |
|
|
Simmis Wanda |
44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaspar Annus |
2006 |
|
|
|
|
|
|
45.17 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikael Böckerman |
2006 |
|
|
|
|
|
|
45.71 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Kallio |
2007 |
|
|
|
|
|
|
45.84 |
|
|
Porin Uimaseura |
45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niko Antman |
2006 |
|
|
|
|
|
|
47.33 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ilja Belov |
2007 |
|
|
|
|
|
|
47.48 |
|
|
Simmis Wanda |
46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ricco Poldveer |
2006 |
|
|
|
|
|
|
49.26 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miklas Sarkkinen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
53.93 |
|
|
Helsingin Uimarit |
48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ville Tolppala |
2007 |
|
|
|
|
|
|
55.54 |
|
|
ORCA Helsinki |
55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aatu Airaksinen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
57.01 |
|
|
Simmis Wanda |
54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Dominic Konstantinov |
2006 |
|
|
|
|
|
|
57.37 |
|
|
Vanders |
54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emil Kokki |
2007 |
|
|
|
|
|
|
59.80 |
|
|
Simmis Wanda |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Risto Hyvenen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
1:17.00 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m RU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: TYR |
|
|
Laji 26, 50m RU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: TYR |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
16:32 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Aktia |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kertu Kann |
2006 |
|
|
33.85 |
1:11.79 |
1:49.99 |
|
2:27.23 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helen Jaagant |
2006 |
|
|
34.17 |
1:12.90 |
1:52.51 |
|
2:31.12 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Rahola |
2006 |
|
|
34.83 |
1:14.18 |
1:54.84 |
|
2:32.89 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erika Pajo |
2006 |
|
|
34.90 |
1:13.97 |
1:54.44 |
|
2:33.76 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanna Törmä |
2007 |
|
|
35.98 |
1:18.16 |
2:02.96 |
|
2:46.57 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liina Saario |
2006 |
|
|
38.52 |
1:21.93 |
2:07.52 |
|
2:49.65 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pinja Hoffren |
2006 |
|
|
38.38 |
1:23.00 |
2:08.79 |
|
2:50.13 |
|
|
Simmis Wanda |
2:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lyyli Järvi |
2007 |
|
|
37.81 |
1:21.78 |
2:08.62 |
|
2:52.38 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Suominen |
2006 |
|
|
38.68 |
1:24.82 |
2:14.66 |
|
3:02.64 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Kuokkanen |
2007 |
|
|
44.69 |
1:32.38 |
2:20.42 |
|
3:03.03 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milma Tammikorpi |
2006 |
|
|
43.03 |
1:32.75 |
2:23.31 |
|
3:08.04 |
|
|
Simmis Wanda |
3:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helmi Oksa |
2009 |
|
|
43.30 |
1:33.43 |
2:25.23 |
|
3:14.92 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Lahti |
2008 |
|
|
43.17 |
1:32.79 |
2:26.78 |
|
3:15.21 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hertta Katajisto |
2007 |
|
|
45.17 |
1:35.81 |
2:26.53 |
|
3:16.78 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
3:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikaela Heiman |
2008 |
|
|
45.10 |
1:35.31 |
2:29.05 |
|
3:19.71 |
|
|
Simmis Wanda |
3:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emmalina Piitulainen |
2006 |
|
|
46.01 |
1:38.00 |
2:33.10 |
|
3:24.05 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
|
48.03 |
1:40.97 |
2:34.61 |
|
3:24.14 |
|
|
Simmis Wanda |
3:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Aktia |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
|
31.14 |
1:03.88 |
1:37.21 |
|
2:09.88 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elina Ryynänen |
2005 |
|
|
31.52 |
1:06.84 |
1:43.94 |
|
2:20.46 |
|
|
Simmis Wanda |
2:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Emilia Hankala |
2005 |
|
|
32.36 |
1:10.29 |
1:48.59 |
|
2:25.25 |
|
|
Simmis Wanda |
2:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Nissi |
2004 |
|
|
32.28 |
1:08.61 |
1:46.92 |
|
2:25.99 |
|
|
Simmis Wanda |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Essi Loponen |
2004 |
|
|
33.87 |
1:12.15 |
