Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2019 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 26, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 2007-2019: S 68 2:40.00 2014-11-08 |
Årg. 2005-2006: S 68 2:12.98 2016-11-06 |
Årg. 2003-2004: S 68 1:59.73 2018-01-28 |
Årg. 0-2002: Frederikshavn 2:06.56 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Yng Jun 1 - Mix | 2007 | 2:56.93 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:41.00 | |||||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Jacob Bundgaard | 2007 | 45.55 | 1:25.35 | |||||||
Marcus V Andersen | 2008 | 56.33 | 2:21.68 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 35.25 | 2:56.93 | |||||||
2 | S68 - Yng Jun 2 - Mix | 2008 | 3:30.48 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:20.00 | |||||||||
Anders Munk Fuglsang | 2009 | 58.41 | 58.41 | |||||||
Reka Szephalmi | 2009 | 49.69 | 1:48.10 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 51.24 | 2:39.34 | |||||||
William Andersen | 2008 | 51.14 | 3:30.48 | |||||||
- | S68 - Yng Jun 3 - Mix | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:30.00 | |||||||||
Freya Christensen | 2009 | |||||||||
Marcus V Andersen | 2008 | |||||||||
Johannes Toft | 2007 | |||||||||
Mathilde Kristensen | 2008 | DNS | ||||||||
Løb 26, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 2007-2019: S 68 2:40.00 2014-11-08 |
Årg. 2005-2006: S 68 2:12.98 2016-11-06 |
Årg. 2003-2004: S 68 1:59.73 2018-01-28 |
Årg. 0-2002: Frederikshavn 2:06.56 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Jun 2,1 - Mix | 2005 | 2:16.78 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:17.00 | |||||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 34.19 | 34.19 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 34.15 | 1:08.34 | |||||||
Philip Bendtsen | 2005 | 39.01 | 1:47.35 | |||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 29.43 | 2:16.78 | |||||||
2 | Aabybro Stjerne Mix | 2005 | 2:19.43 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:21.00 | |||||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 42.10 | 1:16.62 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 32.79 | 1:49.41 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 30.02 | 2:19.43 | |||||||
3 | Nord Mux | 2005 | 2:28.31 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:40.00 | |||||||||
Karoline Iversen | 2005 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 41.06 | 1:16.59 | |||||||
Frederik Laursen | 2005 | 36.38 | 1:52.97 | |||||||
Sebastian Eliasen | 2006 | 35.34 | 2:28.31 | |||||||
4 | S68 - Jun 2,2 - Mix | 2005 | 2:30.46 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:51.00 | |||||||||
Sebastian Dalgaard | 2005 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 38.75 | 1:16.36 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 37.01 | 1:53.37 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2006 | 37.09 | 2:30.46 | |||||||
5 | S68 - Jun 2,3 - Mix | 2006 | 3:32.11 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:25.00 | |||||||||
Daniel Jarnum | 2006 | 49.70 | 49.70 | |||||||
Julie Amalie Fjorbak | 2006 | 1:06.35 | 1:56.05 | |||||||
Lauge Nilsson | 2006 | 52.56 | 2:48.61 | |||||||
Maja Olesen | 2006 | 43.50 | 3:32.11 | |||||||
Løb 26, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2003-2004 |
Årg. 2007-2019: S 68 2:40.00 2014-11-08 |
Årg. 2005-2006: S 68 2:12.98 2016-11-06 |
Årg. 2003-2004: S 68 1:59.73 2018-01-28 |
Årg. 0-2002: Frederikshavn 2:06.56 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Jun 1,1 - Mix | 2003 | 1:59.14 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:04.00 | |||||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 28.39 | 28.39 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 35.66 | 1:04.05 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 26.79 | 1:30.84 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 28.30 | 1:59.14 | |||||||
2 | Nord Mix | 2003 | 2:10.92 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:09.00 | |||||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 33.54 | 1:08.62 | |||||||
Andreas Torp | 2004 | 31.06 | 1:39.68 | |||||||
Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 31.24 | 2:10.92 | |||||||
3 | Bsk08-2 | 2004 | 2:21.43 | |||||||
Brønderslev SK08 | 2:31.23 | |||||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 35.91 | 35.91 | |||||||
Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 36.55 | 1:12.46 | |||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 32.79 | 1:45.25 | |||||||
Ivan Hjermitslev | 2004 | 36.18 | 2:21.43 | |||||||
4 | Nord Mox | 2004 | 2:33.85 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:14.00 | |||||||||
Astrid Jensen | 2005 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 38.13 | 1:16.27 | |||||||
Emil Jaworski | 2004 | 34.94 | 1:51.21 | |||||||
Nicoline Brun Eliasen | 2008 | 42.64 | 2:33.85 | |||||||
5 | Aabybro Omega Splash | 2003 | 2:54.47 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:03.00 | |||||||||
Mads Poulsen | 2007 | 47.06 | 47.06 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 40.14 | 1:27.20 | |||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 47.16 | 2:14.36 | |||||||
Louise Stick Lambertsen | 2003 | 40.11 | 2:54.47 | |||||||
- | S68 - Jun 1,2 - Mix | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:07.00 | |||||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Løb 26, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2002 |
Årg. 2007-2019: S 68 2:40.00 2014-11-08 |
Årg. 2005-2006: S 68 2:12.98 2016-11-06 |
Årg. 2003-2004: S 68 1:59.73 2018-01-28 |
Årg. 0-2002: Frederikshavn 2:06.56 2018-01-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Senior Mix | 1999 | 2:00.19 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:58.00 | |||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 32.08 | 1:03.86 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 26.82 | 1:30.68 | |||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 29.51 | 2:00.19 | |||||||
2 | Aabybro Swim Squad | 2001 | 2:10.11 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:09.00 | |||||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 41.19 | 1:15.58 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 28.18 | 1:43.76 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 26.35 | 2:10.11 | |||||||
3 | Nord Max | 1997 | 2:13.68 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:04.00 | |||||||||
Daniel Vang Kleist | 2000 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 41.32 | 1:13.34 | |||||||
Karl Meisner-Jensen | 1999 | 27.42 | 1:40.76 | |||||||
Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | 32.92 | 2:13.68 | |||||||
4 | Nord Mex | 2000 | 2:35.26 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:09.00 | |||||||||
Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | 47.51 | 47.51 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 35.44 | 1:22.95 | |||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 30.32 | 1:53.27 | |||||||
Josefine S. Overgaard | 2007 | 41.99 | 2:35.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:20 |