Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
13:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Falka Tind |
2006 |
|
571 |
35.94 |
1:13.95 |
1:52.46 |
|
2:29.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie A. Wolf |
2006 |
|
518 |
35.75 |
1:14.40 |
1:54.54 |
|
2:34.38 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alba Mantoni |
2006 |
|
511 |
37.49 |
1:17.44 |
1:57.18 |
|
2:35.10 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Kapke |
2006 |
|
510 |
36.01 |
1:15.10 |
1:55.52 |
|
2:35.26 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
|
503 |
36.74 |
1:17.16 |
1:57.52 |
|
2:35.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Agnete Boelt |
2006 |
|
502 |
36.54 |
1:15.56 |
1:56.21 |
|
2:36.03 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mille Frydendahl |
2006 |
|
497 |
36.73 |
1:16.57 |
1:57.05 |
|
2:36.55 |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
2:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Naja Færgemann |
2006 |
|
487 |
38.18 |
1:18.56 |
1:58.66 |
|
2:37.61 |
|
|
H2Odense |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Silje Mathiasen |
2006 |
|
474 |
38.12 |
1:18.41 |
1:59.09 |
|
2:39.10 |
|
|
SVØM Korsør |
2:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
|
466 |
38.38 |
1:20.80 |
2:01.65 |
|
2:39.96 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
|
460 |
36.90 |
1:17.93 |
1:59.57 |
|
2:40.64 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alberte Crone Larsen |
2006 |
|
458 |
37.95 |
1:18.81 |
2:00.79 |
|
2:40.92 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
|
455 |
38.34 |
1:19.61 |
2:00.69 |
|
2:41.27 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emily Reuter |
2006 |
|
452 |
39.38 |
1:20.26 |
2:01.88 |
|
2:41.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
|
449 |
38.67 |
1:20.17 |
2:02.15 |
|
2:41.91 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siv Reimer |
2006 |
|
441 |
38.19 |
1:20.54 |
2:01.61 |
|
2:42.92 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Molly Namensen |
2006 |
|
441 |
38.49 |
1:19.76 |
2:01.57 |
|
2:42.96 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
|
441 |
38.90 |
1:20.70 |
2:02.36 |
|
2:42.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
|
439 |
38.83 |
1:20.61 |
2:03.27 |
|
2:43.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
|
437 |
37.92 |
1:19.95 |
2:02.79 |
|
2:43.37 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
|
434 |
38.52 |
1:19.94 |
2:02.69 |
|
2:43.85 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
|
433 |
37.91 |
1:19.16 |
2:01.73 |
|
2:43.97 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Laura Håkonsson |
2006 |
|
430 |
37.83 |
1:19.16 |
2:02.74 |
|
2:44.26 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
|
425 |
39.91 |
1:22.36 |
2:05.25 |
|
2:44.88 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
|
422 |
38.74 |
1:20.85 |
2:04.31 |
|
2:45.32 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alma Lind Babin |
2006 |
|
421 |
38.32 |
1:19.87 |
2:02.51 |
|
2:45.40 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
|
418 |
38.53 |
1:20.72 |
2:04.01 |
|
2:45.83 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
|
416 |
39.31 |
1:21.60 |
2:05.57 |
|
2:46.13 |
|
|
Kalundborg SK |
2:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Astrid Mulipola |
2006 |
|
416 |
37.50 |
1:19.91 |
2:03.13 |
|
2:46.18 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
|
414 |
38.64 |
1:21.39 |
2:04.75 |
|
2:46.43 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Clara Hejndorff Bøgsted |
2006 |
|
413 |
38.91 |
1:21.66 |
2:05.02 |
|
2:46.52 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
|
412 |
38.22 |
1:20.72 |
2:04.81 |
|
2:46.62 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
|
408 |
39.35 |
1:22.09 |
2:05.22 |
|
2:47.17 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:44.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
|
402 |
39.01 |
1:21.60 |
2:05.48 |
|
2:48.02 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Anna Bach |
2006 |
|
393 |
39.86 |
1:22.65 |
2:06.59 |
|
2:49.29 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Lara Smerdal |
2006 |
|
393 |
39.81 |
1:23.13 |
2:07.33 |
|
2:49.33 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Laika Usinger |
2006 |
|
387 |
40.48 |
1:23.22 |
2:07.54 |
|
2:50.17 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Katja Poulsen |
2006 |
|
372 |
39.61 |
1:23.76 |
2:09.06 |
|
2:52.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Marie Kromann Møller |
2006 |
|
370 |
40.78 |
1:25.03 |
2:08.26 |
|
2:52.66 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
|
360 |
41.23 |
1:25.34 |
2:10.62 |
|
2:54.27 |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
2:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:15 |
|