Resultat för Dronning Dorothea Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 569 | 2:12.29 | ||||||
H2Odense | 2:09.80 | |||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 564 | 2:12.65 | ||||||
H2Odense | 2:14.15 | |||||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | 541 | 2:14.54 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:18.67 | |||||||||
4 | August B Bjerregaard | 2003 | 456 | 2:22.37 | ||||||
H2Odense | 2:32.08 | |||||||||
5 | David Kristensen | 2003 | 350 | 2:35.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:42.56 | |||||||||
6 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 348 | 2:35.74 | ||||||
Kolding SK | 2:30.08 | |||||||||
7 | Mathias Jørgensen | 2002 | 345 | 2:36.28 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:42.84 | |||||||||
- | Malthe Burgaard | 2000 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:13.77 | |||||||||
- | Silas Hansen | 2002 | DSQ | ej samt berør v150 | ||||||
Kolding SK | 2:57.59 | |||||||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Thulstrup | 2004 | 410 | 2:27.51 | ||||||
Kolding SK | 2:29.67 | |||||||||
2 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 365 | 2:33.40 | ||||||
Kolding SK | 2:37.11 | |||||||||
3 | Asger Als Olsen | 2004 | 360 | 2:33.99 | ||||||
Kolding SK | 2:38.75 | |||||||||
4 | Louie Hermansen | 2004 | 344 | 2:36.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:39.41 | |||||||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 324 | 2:39.51 | ||||||
DeltaSwim | 2:40.96 | |||||||||
6 | Oliver Londero | 2004 | 322 | 2:39.83 | ||||||
Frem Odense | 2:40.60 | |||||||||
7 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 320 | 2:40.28 | ||||||
DeltaSwim | 2:36.36 | |||||||||
8 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 318 | 2:40.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.08 | |||||||||
9 | Rasmus Kabel | 2004 | 284 | 2:46.77 | ||||||
Kolding SK | 2:48.72 | |||||||||
10 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 264 | 2:50.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.65 | |||||||||
11 | Alexander Drachmann | 2005 | 259 | 2:51.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.95 | |||||||||
12 | August Juel Bragge | 2005 | 200 | 3:07.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:13.96 | |||||||||
13 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 185 | 3:12.17 | ||||||
Kolding SK | 3:18.28 | |||||||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertil Tidemann | 2006 | 237 | 2:56.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 205 | 3:05.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 191 | 3:10.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:12.82 | |||||||||
4 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 172 | 3:16.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:28.59 | |||||||||
5 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 168 | 3:18.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:28.73 | |||||||||
6 | Mads Møller Rieck | 2006 | 162 | 3:20.82 | ||||||
DeltaSwim | 3:19.36 | |||||||||
7 | Tristan Bjerre | 2007 | 157 | 3:22.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:34.48 | |||||||||
8 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 151 | 3:25.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Juel | 2006 | 143 | 3:29.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus Stilling | 2007 | 123 | 3:40.17 | ||||||
Kolding SK | 3:35.11 | |||||||||
11 | Bastian Ladekjær | 2007 | 120 | 3:42.18 | ||||||
DeltaSwim | 3:55.20 | |||||||||
12 | Tobias Høirup | 2007 | 97 | 3:58.34 | ||||||
DeltaSwim | 3:53.13 | |||||||||
- | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:26.74 | |||||||||
- | Sebastian Christiansen | 2006 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 3:54.32 | |||||||||
- | Jacob Timmermand | 2006 | DSQ | fl flyben uv v125 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | DSQ | ej samt berør v150 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:28.15 | |||||||||
- | Storm Emil Weltström | 2007 | DSQ | afsl på mave v100 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 235 | 2:57.64 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:01.96 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2008 | 187 | 3:11.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:21.52 | |||||||||
3 | Hektor Bjerre | 2008 | 117 | 3:43.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Breinholt | 2008 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Joakim Kristensen | 2008 | DSQ | afsl på mave v100 | ||||||
DeltaSwim | 3:26.62 | |||||||||
- | Willum Kornum-Svensson | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |