2021-06-21   18:59:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2018-2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  09:47   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    31.13  1:04.92  1:39.97    2:14.60   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    32.65  1:08.17  1:45.00    2:20.60   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    32.27  1:08.44  1:46.13    2:22.58   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    33.42  1:09.68  1:47.46    2:24.72   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim    32.80  1:10.12  1:48.85    2:26.82   
Nina Noln  2002  Simklubben Triton    34.59  1:12.81  1:52.53    2:32.64   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    34.58  1:14.28  1:54.98    2:34.08   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    32.30  1:08.58  1:45.89    2:22.62   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    32.54  1:08.64  1:46.15    2:23.86   
Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap    33.14  1:10.07  1:48.27    2:25.76   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    34.68  1:13.31  1:52.71    2:31.66   
Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap    34.48  1:13.04  1:53.74    2:32.93   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    34.10  1:15.40  1:56.93    2:36.73   
Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsllskap    34.83  1:14.63  1:56.53    2:36.85   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    34.15  1:14.00  1:57.09    2:41.72   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    36.52  1:18.05  2:01.02    2:42.04   
10  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap    36.49  1:18.32  2:02.31    2:46.21   
11  Moa Jrnegren  2003  Simklubben Triton    37.21  1:19.45  2:04.56    2:48.79   
12  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    36.80  1:18.73  2:03.94    2:49.12   
13  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    37.21  1:20.73  2:06.00    2:50.23   
14  Hanna Sknberg  2003  S77 Stenungsund    37.57  1:21.42  2:08.11    2:54.67   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mica Noln  2004  Simklubben Triton    31.55  1:05.21  1:39.73    2:14.98   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    31.54  1:05.96  1:41.74    2:16.41   
Tyra hlin  2004  Simklubben Triton    32.83  1:09.34  1:47.10    2:24.39   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    32.90  1:09.68  1:48.55    2:26.64   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    33.24  1:10.47  1:48.84    2:26.88   
Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    34.10  1:11.98  1:49.90    2:27.70   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    32.94  1:09.93  1:48.99    2:27.85   
Felicia Zander  2004  ngelholms Simsllskap    33.36  1:10.85  1:50.65    2:29.61   
Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    33.52  1:11.50  1:50.91    2:29.78   
10  Ella Persson  2004  ngelholms Simsllskap    34.21  1:12.41  1:52.12    2:30.56   
10  Elsa Kanth  2004  ngelholms Simsllskap    34.25  1:12.73  1:52.47    2:30.56   
12  Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    33.85  1:12.04  1:51.95    2:31.22   
13  Ebba Ringstrm  2004  Simklubben Triton    36.34  1:15.78  1:56.36    2:36.28   
14  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    34.70  1:15.26  1:56.95    2:37.05   
15  Ida Sahlberg  2004  Kungsbacka Simsllskap    34.36  1:14.54  1:55.38    2:37.06   
16  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    34.70  1:14.55  1:56.18    2:37.88   
17  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    36.58  1:18.05  2:00.58    2:40.07   
18  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    37.12  1:18.01  2:00.93    2:43.29   
19  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    37.41  1:20.53  2:03.96    2:47.06   
20  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    36.86  1:19.99  2:05.64    2:47.59   
21  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    36.99  1:21.06  2:05.96    2:47.75   
22  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    38.41  1:22.37  2:09.19    2:54.35   
23  Klara Harrysson  2004  ngelholms Simsllskap    38.51  1:24.47  2:12.25    2:56.49   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    33.23  1:09.47  1:46.26    2:22.13   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    32.25  1:08.96  1:46.47    2:23.26   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    32.35  1:08.71  1:46.54    2:24.45   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    34.90  1:13.19  1:51.80    2:28.37   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    34.77  1:12.68  1:51.61    2:29.04   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap    34.77  1:13.63  1:53.53    2:29.85   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsllskap    34.76  1:13.05  1:52.24    2:30.15   
Filippa Hglund  2005  Uddevalla Sim    35.30  1:13.69  1:52.37    2:30.35   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen    34.29  1:13.80  1:54.12    2:30.65   
10  Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap    34.19  1:13.93  1:53.30    2:30.83   
11  Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap    34.46  1:12.64  1:52.39    2:32.31   
12  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    34.10  1:13.04  1:53.33    2:32.39   
13  Frida Rngeby  2005  S77 Stenungsund    35.20  1:15.11  1:56.30    2:32.63   
14  Emmi Engstrm  2005  Varberg Sim    33.91  1:12.62  1:53.85    2:33.30   
15  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap    34.52  1:14.41  1:56.20    2:36.16   
16  Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap    35.05  1:14.75  1:57.07    2:36.54   
17  Amanda Plsson  2005  Simklubben Triton    35.38  1:14.77  1:56.34    2:37.56   
18  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    35.08  1:15.21  1:56.86    2:37.97   
19  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    35.84  1:15.50  1:57.53    2:38.00   
20  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    34.77  1:14.85  1:58.17    2:39.43   
21  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    36.66  1:18.18  2:00.57    2:40.19   
22  Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen    36.48  1:17.20  1:59.41    2:40.71   
23  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    35.05  1:17.17  1:59.14    2:41.29   
24  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen    35.79  1:16.80  1:59.79    2:41.68   
25  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970    34.33  1:16.19  2:00.66    2:42.22   
26  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    36.41  1:18.99  2:02.32    2:44.51   
27  Galle Ovise  2005  Kungsbacka Simsllskap    36.27  1:19.06  2:02.61    2:45.79   
28  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    38.03  1:20.91  2:05.42    2:47.67   
29  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    37.97  1:21.75  2:06.35    2:50.83   
30  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    37.14  1:20.07  2:05.93    2:51.28   
31  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    38.88  1:23.39  2:09.04    2:52.38   
32  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    39.25  1:24.34  2:10.61    2:55.85   
33  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim    40.62  1:25.19  2:11.28    2:56.02   
34  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap    39.11  1:24.42  2:10.98    2:56.27   
35  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    41.13  1:30.62  2:23.80    3:15.05   
Alma Wallin Bustad  2005  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    32.85  1:10.48  1:49.03    2:25.48   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    34.84  1:12.21  1:50.74    2:29.50   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    33.45  1:12.23  1:52.23    2:30.26   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    35.49  1:14.60  1:54.01    2:31.48   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    34.73  1:14.53  1:54.34    2:31.86   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    34.86  1:13.99  1:53.75    2:32.14   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton    34.93  1:14.78  1:55.20    2:32.23   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    35.04  1:14.12  1:54.44    2:33.31   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    36.13  1:15.79  1:56.54    2:33.64   
10  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    35.39  1:16.36  1:58.14    2:38.37   
11  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    34.50  1:15.03  1:57.69    2:38.55   
12  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    35.24  1:15.60  1:58.65    2:41.22   
13  Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap    34.18  1:14.86  1:58.07    2:41.28   
14  Anna Larsson  2006  ngelholms Simsllskap    37.71  1:19.18  2:00.34    2:41.48   
15  Mrta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    37.23  1:19.42  2:02.32    2:42.69   
16  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap    35.94  1:17.54  2:01.06    2:42.70   
17  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    37.21  1:19.07  2:02.50    2:43.49   
18  Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02    36.54  1:18.66  2:02.92    2:46.68   
19  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    37.16  1:20.50  2:04.99    2:47.07   
20  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap    39.53  1:23.93  2:09.07    2:49.51   
21  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    37.58  1:22.65  2:11.17    2:56.50   
22  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsllskap    40.15  1:26.07  2:13.77    2:57.35   
23  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    39.78  1:25.74  2:13.31    2:59.89   
24  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    38.85  1:27.24  2:16.96    3:04.85   
25  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsllskap    38.52  1:25.27  2:15.79    3:07.11   
26  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsllskap    42.88  1:35.96  2:29.52    3:19.42   
27  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsllskap    42.72  1:36.05  2:30.52    3:21.14   
Sara Markevind  2006  Skvde Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:02   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 19 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    29.67        1:05.18   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mats Rehn  2002  Simklubben Laxen    29.76        1:05.72   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    30.65        1:07.31   
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    31.62        1:07.50   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    31.19        1:07.79   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    29.19        1:03.15   
Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap    29.96        1:05.35   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    30.42        1:05.74   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    31.01        1:08.74   
Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim    31.93        1:10.23   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    34.05        1:13.43   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    33.14        1:13.45   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    33.57        1:13.62   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap    40.43        1:30.60   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim    30.11        1:05.16   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    31.01        1:05.74   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    32.03        1:10.20   
Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen    30.54        1:13.42   
Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    33.95        1:14.28   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    33.83        1:17.00   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    33.35        1:17.17   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    33.54        1:17.29   
Jibbe Schimmel  2004  Skvde Simsllskap    36.82        1:19.09   
10  Sebastian Ljungdahl  2004  ngelholms Simsllskap    34.88        1:23.40   
11  Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02    37.64        1:27.31   
12  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    38.77        1:28.24   
Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            DNS   
Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            DNS   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    31.03        1:07.87   
Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap    30.66        1:08.20   
Joel Nilsson  2005  ngelholms Simsllskap    31.82        1:08.58   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    31.53        1:09.40   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    32.66        1:11.48   
Alvin kesson  2005  Varberg Sim    32.56        1:11.71   
Bence Barnabs Mrkus  2005  Simklubben Laxen    33.20        1:13.91   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    33.71        1:14.59   
Noah Andersen  2005  ngelholms Simsllskap    34.09        1:16.33   
10  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    35.09        1:20.61   
11  Alvin Silow  2005  Skvde Simsllskap    38.27        1:24.23   
12  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    38.99        1:24.42   
13  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    39.79        1:26.64   
14  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    37.87        1:26.79   
15  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    38.10        1:26.89   
16  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    37.89        1:26.92   
17  Anton Ymn  2005  Simklubben Laxen    40.56        1:30.70   
18  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    42.90        1:35.04   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    35.64        1:18.02   
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    38.18        1:22.68   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    38.96        1:24.01   
Albin Amrn  2006  Kungsbacka Simsllskap    38.78        1:26.11   
Emil Flodmark  2006  ngelholms Simsllskap    38.82        1:26.67   
Jasper Schimmel  2006  Skvde Simsllskap    39.56        1:26.73   
Leon Rssger  2006  Uddevalla Sim    39.59        1:32.81   
Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    40.91        1:35.32   
Alexander Ljungdahl  2006  ngelholms Simsllskap            DSQ   
Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:38   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Torn  2001  Uddevalla Sim    39.55        1:23.95   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    38.42        1:23.98   
Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    39.93        1:27.17   
Julia Stenstrm  2002  Simklubben Triton    44.29        1:35.14   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    38.85        1:22.52   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    39.56        1:24.27   
Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap    39.79        1:24.94   
Moa Jrnegren  2003  Simklubben Triton    40.30        1:25.74   
Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap    41.11        1:26.12   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    42.80        1:30.49   
Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap    43.55        1:31.15   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    43.47        1:33.01   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    44.67        1:35.04   
10  Hanna Sknberg  2003  S77 Stenungsund    50.43        1:46.45   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    37.38        1:20.12   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    38.92        1:20.81   
Caisa Renstrm  2004  ngelholms Simsllskap    38.54        1:22.41   
Ella Persson  2004  ngelholms Simsllskap    40.92        1:26.16   
Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    40.34        1:26.27   
Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    40.88        1:26.78   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    40.82        1:27.02   
Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    41.78        1:27.05   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    42.27        1:27.97   
10  Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    42.12        1:28.74   
11  Ida Sahlberg  2004  Kungsbacka Simsllskap    41.46        1:31.55   
12  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    41.32        1:31.87   
13  Elsa Kanth  2004  ngelholms Simsllskap    43.38        1:32.17   
14  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    43.40        1:34.35   
15  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    46.28        1:35.60   
16  Klara Harrysson  2004  ngelholms Simsllskap    44.39        1:35.96   
17  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    46.77        1:38.55   
18  Felicia Zander  2004  ngelholms Simsllskap    46.81        1:40.80   
19  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    50.04        1:44.35   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsllskap    35.19        1:16.42   
Maja Bjrnstrm  2005  Simklubben Triton    37.75        1:19.96   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    38.42        1:20.42   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    38.35        1:23.10   
Emmi Engstrm  2005  Varberg Sim    40.43        1:27.03   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    41.45        1:27.44   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen    40.93        1:27.45   
Frida Rngeby  2005  S77 Stenungsund    41.45        1:29.13   
Filippa Hglund  2005  Uddevalla Sim    42.41        1:29.28   
10  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    41.46        1:30.05   
11  Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap    43.98        1:31.82   
12  Lina Plantin  2005  Simklubben Triton    41.79        1:32.18   
13  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    43.17        1:33.18   
14  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    44.15        1:33.56   
15  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap    44.49        1:35.01   
16  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    45.28        1:36.05   
17  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    45.39        1:37.11   
18  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim    46.20        1:39.37   
19  Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen    47.04        1:40.13   
20  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    47.86        1:42.10   
21  Galle Ovise  2005  Kungsbacka Simsllskap    48.61        1:42.89   
22  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    48.82        1:42.99   
23  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    49.58        1:43.74   
24  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen    49.73        1:44.17   
25  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    50.16        1:46.51   
26  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970    49.75        1:47.52   
27  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    51.89        1:50.98   
28  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    52.65        1:52.86   
29  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    54.45        1:56.20   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    39.83        1:25.99   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton    41.28        1:27.14   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap    41.64        1:28.55   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    41.49        1:28.63   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    42.81        1:31.12   
Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02    43.21        1:32.36   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    44.13        1:33.64   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    45.29        1:35.02   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    45.08        1:35.25   
10  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap    45.35        1:36.36   
11  Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap    45.41        1:36.70   
12  Mrta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    44.29        1:37.17   
13  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    46.11        1:39.40   
14  Anna Larsson  2006  ngelholms Simsllskap    47.17        1:40.43   
15  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    47.18        1:40.46   
16  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    48.99        1:44.10   
17  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsllskap    49.03        1:44.58   
18  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap    50.17        1:46.72   
19  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsllskap    48.40        1:47.14   
20  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    52.50        1:51.01   
Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:03   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    37.22  1:20.50  2:06.63    2:51.82   
Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Pelle Huldn  2002  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    39.28  1:21.71  2:05.13    2:46.74   
Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap    38.72  1:23.03  2:07.49    2:49.80   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    41.53  1:27.80  2:14.58    3:00.48   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    40.42  1:28.46  2:19.04    3:06.07   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    39.13  1:22.31  2:06.55    2:50.43   
Jibbe Schimmel  2004  Skvde Simsllskap    41.14  1:25.97  2:12.08    2:57.28   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    39.85  1:25.68  2:13.22    3:01.32   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    41.30  1:28.06  2:15.94    3:02.94   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    41.40  1:29.63  2:19.61    3:07.07   
Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen    42.19  1:31.32  2:22.57    3:16.50   
Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02    43.71  1:35.19  2:26.75    3:17.64   
Sebastian Ljungdahl  2004  ngelholms Simsllskap    45.38  1:39.09  2:31.73    3:22.56   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    42.80  1:36.56  2:32.27    3:27.76   
10  William Meurling  2004  S77 Stenungsund    46.96  1:42.23  2:39.30    3:34.03   
Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            DNS   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            DNS   
Alexander Persson  2004  Simklubben Triton            DNF   
Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim    42.13  1:30.37  2:21.29    3:12.25   
Bence Barnabs Mrkus  2005  Simklubben Laxen    42.34  1:30.60  2:22.07    3:13.13   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    43.58  1:34.12  2:24.70    3:14.84   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    44.58  1:36.32  2:29.09    3:21.86   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    45.86  1:38.33  2:30.91    3:22.25   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    47.42  1:41.62  2:36.19    3:29.40   
Anton Ymn  2005  Simklubben Laxen    48.10  1:44.67  2:42.25    3:40.09   
Carl Martinsson  2005  Varberg Sim            DSQ   
Noah Andersen  2005  ngelholms Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    41.18  1:28.27  2:16.11    3:03.96   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    43.02  1:29.29  2:17.63    3:05.92   
Emil Flodmark  2006  ngelholms Simsllskap    43.45  1:33.22  2:23.08    3:11.99   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    45.20  1:35.27  2:24.47    3:12.36   
Alexander Ljungdahl  2006  ngelholms Simsllskap    45.14  1:34.80  2:25.35    3:16.10   
Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    43.66  1:34.65  2:26.72    3:17.32   
Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    45.51  1:37.73  2:29.68    3:18.85   
Leon Rssger  2006  Uddevalla Sim    46.77  1:42.16  2:38.80    3:32.61   
Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap    49.93  1:47.47  2:46.18    3:43.80   
10  Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    51.30  1:49.79  2:50.42    3:50.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  11:03 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:31   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    1:12.40  2:34.74  4:03.54    5:16.62   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    1:18.22  2:46.73  4:15.80    5:31.82   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    1:20.73  2:49.01  4:26.38    5:42.55   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    1:17.76  2:43.27  4:14.00    5:31.67   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    1:17.47  2:49.37  4:21.83    5:41.21   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    1:21.39  2:46.45  4:29.90    5:45.75   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    1:17.00  2:49.68  4:29.07    5:50.59   
Tyra hlin  2004  Simklubben Triton    1:24.12  2:52.51  4:33.47    5:51.19   
Ella Persson  2004  ngelholms Simsllskap    1:25.17  2:55.73  4:32.89    5:51.27   
Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    1:20.67  2:52.08  4:35.17    5:51.30   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    1:19.36  2:56.48  4:44.11    6:01.19   
Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    1:25.48  3:06.04  5:04.86    6:33.15   
Klara Harrysson  2004  ngelholms Simsllskap    1:36.01  3:33.45  5:25.68    7:00.80   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    1:15.87  2:42.44  4:21.25    5:39.91   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    1:19.75  2:48.89  4:34.32    5:53.62   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    1:25.68  3:03.12  4:41.79    6:11.95   
Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap    1:28.91  3:04.49  4:57.18    6:23.62   
Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap    1:34.67  3:11.15  5:06.59    6:30.23   
Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    1:34.87  3:15.30  5:10.56    6:39.56   
Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    1:33.50  3:15.35  5:08.65    6:31.38   
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            DNF   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:05   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsllskap    1:07.37  2:19.37  3:32.94  4:45.90  18:23.57   
          5:59.69  7:13.34  8:27.54  9:41.69     
          10:56.14  12:10.83  13:26.13  14:40.35     
          15:55.27  17:10.23         
Hampus Klebom  2004  Simklubben S 02    1:08.37  2:22.24  3:37.25  4:53.32  18:59.21   
          6:09.96  7:27.20  8:44.18  10:00.57     
          11:18.48  12:37.59  13:53.72  15:11.42     
          16:28.99  17:46.20         
Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    1:08.94  2:23.40  3:39.36  4:55.75  18:59.69   
          6:12.25  7:28.96  8:45.80  10:02.93     
          11:19.83  12:36.69  13:53.78  15:10.71     
          16:28.28  17:45.57         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  12:05 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:41   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    1:07.55  2:19.72  3:33.23  4:46.92  9:41.76   
          6:01.75  7:15.94  8:29.03       
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    1:06.84  2:17.84  3:30.12  4:42.96  9:41.83   
          5:57.24  7:13.44  8:28.41       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    1:09.18  2:25.38  3:44.10  5:02.04  10:09.15   
          6:20.37  7:38.58  8:55.49       
Max Alm  2003  Simklubben Triton    1:17.47  2:45.26  4:13.11  5:39.45  11:22.72   
          7:07.90  8:34.28  9:59.21       
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap    1:23.26  2:58.79  3:47.04  5:27.10  12:45.58   
          7:07.07  8:42.79  10:21.13       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    1:06.46  2:18.67  3:31.73  4:44.31  9:33.36   
          5:57.52  7:10.75  8:23.81       
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    1:07.78  2:20.64  3:34.73  4:50.30  9:50.81   
          6:05.33  7:21.13  8:37.66       
Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    1:09.78  2:27.72  3:46.15  5:04.71  10:14.72   
          6:22.85  7:41.45  8:59.17       
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    1:09.40  2:25.73  3:44.25  5:03.99  10:30.94   
          6:26.72  7:49.21  9:10.60       
Jibbe Schimmel  2004  Skvde Simsllskap    1:12.43  2:32.95  3:55.08  5:16.82  10:36.12   
          6:38.41  7:59.95  9:21.18       
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    1:16.00  2:39.14  4:02.29  5:24.71  10:43.38   
          6:45.65  8:05.62  9:24.87       
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim    1:12.33  2:33.28  3:56.24  5:20.48  10:51.49   
          6:45.22  8:08.32  9:30.83       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap    1:04.76  2:16.13  3:27.45  4:39.15  9:22.12   
          5:50.52  7:01.79  8:12.55       
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    1:09.78  2:24.30  3:40.44  4:58.46  10:03.66   
          6:15.04  7:32.96  8:49.19       
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    1:09.00  2:25.64  3:42.45  5:00.36  10:05.89   
          6:18.29  7:36.07  8:53.65       
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    1:12.79  2:32.92  3:54.16  5:15.49  10:31.39   
          6:36.65  7:57.18  9:16.10       
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    1:13.23  2:33.32  3:54.56  5:15.68  10:31.48   
          6:36.73  7:57.46  9:17.02       
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    1:14.97  2:36.31  3:58.99  5:21.37  10:47.74   
          6:44.14  8:06.40  9:29.21       
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    1:16.87  2:40.47  4:04.50  5:29.37  11:02.84   
          6:52.70  8:17.36  9:41.42       
Alvin Silow  2005  Skvde Simsllskap    1:21.17  2:46.91  4:13.57  5:39.15  11:05.40   
          7:05.00  8:28.50  9:50.09       
Joel Nilsson  2005  ngelholms Simsllskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    1:16.66  2:41.11  4:05.35  5:30.24  11:03.07   
          6:54.12  8:19.01  9:42.20       
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:16.53  2:41.54  4:07.47  5:32.55  11:06.21   
          6:57.99  8:22.92  9:46.19       
Jasper Schimmel  2006  Skvde Simsllskap    1:21.52  2:48.94  4:18.90  5:46.92  11:27.02   
          7:14.83  8:42.40  10:07.79       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  12:41 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:08   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Torn  2001  Uddevalla Sim    34.05  1:15.66  2:00.63    2:46.76   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    35.42  1:16.14  2:00.63    2:47.29   
Elsa Kanth  2004  ngelholms Simsllskap    36.07  1:19.40  2:08.97    3:01.19   
Felicia Zander  2004  ngelholms Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    33.91  1:14.08  1:55.93    2:38.58   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    38.05  1:22.53  2:08.28    2:54.15   
Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen    41.09  1:29.01  2:20.00    3:08.06   
Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    39.98  1:28.45  2:20.31    3:15.67   
Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen    43.15  1:36.23  2:27.72    3:18.94   
Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    43.47  1:36.48  2:34.22    3:30.65   
Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton    38.39  1:27.47  2:21.03    3:15.04   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    42.40  1:34.69  2:32.86    3:29.17   
Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:32   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    30.64  1:13.54  1:56.52    2:30.23   
Leo Pekberg  2002  ngelholms Simsllskap    31.11  1:12.83  2:01.94    2:37.77   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    29.61  1:10.63  1:53.28    2:26.69   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    33.96  1:14.98  2:02.28    2:37.86   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    33.23  1:16.38  2:04.88    2:39.99   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    35.16  1:17.90  2:06.12    2:43.63   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    32.21  1:20.26  2:06.98    2:44.85   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap    43.54  1:31.64  2:20.41    2:59.20   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    34.08  1:13.40  1:56.17    2:31.83   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    33.34  1:15.72  2:02.33    2:36.98   
Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    33.19  1:14.99  2:02.03    2:37.46   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    32.69  1:15.79  2:03.92    2:38.03   
Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    33.95  1:16.19  2:04.25    2:39.37   
Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen    30.17  1:12.65  2:03.86    2:44.61   
Sebastian Ljungdahl  2004  ngelholms Simsllskap    35.09  1:21.56  2:15.22    2:57.04   
Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02    38.57  1:28.03  2:16.33    2:57.73   
Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    38.57  1:28.76  2:23.35    3:02.68   
10  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    43.83  1:33.96  2:26.53    3:08.30   
11  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton    43.76  1:36.65  2:28.47    3:13.40   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap    31.33  1:14.88  2:02.37    2:36.40   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    32.75  1:15.06  2:06.47    2:40.40   
Noah Andersen  2005  ngelholms Simsllskap    34.48  1:19.12  2:05.25    2:40.48   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    33.54  1:20.22  2:07.11    2:44.19   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    35.97  1:19.10  2:10.48    2:48.16   
Alvin Silow  2005  Skvde Simsllskap    37.12  1:23.90  2:14.35    2:50.57   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    37.74  1:22.43  2:12.92    2:51.91   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    39.19  1:26.63  2:20.30    2:57.87   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    44.62  1:30.02  2:22.50    2:58.21   
10  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    39.57  1:28.78  2:20.47    2:58.95   
11  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    38.28  1:26.46  2:19.41    2:59.12   
12  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    42.36  1:29.22  2:22.40    3:02.28   
13  Carl Sundqvist  2005  Kungsbacka Simsllskap    50.01  1:38.74  2:34.01    3:19.14   
Alvin kesson  2005  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    33.77  1:15.85  2:03.90    2:39.69   
Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    36.16  1:21.04  2:11.35    2:47.34   
Alexander Ljungdahl  2006  ngelholms Simsllskap    36.52  1:21.45  2:11.70    2:48.64   
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    39.08  1:22.12  2:12.78    2:50.34   
Emil Flodmark  2006  ngelholms Simsllskap    37.64  1:22.21  2:11.97    2:51.51   
Jasper Schimmel  2006  Skvde Simsllskap    40.67  1:27.51  2:16.12    2:54.04   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    40.42  1:28.61  2:20.53    2:57.25   
Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    41.27  1:29.81  2:22.90    3:02.72   
Leon Rssger  2006  Uddevalla Sim    39.66  1:29.88  2:22.34    3:03.61   
10  Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    45.49  1:32.52  2:31.40    3:15.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  15:32 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  16:43   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    1:08.64  2:24.40  3:40.91    4:56.78   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    1:11.40  2:27.22  3:43.75    4:58.26   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    1:10.74  2:27.52  3:46.18    5:03.29   
Nina Noln  2002  Simklubben Triton    1:14.52  2:34.27  3:55.77    5:16.54   
Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    1:13.62  2:33.75  3:56.19    5:18.03   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    1:16.42  2:37.93  4:00.77    5:21.41   
Julia Stenstrm  2002  Simklubben Triton    1:23.94  2:56.33  4:30.29    6:03.55   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    1:11.16  2:26.56  3:42.41    4:57.58   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    1:14.00  2:35.66  3:56.88    5:14.86   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    1:15.09  2:39.12  4:04.34    5:28.34   
Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    1:21.15  2:51.79  4:23.65    5:54.20   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mica Noln  2004  Simklubben Triton    1:07.56  2:19.04  3:31.84    4:44.70   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    1:09.39  2:22.72  3:37.63    4:49.23   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    1:11.47  2:27.91  3:44.41    4:58.98   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    1:13.69  2:33.94  3:53.84    5:10.15   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    1:12.25  2:32.14  3:53.03    5:11.64   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    1:14.76  2:36.33  3:57.50    5:13.79   
Elsa Kanth  2004  ngelholms Simsllskap    1:15.09  2:38.08  4:00.19    5:17.88   
Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    1:14.77  2:37.57  3:58.41    5:18.03   
Ella Persson  2004  ngelholms Simsllskap    1:14.99  2:37.63  4:00.86    5:20.52   
10  Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    1:10.91  2:31.49  3:55.92    5:20.91   
11  Felicia Zander  2004  ngelholms Simsllskap    1:15.88  2:38.15  4:01.72    5:21.34   
12  Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    1:13.77  2:35.90  3:59.51    5:23.83   
13  Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    1:17.50  2:42.41  4:07.91    5:31.86   
14  Ebba Ringstrm  2004  Simklubben Triton    1:19.55  2:45.11  4:12.14    5:37.21   
15  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    1:19.70  2:47.64  4:17.29    5:45.12   
16  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    1:24.28  2:57.51  4:29.71    5:58.23   
17  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    1:25.65  2:59.22  4:33.41    6:03.35   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    1:10.05  2:23.00  3:36.64    4:48.83   
Maja Bjrnstrm  2005  Simklubben Triton    1:09.85  2:25.86  3:43.28    4:58.20   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    1:09.79  2:26.80  3:45.72    5:04.71   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    1:10.99  2:29.31  3:48.81    5:06.63   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    1:14.50  2:33.76  3:53.14    5:10.04   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    1:13.93  2:33.84  3:53.53    5:10.16   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsllskap    1:13.83  2:34.16  3:54.31    5:11.80   
Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap    1:13.98  2:35.58  3:59.03    5:17.63   
Frida Rngeby  2005  S77 Stenungsund    1:13.44  2:36.39  3:59.69    5:17.98   
10  Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap    1:15.59  2:37.37  4:00.71    5:18.30   
11  Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen    1:15.89  2:36.71  3:59.49    5:18.50   
12  Filippa Hglund  2005  Uddevalla Sim    1:15.90  2:37.45  3:59.99    5:19.19   
13  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    1:15.53  2:37.93  4:00.59    5:19.63   
14  Emmi Engstrm  2005  Varberg Sim    1:15.38  2:39.58  4:04.26    5:27.19   
15  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    1:17.66  2:42.56  4:07.80    5:28.78   
16  Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap    1:14.67  2:41.01  4:08.63    5:32.64   
17  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap    1:17.83  2:44.49  4:10.86    5:33.16   
18  Galle Ovise  2005  Kungsbacka Simsllskap    1:18.29  2:44.37  4:10.96    5:33.61   
19  Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap    1:17.51  2:45.08  4:12.99    5:35.48   
20  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    1:19.53  2:46.50  4:13.57    5:36.66   
21  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    1:18.92  2:46.19  4:13.67    5:36.95   
22  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    1:19.19  2:46.03  4:12.97    5:38.50   
23  Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap    1:17.80  2:45.66  4:15.68    5:42.21   
24  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    1:18.82  2:47.85  4:17.78    5:45.59   
25  Alma Wallin Bustad  2005  Skvde Simsllskap    1:24.23  2:55.02  4:19.39    5:47.44   
26  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    1:21.91  2:54.67  4:29.52    6:01.71   
27  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap    1:25.70  2:58.30  4:32.76    6:02.94   
28  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim    1:29.14  3:07.36  4:45.68    6:19.48   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    1:12.07  2:29.62  3:45.81    4:59.99   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    1:14.96  2:36.09  3:57.13    5:14.80   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    1:13.00  2:32.67  3:54.64    5:15.76   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    1:16.57  2:37.41  3:59.91    5:18.69   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    1:16.30  2:41.10  4:03.52    5:23.43   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    1:18.70  2:41.28  4:04.95    5:24.91   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:19.79  2:45.82  4:12.99    5:33.74   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    1:18.69  2:45.66  4:12.47    5:34.70   
Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02    1:19.26  2:45.73  4:13.60    5:38.12   
10  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    1:18.97  2:45.62  4:13.65    5:42.76   
11  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    1:20.26  2:47.95  4:18.05    5:43.72   
12  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:20.55  2:50.05  4:20.83    5:43.94   
13  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    1:21.00  2:49.25  4:19.99    5:49.73   
14  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:27.10  3:00.04  4:34.67    6:00.24   
15  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:23.48  2:59.72  4:38.27    6:13.73   
16  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:30.20  3:12.87  4:58.51    6:39.89   
17  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:31.83  3:17.07  5:03.58    6:41.73   
18  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:41.25  3:34.13  5:25.70    7:15.58   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  16:43 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  16:54   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    32.61        1:06.32   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    32.14        1:06.36   
Mats Rehn  2002  Simklubben Laxen    33.66        1:10.87   
Leo Pekberg  2002  ngelholms Simsllskap    35.77        1:14.48   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap    30.05        1:03.31   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    32.50        1:06.58   
Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    34.67        1:11.50   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    36.70        1:14.86   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    37.82        1:16.92   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    32.87        1:07.10   
Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    34.37        1:11.67   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    34.70        1:12.34   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim    36.03        1:13.14   
Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    37.22        1:14.83   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    36.21        1:15.53   
Jibbe Schimmel  2004  Skvde Simsllskap    37.52        1:15.73   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    39.25        1:20.79   
Sebastian Ljungdahl  2004  ngelholms Simsllskap    38.37        1:21.12   
10  Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02    44.34        1:26.81   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    34.38        1:11.87   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    36.26        1:14.31   
Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap    36.14        1:15.95   
Noah Andersen  2005  ngelholms Simsllskap    37.34        1:17.75   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    38.33        1:19.12   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    38.77        1:20.01   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    39.75        1:21.21   
Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim    39.88        1:22.64   
Bence Barnabs Mrkus  2005  Simklubben Laxen    40.42        1:23.43   
10  Alvin Silow  2005  Skvde Simsllskap    41.22        1:23.68   
11  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    43.76        1:26.66   
12  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    42.69        1:27.14   
13  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim    44.75        1:32.83   
14  Anton Ymn  2005  Simklubben Laxen    45.41        1:33.97   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    38.04        1:18.54   
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    38.79        1:18.86   
Emil Flodmark  2006  ngelholms Simsllskap    38.79        1:20.69   
Alexander Ljungdahl  2006  ngelholms Simsllskap    40.22        1:22.73   
Jasper Schimmel  2006  Skvde Simsllskap    41.00        1:22.93   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    41.59        1:25.49   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    41.37        1:26.04   
Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    43.53        1:28.60   
Albin Amrn  2006  Kungsbacka Simsllskap    43.39        1:30.25   
10  Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund    45.07        1:32.98   
11  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap    47.81        1:38.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  16:54 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  17:31   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    34.78  1:13.29  1:53.93    2:34.95   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    36.74  1:16.48  1:57.52    2:36.82   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    37.89  1:18.20  2:00.09    2:41.15   
Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsllskap    37.59  1:18.45  2:01.15    2:42.84   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    37.66  1:20.09  2:03.46    2:46.90   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    42.19  1:28.28  2:15.30    3:01.11   
Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    43.76  1:30.90  2:18.05    3:04.67   
Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap    43.38  1:31.79  2:20.49    3:08.07   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    35.40  1:14.53  1:55.07    2:34.29   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    37.44  1:16.83  1:57.21    2:37.42   
Tyra hlin  2004  Simklubben Triton    37.45  1:18.28  1:59.93    2:40.63   
Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    37.42  1:18.96  2:00.82    2:41.61   
Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    38.99  1:22.40  2:06.64    2:49.09   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    39.75  1:23.02  2:09.14    2:54.43   
Ida Sahlberg  2004  Kungsbacka Simsllskap    40.96  1:26.21  2:11.88    2:55.53   
Ebba Ringstrm  2004  Simklubben Triton    40.56  1:25.28  2:10.81    2:56.64   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    41.15  1:26.11  2:12.60    2:59.18   
10  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    42.15  1:28.91  2:15.97    3:00.56   
11  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    43.11  1:29.88  2:17.10    3:03.38   
12  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    43.04  1:30.57  2:19.20    3:04.75   
13  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    43.56  1:32.64  2:24.27    3:13.01   
14  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    43.28  1:32.16  2:23.91    3:14.26   
15  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    49.47  1:43.64  2:37.45    3:29.83   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    39.56  1:22.71  2:06.68    2:49.52   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    39.74  1:24.00  2:07.98    2:51.73   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsllskap    42.14  1:27.99  2:12.95    2:55.59   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim    41.55  1:26.39  2:12.34    2:57.39   
Amanda Plsson  2005  Simklubben Triton    41.16  1:25.99  2:12.52    2:57.86   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap    43.71  1:30.29  2:16.53    2:58.65   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    41.46  1:26.68  2:13.70    2:58.71   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    40.75  1:25.41  2:13.67    3:00.25   
Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap    42.93  1:29.63  2:16.78    3:00.83   
10  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    43.28  1:29.72  2:15.54    3:01.55   
11  Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap    43.94  1:31.03  2:16.88    3:01.69   
12  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    44.14  1:31.10  2:18.97    3:02.10   
13  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    42.70  1:29.66  2:17.56    3:02.98   
14  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    43.70  1:30.79  2:18.50    3:04.47   
15  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    46.18  1:34.02  2:23.91    3:09.66   
16  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    44.57  1:33.06  2:22.54    3:10.72   
17  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen    45.45  1:33.49  2:23.08    3:11.08   
18  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    43.95  1:32.41  2:22.77    3:11.67   
19  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap    45.42  1:35.96  2:25.69    3:13.92   
20  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap    44.87  1:36.39  2:28.17    3:18.06   
21  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    47.97  1:39.94  2:33.05    3:23.62   
22  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim    49.79  1:44.15  2:37.86    3:30.10   
Alma Wallin Bustad  2005  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    38.04  1:21.13  2:04.68    2:47.91   
Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap    40.02  1:24.12  2:07.77    2:50.92   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    40.54  1:25.71  2:10.10    2:52.65   
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    40.01  1:23.88  2:09.82    2:53.07   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    39.92  1:23.99  2:09.95    2:54.39   
Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02    41.38  1:28.23  2:14.16    2:58.50   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    42.27  1:27.48  2:14.05    2:59.30   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap    43.04  1:30.80  2:17.19    3:01.13   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    43.14  1:29.14  2:16.17    3:01.78   
10  Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    42.41  1:28.04  2:16.25    3:01.98   
11  Isa Sthl  2006  Simklubben Triton    41.34  1:27.58  2:16.53    3:03.35   
12  Anna Larsson  2006  ngelholms Simsllskap    43.21  1:30.22  2:17.84    3:03.98   
13  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    44.18  1:32.01  2:20.07    3:06.83   
14  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    44.37  1:32.27  2:21.27    3:07.61   
15  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    43.03  1:31.55  2:20.32    3:07.66   
16  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    43.05  1:31.46  2:21.47    3:09.63   
17  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap    45.91  1:34.59  2:24.56    3:10.51   
18  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap    45.34  1:36.31  2:27.83    3:17.06   
19  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    47.20  1:41.14  2:36.22    3:28.02   
20  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsllskap    51.28  1:47.96  2:46.18    3:42.43   
21  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsllskap    51.92  1:50.10  2:51.32    3:47.91   
22  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsllskap    55.22  1:57.29  2:58.07    3:57.72   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  17:46   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    28.25        59.03   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    28.89        58.50   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    28.53        59.62   
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    29.48        1:00.62   
Leo Pekberg  2002  ngelholms Simsllskap    29.66        1:01.96   
Mats Rehn  2002  Simklubben Laxen    29.58        1:02.72   
Pelle Huldn  2002  Varberg Sim    30.89        1:04.32   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap    27.67        58.35   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    28.43        1:00.56   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    28.60        1:00.65   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    29.64        1:01.37   
Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    29.73        1:02.05   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    30.87        1:04.88   
Max Alm  2003  Simklubben Triton    32.69        1:07.91   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    32.51        1:07.95   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap    34.34        1:12.60   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    27.51        56.49   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    29.50        1:00.43   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    29.38        1:00.78   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    29.59        1:01.41   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    29.81        1:02.39   
Jibbe Schimmel  2004  Skvde Simsllskap    30.57        1:04.09   
Hampus Klebom  2004  Simklubben S 02    31.19        1:04.50   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    31.24        1:04.67   
Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen    30.46        1:08.74   
10  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    33.17        1:08.86   
11  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    33.29        1:10.83   
12  Sebastian Ljungdahl  2004  ngelholms Simsllskap    34.01        1:11.11   
13  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    34.07        1:11.48   
14  Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02    33.24        1:12.13   
15  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    34.97        1:13.12   
16  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton    36.34        1:17.98   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap    29.16        1:00.60   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    29.67        1:01.92   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    30.45        1:02.92   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    30.74        1:03.98   
Alvin kesson  2005  Varberg Sim    30.31        1:04.05   
Noah Andersen  2005  ngelholms Simsllskap    31.46        1:04.94   
Bence Barnabs Mrkus  2005  Simklubben Laxen    31.92        1:07.44   
Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim    32.95        1:08.03   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    32.92        1:08.31   
10  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    32.87        1:08.49   
11  Alvin Silow  2005  Skvde Simsllskap    34.51        1:08.65   
12  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    33.00        1:09.07   
13  Anton Ymn  2005  Simklubben Laxen    33.57        1:09.93   
14  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    33.33        1:10.33   
15  Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    34.94        1:12.30   
16  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    35.08        1:12.47   
17  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    35.20        1:13.00   
18  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsllskap    34.38        1:13.15   
19  Carl Sundqvist  2005  Kungsbacka Simsllskap    35.92        1:14.93   
20  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim    34.32        1:14.98   
21  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    37.29        1:17.36   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    31.88        1:05.72   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    32.54        1:07.17   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    33.62        1:09.07   
Alexander Ljungdahl  2006  ngelholms Simsllskap    33.06        1:09.77   
Emil Flodmark  2006  ngelholms Simsllskap    34.08        1:10.06   
Leon Rssger  2006  Uddevalla Sim    33.85        1:10.08   
Jasper Schimmel  2006  Skvde Simsllskap    34.45        1:11.01   
Albin Amrn  2006  Kungsbacka Simsllskap    34.99        1:13.32   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    35.00        1:14.30   
10  Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund    36.69        1:18.52   
11  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap    37.63        1:20.92   
12  Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    37.90        1:21.32   
13  Gustaf Gused  2006  Falkenbergs Simklubb    38.28        1:25.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  17:46 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  09:21   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    29.97  1:03.03  1:38.80    2:13.23   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    30.11  1:03.71  1:38.84    2:12.64   
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    30.58  1:03.90  1:38.80    2:12.67   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    30.61  1:04.48  1:40.18    2:14.80   
Leo Pekberg  2002  ngelholms Simsllskap    29.76  1:03.55  1:40.84    2:17.99   
Mats Rehn  2002  Simklubben Laxen    31.53  1:07.52  1:45.61    2:23.07   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilmer Ingvarsson  2003  ngelholms Simsllskap    28.63  1:00.53  1:34.09    2:07.94   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    29.59  1:02.60  1:38.13    2:13.24   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    31.80  1:07.83  1:44.07    2:20.98   
Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim    32.77  1:08.63  1:45.80    2:21.85   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    32.21  1:09.27  1:48.70    2:27.08   
Max Alm  2003  Simklubben Triton    33.60  1:11.10  1:50.00    2:27.08   
Andre Wester  2003  ngelholms Simsllskap    32.86  1:10.86  1:49.60    2:28.52   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap    35.26  1:14.81  1:58.11    2:39.14   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    29.61  1:01.01  1:33.90    2:05.18   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    30.30  1:04.05  1:39.19    2:12.10   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    31.01  1:04.70  1:39.92    2:13.60   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim    31.08  1:04.82  1:40.42    2:15.03   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    29.98  1:03.71  1:39.66    2:15.85   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    34.87  1:14.05  1:53.24    2:31.08   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    33.92  1:14.05  1:55.90    2:35.32   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    35.35  1:15.82  1:56.62    2:36.53   
Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen    33.36  1:13.60  1:57.68    2:39.75   
10  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    35.51  1:16.66  2:00.83    2:42.89   
11  Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02    35.75  1:16.51  2:00.08    2:43.07   
12  Sebastian Ljungdahl  2004  ngelholms Simsllskap    34.53  1:16.39  2:01.75    2:44.97   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    31.14  1:06.24  1:42.67    2:18.64   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    31.60  1:07.95  1:44.98    2:19.53   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    32.30  1:09.06  1:45.43    2:21.64   
Alvin kesson  2005  Varberg Sim    32.92  1:09.98  1:47.33    2:24.17   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    34.04  1:11.28  1:49.45    2:24.60   
Alvin Silow  2005  Skvde Simsllskap    33.89  1:11.87  1:50.88    2:25.61   
Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim    33.07  1:11.09  1:50.82    2:27.32   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    34.18  1:12.34  1:50.70    2:28.73   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    33.39  1:11.47  1:50.03    2:28.97   
10  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    33.47  1:11.15  1:50.49    2:29.35   
11  Bence Barnabs Mrkus  2005  Simklubben Laxen    33.35  1:10.84  1:50.28    2:29.73   
12  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    35.25  1:14.06  1:54.30    2:31.33   
13  Anton Ymn  2005  Simklubben Laxen    34.91  1:15.46  1:56.79    2:37.06   
14  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsllskap    36.95  1:17.44  2:00.27    2:44.07   
15  Carl Sundqvist  2005  Kungsbacka Simsllskap    35.73  1:16.83  2:01.01    2:44.54   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    33.99  1:11.22  1:48.76    2:24.67   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    34.83  1:13.99  1:53.82    2:31.12   
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    34.46  1:13.72  1:53.44    2:31.25   
Alexander Ljungdahl  2006  ngelholms Simsllskap    34.63  1:13.69  1:53.73    2:32.32   
Jasper Schimmel  2006  Skvde Simsllskap    34.93  1:15.36  1:56.20    2:32.39   
Leon Rssger  2006  Uddevalla Sim    34.14  1:13.63  1:54.76    2:33.26   
Emil Flodmark  2006  ngelholms Simsllskap    34.78  1:14.43  1:54.61    2:33.57   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    34.38  1:14.50  1:56.22    2:34.38   
Albin Amrn  2006  Kungsbacka Simsllskap    35.46  1:14.69  1:56.32    2:37.78   
10  Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    35.71  1:16.03  1:59.29    2:41.17   
11  Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund    36.88  1:21.07  2:08.21    2:54.49   
12  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap    36.57  1:20.73  2:09.36    2:57.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  10 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  09:21 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  09:40   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    33.19        1:10.57   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    32.31        1:10.70   
Matilda Torn  2001  Uddevalla Sim    32.32        1:10.83   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim    33.41        1:12.70   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    38.89        1:26.96   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    34.89        1:16.21   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    34.25        1:18.76   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    34.75        1:19.05   
Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap    36.46        1:22.15   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    32.08        1:11.70   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    33.41        1:13.05   
Mica Noln  2004  Simklubben Triton    33.62        1:13.22   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    34.66        1:13.35   
Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    34.99        1:15.08   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    33.93        1:16.26   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    33.64        1:16.52   
Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    35.39        1:21.56   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    36.61        1:22.67   
10  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    36.27        1:24.64   
11  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    37.96        1:26.58   
12  Ebba Ringstrm  2004  Simklubben Triton    37.70        1:26.85   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            DNF   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    32.11        1:09.15   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    32.94        1:14.33   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    34.93        1:14.78   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    35.61        1:16.72   
Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap    35.14        1:17.95   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim    35.74        1:19.58   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    35.31        1:20.55   
Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    35.96        1:21.47   
Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap    36.57        1:21.85   
10  Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap    38.03        1:21.90   
11  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    37.03        1:23.34   
12  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen    39.43        1:23.61   
13  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    38.05        1:24.24   
14  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    38.78        1:24.46   
15  Amanda Plsson  2005  Simklubben Triton    37.54        1:25.98   
16  Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap    40.87        1:28.46   
17  Emmi Engstrm  2005  Varberg Sim    39.34        1:28.98   
18  Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap    40.23        1:29.12   
19  Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen    39.71        1:29.26   
20  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970    39.64        1:29.62   
21  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    40.34        1:30.11   
22  Filippa Hglund  2005  Uddevalla Sim    41.42        1:30.95   
23  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    41.45        1:32.30   
24  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    41.57        1:34.01   
25  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    44.40        1:41.67   
26  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap    45.21        1:41.70   
27  Alma Wallin Bustad  2005  Skvde Simsllskap    45.86        1:42.19   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
Lina Plantin  2005  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    36.09        1:17.16   
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    35.88        1:18.69   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    37.59        1:22.26   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton    36.94        1:23.11   
Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund    37.22        1:24.58   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    39.81        1:27.15   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap    37.93        1:27.35   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    39.22        1:27.71   
Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02    39.94        1:31.14   
10  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    39.96        1:31.28   
11  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    39.21        1:31.30   
12  Mrta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    41.62        1:31.72   
13  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    40.98        1:33.20   
14  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    44.16        1:35.87   
Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  10 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:04   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    35.32        1:15.42   
Leo Pekberg  2002  ngelholms Simsllskap    38.27        1:23.86   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    38.97        1:24.01   
Andre Wester  2003  ngelholms Simsllskap    40.09        1:25.14   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    40.63        1:25.18   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap    41.66        1:26.69   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    36.35        1:18.15   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    37.39        1:19.15   
Jibbe Schimmel  2004  Skvde Simsllskap    38.52        1:20.64   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    38.13        1:21.07   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    40.16        1:24.09   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    39.73        1:25.74   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    40.66        1:28.51   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    42.24        1:30.18   
Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02    42.40        1:31.69   
10  Sebastian Ljungdahl  2004  ngelholms Simsllskap    43.20        1:31.75   
11  Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen    42.78        1:32.16   
12  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton    42.81        1:32.26   
13  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    47.64        1:42.67   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    39.82        1:24.92   
Bence Barnabs Mrkus  2005  Simklubben Laxen    37.53        1:26.09   
Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim    41.26        1:28.60   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    42.77        1:30.15   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    44.62        1:34.29   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    44.63        1:34.96   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    45.20        1:35.08   
Carl Sundqvist  2005  Kungsbacka Simsllskap    44.58        1:35.48   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    45.64        1:36.18   
10  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    47.90        1:40.94   
11  Anton Ymn  2005  Simklubben Laxen    47.66        1:42.39   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    39.82        1:24.88   
Jasper Schimmel  2006  Skvde Simsllskap    43.47        1:29.21   
Emil Flodmark  2006  ngelholms Simsllskap    42.37        1:30.37   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    43.65        1:31.41   
Alexander Ljungdahl  2006  ngelholms Simsllskap    42.89        1:31.97   
Leon Rssger  2006  Uddevalla Sim    43.36        1:32.16   
Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    43.35        1:32.74   
Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    44.25        1:34.14   
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    46.23        1:36.72   
10  Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund    50.43        1:47.22   
11  Gustaf Gused  2006  Falkenbergs Simklubb    49.57        1:54.97   
Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  10 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:36   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    38.62  1:21.86  2:07.24    2:51.82   
Matilda Torn  2001  Uddevalla Sim    40.54  1:25.63  2:12.63    2:59.73   
Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    41.51  1:28.49  2:16.82    3:06.35   
Julia Stenstrm  2002  Simklubben Triton    46.80  1:40.63  2:35.76    3:29.62   
Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    39.54  1:23.45  2:07.26    2:50.13   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    39.65  1:23.49  2:08.90    2:55.69   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    40.93  1:26.29  2:12.36    2:59.51   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    40.66  1:27.65  2:15.44    3:03.12   
Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap    40.92  1:27.00  2:15.47    3:03.57   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    42.50  1:29.31  2:18.24    3:06.33   
Moa Jrnegren  2003  Simklubben Triton    42.23  1:30.90  2:21.05    3:10.29   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    45.67  1:37.36  2:31.64    3:23.40   
Hanna Sknberg  2003  S77 Stenungsund    50.16  1:47.42  2:46.72    3:42.87   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    39.83  1:24.27  2:10.17    2:57.19   
Ella Persson  2004  ngelholms Simsllskap    41.33  1:27.67  2:16.52    3:04.88   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    43.14  1:30.03  2:16.89    3:04.94   
Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    41.28  1:28.50  2:17.39    3:05.74   
Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    42.95  1:31.15  2:19.81    3:06.24   
Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    41.14  1:29.30  2:19.07    3:10.35   
Elsa Kanth  2004  ngelholms Simsllskap    44.15  1:34.16  2:24.70    3:16.09   
Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    46.07  1:38.79  2:30.54    3:22.56   
Maria Balslev  2004  Varberg Sim    44.90  1:38.60  2:33.23    3:26.03   
10  Ida Sahlberg  2004  Kungsbacka Simsllskap    43.83  1:34.85  2:30.29    3:26.14   
11  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    47.92  1:39.93  2:33.53    3:27.80   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Bjrnstrm  2005  Simklubben Triton    39.32  1:23.10  2:07.73    2:51.61   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    40.51  1:25.59  2:12.11    2:57.43   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    39.07  1:23.89  2:10.49    2:58.23   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen    41.10  1:29.30  2:18.26    3:06.28   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    43.02  1:31.69  2:21.36    3:10.64   
Filippa Hglund  2005  Uddevalla Sim    44.87  1:34.04  2:23.51    3:12.20   
Emmi Engstrm  2005  Varberg Sim    43.98  1:34.19  2:25.51    3:14.23   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    44.13  1:32.88  2:24.21    3:14.57   
Frida Rngeby  2005  S77 Stenungsund    43.50  1:35.08  2:25.89    3:16.87   
10  Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap    45.21  1:37.21  2:31.08    3:19.37   
11  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    44.50  1:36.48  2:28.89    3:20.88   
12  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    45.63  1:37.91  2:31.68    3:23.97   
13  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap    45.25  1:37.28  2:30.73    3:24.01   
14  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    45.02  1:37.43  2:31.64    3:24.67   
15  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    46.10  1:38.80  2:33.36    3:25.57   
16  Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap    49.20  1:42.99  2:37.81    3:31.12   
17  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim    46.86  1:41.13  2:37.27    3:32.54   
18  Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen    50.03  1:45.56  2:41.75    3:34.95   