1:51.03 |
|
2:27.64 |
|
|
Simmis Wanda |
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Nurminen |
2005 |
|
|
32.09 |
1:09.25 |
1:49.52 |
|
2:29.33 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Pekkala |
2005 |
|
|
32.57 |
1:11.00 |
1:52.21 |
|
2:30.65 |
|
|
Simmis Wanda |
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viola Karismaa |
2005 |
|
|
33.98 |
1:13.24 |
1:52.87 |
|
2:30.68 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniela Sohlman |
2005 |
|
|
34.26 |
1:13.31 |
1:54.23 |
|
2:33.69 |
|
|
Simmis Wanda |
2:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henni Havén |
2004 |
|
|
34.58 |
1:14.13 |
1:54.38 |
|
2:33.86 |
|
|
Simmis Wanda |
2:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milja Aarnivuo |
2005 |
|
|
34.98 |
1:15.03 |
1:56.24 |
|
2:34.81 |
|
|
Simmis Wanda |
2:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tatiana Sukhareva |
2005 |
|
|
35.89 |
1:16.00 |
1:57.72 |
|
2:36.94 |
|
|
Vanders |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Tuomola |
2005 |
|
|
35.22 |
1:15.20 |
1:58.17 |
|
2:37.08 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lotta Nevalainen |
2005 |
|
|
36.32 |
1:17.27 |
1:58.73 |
|
2:37.34 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Iida Siltala |
2005 |
|
|
35.45 |
1:14.87 |
1:56.81 |
|
2:37.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilia Hakala |
2005 |
|
|
36.20 |
1:16.92 |
1:59.01 |
|
2:39.54 |
|
|
Simmis Wanda |
2:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
|
36.04 |
1:16.11 |
1:58.46 |
|
2:39.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jasmine Errehani |
2004 |
|
|
36.57 |
1:17.23 |
2:00.72 |
|
2:41.58 |
|
|
Simmis Wanda |
2:36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Peppi Särkelä |
2004 |
|
|
36.28 |
1:18.69 |
2:02.75 |
|
2:43.08 |
|
|
Simmis Wanda |
2:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emmi Adler |
2005 |
|
|
36.60 |
1:19.55 |
2:03.21 |
|
2:44.48 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ronja Simsek |
2005 |
|
|
38.12 |
1:21.91 |
2:06.77 |
|
2:49.48 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Peppi Siurola |
2004 |
|
|
37.62 |
1:22.30 |
2:07.76 |
|
2:51.96 |
|
|
Simmis Wanda |
2:54.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Reetta Haara |
2004 |
|
|
39.54 |
1:24.39 |
2:11.90 |
|
2:59.05 |
|
|
Simmis Wanda |
2:54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ilona Marttila |
2005 |
|
|
42.72 |
1:32.97 |
2:24.02 |
|
3:10.50 |
|
|
Simmis Wanda |
3:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kia Jokinen |
2005 |
|
|
44.20 |
1:33.51 |
2:25.24 |
|
3:14.53 |
|
|
Simmis Wanda |
3:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanni Valtanen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
2:39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Aktia |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
|
32.72 |
1:09.18 |
1:49.14 |
|
2:26.99 |
|
|
Simmis Wanda |
2:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aava Mattila |
2003 |
|
|
33.78 |
1:11.54 |
1:50.44 |
|
2:27.48 |
|
|
Simmis Wanda |
2:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
|
33.15 |
1:11.26 |
1:50.86 |
|
2:29.58 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Myllykoski |
2003 |
|
|
35.63 |
1:14.57 |
1:53.83 |
|
2:32.98 |
|
|
Simmis Wanda |
2:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Hautamäki |
2002 |
|
|
35.04 |
1:14.12 |
1:55.87 |
|
2:35.48 |
|
|
Simmis Wanda |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sara Myller |
2003 |
|
|
34.84 |
1:14.92 |
1:55.87 |
|
2:36.55 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linda Grönlund |
2003 |
|
|
41.75 |
1:27.68 |
2:14.30 |
|
2:57.42 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emmi Rauhanen |
2003 |
|
|
40.30 |
1:26.49 |
2:14.90 |
|
3:00.57 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Rahola |
2003 |
|
|
42.60 |
1:29.31 |
2:17.15 |
|
3:03.37 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:18 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m VU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Aktia |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Währn |
2005 |
|
|
29.98 |
1:04.11 |
1:39.27 |
|
2:13.20 |
|
|
Vanders |
2:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
|
30.17 |
1:04.59 |
1:39.83 |
|
2:14.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
|
31.78 |
1:08.40 |
1:45.77 |
|
2:21.03 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nico Kulju |
2006 |
|
|
31.93 |
1:08.47 |
1:47.64 |
|
2:24.40 |
|
|
Simmis Wanda |
2:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
|
33.75 |
1:10.52 |
1:48.04 |
|
2:25.39 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Ianes |
2005 |
|
|
37.22 |
1:22.05 |
2:07.55 |
|
2:44.67 |
|
|
Simmis Wanda |
2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juho Kallio |
2007 |
|
|
38.68 |
1:24.12 |
2:10.64 |
|
2:56.92 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Dominic Konstantinov |
2006 |
|
|
40.16 |
1:26.17 |
2:14.18 |
|
3:00.72 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri Hänninen |
2007 |
|
|
41.08 |
1:29.50 |
2:20.62 |
|
3:10.12 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jaakko Karppinen |
2007 |
|
|
40.47 |
1:29.26 |
2:20.54 |
|
3:10.73 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kasper Borremans |
2006 |
|
|
41.00 |
1:29.56 |
2:21.76 |
|
3:13.13 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
3:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eemi Niskanen |
2006 |
|
|
43.89 |
1:34.55 |
2:26.14 |
|
3:14.69 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m VU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Aktia |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
|
28.66 |
59.94 |
1:31.64 |
|
2:03.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miro Merinen |
2003 |
|
|
28.80 |
1:00.91 |
1:33.93 |
|
2:07.43 |
|
|
Simmis Wanda |
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
|
30.76 |
1:04.03 |
1:38.73 |
|
2:11.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
|
29.95 |
1:03.42 |
1:37.73 |
|
2:12.46 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elis Fokin |
2003 |
|
|
30.45 |
1:03.43 |
1:38.43 |
|
2:12.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henry Nyman |
2003 |
|
|
29.91 |
1:04.35 |
1:39.24 |
|
2:13.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Valonen |
2004 |
|
|
32.44 |
1:08.61 |
1:47.12 |
|
2:25.96 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Justus Holtari |
2004 |
|
|
33.19 |
1:11.50 |
1:53.71 |
|
2:32.69 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Kabonen |
2004 |
|
|
35.50 |
1:17.87 |
2:00.91 |
|
2:43.10 |
|
|
Simmis Wanda |
2:43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Miko Mikkola |
2004 |
|
|
38.08 |
1:22.94 |
2:08.93 |
|
2:46.51 |
|
|
Simmis Wanda |
2:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aleksandr Petukhov |
2004 |
|
|
37.58 |
1:18.73 |
2:04.64 |
|
2:49.37 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vi Thai Ngô |
2004 |
|
|
36.59 |
1:20.56 |
2:07.72 |
|
2:52.32 |
|
|
Simmis Wanda |
3:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
17:18 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:40 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Karvonen |
2006 |
|
|
36.51 |
|
|
|
1:17.41 |
|
|
Simmis Wanda |
1:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Tawast |
2007 |
|
|
39.25 |
|
|
|
1:24.31 |
|
|
Simmis Grani |
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Glasin |
2006 |
|
|
42.90 |
|
|
|
1:33.06 |
|
|
Simmis Wanda |
1:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minni Kinnunen |
2006 |
|
|
44.30 |
|
|
|
1:35.85 |
|
|
Vanders |
1:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viia Tossavainen |
2007 |
|
|
43.64 |
|
|
|
1:41.47 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Wall |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
Laji 29, 100m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
17:40 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:49 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
Laji 30, 100m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
|
28.29 |
|
|
|
59.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Konsta Pekkala |
2003 |
|
|
31.03 |
|
|
|
1:06.05 |
|
|
Simmis Wanda |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Marjala |
2003 |
|
|
31.40 |
|
|
|
1:09.35 |
|
|
Simmis Wanda |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
|
|
33.06 |
|
|
|
1:11.34 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
|
30.21 |
|
|
|
1:12.00 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Nätti |
2004 |
|
|
33.70 |
|
|
|
1:14.77 |
|
|
Simmis Wanda |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Yufei Meng |
2004 |
|
|
35.97 |
|
|
|
1:17.39 |
|
|
Simmis Grani |
1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Cederberg |
2003 |
|
|
35.92 |
|
|
|
1:22.50 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aki Hakkarainen |
2003 |
|
|
36.10 |
|
|
|
1:23.38 |
|
|
Simmis Wanda |
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Veeti Salminen |
2004 |
|
|
37.03 |
|
|
|
1:24.48 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Pyykkö |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
ORCA Helsinki |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rony Kulju |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
|
28.63 |
|
|
|
1:03.10 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilari Silventoinen |
2002 |
|
|
32.28 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
Simmis Wanda |
1:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
17:49 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
18:49 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 800m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
|
1:15.29 |
2:34.16 |
3:52.99 |
5:12.66 |
10:26.85 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
10:52.45 |
|
|
6:33.53 |
7:52.90 |
9:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Räsänen |
2006 |
|
|
1:16.50 |
2:37.06 |
3:56.26 |
5:15.76 |
10:27.53 |
|
|
Simmis Grani |
11:13.77 |
|
|
6:34.93 |
7:53.55 |
9:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Nauklér |
2006 |
|
|
1:15.68 |
2:35.16 |
3:55.17 |
5:15.21 |
10:28.56 |
|
|
Simmis Grani |
11:03.72 |
|
|
6:34.71 |
7:54.18 |
9:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Susanna Ryynänen |
2006 |
|
|
1:14.18 |
2:36.57 |
3:58.84 |
5:21.76 |
10:46.96 |
|
|
Simmis Wanda |
10:48.00 |
|
|
6:43.97 |
8:06.52 |
9:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilla Känkänen |
2006 |
|
|
1:16.18 |
2:39.89 |
4:02.57 |
5:26.45 |
10:51.08 |
|
|
Porin Uimaseura |
11:13.12 |
|
|
6:50.22 |
8:12.55 |
9:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Karvonen |
2006 |
|
|
1:15.94 |
2:39.22 |
4:02.15 |
5:24.48 |
10:53.22 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
6:47.63 |
8:11.90 |
9:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iina Vänttinen |
2006 |
|
|
1:16.24 |
2:40.52 |
4:03.50 |
5:28.49 |
11:00.89 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
6:52.17 |
8:16.67 |
9:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Oksa |
2007 |
|
|
1:21.93 |
2:50.38 |
4:18.01 |
5:43.85 |
11:17.02 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
7:09.20 |
8:33.64 |
9:59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Vanhanen |
2006 |
|
|
1:18.42 |
2:44.96 |
4:11.46 |
5:37.83 |
11:25.00 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
7:06.35 |
8:33.74 |
10:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oosa Mattila |
2006 |
|
|
1:17.22 |
2:43.05 |
4:10.25 |
5:38.27 |
11:29.29 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
7:07.03 |
8:34.93 |
10:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linnea Heikkilä |
2008 |
|
|
1:24.68 |
2:57.50 |
4:28.07 |
5:58.39 |
11:50.90 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
7:29.64 |
8:59.76 |
10:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 800m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
|
1:08.31 |
2:20.30 |
3:32.31 |
4:44.94 |
9:38.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:24.38 |
|
|
5:58.41 |
7:11.67 |
8:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
|
1:07.76 |
2:21.80 |
3:37.17 |
4:52.53 |
9:51.06 |
|
|
Simmis Wanda |
9:45.15 |
|
|
6:08.85 |
7:24.41 |
8:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
|
1:12.45 |
2:30.35 |
3:48.74 |
5:06.88 |
10:14.63 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
10:32.88 |
|
|
6:25.56 |
7:43.84 |
9:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elina Ryynänen |
2005 |
|
|
1:10.27 |
2:27.29 |
3:46.50 |
5:05.32 |
10:18.87 |
|
|
Simmis Wanda |
10:07.27 |
|
|
6:25.85 |
7:45.71 |
9:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roona Karola |
2004 |
|
|
1:10.86 |
2:28.77 |
3:47.32 |
5:06.74 |
10:22.22 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
10:19.15 |
|
|
6:26.56 |
7:46.80 |
9:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida Herrala |
2004 |
|
|
1:12.46 |
2:30.57 |
3:49.26 |
5:08.15 |
10:24.67 |
|
|
Simmis Wanda |
10:28.23 |
|
|
6:28.00 |
7:47.79 |
9:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Pekkala |
2005 |
|
|
1:14.85 |
2:32.86 |
3:52.26 |
5:13.09 |
10:28.65 |
|
|
Simmis Wanda |
10:59.02 |
|
|
6:33.94 |
7:54.34 |
9:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oona Eriksson |
2004 |
|
|
1:15.03 |
2:36.53 |
3:58.37 |
5:19.94 |
10:44.31 |
|
|
Simmis Wanda |
11:24.43 |
|
|
6:41.50 |
8:03.56 |
9:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saana Perkkiö |
2005 |
|
|
1:16.52 |
2:38.63 |
4:03.45 |
5:30.73 |
11:05.33 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
10:41.98 |
|
|
6:56.41 |
8:19.11 |
9:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tatiana Sukhareva |
2005 |
|
|
1:19.88 |
2:43.46 |
4:07.36 |
5:31.53 |
11:11.04 |
|
|
Vanders |
10:59.87 |
|
|
6:56.73 |
8:21.79 |
9:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jenni Kurki |
2005 |
|
|
1:16.66 |
2:43.72 |
4:10.41 |
5:38.30 |
11:23.02 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
7:06.88 |
8:34.61 |
10:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lea Heinzmann |
2004 |
|
|
1:19.52 |
2:47.40 |
4:16.05 |
5:43.79 |
11:24.60 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
7:11.59 |
8:38.90 |
10:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elina Syvänne |
2004 |
|
|
1:21.55 |
2:51.68 |
4:22.50 |
5:53.93 |
12:00.62 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
11:28.81 |
|
|
7:25.54 |
8:57.64 |
10:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 800m VU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Mattila |
2003 |
|
|
1:07.62 |
2:22.35 |
3:38.84 |
4:56.44 |
10:08.42 |
|
|
Porin Uimaseura |
10:03.43 |
|
|
6:14.90 |
7:33.25 |
8:52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
|
1:09.46 |
2:26.46 |
3:43.93 |
5:02.33 |
10:17.08 |
|
|
Cetus Espoo |
9:48.81 |
|
|
6:21.44 |
7:40.98 |
8:59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aava Mattila |
2003 |
|
|
1:14.12 |
2:33.87 |
3:53.51 |
5:13.23 |
10:26.66 |
|
|
Simmis Wanda |
10:29.66 |
|
|
6:32.53 |
7:51.71 |
9:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Myllykoski |
2003 |
|
|
1:17.10 |
2:40.61 |
4:04.09 |
5:27.19 |
10:56.67 |
|
|
Simmis Wanda |
11:24.60 |
|
|
6:50.46 |
8:13.59 |
9:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
18:49 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
19:17 |
|
|
Järjestäjä |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 800m VU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
|
1:15.04 |
2:35.39 |
3:55.55 |
5:14.19 |
10:23.34 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
11:04.44 |
|
|
6:34.42 |
7:52.28 |
9:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksandr Iaremenko |
2006 |
|
|
1:18.77 |
2:43.72 |
4:10.76 |
5:38.61 |
11:22.02 |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
11:22.00 |
|
|
7:06.63 |
8:33.92 |
9:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Onni Rahkonen |
2007 |
|
|
1:21.24 |
2:50.65 |
4:21.86 |
5:53.08 |
11:51.84 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
7:23.88 |
8:55.22 |
10:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tomas Lipponen |
2005 |
|
|
1:22.88 |
2:54.36 |
4:25.59 |
5:57.94 |
11:55.22 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
7:28.88 |
9:00.11 |
10:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikhail Lipanov |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Russia Madwave Swimming Club |
12:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 800m VU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Merinen |
2003 |
|
|
1:06.49 |
2:17.80 |
3:30.63 |
4:44.28 |
9:35.24 |
|
|
Simmis Wanda |
9:23.95 |
|
|
5:57.59 |
7:11.63 |
8:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
|
1:09.66 |
2:24.29 |
3:39.61 |
4:54.38 |
9:46.79 |
|
|
Simmis Wanda |
10:08.49 |
|
|
6:09.19 |
7:23.05 |
8:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Kauppinen |
2003 |
|
|
1:08.15 |
2:22.30 |
3:36.62 |
4:50.89 |
9:48.49 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
9:41.92 |
|
|
6:05.66 |
7:21.53 |
8:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaius Kulmala |
2004 |
|
|
1:15.19 |
2:36.89 |
4:00.61 |
5:22.70 |
10:42.76 |
|
|
Simmis Grani |
11:52.28 |
|
|
6:44.28 |
8:04.96 |
9:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veeti Salminen |
2004 |
|
|
1:15.06 |
2:36.68 |
3:58.57 |
5:22.55 |
10:51.09 |
|
|
Simmis Wanda |
11:02.16 |
|
|
6:46.49 |
8:09.17 |
9:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Cederberg |
2003 |
|
|
1:20.03 |
2:47.08 |
4:16.74 |
5:49.09 |
11:43.64 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
11:54.91 |
|
|
7:20.41 |
8:52.02 |
10:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 800m VU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Office Innovation Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
|
1:02.79 |
2:08.87 |
3:15.72 |
4:22.63 |
8:46.55 |
|
|
Simmis Wanda |
8:37.42 |
|
|
5:29.23 |
6:35.74 |
7:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
19:17 |
|