Tulokset Dronning Dorothea Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 117 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 117, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | H2Odense Piger 1 | 1997 | H2Odense | 2:03.72 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 34.53 | 1:06.14 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 29.09 | 1:35.23 | |||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 28.49 | 2:03.72 | |||||||
2 | Mk 31 Piger 1 | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:05.81 | ||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 36.71 | 1:10.10 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 28.18 | 1:38.28 | |||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 27.53 | 2:05.81 | |||||||
3 | H2Odense Piger 2 | 2000 | H2Odense | 2:07.23 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Malea Benediktson | 2001 | 35.85 | 1:08.48 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 30.57 | 1:39.05 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 28.18 | 2:07.23 | |||||||
4 | Hsk Txser 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:10.36 | ||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 32.96 | 32.96 | |||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 35.99 | 1:08.95 | |||||||
Maja Stamholt | 2005 | 33.33 | 1:42.28 | |||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 28.08 | 2:10.36 | |||||||
5 | Ksk 1 Piger | 0 | Kolding SK | 2:10.82 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 39.54 | 1:12.33 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 30.18 | 1:42.51 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 28.31 | 2:10.82 | |||||||
6 | Mk 31 Piger 2 | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:10.92 | ||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 36.74 | 1:10.60 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 30.69 | 1:41.29 | |||||||
Filippa Eiler | 2005 | 29.63 | 2:10.92 | |||||||
7 | Ksk 2 Piger | 0 | Kolding SK | 2:18.89 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Ane Christensen | 2006 | 47.26 | 1:21.99 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 32.43 | 1:54.42 | |||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 24.47 | 2:18.89 | |||||||
8 | Hsk Txser 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:20.84 | ||||||
Katrine Kristensen | 2004 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 39.67 | 1:15.88 | |||||||
Naja Johnsen | 2003 | 32.67 | 1:48.55 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 32.29 | 2:20.84 | |||||||
9 | Delta Piger | 0 | DeltaSwim | 2:21.74 | ||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 42.13 | 1:17.17 | |||||||
Louise Ovesen | 2004 | 33.93 | 1:51.10 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 30.64 | 2:21.74 | |||||||
10 | Mk 31 Piger 3 | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:23.68 | ||||||
Maja Zastrojevic | 2006 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Johanna Rasmussen | 2006 | 39.62 | 1:16.39 | |||||||
Sarah Højlund | 2006 | 35.07 | 1:51.46 | |||||||
Ella Emilia Soelberg | 2007 | 32.22 | 2:23.68 | |||||||
11 | Ksk 3 Piger | 0 | Kolding SK | 2:33.74 | ||||||
Sarah Hansen | 2005 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 43.27 | 1:18.90 | |||||||
Signe Christensen | 2008 | 40.19 | 1:59.09 | |||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 34.65 | 2:33.74 | |||||||
12 | Esv Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:45.40 | ||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 40.17 | 40.17 | |||||||
Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 50.62 | 1:30.79 | |||||||
Ea Gram Møller | 2006 | 39.86 | 2:10.65 | |||||||
Sofie Kronborg | 2007 | 34.75 | 2:45.40 | |||||||
13 | Esv Piger 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:48.19 | ||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 40.56 | 40.56 | |||||||
Ines Novosel Madsen | 2008 | 50.06 | 1:30.62 | |||||||
Andrea Højbjerg | 2007 | 42.31 | 2:12.93 | |||||||
Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 35.26 | 2:48.19 | |||||||
- | Ksk 4 Piger | 0 | Kolding SK | DNS | ||||||
Katharina Primdal Dam | 2006 | |||||||||
Chistine Papuga Finsen | 2007 | |||||||||
Emilie Boulund | 2006 | |||||||||
Signe Magelund Møller | 2006 | DNS | ||||||||
- | Erritsx Piger | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart 3 sv | |||||
Lærke Iversen | 2003 | 41.90 | 41.90 | |||||||
Anna Madsby Rohde | 2005 | 43.56 | 1:25.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:11 |