2021-10-22   01:38:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

09/12-2018

Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:48   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  09 december 2018         
 
 
Lb 19, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Trine G. Srensen  1997  Brdstrup Svmmeklub    32.98        1:08.05   
                     
 
Lb 19, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svmme Klub    30.58        1:02.71   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svmme Klub    35.60        1:14.15   
Marie Mortensen  2004  Errits Gymnastik Og IF    36.57        1:16.59   
Mathilde Bruun  2003  Errits Gymnastik Og IF    38.78        1:29.69   
Karoline Friis  2004  Haderslev Svmme Klub    44.14        1:33.19   
                     
 
Lb 19, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Katrine Stoltenhoff  2006  Brdstrup Svmmeklub    32.25        1:06.24   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svmmeklub    32.85        1:08.85   
Mathilde Linnet Nrgaard  2005  DeltaSwim    33.28        1:09.59   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svmme Klub    33.37        1:10.46   
Ane K. Zachariassen  2005  Brdstrup Svmmeklub    34.11        1:12.33   
Emilia Spangsberg  2007  Kolding SK    35.87        1:14.00   
Alberte Fauerby  2005  Errits Gymnastik Og IF    36.16        1:15.54   
Mille Lindeblad  2005  DeltaSwim    1:16.17        1:16.17   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svmmeklub    37.41        1:17.92   
10  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Errits Gymnastik Og IF    37.06        1:18.79   
11  Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim    38.38        1:20.34   
12  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svmme Klub    38.43        1:20.56   
13  Gabrielle Haahr Uhd  2007  Vejle Svmmeklub    39.79        1:23.74   
14  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim    40.34        1:24.20   
15  Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svmmeklub    39.54        1:24.53   
16  Julie Guldmann Mller  2007  Vejle Svmmeklub    40.81        1:25.03   
17  Lrke Jervelund  2007  Vejle Svmmeklub    40.35        1:25.07   
18  Karenmarie Vesterlund  2005  DeltaSwim    40.18        1:25.27   
19  Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim    41.78        1:25.89   
20  Eszter Vad  2007  Nyborg Svmmeklub    40.20        1:26.79   
21  Emilie Boulund  2006  Kolding SK    43.41        1:27.18   
22  Ea Gram Mller  2006  Vejle Svmmeklub    42.43        1:27.36   
23  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svmme Klub    1:27.39        1:27.39   
24  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svmme Klub    42.94        1:29.86   
25  Signe Magelund Mller  2006  Kolding SK    43.30        1:31.07   
26  Nanna W Povlsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    1:32.30        1:32.30   
27  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle Svmmeklub    1:33.01        1:33.01   
28  Lrke r Knudsen  2006  DeltaSwim    46.07        1:35.87   
29  Kirstine Knudsen  2007  Brdstrup Svmmeklub    49.16        1:39.59   
30  Laura Jensen  2006  DeltaSwim    49.43        1:40.99   
31  Kristine Walle Poulsen  2007  Errits Gymnastik Og IF    50.25        1:49.91   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 19, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svmmeklub    38.77        1:21.87   
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    41.39        1:29.07   
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle Svmmeklub    44.25        1:34.43   
Astrid Hartmann  2008  Vejle Svmmeklub    46.15        1:38.71   
Alberte Andersen  2008  Vejle Svmmeklub    48.43        1:40.41   
Ida Kjr Nordstrm  2008  Vejle Svmmeklub    50.15        1:46.01   
Alberte Raunskov  2009  Kolding SK    49.22        1:46.33   
Karla Jger  2008  Vejle Svmmeklub    52.33        1:50.75   
Svea Arlbjrn  2009  Vejle Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner