Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 2007-2019: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 |
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 29.45 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 |
Årg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Broe Larsen | 2007 | 322 | 33.90 | ||||||
Brønderslev SK08 | 36.92 | |||||||||
2 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 311 | 34.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.61 | |||||||||
3 | Clara Kornum | 2007 | 241 | 37.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 39.35 | |||||||||
4 | Sofie Jeppesen | 2007 | 213 | 38.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.24 | |||||||||
5 | Nicoline Brun Eliasen | 2008 | 187 | 40.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 43.13 | |||||||||
6 | Helene Lavrsen | 2008 | 186 | 40.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.55 | |||||||||
7 | Reka Szephalmi | 2009 | 169 | 42.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.33 | |||||||||
8 | Mathilde Christiansen | 2007 | 168 | 42.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.75 | |||||||||
9 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 166 | 42.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.46 | |||||||||
10 | Mathilde Kristensen | 2008 | 127 | 46.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 116 | 47.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 54.59 | |||||||||
12 | Freya Christensen | 2009 | 80 | 53.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Amalie Nielsen | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Josefine S. Overgaard | 2007 | DSQ | afsæ bund v/30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Patricia Nættermann | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.10 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 2007-2019: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 |
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 29.45 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 |
Årg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 497 | 29.33 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
Aabybro Idrætsforening | 29.52 | |||||||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | 493 | 29.41 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.91 | |||||||||
3 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 471 | 29.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.50 | |||||||||
4 | Mathilde Thirup | 2005 | 437 | 30.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.06 | |||||||||
5 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 417 | 31.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.33 | |||||||||
6 | Mie Asmussen | 2005 | 406 | 31.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.69 | |||||||||
7 | Astrid Jensen | 2005 | 393 | 31.72 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.73 | |||||||||
8 | Karoline Iversen | 2005 | 383 | 31.98 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.52 | |||||||||
9 | Kristine Vestergaard | 2005 | 375 | 32.21 | ||||||
Brønderslev SK08 | 33.24 | |||||||||
10 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 343 | 33.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.18 | |||||||||
11 | Josefine Høgh | 2005 | 333 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.80 | |||||||||
12 | Sofia Jørgensen | 2006 | 292 | 35.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.05 | |||||||||
13 | Ida Jensen | 2006 | 276 | 35.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.94 | |||||||||
14 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 266 | 36.10 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.49 | |||||||||
15 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 249 | 36.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.71 | |||||||||
16 | Freja Christensen | 2006 | 231 | 37.83 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.59 | |||||||||
17 | Freja Winther Møller | 2006 | 205 | 39.36 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 40.27 | |||||||||
18 | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | 173 | 41.70 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Reinike Veenstra | 2006 | 169 | 41.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.27 | |||||||||
20 | Emma Jensen | 2006 | 137 | 45.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Maja Simonsen | 2005 | 111 | 48.30 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
22 | Andrea Dragsbæk Rasmussen | 2005 | 99 | 50.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Julie Amalie Fjorbak | 2006 | 90 | 51.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Line Madsen | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 21.91 | |||||||||
- | Maja Olesen | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2007-2019: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 |
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 29.45 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 |
Årg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Høgsted | 2003 | 535 | 28.61 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 28.43 | |||||||||
2 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 495 | 29.37 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 29.35 | |||||||||
3 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 489 | 29.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.52 | |||||||||
4 | Mille Winther | 2003 | 456 | 30.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.65 | |||||||||
5 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 424 | 30.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.17 | |||||||||
6 | Sara Bundgaard | 2003 | 424 | 30.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.20 | |||||||||
7 | Lærke Asmussen | 2003 | 418 | 31.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.34 | |||||||||
8 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 414 | 31.17 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.91 | |||||||||
9 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 398 | 31.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.83 | |||||||||
10 | Emma Jensen | 2003 | 363 | 32.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.26 | |||||||||
11 | Mille Hovaldt | 2004 | 344 | 33.16 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 33.11 | |||||||||
12 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 278 | 35.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | 36.19 | |||||||||
13 | Louise Stick Lambertsen | 2003 | 194 | 40.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 43.95 | |||||||||
- | Emma Kjær Johannesen | 2004 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | 36.81 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Årg. 2007-2019: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 |
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 29.45 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 |
Årg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 464 | 30.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.48 | |||||||||
2 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 447 | 30.39 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.54 | |||||||||
3 | Amalije Kristensen | 2002 | 441 | 30.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.85 | |||||||||
4 | Cecilie V Jensen | 2002 | 427 | 30.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.19 | |||||||||
5 | Maria Kornum | 2001 | 418 | 31.07 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 30.22 | |||||||||
6 | Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | 373 | 32.28 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.85 | |||||||||
7 | Karoline Nielsen | 1997 | 366 | 32.46 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.20 | |||||||||
8 | Emma Steen | 2000 | 355 | 32.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 33.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:12 |