Results for Viriilit Vinstat
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Viriilit Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 tammikuu 2019 |
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tuomas Lähdetluoma | 1985 | Speedo Masters Finland C | 27.01 | ||||||
2 | Kimmo Gadding | 1982 | Cetus Espoo | 27.18 | ||||||
3 | Tero Matkaniemi | 1972 | Speedo Masters Finland C | 27.69 | ||||||
4 | Pasi Rönkkö | 1970 | S.C.Pingviinit | 28.14 | ||||||
5 | Jouni Leimukoski | 1979 | Octopus Lohja | 28.51 | ||||||
6 | Ville Lindfors | 1976 | Vanders | 28.68 | ||||||
7 | Johan Engström | 1975 | Tuusulan Uimaseura | 28.86 | ||||||
8 | Pekka Koskinen | 1978 | Hyvinkään Uimaseura | 28.89 | ||||||
9 | Tero Pyrhönen | 1972 | Cetus Espoo | 28.97 | ||||||
10 | Janne Virtanen | 1964 | Speedo Masters Finland C | 29.00 | ||||||
11 | Paavo Miettinen | 1977 | Cetus Espoo | 29.06 | ||||||
12 | Jussi Kujala | 1980 | Helsingfors Simsällskap | 29.09 | ||||||
12 | Matti Pohjolainen | 1987 | Hyvinkään Uimaseura | 29.09 | ||||||
14 | Ville Alopaeus | 1971 | Cetus Espoo | 29.18 | ||||||
15 | Eerikki Rutanen | 1972 | Helsingfors Simsällskap | 29.33 | ||||||
16 | Mikko Arponen | 1980 | Vanders | 29.52 | ||||||
17 | Aki Inkilä | 1977 | Cetus Espoo | 29.93 | ||||||
18 | Tommi Kähkönen | 1970 | Speedo Masters Finland C | 29.98 | ||||||
19 | Tapio Mäkitalo | 1970 | Speedo Masters Finland C | 30.15 | ||||||
20 | Antti Koskela | 1982 | UPOT | 30.82 | ||||||
21 | Juha Iivonen | 1959 | Lappeenrannan Uimarit | 30.90 | ||||||
22 | Timo Narumo | 1969 | Vanders | 31.14 | ||||||
23 | Ilkka Vaahtoranta | 1977 | Cetus Espoo | 31.49 | ||||||
24 | Simo-pekka Torsti | 1960 | Cetus Espoo | 31.99 | ||||||
25 | Mika Pöyhölä | 1966 | S.C.Pingviinit | 32.03 | ||||||
26 | Jaakko Lyytinen | 1976 | Helsingin Uimarit | 32.08 | ||||||
27 | Juhani Hujala | 1981 | Cetus Espoo | 32.27 | ||||||
28 | Lauri Heikkilä | 1964 | S.C.Pingviinit | 32.48 | ||||||
29 | Ville-pekka Pirilä | 1978 | Hämeenlinnan Uimaseura | 32.70 | ||||||
30 | Erno Leppänen | 1985 | S.C.Pingviinit | 33.19 | ||||||
31 | Hannu Kuokkanen | 1948 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.23 | ||||||
31 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | Hyvinkään Uimaseura | 33.23 | ||||||
33 | Jun Kojima | 1971 | Vanders | 33.38 | ||||||
34 | Mikko Viitala | 1962 | S.C.Pingviinit | 34.09 | ||||||
35 | Rami Laakso | 1968 | Hydra Platypus | 36.24 | ||||||
36 | Sami Uitti | 1971 | Cetus Espoo | 36.53 | ||||||
37 | Jari Tammisto | 1960 | Vanders | 36.84 | ||||||
38 | Eero Elovaara | 1956 | Cetus Espoo | 37.18 | ||||||
39 | Mauri Johansson | 1948 | Cetus Espoo | 37.33 | ||||||
40 | Harri Koski | 1957 | Hyvinkään Uimaseura | 37.41 | ||||||
41 | Sami-petteri Pitkänen | 1975 | Helsingfors Simsällskap | 37.50 | ||||||
42 | Lauri Multanen | 1959 | Tornion Uimaseura | 39.05 | ||||||
43 | Hannu Koivisto | 1953 | ORCA Helsinki | 39.09 | ||||||
44 | Jouni Liljander | 1959 | Octopus Lohja | 39.58 | ||||||
45 | Lauri Malk | 1937 | Cetus Espoo | 39.76 | ||||||
46 | Pavel Kobychev | 1971 | Cetus Espoo | 40.97 | ||||||
47 | Tauno Vuoristo | 1949 | Turun Uimarit | 43.87 | ||||||
48 | Rafik Neuman | 1948 | S.C.Pingviinit | 48.96 | ||||||
49 | Juha Koski | 1942 | Cetus Espoo | 56.67 | ||||||
- | Igor Korolev | 1985 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Kimmo Kylmämetsä | 1969 | S.C.Pingviinit | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Viriilit Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 tammikuu 2019 |
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.80 | ||||||
