Resultater for Dronning Dorothea Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2019 | Udskriftsdato | 01 marts 2019 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 640 | 28.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.65 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 567 | 29.45 | ||||||
Kolding SK | 29.23 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 560 | 29.57 | ||||||
H2Odense | 28.85 | |||||||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 526 | 30.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.87 | |||||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 513 | 30.44 | ||||||
H2Odense | 29.87 | |||||||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 507 | 30.57 | ||||||
H2Odense | 30.70 | |||||||||
7 | Freya Ellehus | 2000 | 504 | 30.62 | ||||||
H2Odense | 30.78 | |||||||||
8 | Thippe de Neergaard | 2003 | 484 | 31.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.68 | |||||||||
9 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 448 | 31.85 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.37 | |||||||||
10 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 443 | 31.98 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.65 | |||||||||
11 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 431 | 32.27 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.63 | |||||||||
12 | Ida Juul Grønning | 2004 | 419 | 32.58 | ||||||
H2Odense | 30.92 | |||||||||
13 | Naja Johnsen | 2003 | 417 | 32.63 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.85 | |||||||||
14 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 401 | 33.05 | ||||||
H2Odense | 33.10 | |||||||||
15 | Aurelia Pedersen | 2004 | 397 | 33.15 | ||||||
H2Odense | 32.05 | |||||||||
16 | Signe Schwartz | 2002 | 393 | 33.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
17 | Louise Ovesen | 2004 | 363 | 34.17 | ||||||
DeltaSwim | 35.08 | |||||||||
18 | Katrine Kristensen | 2004 | 347 | 34.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.19 | |||||||||
19 | Cecilie Davidsen | 2003 | 335 | 35.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
20 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 319 | 35.68 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.59 | |||||||||
21 | Ditte Hansen | 2003 | 273 | 37.54 | ||||||
DeltaSwim | 36.47 | |||||||||
22 | Anne Horn | 2004 | 259 | 38.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.86 | |||||||||
23 | Camilla Bitz Witt | 2003 | 183 | 42.90 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.36 | |||||||||
24 | Sissel Jessen | 2004 | 160 | 44.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 44.22 | |||||||||
25 | Leonora Druett | 2004 | 125 | 48.64 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.32 | |||||||||
- | Elisabeth Roskær | 2004 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.25 | |||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 427 | 32.37 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.62 | |||||||||
1 | Maja Rolighed | 2005 | 427 | 32.37 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.54 | |||||||||
3 | Filippa Eiler | 2005 | 411 | 32.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.11 | |||||||||
4 | Maja Stamholt | 2005 | 406 | 32.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.78 | |||||||||
5 | Karla Kristensen | 2005 | 397 | 33.16 | ||||||
Kolding SK | 33.27 | |||||||||
6 | Victoria Richards | 2005 | 355 | 34.42 | ||||||
DeltaSwim | 35.06 | |||||||||
7 | Ane Christensen | 2006 | 347 | 34.67 | ||||||
Kolding SK | 37.55 | |||||||||
8 | Maria Crisan | 2005 | 326 | 35.39 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 36.64 | |||||||||
9 | Sarah Højlund | 2006 | 316 | 35.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.33 | |||||||||
10 | Luna Luminari | 2005 | 309 | 36.03 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.91 | |||||||||
11 | Caroline van Vliet | 2006 | 295 | 36.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.47 | |||||||||
12 | Alberte Fauerby | 2005 | 289 | 36.86 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.06 | |||||||||
13 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 262 | 38.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.20 | |||||||||
14 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 209 | 41.08 | ||||||
DeltaSwim | 40.33 | |||||||||
15 | Ea Gram Møller | 2006 | 203 | 41.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.33 | |||||||||
16 | Sofie Junker | 2005 | 202 | 41.52 | ||||||
DeltaSwim | 41.64 | |||||||||
17 | Katharina Primdal Dam | 2006 | 194 | 42.10 | ||||||
Kolding SK | 44.58 | |||||||||
18 | Tilde Lindeblad | 2006 | 173 | 43.73 | ||||||
DeltaSwim | 44.65 | |||||||||
19 | Maja Jessen | 2005 | 171 | 43.85 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 56.27 | |||||||||
20 | Emilie Boulund | 2006 | 142 | 46.71 | ||||||
Kolding SK | 55.00 | |||||||||
21 | Signe Magelund Møller | 2006 | 135 | 47.50 | ||||||
Kolding SK | 51.10 | |||||||||
22 | Astrid Hansen | 2006 | 134 | 47.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.34 | |||||||||
23 | Nanna W Povlsen | 2005 | 113 | 50.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.11 | |||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Christensen | 2008 | 274 | 37.51 | ||||||
Kolding SK | 40.79 | |||||||||
2 | Nadia Walløe | 2007 | 274 | 37.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.19 | |||||||||
3 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | 258 | 38.26 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 44.23 | |||||||||
4 | Caroline Hansen | 2007 | 243 | 39.03 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.24 | |||||||||
5 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 240 | 39.23 | ||||||
Kolding SK | 40.12 | |||||||||
6 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 239 | 39.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.52 | |||||||||
7 | Andrea Højbjerg | 2007 | 226 | 39.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.53 | |||||||||
8 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 217 | 40.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.10 | |||||||||
9 | Emilia Spangsberg | 2007 | 205 | 41.30 | ||||||
Kolding SK | 43.60 | |||||||||
10 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 204 | 41.38 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 46.95 | |||||||||
11 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 190 | 42.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.94 | |||||||||
12 | Lærke Jervelund | 2007 | 184 | 42.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.25 | |||||||||
13 | Anne Stæhr | 2008 | 179 | 43.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.98 | |||||||||
14 | Clara Bendtsen | 2008 | 157 | 45.13 | ||||||
DeltaSwim | 53.92 | |||||||||
15 | Mathilde Søe | 2008 | 157 | 45.15 | ||||||
DeltaSwim | 47.26 | |||||||||
16 | Katrine Døssing | 2007 | 148 | 46.05 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 49.52 | |||||||||
17 | Astrid Hartmann | 2008 | 142 | 46.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.43 | |||||||||
18 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 130 | 48.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.69 | |||||||||
19 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 118 | 49.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.99 | |||||||||
20 | Kira Wolter | 2007 | 104 | 51.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.68 | |||||||||
21 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 94 | 53.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.73 | |||||||||
22 | Sille Freltoft | 2008 | 90 | 54.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.49 | |||||||||
23 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 77 | 57.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.61 | |||||||||
24 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 60 | 1:02.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 167 | 44.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.38 | |||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 90 | 54.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.87 | |||||||||
3 | Meiko Nakatani | 2010 | 84 | 55.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.61 | |||||||||
4 | Alberte Raunskov | 2009 | 77 | 57.25 | ||||||
Kolding SK | 1:06.51 | |||||||||
5 | Olivia Holmberg | 2009 | 68 | 59.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DSQ | asynk arm og ben v30 | ||||||
DeltaSwim | 1:25.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:16 |