19  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    48.69  1:44.36  2:40.74    3:35.90   
20  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen    49.80  1:45.56  2:41.98    3:37.03   
21  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970    47.38  1:45.49  2:45.04    3:44.96   
22  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    50.85  1:49.36  2:48.45    3:46.62   
Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap    41.87  1:29.50  2:18.18    3:06.11   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton    43.97  1:33.49  2:20.47    3:06.29   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    42.19  1:31.19  2:21.39    3:10.93   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    42.08  1:30.03  2:19.96    3:10.98   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    44.25  1:33.37  2:24.17    3:15.76   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    47.53  1:41.37  2:35.27    3:27.99   
Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02    46.33  1:39.20  2:34.54    3:28.12   
Mrta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    49.44  1:44.42  2:39.20    3:30.16   
Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund    49.72  1:42.47  2:38.34    3:34.03   
10  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    49.10  1:45.92  2:43.99    3:41.92   
11  Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    50.46  1:48.09  2:48.03    3:43.96   
12  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsllskap    50.71  1:49.28  2:48.79    3:44.66   
13  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb    50.76  1:49.69  2:50.09    3:46.90   
Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  10 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:59   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    1:11.39  2:31.11  4:09.57    5:16.25   
Leo Pekberg  2002  ngelholms Simsllskap    1:18.46  2:49.74  4:28.82    5:44.31   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilmer Ingvarsson  2003  ngelholms Simsllskap    1:12.33  2:30.00  3:56.97    5:06.93   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    1:17.81  2:47.29  4:28.97    5:49.47   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    1:10.73  2:32.57  4:07.28    5:16.18   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    1:11.70  2:32.63  4:09.17    5:25.49   
Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    1:16.63  2:41.55  4:15.25    5:29.77   
Hampus Klebom  2004  Simklubben S 02    1:20.16  2:51.17  4:23.84    5:31.04   
Jibbe Schimmel  2004  Skvde Simsllskap    1:24.14  2:57.15  4:32.30    5:51.99   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    1:40.81  3:10.02  4:55.97    6:18.28   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    1:31.81  3:10.06  5:00.28    6:23.86   
Alvin Silow  2005  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:28.16  3:02.19  4:45.94    6:06.63   
Albin Amrn  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:29.57  3:06.50  4:58.43    6:23.42   
Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:36.13  3:19.60  5:08.77    6:42.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  10 mars 2019 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:27   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap    1:12.95  2:32.87  3:53.46  5:15.51  20:24.10   
          6:38.39  8:00.80  9:23.67  10:47.08     
          12:10.98  13:33.09  14:57.01  16:19.53     
          17:42.42  19:03.94         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    1:21.56  2:54.42  4:25.33  5:58.01  23:17.35   
          7:32.18  9:04.09  10:38.84  12:12.87     
          13:48.17  15:24.53  17:01.76  18:39.62     
          20:13.62  21:47.21         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    1:11.75  2:27.27  3:43.29  4:59.36  18:53.52   
          6:15.56  7:31.54  8:47.47  10:03.76     
          11:20.84  12:37.06  13:53.40  15:10.50     
          16:25.56  17:41.24         
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    1:13.08  2:33.13  3:53.73  5:15.54  20:11.09   
          6:36.51  7:57.26  9:18.04  10:39.96     
          12:02.04  13:23.35  14:45.60  16:07.71     
          17:29.54  18:51.22         
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    1:12.98  2:34.36  3:56.20  5:19.50  20:29.63   
          6:43.02  8:06.46  9:29.70  10:53.42     
          12:15.84  13:38.88  15:01.88  16:24.57     
          17:47.85  19:10.51         
Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap    1:16.36  2:41.32  4:09.63  5:37.93  21:40.20   
          7:07.37  8:35.38  10:04.39  11:31.85     
          13:00.60  14:29.84  15:58.25  17:24.59     
          18:51.85  20:18.12         
Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    1:19.02  2:46.86  4:15.68  5:43.66  21:44.59   
          7:12.11  8:41.07  10:08.85  11:36.88     
          13:05.81  14:34.59  16:00.94  17:28.07     
          18:54.65  20:20.80         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  10 mars 2019 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:30   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    1:09.40  2:23.44  3:37.71  4:51.39  9:44.68   
          6:05.62  7:20.30  8:33.34       
Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    1:14.21  2:34.38  3:56.33  5:17.77  10:41.92   
          6:39.24  8:00.79  9:22.02       
Nina Noln  2002  Simklubben Triton    1:14.83  2:36.10  3:59.25  5:23.36  10:51.77   
          6:46.69  8:09.57  9:32.27       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    1:12.28  2:28.52  3:45.25  5:01.94  10:12.41   
          6:19.22  7:37.74  8:55.76       
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    1:12.77  2:32.15  3:52.56  5:13.59  10:38.25   
          6:35.20  7:57.53  9:19.55       
Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    1:17.59  2:40.85  4:04.81  5:29.26  11:01.62   
          6:53.56  8:17.01  9:40.11       
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    1:17.04  2:40.49  4:04.80  5:29.69  11:06.22   
          6:55.06  8:19.22  9:43.47       
Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    1:20.09  2:50.30  4:22.43  5:56.31  12:03.44   
          7:29.61  9:01.96  10:33.27       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Mica Noln  2004  Simklubben Triton    1:11.50  2:26.76  3:41.73  4:56.80  9:58.16   
          6:11.77  7:27.53  8:43.28       
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    1:12.77  2:31.01  3:49.11  5:07.81  10:17.23   
          6:25.36  7:43.14  9:01.59       
Tyra hlin  2004  Simklubben Triton    1:13.29  2:32.07  3:50.79  5:09.65  10:21.71   
          6:28.28  7:47.11  9:06.16       
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    1:12.22  2:30.66  3:49.87  5:09.92  10:23.86   
          6:29.39  7:49.43  9:09.17       
Ella Persson  2004  ngelholms Simsllskap    1:13.99  2:35.23  3:57.15  5:19.55  10:49.52   
          6:43.33  8:06.54  9:29.72       
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    1:14.49  2:36.09  3:58.87  5:22.13  10:52.13   
          6:45.05  8:08.13  9:30.89       
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    1:14.12  2:35.99  3:59.22  5:22.90  10:52.28   
          6:46.30  8:09.20  9:31.70       
Elsa Kanth  2004  ngelholms Simsllskap    1:15.44  2:38.25  4:02.57  5:27.40  10:54.49   
          6:51.01  8:14.47  9:37.10       
Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    1:14.37  2:35.62  3:58.82  5:23.43  11:00.57   
          6:49.43  8:14.36  9:39.23       
10  Felicia Zander  2004  ngelholms Simsllskap    1:14.14  2:37.64  4:03.26  5:28.90  11:06.43   
          6:53.58  8:19.11  9:44.37       
11  Ebba Ringstrm  2004  Simklubben Triton    1:21.06  2:47.43  4:14.85  5:42.80  11:36.63   
          7:12.54  8:41.09  10:10.08       
12  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    1:22.38  2:52.73  4:26.32  5:59.77  12:04.68   
          7:32.87  9:06.47  10:37.82       
13  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    1:25.75  3:00.93  4:38.75  6:16.63  12:43.19   
          7:54.95  9:32.94  11:10.24       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    1:13.12  2:32.53  3:52.43  5:13.04  10:36.06   
          6:33.81  7:56.71  9:17.60       
Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap    1:14.72  2:36.06  4:00.19  5:24.86  10:54.12   
          6:50.20  8:14.51  9:38.11       
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsllskap    1:15.93  2:40.19  4:04.38  5:28.89  11:06.27   
          6:53.77  8:17.87  9:43.07       
Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap    1:20.84  2:48.80  4:17.41  5:47.23  11:36.35   
          7:16.23  8:45.41  10:14.14       
Emma Johansson  2005  Varberg Sim    1:23.22  2:53.56  4:25.63  5:58.52  12:03.27   
          7:31.40  9:04.26  10:34.36       
Alma Wallin Bustad  2005  Skvde Simsllskap    1:31.64  3:07.30  4:44.23  6:16.95  12:20.43   
          7:49.07  9:23.23  10:55.65       
Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    1:23.89  2:58.43  4:33.75  6:09.89  12:38.82   
          7:48.49  9:26.97  11:03.98       
Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap    1:31.05  3:08.02  4:45.37  6:23.57  12:53.98   
          8:02.86  9:41.72  11:19.26       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    1:14.08  2:32.78  3:51.68  5:10.45  10:24.26   
          6:29.65  7:49.76  9:08.77       
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    1:17.17  2:41.72  4:08.48  5:32.85  11:05.65   
          6:58.86  8:23.64  9:46.73       
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    1:16.67  2:41.43  4:07.81  5:32.41  11:07.96   
          6:58.36  8:22.72  9:45.88       
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    1:21.76  2:51.42  4:18.63  5:46.01  11:24.55   
          7:13.22  8:40.27  10:04.37       
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    1:19.16  2:47.02  4:16.98  5:48.20  11:46.33   
          7:20.55  8:51.37  10:21.15       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  10 mars 2019 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:09   
  Arrangr  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 19 - 20 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    32.77  1:11.05  1:53.48    2:37.87   
                     
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    32.40  1:08.71  1:45.60    2:23.39   
                     
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    32.68  1:11.48  1:50.68    2:29.91   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim    34.19  1:14.00  1:57.57    2:40.97   
Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    34.91  1:16.10  2:00.23    2:43.45   
Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen    34.10  1:18.11  2:08.51    3:00.22