2022-07-05   17:46:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Viriilit Vinstat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 tammikuu 2019         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuomas Lhdetluoma  1985  Speedo Masters Finland C            27.01   
Kimmo Gadding  1982  Cetus Espoo            27.18   
Tero Matkaniemi  1972  Speedo Masters Finland C            27.69   
Pasi Rnkk  1970  S.C.Pingviinit            28.14   
Jouni Leimukoski  1979  Octopus Lohja            28.51   
Ville Lindfors  1976  Vanders            28.68   
Johan Engstrm  1975  Tuusulan Uimaseura            28.86   
Pekka Koskinen  1978  Hyvinkn Uimaseura            28.89   
Tero Pyrhnen  1972  Cetus Espoo            28.97   
10  Janne Virtanen  1964  Speedo Masters Finland C            29.00   
11  Paavo Miettinen  1977  Cetus Espoo            29.06   
12  Jussi Kujala  1980  Helsingfors Simsllskap            29.09   
12  Matti Pohjolainen  1987  Hyvinkn Uimaseura            29.09   
14  Ville Alopaeus  1971  Cetus Espoo            29.18   
15  Eerikki Rutanen  1972  Helsingfors Simsllskap            29.33   
16  Mikko Arponen  1980  Vanders            29.52   
17  Aki Inkil  1977  Cetus Espoo            29.93   
18  Tommi Khknen  1970  Speedo Masters Finland C            29.98   
19  Tapio Mkitalo  1970  Speedo Masters Finland C            30.15   
20  Antti Koskela  1982  UPOT            30.82   
21  Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit            30.90   
22  Timo Narumo  1969  Vanders            31.14   
23  Ilkka Vaahtoranta  1977  Cetus Espoo            31.49   
24  Simo-pekka Torsti  1960  Cetus Espoo            31.99   
25  Mika Pyhl  1966  S.C.Pingviinit            32.03   
26  Jaakko Lyytinen  1976  Helsingin Uimarit            32.08   
27  Juhani Hujala  1981  Cetus Espoo            32.27   
28  Lauri Heikkil  1964  S.C.Pingviinit            32.48   
29  Ville-pekka Piril  1978  Hmeenlinnan Uimaseura            32.70   
30  Erno Leppnen  1985  S.C.Pingviinit            33.19   
31  Hannu Kuokkanen  1948  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls            33.23   
31  Olli Yl-Jarkko  1975  Hyvinkn Uimaseura            33.23   
33  Jun Kojima  1971  Vanders            33.38   
34  Mikko Viitala  1962  S.C.Pingviinit            34.09   
35  Rami Laakso  1968  Hydra Platypus            36.24   
36  Sami Uitti  1971  Cetus Espoo            36.53   
37  Jari Tammisto  1960  Vanders            36.84   
38  Eero Elovaara  1956  Cetus Espoo            37.18   
39  Mauri Johansson  1948  Cetus Espoo            37.33   
40  Harri Koski  1957  Hyvinkn Uimaseura            37.41   
41  Sami-petteri Pitknen  1975  Helsingfors Simsllskap            37.50   
42  Lauri Multanen  1959  Tornion Uimaseura            39.05   
43  Hannu Koivisto  1953  ORCA Helsinki            39.09   
44  Jouni Liljander  1959  Octopus Lohja            39.58   
45  Lauri Malk  1937  Cetus Espoo            39.76   
46  Pavel Kobychev  1971  Cetus Espoo            40.97   
47  Tauno Vuoristo  1949  Turun Uimarit            43.87   
48  Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit            48.96   
49  Juha Koski  1942  Cetus Espoo            56.67   
Igor Korolev  1985  Cetus Espoo            DNS   
Kimmo Kylmmets  1969  S.C.Pingviinit            DSQ   
  SW 8.4 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 tammikuu 2019         
 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Raakel Luoto  1975  bo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.80   
