2021-06-25   12:31:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Lb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM rgang Langbane    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stvne by  Nrresundby    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  29 juni 2019         
 
 
Lb 4, 200m Frisvmning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Isberg  2004    591  28.45  58.94  1:30.00    2:01.53   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  2:03.71                 
                     
Christian Landtved  2004    578  28.85  59.76  1:31.21    2:02.39   
  Ringe Svmme Klub  2:02.88                 
                     
Frederik Lindholm  2004    573  28.50  59.93  1:32.06    2:02.74   
  Lyseng IF  2:02.40                 
                     
Alexander Vergereau  2004    569  28.88  1:00.26  1:32.22    2:03.04   
  Sigma Swim Birkerd  2:04.37                 
                     
Jet Li Fuhrmann  2004    569  27.46  57.33  1:29.41    2:03.07   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:58.21                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004    556  28.31  1:00.21  1:32.64    2:03.99   
  Herlev Svmning  2:04.26                 
                     
Sebastian Greisen  2004    541  28.71  1:00.18  1:32.40    2:05.11   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:06.61                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    539  28.72  1:00.25  1:32.62    2:05.28   
  Viborg Svmme Klub  2:02.90                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    534  28.64  59.81  1:32.44    2:05.68   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:04.80                 
                     
10  Casper Madsen  2004    523  28.74  1:00.72  1:33.39    2:06.54   
  Slagelse Svmmeklub  2:01.96                 
                     
11  Mads Mikkelsen  2004    516  29.76  1:02.13  1:35.05    2:07.16   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:06.04                 
                     
12  Mikkel Roed  2004    504  29.71  1:02.79  1:36.20    2:08.09   
  Kge Svmmeklub  2:07.31                 
                     
13  Tobias Gammelvind  2004    504  29.25  1:01.72  1:34.59    2:08.14   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:09.53                 
                     
14  Andreas Stampe Dalgaard  2004    498  29.62  1:03.11  1:37.13    2:08.67   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:06.98                 
                     
15  William lshj  2004    490  29.81  1:03.67  1:37.04    2:09.30  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerd  2:09.25                 
                     
16  Oskar Luckow Larsen  2004    489  29.29  1:02.56  1:37.78    2:09.42  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svmme Klub  2:03.57                 
                     
17  Asgar Knakkergaard  2004    488  30.24  1:02.70  1:36.37    2:09.54   
  Aalborg Svmmeklub  2:09.26                 
                     
18  Nicolai D. B. Hansen  2004    484  28.75  1:00.99  1:35.32    2:09.83   
  Greve Svmmeklub  2:07.18                 
                     
19  Phillip Niemann Madsen  2004    481  30.37  1:03.10  1:36.85    2:10.15   
  Lyngby Svmmeklub  2:10.00                 
                     
20  William Studsgaard  2004    480  30.89  1:03.88  1:37.60    2:10.21   
  Rnne Svmme Klub  2:10.26                 
                     
21  Rasmus Hkonsson  2004    479  30.07  1:03.14  1:37.13    2:10.31   
  Ikast Svmmeklub  2:08.76                 
                     
22  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    479  29.39  1:02.10  1:35.77    2:10.34   
  Gentofte Svmme Klub  2:08.80                 
                     
23  Casper Johannesen  2004    478  29.21  1:01.06  1:35.37    2:10.37   
  Aalborg Svmmeklub  2:11.84                 
                     
24  Julian Birch  2004    471  29.88  1:02.70  1:36.82    2:11.04   
  Sllerd Svmmeklub  2:09.30                 
                     
25  Karsten Olsen  2004    468  29.78  1:03.26  1:37.72    2:11.35   
  A6 Svmmeklubben Laksen  2:09.43                 
                     
26  Niklas Wiese Dobel  2004    467  29.83  1:03.50  1:37.84    2:11.39   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:09.31                 
                     
27  Lars Riisgaard-Jensen  2004    467  29.48  1:03.04  1:37.99    2:11.41   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:07.93                 
                     
28  Lukas Frederiksen  2004    462    1:38.23  2:11.89    2:11.89   
  Helsinge Svmmeklub  2:10.92                 
                     
29  Ettore Pesci  2004    461  30.73  1:04.32  1:38.69    2:11.96   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:09.99                 
                     
30  Christoffer R.s. Pedersen  2004    458  30.05  1:03.42  1:38.02    2:12.30   
  H2Odense  2:11.57                 
                     
31  Louie Hermansen  2004    452  31.01  1:04.17  1:38.40    2:12.88   
  VAT Copenhagen-MK31  2:16.13                 
                     
32  William Leth  2004    448  30.96  1:05.32  1:40.55    2:13.21   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:11.36                 
                     
33  Andreas Eriksen Tankmar  2004    448  29.59  1:04.45  1:39.09    2:13.23   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.47                 
                     
34  Holger Flytkjr-Hansen  2004    441  31.13  1:04.85  1:39.65    2:13.96   
  Haslev Svmmeklub  2:11.91                 
                     
35  Bertram Grn Brandelev  2004    439  30.33  1:04.00  1:39.27    2:14.17   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  2:11.56                 
                     
36  Kasper Hansen  2004    439  31.15  1:05.10  1:40.02    2:14.20   
  Silkeborg Svmmeklub  2:10.76                 
                     
37  Hjalte Petersen  2004    437  30.07  1:03.84  1:39.32    2:14.36   
  Nstved IF  2:10.04                 
                     
38  Mathias E. Kristiansen  2004    436  31.22  1:05.56  1:40.08    2:14.42   
  H2Odense  2:13.04                 
                     
39  Joakim Grn-Henriksen  2004    436  31.63  1:06.58  1:40.97    2:14.49   
  Ringsted Svmme Klub  2:11.09                 
                     
40  Sren Have  2004    434  30.91  1:04.63  1:39.93    2:14.71   
  Agfs Svmmeafdeling  2:15.72                 
                     
41  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    429  30.42  1:04.50  1:40.21    2:15.19   
  Hvidovre Svmmeklub  2:11.92                 
                     
42  Mads Himmelstrup Andersen  2004    407  31.20  1:05.39  1:41.25    2:17.62   
  Ringe Svmme Klub  2:18.79                 
                     
43  Anton Poulsen  2004    405  32.54  1:07.64  1:43.48    2:17.75   
  Skive Svmmeklub Poseidon  2:12.28                 
                     
44  Alexander Slente  2004    393  30.26  1:05.23  1:42.16    2:19.25   
  Svmmeklubben Syd  2:11.34                 
                     
45  Bertram T. Aunsholm  2004    379  31.25  1:07.18  1:44.32    2:20.86   
  Hvidovre Svmmeklub  2:20.09                 
                     
46  Viggo Prehn  2004    368  31.17  1:07.88  1:45.52    2:22.30   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.16                 
                     
47  Lukas Aarup-Kristensen  2004    365  30.25  1:05.90  1:43.90    2:22.64   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:21.14                 
                     
48  Emil Jaworski  2004    356  30.46  1:06.70  1:45.03    2:23.79   
  Svmmeklubben Nord  2:21.61                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner