Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
13:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Casper Puggaard |
2005 |
|
550 |
31.74 |
1:06.56 |
1:42.12 |
|
2:16.53 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Duetoft |
2005 |
|
542 |
31.72 |
1:07.10 |
1:43.02 |
|
2:17.22 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Thorhauge |
2005 |
|
472 |
33.95 |
1:10.97 |
1:48.28 |
|
2:23.71 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Møller |
2005 |
|
471 |
33.77 |
1:10.02 |
1:47.36 |
|
2:23.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Junker |
2005 |
|
468 |
33.54 |
1:11.00 |
1:49.18 |
|
2:24.06 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
|
450 |
34.09 |
1:11.72 |
1:50.31 |
|
2:25.99 |
|
|
DeltaSwim |
2:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tobias Bjørnsteen |
2005 |
|
442 |
35.30 |
1:12.63 |
1:50.28 |
|
2:26.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Syd |
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Kjær |
2005 |
|
442 |
34.29 |
1:11.94 |
1:49.76 |
|
2:26.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vincent Matras |
2005 |
|
433 |
35.41 |
1:13.25 |
1:51.28 |
|
2:27.93 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anders Sanggaard |
2005 |
|
430 |
34.42 |
1:13.10 |
1:51.46 |
|
2:28.27 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
|
406 |
34.26 |
1:13.87 |
1:53.92 |
|
2:31.03 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
William Bogø Andersen |
2005 |
|
404 |
35.80 |
1:14.38 |
1:53.73 |
|
2:31.36 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
|
404 |
35.35 |
1:14.65 |
1:53.97 |
|
2:31.37 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
402 |
36.84 |
1:16.43 |
1:54.72 |
|
2:31.62 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Luca Hertzog |
2005 |
|
401 |
35.56 |
1:15.25 |
1:53.43 |
|
2:31.66 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Louie Hansen |
2005 |
|
399 |
35.63 |
1:14.61 |
1:53.66 |
|
2:32.01 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Magnus Kiemer |
2005 |
|
396 |
36.91 |
1:16.79 |
1:55.48 |
|
2:32.33 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Casper Boest |
2005 |
|
391 |
34.45 |
1:13.69 |
1:53.87 |
|
2:32.94 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
391 |
36.49 |
1:15.06 |
1:54.21 |
|
2:32.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Patrick Skov Vinding |
2005 |
|
378 |
36.13 |
1:15.16 |
1:55.66 |
|
2:34.70 |
|
|
Kalundborg SK |
2:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tobias Jakobsen |
2005 |
|
377 |
36.46 |
1:16.44 |
1:56.35 |
|
2:34.91 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
|
374 |
36.37 |
1:14.78 |
1:54.87 |
|
2:35.23 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
|
370 |
36.83 |
1:16.29 |
1:56.76 |
|
2:35.79 |
|
|
Frem Odense |
2:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
|
363 |
36.92 |
1:15.72 |
1:56.53 |
|
2:36.77 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
|
347 |
36.77 |
1:16.70 |
1:57.88 |
|
2:39.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Christian Søe Jepsen |
2005 |
|
313 |
38.36 |
1:21.08 |
2:04.23 |
|
2:44.72 |
|
|
SVØM Korsør |
2:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mathias Olsen |
2005 |
|
312 |
38.76 |
1:19.82 |
2:03.38 |
|
2:44.87 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Theodor Møller |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 6,3 f neddyk i må |
|
Vest-Brøndby |
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:28 |
|