Tulokset UGP3 2018-2019, Täby
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tibblebadet |
Stockholms Simförbund/Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer Klass A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.74 |
580 |
2:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
573 |
2:31.81 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
530 |
2:35.76 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.75 |
526 |
2:36.22 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 16:50:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer Klass B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Sandberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
495 |
2:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
-.-- |
490 |
2:39.87 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
457 |
2:43.62 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
-.-- |
455 |
2:43.88 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
379 |
2:54.16 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Andersson |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
358 |
2:57.61 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.78 |
346 |
2:59.52 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nina Takolander |
2003 |
Täby Sim |
+0.71 |
289 |
3:10.60 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Lundberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
-.-- |
257 |
3:18.24 |
+38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 16:50:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer Klass C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
516 |
2:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
500 |
2:38.82 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
493 |
2:39.60 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
+0.83 |
388 |
2:52.84 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
387 |
2:52.98 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
-.-- |
378 |
2:54.39 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eleonora Engström |
2004 |
Lidingö Simklubb |
-.-- |
343 |
3:00.10 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
-.-- |
337 |
3:01.13 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
+0.81 |
336 |
3:01.38 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Rönnbro |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.86 |
325 |
3:03.36 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.92 |
298 |
3:08.62 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 16:50:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer Klass D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.90 |
511 |
2:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.73 |
497 |
2:39.19 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
459 |
2:43.40 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
428 |
2:47.26 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.76 |
416 |
2:48.90 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
403 |
2:50.63 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
398 |
2:51.38 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
392 |
2:52.27 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
+0.75 |
391 |
2:52.37 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
365 |
2:56.47 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.89 |
361 |
2:57.03 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
350 |
2:58.86 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
335 |
3:01.54 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.79 |
315 |
3:05.33 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
308 |
3:06.66 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liv Dahl |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.89 |
301 |
3:08.17 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
-.-- |
296 |
3:09.13 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emily Yao |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.88 |
284 |
3:11.68 |
+34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
-.-- |
282 |
3:12.11 |
+34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karolina Nivenius |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
267 |
3:15.74 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Elias |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.78 |
244 |
3:21.68 |
+44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
+0.75 |
240 |
3:22.86 |
+45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amelie Jäntti |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
237 |
3:23.75 |
+46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Kling |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 16:50:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer Klass E - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
504 |
2:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
-.-- |
406 |
2:50.22 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.84 |
372 |
2:55.30 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Tiger Armelius |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.98 |
326 |
3:03.21 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.82 |
302 |
3:07.84 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
-.-- |
294 |
3:09.56 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
267 |
3:15.64 |
+37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iris Wik |
2006 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
267 |
3:15.82 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Rosenholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.91 |
214 |
3:30.58 |
+52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Malmring |
2006 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
180 |
3:43.23 |
+1:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 16:50:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-10 16:50:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Täby Sim |
|
|
|
|