2021-06-25   12:02:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Lb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM rgang Langbane    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stvne by  Nrresundby    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Aalborg Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  29 juni 2019         
 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Svarrer  2005    555  28.91  1:01.32  1:33.47    2:04.08   
  A6 Slangerup Svmmeklub  2:03.49                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    531  29.29  1:00.80  1:33.82    2:05.96   
  Aalborg Svmmeklub  2:07.74                 
                     
Christian Thorhauge  2005    520  29.05  1:01.25  1:34.21    2:06.81   
  Hobro Svmmeklub  2:07.71                 
                     
Christian Duetoft  2005    509  29.26  1:01.76  1:35.10    2:07.71   
  Vejle Svmmeklub  2:09.23                 
                     
Tobias Bjrnsteen  2005    503  29.21  1:00.91  1:34.75    2:08.25   
  Svmmeklubben Syd  2:06.07                 
                     
Inas Ilic  2005    492  29.74  1:02.78  1:36.24    2:09.19   
  Aalborg Svmmeklub  2:12.00                 
                     
Sebastian Jrgensen  2005    491  28.72  1:01.66  1:35.39    2:09.21   
  Thisted Svmmeklub  2:05.24                 
                     
Valdemar Menck Nielsen  2005    485  28.42  1:01.62  1:35.54    2:09.75  Deltager ikke i finalen 
  Helsingr Svmmeklub  2:08.55                 
                     
Konrad Clausen  2005    483  29.96  1:03.09  1:36.77    2:09.95   
  SVM Korsr  2:10.02                 
                     
10  Sebastian Sand Gottlieb  2005    482  30.00  1:03.45  1:37.80    2:10.06   
  Sigma Swim Allerd  2:07.26                 
                     
11  Tobias Rosengaard  2005    478  30.09  1:03.89  1:37.85    2:10.45  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerd  2:09.80                 
                     
12  Sebastian K Eriksen  2005    477  29.90  1:03.16  1:37.04    2:10.54   
  Vejle Svmmeklub  2:11.87                 
                     
13  Malthe Foged  2005    466  29.10  1:02.15  1:37.31    2:11.51   
  Nstved IF  2:12.04                 
                     
14  Andreas M Nielsen  2005    461  30.16  1:03.70  1:39.14    2:12.03   
  Slagelse Svmmeklub  2:10.48                 
                     
15  August Arup Neergaard  2005    457  30.41  1:03.79  1:37.55    2:12.36   
  Gentofte Svmme Klub  2:12.58                 
                     
16  Matti Andersen  2005    456  30.87  1:04.53  1:38.95    2:12.49   
  Brdstrup Svmmeklub  2:12.91                 
                     
17  Daniel Bastholm  2005    441  29.91  1:03.57  1:38.92    2:13.98   
  Greve Svmmeklub  2:12.36                 
                     
18  Alexander Halken  2005    438  30.39  1:04.12  1:39.09    2:14.27   
  Sllerd Svmmeklub  2:13.96                 
                     
19  Louie Uldall  2005    429  29.62  1:02.69  1:38.79    2:15.19   
  Hillerd Svmmeklub  2:15.32                 
                     
20  Mathies Liersch  2005    426  31.36  1:06.07  1:40.93    2:15.49   
  Svmmeklubben Syd  2:13.29                 
                     
21  Vincent Matras  2005    424  29.52  1:03.01  1:39.55    2:15.73   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:09.64                 
                     
22  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    421  31.66  1:06.26  1:41.83    2:16.04   
  H2Odense  2:15.35                 
                     
23  Sebastian Rendlev  2005    417  30.47  1:05.65  1:41.20    2:16.44   
  Vallensbk IF Af 1939  2:16.43                 
                     
24  Sebastian Emil F. Klicman  2005    415  31.23  1:05.68  1:41.16    2:16.68   
  Frem Odense  2:13.45                 
                     
25  Cilas Madsen  2005    415  30.29  1:04.61  1:41.39    2:16.69   
  Greve Svmmeklub  2:15.03                 
                     
26  Anton Rytter Bech  2005    412  30.78  1:05.58  1:41.17    2:17.07   
  Hvidovre Svmmeklub  2:13.70                 
                     
27  Peter Rom Poulsen  2005    409  31.67  1:06.44  1:42.53    2:17.31   
  Errits Gymnastik Og IF  2:15.85                 
                     
28  Lucas Svej  2005    407  32.08  1:06.75  1:42.70    2:17.57   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.29                 
                     
29  Anders Mosbk Johannessen  2005    400  30.55  1:04.38  1:40.69    2:18.33   
  Frem Odense  2:13.16                 
                     
30  Asger Bols Jeppesen  2005    400  30.95  1:05.89  1:42.45    2:18.38   
  Helsinge Svmmeklub  2:20.08                 
                     
31  Bertram Olesen  2005    367  31.49  1:08.05  1:44.98    2:22.44   
  Frederikssund Svmmeklub  2:34.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Aalborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner