2022-08-10   17:17:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset UGP3 2018-2019, Täby

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Pass 4 (tävlingsstart kl 16.00)

Document
Resultat
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 22, 200m Medley Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jennifer Bergström 2002 Åkersberga Simsällskap +0.74 580 2:31.15
50m: 32.53
100m: 1:12.83
(40.30)
150m: 1:56.34
(43.51)
200m: 2:31.15
(34.81)
2 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 573 2:31.81 +0.66
50m: 32.65
100m: 1:13.37
(40.72)
150m: 1:57.85
(44.48)
200m: 2:31.81
(33.96)
3 Linn Herlin 2002 Spårvägen Simförening +0.74 530 2:35.76 +4.61
50m: 33.47
100m: 1:14.72
(41.25)
150m: 1:59.08
(44.36)
200m: 2:35.76
(36.68)
4 Embla Börjesson 2002 Täby Sim +0.75 526 2:36.22 +5.07
50m: 32.14
100m: 1:15.30
(43.16)
150m: 1:59.58
(44.28)
200m: 2:36.22
(36.64)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 16:50:17
Gren 22, 200m Medley Damer Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Sandberg 2003 Täby Sim +0.68 495 2:39.41
50m: 34.08
100m: 1:17.45
(43.37)
150m: 2:02.53
(45.08)
200m: 2:39.41
(36.88)
2 Thilda Ström 2003 Täby Sim -.-- 490 2:39.87 +0.46
50m: 32.47
100m: 1:16.99
(44.52)
150m: 2:05.34
(48.35)
200m: 2:39.87
(34.53)
3 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb +0.69 457 2:43.62 +4.21
50m: 33.93
100m: 1:15.91
(41.98)
150m: 2:05.36
(49.45)
200m: 2:43.62
(38.26)
4 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb -.-- 455 2:43.88 +4.47
50m: 34.75
100m: 1:20.33
(45.58)
150m: 2:06.59
(46.26)
200m: 2:43.88
(37.29)
5 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim +0.72 379 2:54.16 +14.75
50m: 38.04
100m: 1:24.55
(46.51)
150m: 2:14.82
(50.27)
200m: 2:54.16
(39.34)
6 Elin Andersson 2003 Täby Sim +0.72 358 2:57.61 +18.20
50m: 37.40
100m: 1:22.53
(45.13)
150m: 2:17.07
(54.54)
200m: 2:57.61
(40.54)
7 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb +0.78 346 2:59.52 +20.11
50m: 36.99
100m: 1:24.66
(47.67)
150m: 2:17.89
(53.23)
200m: 2:59.52
(41.63)
8 Nina Takolander 2003 Täby Sim +0.71 289 3:10.60 +31.19
50m: 41.58
100m: 1:29.21
(47.63)
150m: 2:25.35
(56.14)
200m: 3:10.60
(45.25)
9 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap -.-- 257 3:18.24 +38.83
50m: 43.34
100m: 1:37.70
(54.36)
150m: 2:33.89
(56.19)
200m: 3:18.24
(44.35)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 16:50:17
Gren 22, 200m Medley Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.67 516 2:37.19
50m: 33.44
100m: 1:17.38
(43.94)
150m: 2:00.79
(43.41)
200m: 2:37.19
(36.40)
2 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 500 2:38.82 +1.63
50m: 32.96
100m: 1:14.06
(41.10)
150m: 2:04.48
(50.42)
200m: 2:38.82
(34.34)
3 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 493 2:39.60 +2.41
50m: 33.07
100m: 1:13.43
(40.36)
150m: 2:00.98
(47.55)
200m: 2:39.60
(38.62)
4 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim +0.83 388 2:52.84 +15.65
50m: 37.64
100m: 1:24.14
(46.50)
150m: 2:11.00
(46.86)
200m: 2:52.84
(41.84)
5 Ella Engelgren 2004 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 387 2:52.98 +15.79
50m: 36.04
100m: 1:21.47
(45.43)
150m: 2:13.49
(52.02)
200m: 2:52.98
(39.49)
6 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim -.-- 378 2:54.39 +17.20
50m: 36.76
100m: 1:25.30
(48.54)
150m: 2:14.02
(48.72)
200m: 2:54.39
(40.37)
7 Eleonora Engström 2004 Lidingö Simklubb -.-- 343 3:00.10 +22.91
50m: 39.25
100m: 1:22.88
(43.63)
150m: 2:19.92
(57.04)
200m: 3:00.10
(40.18)
8 Hannah Haux 2004 Täby Sim -.-- 337 3:01.13 +23.94
50m: 38.10
100m: 1:25.31
(47.21)
150m: 2:19.51
(54.20)
200m: 3:01.13
(41.62)
9 Alice Davies 2004 Täby Sim +0.81 336 3:01.38 +24.19
50m: 40.22
100m: 1:28.94
(48.72)
150m: 2:20.80
(51.86)
200m: 3:01.38
(40.58)
10 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap +0.86 325 3:03.36 +26.17
50m: 42.48
100m: 1:29.32
(46.84)
150m: 2:22.89
(53.57)
200m: 3:03.36
(40.47)
11 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.92 298 3:08.62 +31.43
50m: 39.09
100m: 1:29.54
(50.45)
150m: 2:23.25
(53.71)
200m: 3:08.62
(45.37)
- Emma Sommar 2004 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 16:50:17
Gren 22, 200m Medley Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.90 511 2:37.68
50m: 32.63
100m: 1:14.19
(41.56)
150m: 2:01.32
(47.13)
200m: 2:37.68
(36.36)
2 Moa Nyblom 2005 Täby Sim +0.73 497 2:39.19 +1.51
50m: 32.99
100m: 1:14.44
(41.45)
150m: 2:01.11
(46.67)
200m: 2:39.19
(38.08)
3 Elsa  Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 459 2:43.40 +5.72
50m: 34.40
100m: 1:17.82
(43.42)
150m: 2:06.84
(49.02)
200m: 2:43.40
(36.56)
4 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 428 2:47.26 +9.58
50m: 34.31
100m: 1:19.31
(45.00)
150m: 2:10.11
(50.80)
200m: 2:47.26
(37.15)
5 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb +0.76 416 2:48.90 +11.22
50m: 33.39
100m: 1:16.03
(42.64)
150m: 2:08.35
(52.32)
200m: 2:48.90
(40.55)
6 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.79 403 2:50.63 +12.95
50m: 37.34
100m: 1:20.61
(43.27)
150m: 2:11.75
(51.14)
200m: 2:50.63
(38.88)
7 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening -.-- 398 2:51.38 +13.70
50m: 37.66
100m: 1:25.57
(47.91)
150m: 2:13.41
(47.84)
200m: 2:51.38
(37.97)
8 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 392 2:52.27 +14.59
50m: 37.47
100m: 1:24.67
(47.20)
150m: 2:13.11
(48.44)
200m: 2:52.27
(39.16)
9 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim +0.75 391 2:52.37 +14.69
50m: 37.88
100m: 1:23.01
(45.13)
150m: 2:13.19
(50.18)
200m: 2:52.37
(39.18)
10 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.75 365 2:56.47 +18.79
50m: 40.34
100m: 1:25.25
(44.91)
150m: 2:17.26
(52.01)
200m: 2:56.47
(39.21)
11 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.89 361 2:57.03 +19.35
50m: 35.49
100m: 1:22.16
(46.67)
150m: 2:17.37
(55.21)
200m: 2:57.03
(39.66)
12 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening +0.84 350 2:58.86 +21.18
50m: 36.26
100m: 1:22.27
(46.01)
150m: 2:16.67
(54.40)
200m: 2:58.86
(42.19)
13 Johanna  Klingenstierna 2005 Turebergs Simklubb +0.80 335 3:01.54 +23.86
50m: 37.33
100m: 1:22.12
(44.79)
150m: 2:17.18
(55.06)
200m: 3:01.54
(44.36)
14 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening +0.79 315 3:05.33 +27.65
50m: 41.68
100m: 1:31.30
(49.62)
150m: 2:22.43
(51.13)
200m: 3:05.33
(42.90)
15 Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 308 3:06.66 +28.98
50m: 41.69
100m: 1:29.58