Elisa Vilhunen  1988  S.C.Pingviinit            29.06   
Mari ri  1980  Aurajoen Uinti            30.10   
Noora Kollanus  1991  Cetus Espoo            30.55   
Satu Rahkonen  1977  Cetus Espoo            30.56   
Vladimira Therman  1985  Helsingfors Simsllskap            31.57   
Ira Uusoksa  1987  Helsingfors Simsllskap            32.35   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            32.39   
Annika Nieminen  1985  Helsingfors Simsllskap            32.64   
10  Jenni Harjuoja  1977  Cetus Espoo            34.43   
11  Jenna Johansson  1980  Helsingin Uimarit            34.53   
12  Pirta Hotulainen  1974  Cetus Espoo            34.64   
13  Johanna Kara  1965  Cetus Espoo            35.03   
14  Mari Kasvio  1970  Cetus Espoo            35.35   
15  Meri Viljanen  1980  Hydra Platypus            35.72   
16  Sanna Hokkanen  1977  Cetus Espoo            36.02   
17  Paula Niinimki  1981  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls            36.03   
18  Anna Korhonen  1990  S.C.Pingviinit            36.71   
19  Lotta Rutanen  1974  Helsingfors Simsllskap            37.10   
20  Satu Hyvrinen  1967  Swimming Team Rauma            37.85   
21  Jonna Kokkonen  1984  Hmeenlinnan Uimaseura            38.58   
22  Minttuliisa Markkanen  1984  Hmeenlinnan Uimaseura            40.51   
23  Tuija Piiroinen  1978  Nokian Pyry            41.90   
24  Meri Santaholma  1964  Cetus Espoo            43.82   
25  Kaarina Markkula  1952  Cetus Espoo            44.14   
26  Anna-liisa Virtanen  1985  Hmeenlinnan Uimaseura            44.71   
27  Elina Luttunen  1986  Swimming Team Rauma            45.26   
28  Minna Kantakoski  1964  Cetus Espoo            47.60   
29  Sari Lehmijoki  1975  Nokian Pyry            50.75   
30  Kerstin Rehnstrm  1957  Ekens Simsllskap            52.62   
31  Heli Paalosalo  1938  Uintiklubi Nereus            54.38   
32  Marjatta Koivisto  1952  ORCA Helsinki            1:02.28   
33  Pirkko Siikarla  1946  Uintiklubi Nereus            1:11.56   
Tuija Tiilikka  1965  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 tammikuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Janne Virtanen  1964  Speedo Masters Finland C            30.32   
Matti Pohjolainen  1987  Hyvinkn Uimaseura            30.50   
Tero Pyrhnen  1972  Cetus Espoo            30.64   
Tero Matkaniemi  1972  Speedo Masters Finland C            31.14   
Johan Engstrm  1975  Tuusulan Uimaseura            31.26   
Tuomas Lhdetluoma  1985  Speedo Masters Finland C            31.67   
Mikko Arponen  1980  Vanders            31.79   
Paavo Miettinen  1977  Cetus Espoo            32.60   
Kimmo Gadding  1982  Cetus Espoo            32.83   
10  Jouni Leimukoski  1979  Octopus Lohja            32.91   
11  Pasi Rnkk  1970  S.C.Pingviinit            32.98   
12  Tommi Khknen  1970  Speedo Masters Finland C            33.10   
13  Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit            33.31   
14  Erno Leppnen  1985  S.C.Pingviinit            33.83   
15  Ilkka Vaahtoranta  1977  Cetus Espoo            33.87   
16  Jussi Kujala  1980  Helsingfors Simsllskap            34.74   
17  Lauri Heikkil  1964  S.C.Pingviinit            34.82   
18  Tapio Mkitalo  1970  Speedo Masters Finland C            34.89   
19  Ville Lindfors  1976  Vanders            34.99   
20  Ville Alopaeus  1971  Cetus Espoo            35.59   
21  Timo Narumo  1969  Vanders            35.66   
22  Antti Koskela  1982  UPOT            35.68   
23  Simo-pekka Torsti  1960  Cetus Espoo            36.02   
24  Juhani Hujala  1981  Cetus Espoo            36.06   
25  Mikko Viitala  1962  S.C.Pingviinit            36.43   
26  Olli Yl-Jarkko  1975  Hyvinkn Uimaseura            38.00   
27  Aki Kattelus  1972  Cetus Espoo            38.06   
28  Mika Pyhl  1966  S.C.Pingviinit            38.39   
29  Jun Kojima  1971  Vanders            40.17   
30  Lauri Multanen  1959  Tornion Uimaseura            40.63   
31  Juha Pakkanen  1960  Vanders            40.70   
32  Sami Uitti  1971  Cetus Espoo            41.30   
33  Ville-pekka Piril  1978  Hmeenlinnan Uimaseura            41.66   
34  Vesa Routarinne  1959  Vanders            41.70   
35  Hannu Koivisto  1953  ORCA Helsinki            42.24   
36  Harri Koski  1957  Hyvinkn Uimaseura            42.47   
37  Sami-petteri Pitknen  1975  Helsingfors Simsllskap            42.94   
38  Eero Elovaara  1956  Cetus Espoo            43.82   
39  Tauno Vuoristo  1949  Turun Uimarit            44.03   
40  Pavel Kobychev  1971  Cetus Espoo            44.70   
41  Lauri Malk  1937  Cetus Espoo            44.98   
42  Mauri Johansson  1948  Cetus Espoo            45.65   
43  Asko Saarinen  1942  Cetus Espoo            50.24   
44  Kimmo Kylmmets  1969  S.C.Pingviinit            50.87   
45  Juha Koski  1942  Cetus Espoo            53.47   
46  Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit            54.21   
47  Juhani Soininen  1941  Cetus Espoo            1:06.64   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 tammikuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Raakel Luoto  1975  bo Simklubb-Uintiklubi Turku            29.65   
Mari ri  1980  Aurajoen Uinti            31.67   
Satu Rahkonen  1977  Cetus Espoo            32.10   
Vladimira Therman  1985  Helsingfors Simsllskap            33.43   
Noora Kollanus  1991  Cetus Espoo            33.72   
Elisa Vilhunen  1988  S.C.Pingviinit            33.75   
Jenni Harjuoja  1977  Cetus Espoo            34.89   
Ira Uusoksa  1987  Helsingfors Simsllskap            35.36   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            35.72   
10  Maria Muukkonen  1986  Aurajoen Uinti            35.75   
11  Johanna Kara  1965  Cetus Espoo            35.90   
12  Mari Kasvio  1970  Cetus Espoo            37.36   
13  Annika Nieminen  1985  Helsingfors Simsllskap            37.85   
14  Paula Niinimki  1981  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls            38.26   
15  Pirta Hotulainen  1974  Cetus Espoo            38.34   
16  Jenna Johansson  1980  Helsingin Uimarit            40.53   
17  Anna Korhonen  1990  S.C.Pingviinit            40.74   
18  Leena Rasinaho  1965  S.C.Pingviinit            40.92   
19  Meri Viljanen  1980  Hydra Platypus            40.97   
20  Sanna Hokkanen  1977  Cetus Espoo            42.49   
21  Satu Hyvrinen  1967  Swimming Team Rauma            42.54   
22  Anna-liisa Virtanen  1985  Hmeenlinnan Uimaseura            46.30   
23  Elina Luttunen  1986  Swimming Team Rauma            46.54   
24  Maikki Torsti  1963  Cetus Espoo            48.37   
25  Kaarina Markkula  1952  Cetus Espoo            49.45   
26  Minna Kantakoski  1964  Cetus Espoo            50.19   
27  Heli Paalosalo  1938  Uintiklubi Nereus            56.70   
28  Marjatta Koivisto  1952  ORCA Helsinki            1:05.33   
29  Pirkko Siikarla  1946  Uintiklubi Nereus            1:06.10   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 tammikuu 2019         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tero Matkaniemi  1972  Speedo Masters Finland C            31.36   
Eerikki Rutanen  1972  Helsingfors Simsllskap            31.79   
Tuomas Lhdetluoma  1985  Speedo Masters Finland C            31.82   
Pasi Rnkk  1970  S.C.Pingviinit            32.56   
Ville Lindfors  1976  Vanders            32.84   
Tero Pyrhnen  1972  Cetus Espoo            33.28   
Johan Engstrm  1975  Tuusulan Uimaseura            33.38   
Aki Inkil  1977  Cetus Espoo            33.49   
Pekka Koskinen  1978  Hyvinkn Uimaseura            33.49   
10  Antti Koskela  1982  UPOT            33.92   
11  Mika Pyhl  1966  S.C.Pingviinit            34.38   
12  Kimmo Gadding  1982  Cetus Espoo            34.49   
13  Matti Pohjolainen  1987  Hyvinkn Uimaseura            34.97   
14  Janne Virtanen  1964  Speedo Masters Finland C            35.01   
15  Ilkka Vaahtoranta  1977  Cetus Espoo            35.15   
16  Tuomas Virtanen  1992  Swimming Jyvskyl            35.23   
17  Vesa Perttula  1981  S.C.Pingviinit            35.65   
18  Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit            35.77   
19  Tapio Mkitalo  1970  Speedo Masters Finland C            35.85   
20  Jouni Leimukoski  1979  Octopus Lohja            36.07   
21  Juhani Hujala  1981  Cetus Espoo            36.14   
22  Ville Alopaeus  1971  Cetus Espoo            36.31   
23  Tommi Khknen  1970  Speedo Masters Finland C            36.48   
24  Paavo Miettinen  1977  Cetus Espoo            37.21   
25  Timo Narumo  1969  Vanders            37.35   
26  Pasi Koskela  1972  Cetus Espoo            37.41   
27  Mikko Arponen  1980  Vanders            37.90   
28  Jun Kojima  1971  Vanders            38.47   
29  Mikko Viitala  1962  S.C.Pingviinit            38.80   
30  Lauri Heikkil  1964  S.C.Pingviinit            38.90   
31  Aki Kattelus  1972  Cetus Espoo            38.95   
32  Olli Yl-Jarkko  1975  Hyvinkn Uimaseura            39.96   
33  Rami Laakso  1968  Hydra Platypus            40.57   
34  Harri Koski  1957  Hyvinkn Uimaseura            40.65   
35  Ville-pekka Piril  1978  Hmeenlinnan Uimaseura            40.78   
36  Lukas Ahrenberg  1976  Cetus Espoo            41.37   
37  Risto Helle  1973  Helsingin Uimarit            41.52   
38  Juha Pakkanen  1960  Vanders            41.59   
39  Lauri Multanen  1959  Tornion Uimaseura            41.72   
40  Eero Elovaara  1956  Cetus Espoo            41.91   
41  Hannu Koivisto  1953  ORCA Helsinki            42.05   
42  Jari Tammisto  1960  Vanders            42.13   
43  Sami Uitti  1971  Cetus Espoo            42.82   
44  Mauri Johansson  1948  Cetus Espoo            43.23   
45  Simo-pekka Torsti  1960  Cetus Espoo            43.82   
46  Pavel Kobychev  1971  Cetus Espoo            44.14   
47  Tauno Vuoristo  1949  Turun Uimarit            46.42   
48  Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit            49.87   
49  Lauri Malk  1937  Cetus Espoo            50.55   
50  Juha Koski  1942  Cetus Espoo            52.14   
51  Pentti Kernen  1935  Cetus Espoo            1:06.83   
52  Juhani Soininen  1941  Cetus Espoo            1:10.41   
Asko Saarinen  1942  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.2 Vr uintisykli (=1 ksiveto, 1 potku), paitsi knnkseen / maaliin tullessa               
Jussi Kujala  1980  Helsingfors Simsllskap            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 tammikuu 2019         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Suvi Pulkkinen  1988  Hmeenlinnan Uimaseura            32.49   
Raakel Luoto  1975  bo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.96   
Mari ri  1980  Aurajoen Uinti            34.98   
Satu Rahkonen  1977  Cetus Espoo            35.26   
Elisa Vilhunen  1988  S.C.Pingviinit            35.80   
Ira Uusoksa  1987  Helsingfors Simsllskap            35.84   
Lotta Rutanen  1974  Helsingfors Simsllskap            38.43   
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo            39.06   
Vladimira Therman  1985  Helsingfors Simsllskap            39.77   
10  Sanna Hokkanen  1977  Cetus Espoo            40.61   
11  Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            40.84   
12  Anna Korhonen  1990  S.C.Pingviinit            41.75   
13  Meri Viljanen  1980  Hydra Platypus            41.77   
14  Pirta Hotulainen  1974  Cetus Espoo            41.79   
15  Annika Nieminen  1985  Helsingfors Simsllskap            42.57   
16  Paula Niinimki  1981  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls            42.80   
17  Satu Hyvrinen  1967  Swimming Team Rauma            42.89   
18  Suvi Purra  1979  Cetus Espoo            43.66   
19  Mari Kasvio  1970  Cetus Espoo            43.68   
20  Jenni Harjuoja  1977  Cetus Espoo            44.31   
21  Jenna Johansson  1980  Helsingin Uimarit            45.85   
22  Anna-liisa Virtanen  1985  Hmeenlinnan Uimaseura            46.13   
23  Kaarina Markkula  1952  Cetus Espoo            48.43   
24  Elina Virtanen  1962  Kampuksen Plaani            49.76   
25  Kerstin Rehnstrm  1957  Ekens Simsllskap            50.16   
26  Elina Luttunen  1986  Swimming Team Rauma            50.49   
27  Minna Kantakoski  1964  Cetus Espoo            52.87   
28  Heli Paalosalo  1938  Uintiklubi Nereus            54.30   
29  Marjatta Koivisto  1952  ORCA Helsinki            1:02.46   
30  Pirkko Siikarla  1946  Uintiklubi Nereus            1:02.50   
Minttuliisa Markkanen  1984  Hmeenlinnan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 tammikuu 2019         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuomas Lhdetluoma  1985  Speedo Masters Finland C            25.28   
Kimmo Gadding  1982  Cetus Espoo            25.42   
Tero Matkaniemi  1972  Speedo Masters Finland C            25.62   
Ville Lindfors  1976  Vanders            25.77   
Janne Virtanen  1964  Speedo Masters Finland C            25.87   
Pasi Rnkk  1970  S.C.Pingviinit            26.04   
Tero Pyrhnen  1972  Cetus Espoo            26.58   
Jussi Kujala  1980  Helsingfors Simsllskap            26.61   
Tommi Khknen  1970  Speedo Masters Finland C            26.90   
10  Antti Koskela  1982  UPOT            26.91   
11  Johan Engstrm  1975  Tuusulan Uimaseura            27.03   
12  Matti Pohjolainen  1987  Hyvinkn Uimaseura            27.13   
13  Pekka Koskinen  1978  Hyvinkn Uimaseura            27.17   
14  Ville Alopaeus  1971  Cetus Espoo            27.25   
15  Jouni Leimukoski  1979  Octopus Lohja            27.44   
16  Tapio Mkitalo  1970  Speedo Masters Finland C            27.56   
17  Eerikki Rutanen  1972  Helsingfors Simsllskap            27.59   
18  Paavo Miettinen  1977  Cetus Espoo            27.89   
19  Mikko Arponen  1980  Vanders            27.93   
20  Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit            28.01   
21  Erno Leppnen  1985  S.C.Pingviinit            28.07   
21  Petri Rahko  1965  HTU Stadi            28.07   
23  Tuomas Virtanen  1992  Swimming Jyvskyl            28.16   
24  Timo Narumo  1969  Vanders            28.22   
25  Mikko Viitala  1962  S.C.Pingviinit            28.32   
26  Juhani Hujala  1981  Cetus Espoo            28.70   
27  Mika Pyhl  1966  S.C.Pingviinit            29.39   
28  Simo-pekka Torsti  1960  Cetus Espoo            29.47   
29  Aki Kattelus  1972  Cetus Espoo            29.60   
30  Jaakko Lyytinen  1976  Helsingin Uimarit            29.94   
31  Ville-pekka Piril  1978  Hmeenlinnan Uimaseura            30.08   
32  Lauri Heikkil  1964  S.C.Pingviinit            30.43   
33  Jun Kojima  1971  Vanders            30.67   
34  Lauri Multanen  1959  Tornion Uimaseura            31.16   
35  Juha Pakkanen  1960  Vanders            31.30   
36  Olli Yl-Jarkko  1975  Hyvinkn Uimaseura            31.36   
37  Mauri Johansson  1948  Cetus Espoo            31.80   
37  Vesa Perttula  1981  S.C.Pingviinit            31.80   
39  Risto Helle  1973  Helsingin Uimarit            31.89   
40  Jari Tammisto  1960  Vanders            32.07   
41  Vesa Routarinne  1959  Vanders            32.23   
42  Sami-petteri Pitknen  1975  Helsingfors Simsllskap            33.09   
43  Sami Uitti  1971  Cetus Espoo            33.20   
44  Lauri Malk  1937  Cetus Espoo            33.45   
45  Pavel Kobychev  1971  Cetus Espoo            33.52   
46  Pasi Koskela  1972  Cetus Espoo            33.91   
47  Eero Elovaara  1956  Cetus Espoo            33.96   
48  Jouni Liljander  1959  Octopus Lohja            34.36   
49  Kimmo Kylmmets  1969  S.C.Pingviinit            34.55   
50  Hannu Koivisto  1953  ORCA Helsinki            34.93   
51  Harri Koski  1957  Hyvinkn Uimaseura            35.12   
52  Tauno Vuoristo  1949  Turun Uimarit            36.12   
53  Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit            38.18   
54  Asko Saarinen  1942  Cetus Espoo            38.92   
55  Juha Koski  1942  Cetus Espoo            40.51   
56  Pentti Kernen  1935  Cetus Espoo            46.53   
57  Perttu Salmenhaara  1977  Helsingfors Simsllskap            53.17   
58  Juhani Soininen  1941  Cetus Espoo            57.64   
Igor Korolev  1985  Cetus Espoo            DNS   
Ilkka Vaahtoranta  1977  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 tammikuu 2019         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Raakel Luoto  1975  bo Simklubb-Uintiklubi Turku            27.15   
Noora Kollanus  1991  Cetus Espoo            28.00   
Mari ri  1980  Aurajoen Uinti            28.01   
Satu Rahkonen  1977  Cetus Espoo            28.40   
Elisa Vilhunen  1988  S.C.Pingviinit            28.78   
Ira Uusoksa  1987  Helsingfors Simsllskap            28.99   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            30.59   
Lotta Rutanen  1974  Helsingfors Simsllskap            31.36   
Jenni Harjuoja  1977  Cetus Espoo            31.62   
10  Pirta Hotulainen  1974  Cetus Espoo            31.65   
11  Sanna Hokkanen  1977  Cetus Espoo            31.68   
12  Satu Hyvrinen  1967  Swimming Team Rauma            32.00   
13  Maria Muukkonen  1986  Aurajoen Uinti            32.12   
14  Anna Korhonen  1990  S.C.Pingviinit            32.18   
15  Mari Kasvio  1970  Cetus Espoo            32.39   
16  Paula Niinimki  1981  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls            32.45   
17  Annika Nieminen  1985  Helsingfors Simsllskap            32.55   
18  Jenna Johansson  1980  Helsingin Uimarit            32.77   
19  Johanna Kara  1965  Cetus Espoo            32.84   
20  Leena Rasinaho  1965  S.C.Pingviinit            32.98   
21  Meri Viljanen  1980  Hydra Platypus            33.35   
22  Leena Laine  1980  Cetus Espoo            33.78   
23  Suvi Purra  1979  Cetus Espoo            34.50   
24  Jonna Kokkonen  1984  Hmeenlinnan Uimaseura            34.80   
25  Elina Luttunen  1986  Swimming Team Rauma            35.21   
26  Minttuliisa Markkanen  1984  Hmeenlinnan Uimaseura            35.88   
27  Minna Karhama  1966  Vanders            36.23   
28  Tuija Piiroinen  1978  Nokian Pyry            36.35   
29  Anna-liisa Virtanen  1985  Hmeenlinnan Uimaseura            36.50   
30  Sari Lehmijoki  1975  Nokian Pyry            36.70   
31  Kaarina Markkula  1952  Cetus Espoo            37.45   
32  Maikki Torsti  1963  Cetus Espoo            37.53   
32  Meri Santaholma  1964  Cetus Espoo            37.53   
34  Minna Kantakoski  1964  Cetus Espoo            40.40   
35  Leena Kaseva  1954  Cetus Espoo            40.75   
36  Kerstin Rehnstrm  1957  Ekens Simsllskap            41.76   
37  Elina Virtanen  1962  Kampuksen Plaani            42.70   
38  Heli Paalosalo  1938  Uintiklubi Nereus            43.94   
39  Pirkko Siikarla  1946  Uintiklubi Nereus            49.14   
40  Marjatta Koivisto  1952  ORCA Helsinki            52.30   
Salla Valtari  1985  Helsingfors Simsllskap            DNS   
Tuija Tiilikka  1965  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 tammikuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tero Matkaniemi  1972  Speedo Masters Finland C    30.35        1:03.73   
Tero Pyrhnen  1972  Cetus Espoo    30.71        1:06.02   
Ville Lindfors  1976  Vanders    31.11        1:06.11   
Pasi Rnkk  1970  S.C.Pingviinit    31.43        1:06.31   
Tuomas Lhdetluoma  1985  Speedo Masters Finland C    30.30        1:07.03   
Johan Engstrm  1975  Tuusulan Uimaseura    31.11        1:07.63   
Matti Pohjolainen  1987  Hyvinkn Uimaseura    31.09        1:07.86   
Jouni Leimukoski  1979  Octopus Lohja    31.06        1:08.14   
Pekka Koskinen  1978  Hyvinkn Uimaseura    33.00        1:08.43   
10  Janne Virtanen  1964  Speedo Masters Finland C    30.57        1:09.28   
11  Tommi Khknen  1970  Speedo Masters Finland C    32.33        1:09.33   
12  Paavo Miettinen  1977  Cetus Espoo    30.90        1:09.43   
13  Jussi Kujala  1980  Helsingfors Simsllskap    32.68        1:09.64   
14  Kimmo Gadding  1982  Cetus Espoo    31.27        1:10.24   
15  Mikko Arponen  1980  Vanders    31.95        1:10.37   
16  Antti Koskela  1982  UPOT    34.07        1:11.80   
17  Tapio Mkitalo  1970  Speedo Masters Finland C    33.03        1:11.84   
18  Ilkka Vaahtoranta  1977  Cetus Espoo    32.73        1:12.19   
19  Ville Alopaeus  1971  Cetus Espoo    34.04        1:12.81   
20  Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit    33.97        1:14.26   
21  Juhani Hujala  1981  Cetus Espoo    34.82        1:15.17   
22  Lauri Heikkil  1964  S.C.Pingviinit    35.31        1:15.23   
23  Timo Narumo  1969  Vanders    35.59        1:15.35   
24  Mika Pyhl  1966  S.C.Pingviinit    36.14        1:17.12   
25  Hannu Kuokkanen  1948  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    36.25        1:17.43   
26  Mikko Viitala  1962  S.C.Pingviinit    36.78        1:18.30   
27  Olli Yl-Jarkko  1975  Hyvinkn Uimaseura    36.00        1:18.58   
28  Jun Kojima  1971  Vanders    38.27        1:19.88   
29  Jaakko Lyytinen  1976  Helsingin Uimarit    38.37        1:20.43   
30  Simo-pekka Torsti  1960  Cetus Espoo    35.73        1:20.56   
31  Ville-pekka Piril  1978  Hmeenlinnan Uimaseura    39.50        1:23.30   
32  Rami Laakso  1968  Hydra Platypus    39.63        1:24.28   
33  Risto Helle  1973  Helsingin Uimarit    38.48        1:25.78   
34  Eero Elovaara  1956  Cetus Espoo    41.72        1:26.15   
35  Lauri Multanen  1959  Tornion Uimaseura    41.43        1:26.19   
36  Vesa Perttula  1981  S.C.Pingviinit    44.12        1:26.39   
37  Hannu Koivisto  1953  ORCA Helsinki    42.10        1:28.05   
38  Harri Koski  1957  Hyvinkn Uimaseura    41.91        1:28.21   
39  Mauri Johansson  1948  Cetus Espoo    43.18        1:30.14   
40  Sami Uitti  1971  Cetus Espoo    42.17        1:30.16   
41  Arvo Musikka  1959  Vanders    43.78        1:30.48   
42  Tauno Vuoristo  1949  Turun Uimarit    46.59        1:34.75   
43  Pavel Kobychev  1971  Cetus Espoo    44.85        1:35.44   
44  Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit    54.20        1:48.48   
45  Juha Koski  1942  Cetus Espoo    54.71        1:52.37   
46  Juhani Soininen  1941  Cetus Espoo    1:18.38        2:39.82   
Lauri Malk  1937  Cetus Espoo            DNF   
Aki Kattelus  1972  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen ksiveto vedenpinnan alapuolella               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Viriilit Vinstat    Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 tammikuu 2019         
 
 
Laji 10, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Raakel Luoto  1975  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.28        1:05.31   
Mari ri  1980  Aurajoen Uinti    30.79        1:07.36   
Noora Kollanus  1991  Cetus Espoo    31.07        1:08.40   
Satu Rahkonen  1977  Cetus Espoo    32.20        1:08.66   
Elisa Vilhunen  1988  S.C.Pingviinit    32.83        1:11.20   
Ira Uusoksa  1987  Helsingfors Simsllskap    34.25        1:12.00   
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo    36.05        1:17.72   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti    35.96        1:18.83   
Jenni Harjuoja  1977  Cetus Espoo    35.46        1:18.89   
10  Meri Viljanen  1980  Hydra Platypus    37.59        1:19.73   
11  Mari Kasvio  1970  Cetus Espoo    36.34        1:20.21   
12  Paula Niinimki  1981  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    37.72        1:21.38   
13  Pirta Hotulainen  1974  Cetus Espoo    39.31        1:22.21   
14  Sanna Hokkanen  1977  Cetus Espoo    38.82        1:22.63   
15  Anna Korhonen  1990  S.C.Pingviinit    38.59        1:22.69   
16  Satu Hyvrinen  1967  Swimming Team Rauma    40.37        1:25.57   
17  Jenna Johansson  1980  Helsingin Uimarit    38.45        1:26.01   
18  Leena Rasinaho  1965  S.C.Pingviinit    40.53        1:26.57   
19  Anna-liisa Virtanen  1985  Hmeenlinnan Uimaseura    45.33        1:33.21   
20  Minttuliisa Markkanen  1984  Hmeenlinnan Uimaseura    45.24        1:37.49   
21  Kaarina Markkula  1952  Cetus Espoo    47.55        1:40.03   
22  Minna Karhama  1966  Vanders    49.69        1:42.96   
23  Minna Kantakoski  1964  Cetus Espoo    48.24        1:45.29   
24  Sari Lehmijoki  1975  Nokian Pyry    51.12        1:51.32   
25  Kerstin Rehnstrm  1957  Ekens Simsllskap    57.43        1:53.25   
26  Heli Paalosalo  1938  Uintiklubi Nereus    57.51        1:53.59   
27  Marjatta Koivisto  1952  ORCA Helsinki    1:04.37        2:11.58   
28  Pirkko Siikarla  1946  Uintiklubi Nereus    1:06.30        2:12.06   
Annika Nieminen  1985  Helsingfors Simsllskap            DSQ  SU->RU 
  SW 9.1 Vr lajijrjestys (pu, su, ru, vu)               
Elina Luttunen  1986  Swimming Team Rauma            DSQ   
  SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner