Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 200m Butterfly Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Bendix Dahl |
2005 |
|
651 |
31.35 |
1:07.12 |
1:43.91 |
|
2:20.50 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
606 |
31.89 |
1:08.41 |
1:46.10 |
|
2:23.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
|
546 |
33.36 |
1:11.38 |
1:50.43 |
|
2:29.02 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
|
538 |
33.50 |
1:11.58 |
1:50.36 |
|
2:29.74 |
|
|
Herlev Svømning |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Louise Sunesen |
2005 |
|
529 |
32.81 |
1:10.31 |
1:49.89 |
|
2:30.56 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
|
501 |
33.65 |
1:13.17 |
1:52.77 |
|
2:33.35 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
|
483 |
34.19 |
1:12.95 |
1:53.08 |
|
2:35.17 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
|
432 |
34.08 |
1:15.20 |
1:57.99 |
|
2:41.05 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
|
470 |
34.70 |
1:14.82 |
1:56.98 |
|
2:36.66 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
443 |
36.89 |
1:18.11 |
1:57.89 |
|
2:39.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline Prang Andersen |
2005 |
|
443 |
33.12 |
1:13.36 |
1:56.22 |
|
2:39.73 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
|
435 |
34.99 |
1:16.39 |
1:58.59 |
|
2:40.74 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
429 |
33.65 |
1:16.32 |
1:59.67 |
|
2:41.48 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
404 |
35.78 |
1:17.90 |
2:01.17 |
|
2:44.66 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
|
380 |
35.31 |
1:17.67 |
2:02.06 |
|
2:48.06 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
376 |
35.18 |
1:17.93 |
2:03.72 |
|
2:48.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|