Tulokset Øst Børne medley
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag 11.00
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 31 marts 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 marts 2019 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hsk T2 Piger 1 | 2007 | 1:59.97 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.63 | |||||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 31.03 | 1:00.77 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 30.64 | 1:31.41 | |||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 28.56 | 1:59.97 | |||||||
2 | Vat 1 | 2007 | 2:02.67 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:04.26 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Ella Emilia Soelberg | 2007 | 32.03 | 1:01.93 | |||||||
Sarah Gudme | 2007 | 29.56 | 1:31.49 | |||||||
Caroline Hansen | 2007 | 31.18 | 2:02.67 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2007 | 2:05.45 | |||||||
Sigma Swim | 2:06.45 | |||||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 31.76 | 1:04.23 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 30.17 | 1:34.40 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 31.05 | 2:05.45 | |||||||
4 | Gti Piger | 2007 | 2:06.45 | |||||||
GTI | 2:07.84 | |||||||||
Annika Frederiksen | 2007 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Louise Popp-Madsen | 2007 | 32.44 | 1:04.17 | |||||||
Naja O. K. Neergaard | 2007 | 32.35 | 1:36.52 | |||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 29.93 | 2:06.45 | |||||||
5 | Vg17 Piger 1 | 2007 | 2:07.20 | |||||||
VG 17 | 2:10.26 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 32.78 | 1:03.38 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 31.57 | 1:34.95 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | 32.25 | 2:07.20 | |||||||
6 | Hsk T2 Piger 2 | 2007 | 2:08.88 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.01 | |||||||||
Mathilde Møller | 2007 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Vigga Jørgensen | 2008 | 33.13 | 1:05.40 | |||||||
Astrid Høyer | 2007 | 31.95 | 1:37.35 | |||||||
Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 31.53 | 2:08.88 | |||||||
7 | Gsc Piger 1 | 2007 | 2:09.08 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.35 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 32.00 | 1:02.55 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 32.16 | 1:34.71 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 34.37 | 2:09.08 | |||||||
8 | Køge Piger | 2007 | 2:10.86 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:10.30 | |||||||||
Rebekka Roed | 2007 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 33.37 | 1:06.92 | |||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 32.64 | 1:39.56 | |||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 31.30 | 2:10.86 | |||||||
9 | Vat 2 | 2007 | 2:11.62 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:14.40 | |||||||||
Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Olivia Møllgaard | 2008 | 32.92 | 1:05.28 | |||||||
Nadia Walløe | 2007 | 32.89 | 1:38.17 | |||||||
Maja Andersen | 2007 | 33.45 | 2:11.62 | |||||||
10 | Sigma Piger 2 | 2007 | 2:13.94 | |||||||
Sigma Swim | 2:13.51 | |||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 31.98 | 1:06.27 | |||||||
Karla Rekling | 2008 | 34.59 | 1:40.86 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 33.08 | 2:13.94 | |||||||
11 | Hvidovre Piger | 2008 | 2:14.35 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:20.62 | |||||||||
Asta Hänel Christensen | 2008 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Wilma E L Raagefelt | 2008 | 34.90 | 1:08.19 | |||||||
Anna Sofie Skov | 2008 | 35.39 | 1:43.58 | |||||||
Angela Bang Svendsen | 2008 | 30.77 | 2:14.35 | |||||||
12 | Helsingør Piger 1 | 2007 | 2:16.22 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.24 | |||||||||
Caroline Haugland | 2007 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 34.10 | 1:07.53 | |||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 33.76 | 1:41.29 | |||||||
Amelia Eriksen | 2008 | 34.93 | 2:16.22 | |||||||
13 | Hsk T2 Piger 3 | 2007 | 2:16.49 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.85 | |||||||||
Ella Stensgaard | 2008 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Vigga Jacoby | 2007 | 34.61 | 1:08.58 | |||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 33.84 | 1:42.42 | |||||||
Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 34.07 | 2:16.49 | |||||||
14 | Vg17 Piger 2 | 2007 | 2:17.88 | |||||||
VG 17 | 2:18.14 | |||||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 33.62 | 1:07.14 | |||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 34.90 | 1:42.04 | |||||||
Nynne Bugge | 2008 | 35.84 | 2:17.88 | |||||||
15 | Sigma Piger 3 | 2007 | 2:28.87 | |||||||
Sigma Swim | 2:23.74 | |||||||||
Simone Stenberg | 2008 | 35.93 | 35.93 | |||||||
Isabella Flach | 2008 | 38.58 | 1:14.51 | |||||||
Alma Lanng Geneser | 2008 | 38.62 | 1:53.13 | |||||||
Anja Englert | 2008 | 35.74 | 2:28.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:27 |