Resultater for DGI Landsmesterskab 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landmesterskab 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | DGI Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1987 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Betina Vinther Hansen | 1983 | DGI Østjylland | 36.28 | 1:16.24 | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Varming Kokholm | 2002 | DGI Østjylland | 30.74 | 1:04.09 | |||||
2 | Trine Dam | 2001 | DGI Sydøstjylland | 31.53 | 1:06.18 | |||||
3 | Natasja N. Løland | 2000 | DGI Østjylland | 33.23 | 1:07.71 | |||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 32.36 | 1:07.74 | |||||
5 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 32.16 | 1:08.28 | |||||
6 | Anne Raunsø | 2002 | DGI Østjylland | 32.36 | 1:08.44 | |||||
7 | Signe Dam | 1999 | DGI Østjylland | 33.83 | 1:11.40 | |||||
8 | Martine Rasmussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 35.49 | 1:14.66 | |||||
9 | Thilde Wei Drachmann | 2002 | DGI Østjylland | 36.09 | 1:14.81 | |||||
10 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.22 | 1:15.05 | |||||
11 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 36.80 | 1:16.56 | |||||
12 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 36.23 | 1:16.57 | |||||
13 | Alberte Jensen | 1999 | DGI Fyn | 38.59 | 1:17.71 | |||||
14 | Inge Madsen | 2002 | DGI Fyn | 35.53 | 1:18.94 | |||||
15 | Freja Gram | 2001 | DGI Østjylland | 38.08 | 1:19.42 | |||||
16 | Cecilie Borre | 2002 | DGI Fyn | 37.44 | 1:21.25 | |||||
17 | Maja Frydenlund | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 41.53 | 1:22.45 | |||||
18 | Sandie Rysholt Pedersen | 2000 | DGI Nordjylland | 39.89 | 1:23.03 | |||||
- | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Celina G Winther | 1999 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 31.30 | 1:04.55 | |||||
2 | Line Heise | 2003 | DGI Østjylland | 32.01 | 1:06.38 | |||||
3 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 31.99 | 1:07.10 | |||||
4 | Benedikte Bøllingtoft | 2003 | DGI Østjylland | 32.99 | 1:08.53 | |||||
5 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 32.30 | 1:08.72 | |||||
6 | Sarah Salling Larsen | 2003 | DGI Østjylland | 33.22 | 1:09.08 | |||||
7 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 33.37 | 1:09.34 | |||||
8 | Anna Christine Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 33.97 | 1:09.67 | |||||
9 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | DGI Nordjylland | 33.77 | 1:09.78 | |||||
10 | Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | DGI Østjylland | 32.98 | 1:10.42 | |||||
11 | Mathilde Werge Skall | 2003 | DGI Østjylland | 34.12 | 1:11.22 | |||||
12 | Laura Ostersen | 2004 | DGI Fyn | 33.61 | 1:11.65 | |||||
13 | Laura Østerby Clausen | 2004 | DGI Fyn | 33.94 | 1:11.96 | |||||
14 | Victoria Broch | 2004 | DGI Sydøstjylland | 34.65 | 1:12.06 | |||||
15 | Sandra Aarslev | 2004 | DGI Midtjylland | 35.18 | 1:12.59 | |||||
16 | Marie Work Jespersen | 2004 | DGI Østjylland | 34.37 | 1:12.87 | |||||
17 | Julie Hansen Schilling | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.01 | 1:13.14 | |||||
18 | Liv Bendixen | 2004 | DGI Sydvest | 35.95 | 1:15.70 | |||||
19 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 36.62 | 1:16.12 | |||||
20 | Line Skov Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.07 | 1:17.36 | |||||
21 | Sofie Marie Damsø | 2004 | DGI Sydøstjylland | 36.98 | 1:17.64 | |||||
22 | Karoline Skaarup Nielsen | 2003 | DGI Fyn | 36.99 | 1:18.57 | |||||
23 | Matilde Helene Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 37.57 | 1:18.90 | |||||
24 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | DGI Sydvest | 38.03 | 1:19.87 | |||||
25 | Thea Dyrehauge | 2004 | DGI Fyn | 38.52 | 1:21.08 | |||||
26 | Maria Fiil Jensen | 2004 | DGI Midtjylland | 38.36 | 1:22.05 | |||||
27 | Katja Schaumburg | 2004 | DGI Fyn | 39.18 | 1:22.39 | |||||
28 | Ellen Marie Wiege | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.03 | 1:22.47 | |||||
29 | Feliza Dauberg | 2004 | Dgi Sønderjylland | 38.92 | 1:23.06 | |||||
30 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.39 | 1:23.55 | |||||
31 | Johanne Rasmussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.95 | 1:23.90 | |||||
32 | Louise Stick Lambertsen | 2003 | DGI Nordjylland | 43.30 | 1:31.15 | |||||
- | Nikoline Kukulakis | 2004 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Signe Michelsen | 2004 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | DGI Sydøstjylland | 31.63 | 1:05.07 | |||||
2 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 31.50 | 1:06.04 | |||||
3 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 32.29 | 1:07.16 | |||||
4 | Sophie Møller Madsen | 2005 | DGI Fyn | 32.73 | 1:08.10 | |||||
5 | Lucca Filipowicz | 2005 | DGI Østjylland | 33.11 | 1:08.87 | |||||
6 | Signe Rosenmeyer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 33.15 | 1:09.03 | |||||
7 | Ane K. Zachariassen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 33.14 | 1:09.30 | |||||
8 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DGI Fyn | 33.52 | 1:09.96 | |||||
9 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DGI Nordjylland | 34.20 | 1:10.01 | |||||
10 | Karoline Hellesøe | 2006 | Dgi Sønderjylland | 33.98 | 1:10.34 | |||||
11 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 33.91 | 1:10.62 | |||||
12 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 35.08 | 1:11.47 | |||||
13 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 35.44 | 1:12.34 | |||||
14 | Katrine Krogh | 2005 | DGI Midtjylland | 34.87 | 1:12.43 | |||||
15 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | DGI Midtjylland | 34.99 | 1:12.91 | |||||
16 | Julie Bertelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 35.18 | 1:13.28 | |||||
17 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 35.08 | 1:13.34 | |||||
18 | Anne Kølby Christensen | 2005 | DGI Fyn | 35.55 | 1:13.36 | |||||
19 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | DGI Storstrømmen | 34.99 | 1:13.38 | |||||
20 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 35.13 | 1:13.74 | |||||
21 | Stephanie de Bruijn | 2005 | DGI Sydvest | 34.86 | 1:14.03 | |||||
22 | Emma Bergene Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 34.69 | 1:14.15 | |||||
23 | Anna Mai Andersen | 2006 | Dgi Sønderjylland | 35.71 | 1:14.35 | |||||
24 | Frida Juliansdottir | 2005 | DGI Nordjylland | 35.89 | 1:14.64 | |||||
25 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 36.98 | 1:16.93 | |||||
26 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 37.82 | 1:17.53 | |||||
27 | Dicte Westphal | 2005 | DGI Sydøstjylland | 36.67 | 1:17.60 | |||||
28 | Maja Brøndum | 2006 | DGI Østjylland | 36.82 | 1:17.77 | |||||
29 | Signe Harrit | 2006 | DGI Østjylland | 35.96 | 1:19.82 | |||||
30 | Silja Larsen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 38.87 | 1:19.88 | |||||
31 | Stine Lund Holgersen | 2006 | DGI Fyn | 37.49 | 1:20.05 | |||||
32 | Nikoline Kellenberger | 2005 | DGI Østjylland | 38.45 | 1:20.47 | |||||
33 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | DGI Sydvest | 39.64 | 1:21.33 | |||||
34 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Dgi Sønderjylland | 39.02 | 1:21.65 | |||||
35 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | DGI Nordjylland | 39.52 | 1:22.84 | |||||
36 | Vilma Marie Walsted | 2006 | DGI Fyn | 38.91 | 1:26.15 | |||||
37 | Andrea Norlyk | 2006 | Dgi Sønderjylland | 41.67 | 1:26.75 | |||||
38 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | DGI Storkøbenhavn | 42.55 | 1:26.80 | |||||
39 | Wencke Andresen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 43.18 | 1:28.69 | |||||
40 | Philippa Mitchell | 2006 | DGI Storkøbenhavn | 43.23 | 1:29.55 | |||||
41 | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | DGI Sydvest | 44.73 | 1:33.76 | |||||
42 | Sille Kongsfelt | 2006 | DGI Storkøbenhavn | 45.21 | 1:39.04 | |||||
- | Nikoline Thygesen | 2005 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Zenia Christensen | 2005 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Jensen | 2007 | Dgi Sønderjylland | 32.31 | 1:07.29 | |||||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 32.72 | 1:07.69 | |||||
3 | Isabella Nørgaard | 2007 | DGI Østjylland | 35.89 | 1:14.82 | |||||
4 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 36.50 | 1:15.11 | |||||
5 | Johanne Schleimann | 2007 | DGI Østjylland | 36.23 | 1:15.66 | |||||
6 | Simone Trekær Klausen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 37.06 | 1:16.98 | |||||
7 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | DGI Nordjylland | 38.74 | 1:18.74 | |||||
8 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | DGI Nordjylland | 38.25 | 1:20.47 | |||||
9 | Madeline Skovhus | 2007 | DGI Fyn | 38.54 | 1:21.75 | |||||
10 | Clara Kornum | 2007 | DGI Nordjylland | 38.50 | 1:23.28 | |||||
11 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 40.15 | 1:23.69 | |||||
12 | Cathrine Grønhøj | 2007 | DGI Sydøstjylland | 40.35 | 1:24.36 | |||||
13 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | DGI Midtjylland | 40.41 | 1:25.58 | |||||
14 | Tuana Kasirga | 2007 | DGI Midtjylland | 39.75 | 1:26.28 | |||||
15 | Johanne Terkelsen | 2007 | DGI Fyn | 42.30 | 1:28.05 | |||||
16 | Anna Baad | 2007 | DGI Storstrømmen | 40.67 | 1:28.14 | |||||
17 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | DGI Fyn | 42.57 | 1:28.23 | |||||
18 | Julie Olsen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 43.12 | 1:28.87 | |||||
19 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 43.68 | 1:29.29 | |||||
20 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | DGI Sydvest | 44.53 | 1:30.37 | |||||
21 | Helene Meldgaard | 2007 | DGI Østjylland | 44.31 | 1:31.04 | |||||
22 | Maria Nybro Laursen | 2008 | DGI Østjylland | 46.74 | 1:32.84 | |||||
23 | Frida Asp Mikkelsen | 2008 | DGI Østjylland | 44.38 | 1:32.90 | |||||
24 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | DGI Sydvest | 45.87 | 1:34.20 | |||||
25 | Cecilie Have Pedersen | 2008 | DGI Østjylland | 48.15 | 1:39.02 | |||||
26 | Aia Helene Flint | 2007 | DGI Fyn | 46.26 | 1:39.33 | |||||
27 | Emma Brix | 2008 | DGI Østjylland | 48.87 | 1:41.13 | |||||
28 | Lærke Højvang Westergaard | 2008 | DGI Fyn | 48.45 | 1:42.27 | |||||
29 | Emilie Toft Iversen | 2007 | DGI Nordjylland | 48.80 | 1:44.30 | |||||
30 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | DGI Midtjylland | 52.98 | 1:46.98 | |||||
31 | Ditte Holm Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 51.61 | 1:50.47 | |||||
32 | Nynne Kongsfelt | 2007 | DGI Storkøbenhavn | 52.45 | 1:53.07 | |||||
33 | Edith Seedorff | 2008 | DGI Storstrømmen | 58.53 | 2:03.51 | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Knop Kristensen | 2009 | DGI Østjylland | 45.44 | 1:36.85 | |||||
2 | Vigga Rasmussen | 2009 | DGI Sydøstjylland | 44.71 | 1:36.94 | |||||
3 | Milla Engsted Larsen | 2009 | DGI Storstrømmen | 47.05 | 1:39.68 | |||||
4 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | DGI Østjylland | 50.69 | 1:44.13 | |||||
5 | Agnes Thøfner | 2009 | DGI Storstrømmen | 50.53 | 1:48.28 | |||||
6 | Sofie Egholm | 2009 | DGI Nordjylland | 51.74 | 1:53.60 | |||||
- | Vigga Nikoline Hermansen | 2009 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:03 |