(47.89)
150m: 2:25.56
(55.98)
200m: 3:06.66
(41.10)
16 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening +0.89 301 3:08.17 +30.49
50m: 41.15
100m: 1:33.23
(52.08)
150m: 2:28.75
(55.52)
200m: 3:08.17
(39.42)
17 Magda Westberg 2005 Åkersberga Simsällskap -.-- 296 3:09.13 +31.45
50m: 40.35
100m: 1:31.96
(51.61)
150m: 2:28.65
(56.69)
200m: 3:09.13
(40.48)
18 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb +0.88 284 3:11.68 +34.00
50m: 37.93
100m: 1:29.86
(51.93)
150m: 2:25.07
(55.21)
200m: 3:11.68
(46.61)
19 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 282 3:12.11 +34.43
50m: 43.09
100m: 1:31.62
(48.53)
150m: 2:25.45
(53.83)
200m: 3:12.11
(46.66)
20 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening +0.78 267 3:15.74 +38.06
50m: 41.65
100m: 1:33.54
(51.89)
150m: 2:29.24
(55.70)
200m: 3:15.74
(46.50)
21 Victoria Elias 2005 Lidingö Simklubb +0.78 244 3:21.68 +44.00
50m: 40.51
100m: 1:32.75
(52.24)
150m: 2:34.22
(1:01.47)
200m: 3:21.68
(47.46)
22 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim +0.75 240 3:22.86 +45.18
50m: 50.11
100m: 1:39.55
(49.44)
150m: 2:36.62
(57.07)
200m: 3:22.86
(46.24)
23 Amelie Jäntti 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 237 3:23.75 +46.07
50m: 41.96
100m: 1:37.15
(55.19)
150m: 2:37.59
(1:00.44)
200m: 3:23.75
(46.16)
- Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap -.-- DSQ
- Alexandra Kanhamn 2005 Åkersberga Simsällskap +0.81 DSQ
- Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 16:50:17
Gren 22, 200m Medley Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 504 2:38.43
50m: 32.67
100m: 1:14.04
(41.37)
150m: 2:01.73
(47.69)
200m: 2:38.43
(36.70)
2 Amanda Björklund 2006 Täby Sim -.-- 406 2:50.22 +11.79
50m: 37.92
100m: 1:24.55
(46.63)
150m: 2:11.93
(47.38)
200m: 2:50.22
(38.29)
3 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 372 2:55.30 +16.87
50m: 37.90
100m: 1:25.34
(47.44)
150m: 2:15.81
(50.47)
200m: 2:55.30
(39.49)
4 Nea Tiger Armelius 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.98 326 3:03.21 +24.78
50m: 36.93
100m: 1:24.64
(47.71)
150m: 2:22.61
(57.97)
200m: 3:03.21
(40.60)
5 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening +0.82 302 3:07.84 +29.41
50m: 42.84
100m: 1:31.96
(49.12)
150m: 2:28.30
(56.34)
200m: 3:07.84
(39.54)
6 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 294 3:09.56 +31.13
50m: 40.21
100m: 1:28.64
(48.43)
150m: 2:27.20
(58.56)
200m: 3:09.56
(42.36)
7 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.77 267 3:15.64 +37.21
50m: 38.30
100m: 1:28.84
(50.54)
150m: 2:29.99
(1:01.15)
200m: 3:15.64
(45.65)
8 Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening -.-- 267 3:15.82 +37.39
50m: 46.38
100m: 1:39.80
(53.42)
150m: 2:35.50
(55.70)
200m: 3:15.82
(40.32)
9 Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening +0.91 214 3:30.58 +52.15
50m: 46.90
100m: 1:42.19
(55.29)
150m: 2:37.94
(55.75)
200m: 3:30.58
(52.64)
10 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening -.-- 180 3:43.23 +1:04.80
50m: 49.12
100m: 1:47.56
(58.44)
150m: 2:46.35
(58.79)
200m: 3:43.23
(56.88)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 16:50:17
2019-03-10 16:50:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner