Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 2007-2019: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 |
Årg. 2005-2006: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: Hjalte Lillevik Frost 28.28 2016-11-05 |
Årg. 0-2002: Magnus Yde 25.68 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | 217 | 33.68 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.30 | |||||||||
2 | Jacob Bundgaard | 2007 | 191 | 35.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.42 | |||||||||
3 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 178 | 35.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.80 | |||||||||
4 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 172 | 36.42 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.61 | |||||||||
5 | Johannes Toft | 2007 | 131 | 39.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.22 | |||||||||
6 | Lucas Kroer | 2007 | 129 | 40.06 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Kristoffer Rix Linnemann | 2007 | 119 | 41.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 43.64 | |||||||||
8 | Johannes Andersen | 2008 | 94 | 44.44 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 47.98 | |||||||||
9 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 93 | 44.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.63 | |||||||||
10 | Marcus V Andersen | 2008 | 86 | 45.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Sebastian Saugbjerg | 2007 | 79 | 47.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 45.00 | |||||||||
- | William Andersen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 2007-2019: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 |
Årg. 2005-2006: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: Hjalte Lillevik Frost 28.28 2016-11-05 |
Årg. 0-2002: Magnus Yde 25.68 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 324 | 29.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.09 | |||||||||
2 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 320 | 29.62 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.57 | |||||||||
3 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 313 | 29.81 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.66 | |||||||||
4 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 268 | 31.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.71 | |||||||||
5 | Frederik Laursen | 2005 | 263 | 31.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.90 | |||||||||
6 | Mads Mølgaard | 2006 | 258 | 31.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.11 | |||||||||
7 | Christian Andersen | 2006 | 242 | 32.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.58 | |||||||||
8 | Philip Bendtsen | 2005 | 227 | 33.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.53 | |||||||||
9 | Sebastian Eliasen | 2006 | 227 | 33.21 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.48 | |||||||||
10 | Mikkel Rubæk | 2006 | 195 | 34.89 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.32 | |||||||||
11 | Frederik Jørgensen | 2006 | 154 | 37.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.23 | |||||||||
12 | Lauge Nilsson | 2006 | 144 | 38.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Daniel Jarnum | 2006 | 113 | 41.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | August Heltborg | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.35 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2007-2019: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 |
Årg. 2005-2006: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: Hjalte Lillevik Frost 28.28 2016-11-05 |
Årg. 0-2002: Magnus Yde 25.68 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 509 | 25.36 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 25.56 | |||||||||
2 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 484 | 25.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.05 | |||||||||
3 | Niklas Højbjerg | 2003 | 452 | 26.39 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 26.15 | |||||||||
4 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 441 | 26.60 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 26.53 | |||||||||
5 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 424 | 26.95 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Aabybro Idrætsforening | 27.28 | |||||||||
6 | Jeppe Egholm | 2003 | 423 | 26.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.26 | |||||||||
7 | Emil Jaworski | 2004 | 390 | 27.72 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.49 | |||||||||
8 | Andreas Torp | 2004 | 379 | 27.98 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 28.47 | |||||||||
9 | Markus Vang Kleist | 2003 | 359 | 28.50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 28.47 | |||||||||
10 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 353 | 28.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 28.42 | |||||||||
11 | Danilo Møller | 2004 | 347 | 28.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.39 | |||||||||
12 | Christoffer R. Jensen | 2004 | 327 | 29.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.28 | |||||||||
13 | Jonas Abildgaard | 2003 | 325 | 29.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.24 | |||||||||
14 | Esben Kilde Johansen | 2004 | 278 | 31.01 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 32.49 | |||||||||
15 | Markus Madsen | 2004 | 223 | 33.39 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Ivan Hjermitslev | 2004 | 171 | 36.44 | ||||||
Brønderslev SK08 | 42.41 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Årg. 2007-2019: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 |
Årg. 2005-2006: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: Hjalte Lillevik Frost 28.28 2016-11-05 |
Årg. 0-2002: Magnus Yde 25.68 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 502 | 25.49 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben Nord | 24.97 | |||||||||
2 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 492 | 25.65 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben Nord | 25.93 | |||||||||
3 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 470 | 26.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 25.68 | |||||||||
4 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 470 | 26.05 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 25.48 | |||||||||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 455 | 26.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 25.12 | |||||||||
6 | Mads L. Werther | 2000 | 406 | 27.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 26.68 | |||||||||
7 | Ruben Nørgaard | 2002 | 406 | 27.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.33 | |||||||||
8 | David Johansen | 2001 | 384 | 27.87 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 27.98 | |||||||||
9 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 353 | 28.66 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 29.23 | |||||||||
10 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | 264 | 31.56 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 31.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:17 |