2 | Elisa Vilhunen | 1988 | S.C.Pingviinit | 29.06 | ||||||
3 | Mari Ääri | 1980 | Aurajoen Uinti | 30.10 | ||||||
4 | Noora Kollanus | 1991 | Cetus Espoo | 30.55 | ||||||
5 | Satu Rahkonen | 1977 | Cetus Espoo | 30.56 | ||||||
6 | Vladimira Therman | 1985 | Helsingfors Simsällskap | 31.57 | ||||||
7 | Ira Uusoksa | 1987 | Helsingfors Simsällskap | 32.35 | ||||||
8 | Maarit Vainio | 1980 | Aurajoen Uinti | 32.39 | ||||||
9 | Annika Nieminen | 1985 | Helsingfors Simsällskap | 32.64 | ||||||
10 | Jenni Harjuoja | 1977 | Cetus Espoo | 34.43 | ||||||
11 | Jenna Johansson | 1980 | Helsingin Uimarit | 34.53 | ||||||
12 | Pirta Hotulainen | 1974 | Cetus Espoo | 34.64 | ||||||
13 | Johanna Kara | 1965 | Cetus Espoo | 35.03 | ||||||
14 | Mari Kasvio | 1970 | Cetus Espoo | 35.35 | ||||||
15 | Meri Viljanen | 1980 | Hydra Platypus | 35.72 | ||||||
16 | Sanna Hokkanen | 1977 | Cetus Espoo | 36.02 | ||||||
17 | Paula Niinimäki | 1981 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.03 | ||||||
18 | Anna Korhonen | 1990 | S.C.Pingviinit | 36.71 | ||||||
19 | Lotta Rutanen | 1974 | Helsingfors Simsällskap | 37.10 | ||||||
20 | Satu Hyvärinen | 1967 | Swimming Team Rauma | 37.85 | ||||||
21 | Jonna Kokkonen | 1984 | Hämeenlinnan Uimaseura | 38.58 | ||||||
22 | Minttuliisa Markkanen | 1984 | Hämeenlinnan Uimaseura | 40.51 | ||||||
23 | Tuija Piiroinen | 1978 | Nokian Pyry | 41.90 | ||||||
24 | Meri Santaholma | 1964 | Cetus Espoo | 43.82 | ||||||
25 | Kaarina Markkula | 1952 | Cetus Espoo | 44.14 | ||||||
26 | Anna-liisa Virtanen | 1985 | Hämeenlinnan Uimaseura | 44.71 | ||||||
27 | Elina Luttunen | 1986 | Swimming Team Rauma | 45.26 | ||||||
28 | Minna Kantakoski | 1964 | Cetus Espoo | 47.60 | ||||||
29 | Sari Lehmijoki | 1975 | Nokian Pyry | 50.75 | ||||||
30 | Kerstin Rehnström | 1957 | Ekenäs Simsällskap | 52.62 | ||||||
31 | Heli Paalosalo | 1938 | Uintiklubi Nereus | 54.38 | ||||||
32 | Marjatta Koivisto | 1952 | ORCA Helsinki | 1:02.28 | ||||||
33 | Pirkko Siikarla | 1946 | Uintiklubi Nereus | 1:11.56 | ||||||
- | Tuija Tiilikka | 1965 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Viriilit Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 tammikuu 2019 |
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Janne Virtanen | 1964 | Speedo Masters Finland C | 30.32 | ||||||
2 | Matti Pohjolainen | 1987 | Hyvinkään Uimaseura | 30.50 | ||||||
3 | Tero Pyrhönen | 1972 | Cetus Espoo | 30.64 | ||||||
4 | Tero Matkaniemi | 1972 | Speedo Masters Finland C | 31.14 | ||||||
5 | Johan Engström | 1975 | Tuusulan Uimaseura | 31.26 | ||||||
6 | Tuomas Lähdetluoma | 1985 | Speedo Masters Finland C | 31.67 | ||||||
7 | Mikko Arponen | 1980 | Vanders | 31.79 | ||||||
8 | Paavo Miettinen | 1977 | Cetus Espoo | 32.60 | ||||||
9 | Kimmo Gadding | 1982 | Cetus Espoo | 32.83 | ||||||
10 | Jouni Leimukoski | 1979 | Octopus Lohja | 32.91 | ||||||
11 | Pasi Rönkkö | 1970 | S.C.Pingviinit | 32.98 | ||||||
12 | Tommi Kähkönen | 1970 | Speedo Masters Finland C | 33.10 | ||||||
13 | Juha Iivonen | 1959 | Lappeenrannan Uimarit | 33.31 | ||||||
14 | Erno Leppänen | 1985 | S.C.Pingviinit | 33.83 | ||||||
15 | Ilkka Vaahtoranta | 1977 | Cetus Espoo | 33.87 | ||||||
16 | Jussi Kujala | 1980 | Helsingfors Simsällskap | 34.74 | ||||||
17 | Lauri Heikkilä | 1964 | S.C.Pingviinit | 34.82 | ||||||
18 | Tapio Mäkitalo | 1970 | Speedo Masters Finland C | 34.89 | ||||||
19 | Ville Lindfors | 1976 | Vanders | 34.99 | ||||||
20 | Ville Alopaeus | 1971 | Cetus Espoo | 35.59 | ||||||
21 | Timo Narumo | 1969 | Vanders | 35.66 | ||||||
22 | Antti Koskela | 1982 | UPOT | 35.68 | ||||||
23 | Simo-pekka Torsti | 1960 | Cetus Espoo | 36.02 | ||||||
24 | Juhani Hujala | 1981 | Cetus Espoo | 36.06 | ||||||
25 | Mikko Viitala | 1962 | S.C.Pingviinit | 36.43 | ||||||
26 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | Hyvinkään Uimaseura | 38.00 | ||||||
27 | Aki Kattelus | 1972 | Cetus Espoo | 38.06 | ||||||
28 | Mika Pöyhölä | 1966 | S.C.Pingviinit | 38.39 | ||||||
29 | Jun Kojima | 1971 | Vanders | 40.17 | ||||||
30 | Lauri Multanen | 1959 | Tornion Uimaseura | 40.63 | ||||||
31 | Juha Pakkanen | 1960 | Vanders | 40.70 | ||||||
32 | Sami Uitti | 1971 | Cetus Espoo | 41.30 | ||||||
33 | Ville-pekka Pirilä | 1978 | Hämeenlinnan Uimaseura | 41.66 | ||||||
34 | Vesa Routarinne | 1959 | Vanders | 41.70 | ||||||
35 | Hannu Koivisto | 1953 | ORCA Helsinki | 42.24 | ||||||
36 | Harri Koski | 1957 | Hyvinkään Uimaseura | 42.47 | ||||||
37 | Sami-petteri Pitkänen | 1975 | Helsingfors Simsällskap | 42.94 | ||||||
38 | Eero Elovaara | 1956 | Cetus Espoo | 43.82 | ||||||
39 | Tauno Vuoristo | 1949 | Turun Uimarit | 44.03 | ||||||
40 | Pavel Kobychev | 1971 | Cetus Espoo | 44.70 | ||||||
41 | Lauri Malk | 1937 | Cetus Espoo | 44.98 | ||||||
42 | Mauri Johansson | 1948 | Cetus Espoo | 45.65 | ||||||
43 | Asko Saarinen | 1942 | Cetus Espoo | 50.24 | ||||||
44 | Kimmo Kylmämetsä | 1969 | S.C.Pingviinit | 50.87 | ||||||
45 | Juha Koski | 1942 | Cetus Espoo | 53.47 | ||||||
46 | Rafik Neuman | 1948 | S.C.Pingviinit | 54.21 | ||||||
47 | Juhani Soininen | 1941 | Cetus Espoo | 1:06.64 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Viriilit Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 tammikuu 2019 |
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.65 | ||||||
2 | Mari Ääri | 1980 | Aurajoen Uinti | 31.67 | ||||||
3 | Satu Rahkonen | 1977 | Cetus Espoo | 32.10 | ||||||
4 | Vladimira Therman | 1985 | Helsingfors Simsällskap | 33.43 | ||||||
5 | Noora Kollanus | 1991 | Cetus Espoo | 33.72 | ||||||
6 | Elisa Vilhunen | 1988 | S.C.Pingviinit | 33.75 | ||||||
7 | Jenni Harjuoja | 1977 | Cetus Espoo | 34.89 | ||||||
8 | Ira Uusoksa | 1987 | Helsingfors Simsällskap | 35.36 | ||||||
9 | Maarit Vainio | 1980 | Aurajoen Uinti | 35.72 | ||||||
10 | Maria Muukkonen | 1986 | Aurajoen Uinti | 35.75 | ||||||
11 | Johanna Kara | 1965 | Cetus Espoo | 35.90 | ||||||
12 | Mari Kasvio | 1970 | Cetus Espoo | 37.36 | ||||||
13 | Annika Nieminen | 1985 | Helsingfors Simsällskap | 37.85 | ||||||
14 | Paula Niinimäki | 1981 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.26 | ||||||
15 | Pirta Hotulainen | 1974 | Cetus Espoo | 38.34 | ||||||
16 | Jenna Johansson | 1980 | Helsingin Uimarit | 40.53 | ||||||
17 | Anna Korhonen | 1990 | S.C.Pingviinit | 40.74 | ||||||
18 | Leena Rasinaho | 1965 | S.C.Pingviinit | 40.92 | ||||||
19 | Meri Viljanen | 1980 | Hydra Platypus | 40.97 | ||||||
20 | Sanna Hokkanen | 1977 | Cetus Espoo | 42.49 | ||||||
21 | Satu Hyvärinen | 1967 | Swimming Team Rauma | 42.54 | ||||||
22 | Anna-liisa Virtanen | 1985 | Hämeenlinnan Uimaseura | 46.30 | ||||||
23 | Elina Luttunen | 1986 | Swimming Team Rauma | 46.54 | ||||||
24 | Maikki Torsti | 1963 | Cetus Espoo | 48.37 | ||||||
25 | Kaarina Markkula | 1952 | Cetus Espoo | 49.45 | ||||||
26 | Minna Kantakoski | 1964 | Cetus Espoo | 50.19 | ||||||
27 | Heli Paalosalo | 1938 | Uintiklubi Nereus | 56.70 | ||||||
28 | Marjatta Koivisto | 1952 | ORCA Helsinki | 1:05.33 | ||||||
29 | Pirkko Siikarla | 1946 | Uintiklubi Nereus | 1:06.10 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Viriilit Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 tammikuu 2019 |
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tero Matkaniemi | 1972 | Speedo Masters Finland C | 31.36 | ||||||
2 | Eerikki Rutanen | 1972 | Helsingfors Simsällskap | 31.79 | ||||||
3 | Tuomas Lähdetluoma | 1985 | Speedo Masters Finland C | 31.82 | ||||||
4 | Pasi Rönkkö | 1970 | S.C.Pingviinit | 32.56 | ||||||
5 | Ville Lindfors | 1976 | Vanders | 32.84 | ||||||
6 | Tero Pyrhönen | 1972 | Cetus Espoo | 33.28 | ||||||
7 | Johan Engström | 1975 | Tuusulan Uimaseura | 33.38 | ||||||
8 | Aki Inkilä | 1977 | Cetus Espoo | 33.49 | ||||||
8 | Pekka Koskinen | 1978 | Hyvinkään Uimaseura | 33.49 | ||||||
10 | Antti Koskela | 1982 | UPOT | 33.92 | ||||||
11 | Mika Pöyhölä | 1966 | S.C.Pingviinit | 34.38 | ||||||
12 | Kimmo Gadding | 1982 | Cetus Espoo | 34.49 | ||||||
13 | Matti Pohjolainen | 1987 | Hyvinkään Uimaseura | 34.97 | ||||||
14 | Janne Virtanen | 1964 | Speedo Masters Finland C | 35.01 | ||||||
15 | Ilkka Vaahtoranta | 1977 | Cetus Espoo | 35.15 | ||||||
16 | Tuomas Virtanen | 1992 | Swimming Jyväskylä | 35.23 | ||||||
17 | Vesa Perttula | 1981 | S.C.Pingviinit | 35.65 | ||||||
18 | Juha Iivonen | 1959 | Lappeenrannan Uimarit | 35.77 | ||||||
19 | Tapio Mäkitalo | 1970 | Speedo Masters Finland C | 35.85 | ||||||
20 | Jouni Leimukoski | 1979 | Octopus Lohja | 36.07 | ||||||
21 | Juhani Hujala | 1981 | Cetus Espoo | 36.14 | ||||||
22 | Ville Alopaeus | 1971 | Cetus Espoo | 36.31 | ||||||
23 | Tommi Kähkönen | 1970 | Speedo Masters Finland C | 36.48 | ||||||
24 | Paavo Miettinen | 1977 | Cetus Espoo | 37.21 | ||||||
25 | Timo Narumo | 1969 | Vanders | 37.35 | ||||||
26 | Pasi Koskela | 1972 | Cetus Espoo | 37.41 | ||||||
27 | Mikko Arponen | 1980 | Vanders | 37.90 | ||||||
28 | Jun Kojima | 1971 | Vanders | 38.47 | ||||||
29 | Mikko Viitala | 1962 | S.C.Pingviinit | 38.80 | ||||||
30 | Lauri Heikkilä | 1964 | S.C.Pingviinit | 38.90 | ||||||
31 | Aki Kattelus | 1972 | Cetus Espoo | 38.95 | ||||||
32 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | Hyvinkään Uimaseura | 39.96 | ||||||
33 | Rami Laakso | 1968 | Hydra Platypus | 40.57 | ||||||
34 | Harri Koski | 1957 | Hyvinkään Uimaseura | 40.65 | ||||||
35 | Ville-pekka Pirilä | 1978 | Hämeenlinnan Uimaseura | 40.78 | ||||||
36 | Lukas Ahrenberg | 1976 | Cetus Espoo | 41.37 | ||||||
37 | Risto Helle | 1973 | Helsingin Uimarit | 41.52 | ||||||
38 | Juha Pakkanen | 1960 | Vanders | 41.59 | ||||||
39 | Lauri Multanen | 1959 | Tornion Uimaseura | 41.72 | ||||||
40 | Eero Elovaara | 1956 | Cetus Espoo | 41.91 | ||||||
41 | Hannu Koivisto | 1953 | ORCA Helsinki | 42.05 | ||||||
42 | Jari Tammisto | 1960 | Vanders | 42.13 | ||||||
43 | Sami Uitti | 1971 | Cetus Espoo | 42.82 | ||||||
44 | Mauri Johansson | 1948 | Cetus Espoo | 43.23 | ||||||
45 | Simo-pekka Torsti | 1960 | Cetus Espoo | 43.82 | ||||||
46 | Pavel Kobychev | 1971 | Cetus Espoo | 44.14 | ||||||
47 | Tauno Vuoristo | 1949 | Turun Uimarit | 46.42 | ||||||
48 | Rafik Neuman | 1948 | S.C.Pingviinit | 49.87 | ||||||
49 | Lauri Malk | 1937 | Cetus Espoo | 50.55 | ||||||
50 | Juha Koski | 1942 | Cetus Espoo | 52.14 | ||||||
51 | Pentti Keränen | 1935 | Cetus Espoo | 1:06.83 | ||||||
52 | Juhani Soininen | 1941 | Cetus Espoo | 1:10.41 | ||||||
- | Asko Saarinen | 1942 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Jussi Kujala | 1980 | Helsingfors Simsällskap | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Viriilit Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 tammikuu 2019 |
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Suvi Pulkkinen | 1988 | Hämeenlinnan Uimaseura | 32.49 | ||||||
2 | Raakel Luoto | 1975 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.96 | ||||||
3 | Mari Ääri | 1980 | Aurajoen Uinti | 34.98 | ||||||
4 | Satu Rahkonen | 1977 | Cetus Espoo | 35.26 | ||||||
5 | Elisa Vilhunen | 1988 | S.C.Pingviinit | 35.80 | ||||||
6 | Ira Uusoksa | 1987 | Helsingfors Simsällskap | 35.84 | ||||||
7 | Lotta Rutanen | 1974 | Helsingfors Simsällskap | 38.43 | ||||||
8 | Johanna Kara | 1965 | Cetus Espoo | 39.06 | ||||||
9 | Vladimira Therman | 1985 | Helsingfors Simsällskap | 39.77 | ||||||
10 | Sanna Hokkanen | 1977 | Cetus Espoo | 40.61 | ||||||
11 | Maarit Vainio | 1980 | Aurajoen Uinti | 40.84 | ||||||
12 | Anna Korhonen | 1990 | S.C.Pingviinit | 41.75 | ||||||
13 | Meri Viljanen | 1980 | Hydra Platypus | 41.77 | ||||||
14 | Pirta Hotulainen | 1974 | Cetus Espoo | 41.79 | ||||||
15 | Annika Nieminen | 1985 | Helsingfors Simsällskap | 42.57 | ||||||
16 | Paula Niinimäki | 1981 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.80 | ||||||
17 | Satu Hyvärinen | 1967 | Swimming Team Rauma | 42.89 | ||||||
18 | Suvi Purra | 1979 | Cetus Espoo | 43.66 | ||||||
19 | Mari Kasvio | 1970 | Cetus Espoo | 43.68 | ||||||
20 | Jenni Harjuoja | 1977 | Cetus Espoo | 44.31 | ||||||
21 | Jenna Johansson | 1980 | Helsingin Uimarit | 45.85 | ||||||
22 | Anna-liisa Virtanen | 1985 | Hämeenlinnan Uimaseura | 46.13 | ||||||
23 | Kaarina Markkula | 1952 | Cetus Espoo | 48.43 | ||||||
24 | Elina Virtanen | 1962 | Kampuksen Plaani | 49.76 | ||||||
25 | Kerstin Rehnström | 1957 | Ekenäs Simsällskap | 50.16 | ||||||
26 | Elina Luttunen | 1986 | Swimming Team Rauma | 50.49 | ||||||
27 | Minna Kantakoski | 1964 | Cetus Espoo | 52.87 | ||||||
28 | Heli Paalosalo | 1938 | Uintiklubi Nereus | 54.30 | ||||||
29 | Marjatta Koivisto | 1952 | ORCA Helsinki | 1:02.46 | ||||||
30 | Pirkko Siikarla | 1946 | Uintiklubi Nereus | 1:02.50 | ||||||
- | Minttuliisa Markkanen | 1984 | Hämeenlinnan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Viriilit Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 tammikuu 2019 |
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tuomas Lähdetluoma | 1985 | Speedo Masters Finland C | 25.28 | ||||||
2 | Kimmo Gadding | 1982 | Cetus Espoo | 25.42 | ||||||
3 | Tero Matkaniemi | 1972 | Speedo Masters Finland C | 25.62 | ||||||
4 | Ville Lindfors | 1976 | Vanders | 25.77 | ||||||
5 | Janne Virtanen | 1964 | Speedo Masters Finland C | 25.87 | ||||||
6 | Pasi Rönkkö | 1970 | S.C.Pingviinit | 26.04 | ||||||
7 | Tero Pyrhönen | 1972 | Cetus Espoo | 26.58 | ||||||
8 | Jussi Kujala | 1980 | Helsingfors Simsällskap | 26.61 | ||||||
9 | Tommi Kähkönen | 1970 | Speedo Masters Finland C | 26.90 | ||||||
10 | Antti Koskela | 1982 | UPOT | 26.91 | ||||||
11 | Johan Engström | 1975 | Tuusulan Uimaseura | 27.03 | ||||||
12 | Matti Pohjolainen | 1987 | Hyvinkään Uimaseura | 27.13 | ||||||
13 | Pekka Koskinen | 1978 | Hyvinkään Uimaseura | 27.17 | ||||||
14 | Ville Alopaeus | 1971 | Cetus Espoo | 27.25 | ||||||
15 | Jouni Leimukoski | 1979 | Octopus Lohja | 27.44 | ||||||
16 | Tapio Mäkitalo | 1970 | Speedo Masters Finland C | 27.56 | ||||||
17 | Eerikki Rutanen | 1972 | Helsingfors Simsällskap | 27.59 | ||||||
18 | Paavo Miettinen | 1977 | Cetus Espoo | 27.89 | ||||||
19 | Mikko Arponen | 1980 | Vanders | 27.93 | ||||||
20 | Juha Iivonen | 1959 | Lappeenrannan Uimarit | 28.01 | ||||||
21 | Erno Leppänen | 1985 | S.C.Pingviinit | 28.07 | ||||||
21 | Petri Rahko | 1965 | HTU Stadi | 28.07 | ||||||
23 | Tuomas Virtanen | 1992 | Swimming Jyväskylä | 28.16 | ||||||
24 | Timo Narumo | 1969 | Vanders | 28.22 | ||||||
25 | Mikko Viitala | 1962 | S.C.Pingviinit | 28.32 | ||||||
26 | Juhani Hujala | 1981 | Cetus Espoo | 28.70 | ||||||
27 | Mika Pöyhölä | 1966 | S.C.Pingviinit | 29.39 | ||||||
28 | Simo-pekka Torsti | 1960 | Cetus Espoo | 29.47 | ||||||
29 | Aki Kattelus | 1972 | Cetus Espoo | 29.60 | ||||||
30 | Jaakko Lyytinen | 1976 | Helsingin Uimarit | 29.94 | ||||||
31 | Ville-pekka Pirilä | 1978 | Hämeenlinnan Uimaseura | 30.08 | ||||||
32 | Lauri Heikkilä | 1964 | S.C.Pingviinit | 30.43 | ||||||
33 | Jun Kojima | 1971 | Vanders | 30.67 | ||||||
34 | Lauri Multanen | 1959 | Tornion Uimaseura | 31.16 | ||||||
35 | Juha Pakkanen | 1960 | Vanders | 31.30 | ||||||
36 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | Hyvinkään Uimaseura | 31.36 | ||||||
37 | Mauri Johansson | 1948 | Cetus Espoo | 31.80 | ||||||
37 | Vesa Perttula | 1981 | S.C.Pingviinit | 31.80 | ||||||
39 | Risto Helle | 1973 | Helsingin Uimarit | 31.89 | ||||||
40 | Jari Tammisto | 1960 | Vanders | 32.07 | ||||||
41 | Vesa Routarinne | 1959 | Vanders | 32.23 | ||||||
42 | Sami-petteri Pitkänen | 1975 | Helsingfors Simsällskap | 33.09 | ||||||
43 | Sami Uitti | 1971 | Cetus Espoo | 33.20 | ||||||
44 | Lauri Malk | 1937 | Cetus Espoo | 33.45 | ||||||
45 | Pavel Kobychev | 1971 | Cetus Espoo | 33.52 | ||||||
46 | Pasi Koskela | 1972 | Cetus Espoo | 33.91 | ||||||
47 | Eero Elovaara | 1956 | Cetus Espoo | 33.96 | ||||||
48 | Jouni Liljander | 1959 | Octopus Lohja | 34.36 | ||||||
49 | Kimmo Kylmämetsä | 1969 | S.C.Pingviinit | 34.55 | ||||||
50 | Hannu Koivisto | 1953 | ORCA Helsinki | 34.93 | ||||||
51 | Harri Koski | 1957 | Hyvinkään Uimaseura | 35.12 | ||||||
52 | Tauno Vuoristo | 1949 | Turun Uimarit | 36.12 | ||||||
53 | Rafik Neuman | 1948 | S.C.Pingviinit | 38.18 | ||||||
54 | Asko Saarinen | 1942 | Cetus Espoo | 38.92 | ||||||
55 | Juha Koski | 1942 | Cetus Espoo | 40.51 | ||||||
56 | Pentti Keränen | 1935 | Cetus Espoo | 46.53 | ||||||
57 | Perttu Salmenhaara | 1977 | Helsingfors Simsällskap | 53.17 | ||||||
58 | Juhani Soininen | 1941 | Cetus Espoo | 57.64 | ||||||
- | Igor Korolev | 1985 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Ilkka Vaahtoranta | 1977 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Viriilit Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 tammikuu 2019 |
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.15 | ||||||
2 | Noora Kollanus | 1991 | Cetus Espoo | 28.00 | ||||||
3 | Mari Ääri | 1980 | Aurajoen Uinti | 28.01 | ||||||
4 | Satu Rahkonen | 1977 | Cetus Espoo | 28.40 | ||||||
5 | Elisa Vilhunen | 1988 | S.C.Pingviinit | 28.78 | ||||||
6 | Ira Uusoksa | 1987 | Helsingfors Simsällskap | 28.99 | ||||||
7 | Maarit Vainio | 1980 | Aurajoen Uinti | 30.59 | ||||||
8 | Lotta Rutanen | 1974 | Helsingfors Simsällskap | 31.36 | ||||||
9 | Jenni Harjuoja | 1977 | Cetus Espoo | 31.62 | ||||||
10 | Pirta Hotulainen | 1974 | Cetus Espoo | 31.65 | ||||||
11 | Sanna Hokkanen | 1977 | Cetus Espoo | 31.68 | ||||||
12 | Satu Hyvärinen | 1967 | Swimming Team Rauma | 32.00 | ||||||
13 | Maria Muukkonen | 1986 | Aurajoen Uinti | 32.12 | ||||||
14 | Anna Korhonen | 1990 | S.C.Pingviinit | 32.18 | ||||||
15 | Mari Kasvio | 1970 | Cetus Espoo | 32.39 | ||||||
16 | Paula Niinimäki | 1981 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.45 | ||||||
17 | Annika Nieminen | 1985 | Helsingfors Simsällskap | 32.55 | ||||||
18 | Jenna Johansson | 1980 | Helsingin Uimarit | 32.77 | ||||||
19 | Johanna Kara | 1965 | Cetus Espoo | 32.84 | ||||||
20 | Leena Rasinaho | 1965 | S.C.Pingviinit | 32.98 | ||||||
21 | Meri Viljanen | 1980 | Hydra Platypus | 33.35 | ||||||
22 | Leena Laine | 1980 | Cetus Espoo | 33.78 | ||||||
23 | Suvi Purra | 1979 | Cetus Espoo | 34.50 | ||||||
24 | Jonna Kokkonen | 1984 | Hämeenlinnan Uimaseura | 34.80 | ||||||
25 | Elina Luttunen | 1986 | Swimming Team Rauma | 35.21 | ||||||
26 | Minttuliisa Markkanen | 1984 | Hämeenlinnan Uimaseura | 35.88 | ||||||
27 | Minna Karhama | 1966 | Vanders | 36.23 | ||||||
28 | Tuija Piiroinen | 1978 | Nokian Pyry | 36.35 | ||||||
29 | Anna-liisa Virtanen | 1985 | Hämeenlinnan Uimaseura | 36.50 | ||||||
30 | Sari Lehmijoki | 1975 | Nokian Pyry | 36.70 | ||||||
31 | Kaarina Markkula | 1952 | Cetus Espoo | 37.45 | ||||||
32 | Maikki Torsti | 1963 | Cetus Espoo | 37.53 | ||||||
32 | Meri Santaholma | 1964 | Cetus Espoo | 37.53 | ||||||
34 | Minna Kantakoski | 1964 | Cetus Espoo | 40.40 | ||||||
35 | Leena Kaseva | 1954 | Cetus Espoo | 40.75 | ||||||
36 | Kerstin Rehnström | 1957 | Ekenäs Simsällskap | 41.76 | ||||||
37 | Elina Virtanen | 1962 | Kampuksen Plaani | 42.70 | ||||||
38 | Heli Paalosalo | 1938 | Uintiklubi Nereus | 43.94 | ||||||
39 | Pirkko Siikarla | 1946 | Uintiklubi Nereus | 49.14 | ||||||
40 | Marjatta Koivisto | 1952 | ORCA Helsinki | 52.30 | ||||||
- | Salla Valtari | 1985 | Helsingfors Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tuija Tiilikka | 1965 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Viriilit Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 tammikuu 2019 |
Laji 9, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tero Matkaniemi | 1972 | Speedo Masters Finland C | 30.35 | 1:03.73 | |||||
2 | Tero Pyrhönen | 1972 | Cetus Espoo | 30.71 | 1:06.02 | |||||
3 | Ville Lindfors | 1976 | Vanders | 31.11 | 1:06.11 | |||||
4 | Pasi Rönkkö | 1970 | S.C.Pingviinit | 31.43 | 1:06.31 | |||||
5 | Tuomas Lähdetluoma | 1985 | Speedo Masters Finland C | 30.30 | 1:07.03 | |||||
6 | Johan Engström | 1975 | Tuusulan Uimaseura | 31.11 | 1:07.63 | |||||
7 | Matti Pohjolainen | 1987 | Hyvinkään Uimaseura | 31.09 | 1:07.86 | |||||
8 | Jouni Leimukoski | 1979 | Octopus Lohja | 31.06 | 1:08.14 | |||||
9 | Pekka Koskinen | 1978 | Hyvinkään Uimaseura | 33.00 | 1:08.43 | |||||
10 | Janne Virtanen | 1964 | Speedo Masters Finland C | 30.57 | 1:09.28 | |||||
11 | Tommi Kähkönen | 1970 | Speedo Masters Finland C | 32.33 | 1:09.33 | |||||
12 | Paavo Miettinen | 1977 | Cetus Espoo | 30.90 | 1:09.43 | |||||
13 | Jussi Kujala | 1980 | Helsingfors Simsällskap | 32.68 | 1:09.64 | |||||
14 | Kimmo Gadding | 1982 | Cetus Espoo | 31.27 | 1:10.24 | |||||
15 | Mikko Arponen | 1980 | Vanders | 31.95 | 1:10.37 | |||||
16 | Antti Koskela | 1982 | UPOT | 34.07 | 1:11.80 | |||||
17 | Tapio Mäkitalo | 1970 | Speedo Masters Finland C | 33.03 | 1:11.84 | |||||
18 | Ilkka Vaahtoranta | 1977 | Cetus Espoo | 32.73 | 1:12.19 | |||||
19 | Ville Alopaeus | 1971 | Cetus Espoo | 34.04 | 1:12.81 | |||||
20 | Juha Iivonen | 1959 | Lappeenrannan Uimarit | 33.97 | 1:14.26 | |||||
21 | Juhani Hujala | 1981 | Cetus Espoo | 34.82 | 1:15.17 | |||||
22 | Lauri Heikkilä | 1964 | S.C.Pingviinit | 35.31 | 1:15.23 | |||||
23 | Timo Narumo | 1969 | Vanders | 35.59 | 1:15.35 | |||||
24 | Mika Pöyhölä | 1966 | S.C.Pingviinit | 36.14 | 1:17.12 | |||||
25 | Hannu Kuokkanen | 1948 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.25 | 1:17.43 | |||||
26 | Mikko Viitala | 1962 | S.C.Pingviinit | 36.78 | 1:18.30 | |||||
27 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | Hyvinkään Uimaseura | 36.00 | 1:18.58 | |||||
28 | Jun Kojima | 1971 | Vanders | 38.27 | 1:19.88 | |||||
29 | Jaakko Lyytinen | 1976 | Helsingin Uimarit | 38.37 | 1:20.43 | |||||
30 | Simo-pekka Torsti | 1960 | Cetus Espoo | 35.73 | 1:20.56 | |||||
31 | Ville-pekka Pirilä | 1978 | Hämeenlinnan Uimaseura | 39.50 | 1:23.30 | |||||
32 | Rami Laakso | 1968 | Hydra Platypus | 39.63 | 1:24.28 | |||||
33 | Risto Helle | 1973 | Helsingin Uimarit | 38.48 | 1:25.78 | |||||
34 | Eero Elovaara | 1956 | Cetus Espoo | 41.72 | 1:26.15 | |||||
35 | Lauri Multanen | 1959 | Tornion Uimaseura | 41.43 | 1:26.19 | |||||
36 | Vesa Perttula | 1981 | S.C.Pingviinit | 44.12 | 1:26.39 | |||||
37 | Hannu Koivisto | 1953 | ORCA Helsinki | 42.10 | 1:28.05 | |||||
38 | Harri Koski | 1957 | Hyvinkään Uimaseura | 41.91 | 1:28.21 | |||||
39 | Mauri Johansson | 1948 | Cetus Espoo | 43.18 | 1:30.14 | |||||
40 | Sami Uitti | 1971 | Cetus Espoo | 42.17 | 1:30.16 | |||||
41 | Arvo Musikka | 1959 | Vanders | 43.78 | 1:30.48 | |||||
42 | Tauno Vuoristo | 1949 | Turun Uimarit | 46.59 | 1:34.75 | |||||
43 | Pavel Kobychev | 1971 | Cetus Espoo | 44.85 | 1:35.44 | |||||
44 | Rafik Neuman | 1948 | S.C.Pingviinit | 54.20 | 1:48.48 | |||||
45 | Juha Koski | 1942 | Cetus Espoo | 54.71 | 1:52.37 | |||||
46 | Juhani Soininen | 1941 | Cetus Espoo | 1:18.38 | 2:39.82 | |||||
- | Lauri Malk | 1937 | Cetus Espoo | DNF | ||||||
- | Aki Kattelus | 1972 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Viriilit Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 tammikuu 2019 |
Laji 10, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.28 | 1:05.31 | |||||
2 | Mari Ääri | 1980 | Aurajoen Uinti | 30.79 | 1:07.36 | |||||
3 | Noora Kollanus | 1991 | Cetus Espoo | 31.07 | 1:08.40 | |||||
4 | Satu Rahkonen | 1977 | Cetus Espoo | 32.20 | 1:08.66 | |||||
5 | Elisa Vilhunen | 1988 | S.C.Pingviinit | 32.83 | 1:11.20 | |||||
6 | Ira Uusoksa | 1987 | Helsingfors Simsällskap | 34.25 | 1:12.00 | |||||
7 | Johanna Kara | 1965 | Cetus Espoo | 36.05 | 1:17.72 | |||||
8 | Maarit Vainio | 1980 | Aurajoen Uinti | 35.96 | 1:18.83 | |||||
9 | Jenni Harjuoja | 1977 | Cetus Espoo | 35.46 | 1:18.89 | |||||
10 | Meri Viljanen | 1980 | Hydra Platypus | 37.59 | 1:19.73 | |||||
11 | Mari Kasvio | 1970 | Cetus Espoo | 36.34 | 1:20.21 | |||||
12 | Paula Niinimäki | 1981 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.72 | 1:21.38 | |||||
13 | Pirta Hotulainen | 1974 | Cetus Espoo | 39.31 | 1:22.21 | |||||
14 | Sanna Hokkanen | 1977 | Cetus Espoo | 38.82 | 1:22.63 | |||||
15 | Anna Korhonen | 1990 | S.C.Pingviinit | 38.59 | 1:22.69 | |||||
16 | Satu Hyvärinen | 1967 | Swimming Team Rauma | 40.37 | 1:25.57 | |||||
17 | Jenna Johansson | 1980 | Helsingin Uimarit | 38.45 | 1:26.01 | |||||
18 | Leena Rasinaho | 1965 | S.C.Pingviinit | 40.53 | 1:26.57 | |||||
19 | Anna-liisa Virtanen | 1985 | Hämeenlinnan Uimaseura | 45.33 | 1:33.21 | |||||
20 | Minttuliisa Markkanen | 1984 | Hämeenlinnan Uimaseura | 45.24 | 1:37.49 | |||||
21 | Kaarina Markkula | 1952 | Cetus Espoo | 47.55 | 1:40.03 | |||||
22 | Minna Karhama | 1966 | Vanders | 49.69 | 1:42.96 | |||||
23 | Minna Kantakoski | 1964 | Cetus Espoo | 48.24 | 1:45.29 | |||||
24 | Sari Lehmijoki | 1975 | Nokian Pyry | 51.12 | 1:51.32 | |||||
25 | Kerstin Rehnström | 1957 | Ekenäs Simsällskap | 57.43 | 1:53.25 | |||||
26 | Heli Paalosalo | 1938 | Uintiklubi Nereus | 57.51 | 1:53.59 | |||||
27 | Marjatta Koivisto | 1952 | ORCA Helsinki | 1:04.37 | 2:11.58 | |||||
28 | Pirkko Siikarla | 1946 | Uintiklubi Nereus | 1:06.30 | 2:12.06 | |||||
- | Annika Nieminen | 1985 | Helsingfors Simsällskap | DSQ | SU->RU | |||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
- | Elina Luttunen | 1986 | Swimming Team Rauma | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 13 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:39 |