Resultater for Dronning Dorothea Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2019 | Udskriftsdato | 01 marts 2019 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 551 | 26.59 | ||||||
H2Odense | 26.92 | |||||||||
2 | Rasmus Petersen | 2002 | 547 | 26.65 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.83 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 506 | 27.35 | ||||||
H2Odense | 27.17 | |||||||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | 490 | 27.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.83 | |||||||||
5 | Jacob Holst | 1991 | 478 | 27.88 | ||||||
H2Odense | 26.65 | |||||||||
6 | Mattias Hansen | 2003 | 427 | 28.93 | ||||||
Kolding SK | 30.01 | |||||||||
7 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 401 | 29.56 | ||||||
Kolding SK | 30.26 | |||||||||
8 | Casper Bang Clausen | 2003 | 369 | 30.37 | ||||||
H2Odense | 29.99 | |||||||||
9 | Jonathan Bos | 1998 | 347 | 31.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.07 | |||||||||
10 | Jonas Pihl | 2003 | 313 | 32.08 | ||||||
Kolding SK | 32.68 | |||||||||
11 | David Kristensen | 2003 | 279 | 33.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.02 | |||||||||
12 | Joakim Grinderslev | 2003 | 183 | 38.39 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Kasper Christiansen | 2003 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.50 | |||||||||
- | Malthe Burgaard | 2000 | DNS | |||||||
H2Odense | 25.51 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 503 | 27.41 | ||||||
H2Odense | 27.38 | |||||||||
2 | Daniel Busk | 2005 | 389 | 29.86 | ||||||
Kolding SK | 30.34 | |||||||||
3 | Vania Danilkin | 2004 | 382 | 30.04 | ||||||
Kolding SK | 32.47 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 379 | 30.10 | ||||||
Kolding SK | 31.60 | |||||||||
5 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 350 | 30.91 | ||||||
Kolding SK | 32.30 | |||||||||
6 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 341 | 31.19 | ||||||
Kolding SK | 32.67 | |||||||||
7 | Johannes Jonasen | 2004 | 289 | 32.94 | ||||||
Kolding SK | 34.44 | |||||||||
8 | Rasmus Kabel | 2004 | 279 | 33.34 | ||||||
Kolding SK | 33.05 | |||||||||
9 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 276 | 33.45 | ||||||
DeltaSwim | 33.29 | |||||||||
10 | Alex Baes Maidens | 2004 | 272 | 33.61 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.04 | |||||||||
11 | Asger Als Olsen | 2004 | 268 | 33.81 | ||||||
Kolding SK | 35.83 | |||||||||
12 | Andreas Agger Hansen | 2005 | 250 | 34.59 | ||||||
Kolding SK | 35.57 | |||||||||
13 | August Juel Bragge | 2005 | 167 | 39.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.29 | |||||||||
14 | Simon Myrvig | 2005 | 161 | 40.00 | ||||||
Kolding SK | 41.34 | |||||||||
15 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 147 | 41.30 | ||||||
Kolding SK | 42.90 | |||||||||
16 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 129 | 43.05 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Amir Dawoud | 2004 | 113 | 45.09 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Asger Moos Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 41.11 | |||||||||
- | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 30.66 | |||||||||
- | Nicholas Simson | 2005 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.39 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian N. Christensen | 2006 | 225 | 35.83 | ||||||
Kolding SK | 38.32 | |||||||||
2 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 162 | 39.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.61 | |||||||||
3 | Tristan Bjerre | 2007 | 158 | 40.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.66 | |||||||||
4 | Gustav Kollander | 2006 | 149 | 41.12 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 134 | 42.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 45.87 | |||||||||
6 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 122 | 43.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.73 | |||||||||
7 | Storm Emil Weltström | 2007 | 118 | 44.36 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Magnus Stilling | 2007 | 89 | 48.76 | ||||||
Kolding SK | 51.79 | |||||||||
9 | Simon Juel | 2006 | 88 | 48.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.82 | |||||||||
10 | Gustav Vangsgaard | 2007 | 55 | 57.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.60 | |||||||||
11 | Elias Scheffmann | 2006 | 43 | 1:01.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.02 | |||||||||
- | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.46 | |||||||||
- | Sebastian Christiansen | 2006 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 57.03 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 216 | 36.30 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.31 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2008 | 179 | 38.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
3 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 143 | 41.68 | ||||||
DeltaSwim | 41.61 | |||||||||
4 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 114 | 44.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.10 | |||||||||
5 | Joakim Kristensen | 2008 | 105 | 46.10 | ||||||
DeltaSwim | 47.40 | |||||||||
6 | Bertram Johannsen | 2008 | 104 | 46.23 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 49.75 | |||||||||
7 | Alexander Breinholt | 2008 | 103 | 46.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.82 | |||||||||
8 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | 72 | 52.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.04 | |||||||||
9 | Oliver Søe | 2009 | 59 | 55.73 | ||||||
DeltaSwim | 1:02.48 | |||||||||
- | Asger Nielsen | 2008 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.10 | |||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Hektor Bjerre | 2008 | DSQ | asynk arm v20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:26 |