Results for Skomakardoppet 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Allébadet |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley po. A-B 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
353 |
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mårten Emilsson |
2004 |
Nora Simsällskap |
|
323 |
1:13.28 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Höglund |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
320 |
1:13.52 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Sjögren |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
315 |
1:13.85 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Manninen |
2004 |
Motala Simsällskap |
|
300 |
1:15.06 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Olsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
293 |
1:15.67 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
Finspångs Simklubb |
|
290 |
1:15.96 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
274 |
1:17.43 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rikard Kristensson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
273 |
1:17.45 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Falk |
2004 |
Örebro Simallians |
|
242 |
1:20.65 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
233 |
1:21.67 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adrian Tallroth |
2004 |
Örebro Simallians |
|
222 |
1:23.03 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Edwin Brimalm |
2005 |
Motala Simsällskap |
|
210 |
1:24.61 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Yttermalm |
2004 |
Örebro Simallians |
|
157 |
1:33.21 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Engren |
2005 |
Örebro Simallians |
|
154 |
1:33.70 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilhelm Crommert |
2005 |
Örebro Simallians |
|
136 |
1:37.75 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Karlsson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
131 |
1:38.87 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anton Elshani |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
110 |
1:44.92 |
+33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-02 16:57:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley po. A-B 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
Örebro Simallians |
|
605 |
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
|
490 |
1:03.78 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
462 |
1:05.03 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
455 |
1:05.37 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
452 |
1:05.54 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
451 |
1:05.57 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henrik Eriksson |
2002 |
Motala Simsällskap |
|
422 |
1:07.02 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
418 |
1:07.22 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
373 |
1:09.82 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Anderson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
364 |
1:10.40 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
340 |
1:12.00 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
295 |
1:15.49 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
294 |
1:15.57 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
|
220 |
1:23.27 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kevin Rugero Mulisa |
2003 |
Örebro Simallians |
|
86 |
1:53.66 |
+54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Parsa Najafi |
1999 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-02 16:57:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-02 16:58:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|