Results for Sigma Cup - Birkerød
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sigma Cup - Birkerød |
|
Udskriftsdato |
30 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:15 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:07.66 |
2:22.54 |
3:45.94 |
|
4:54.24 |
|
2 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:06.87 |
2:25.91 |
3:55.58 |
|
5:03.53 |
|
3 |
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:08.49 |
2:24.88 |
3:55.97 |
|
5:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 17 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:09.84 |
2:24.13 |
3:50.17 |
|
4:57.22 |
|
2 |
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:11.16 |
2:28.16 |
3:55.59 |
|
5:04.56 |
|
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:08.73 |
2:27.02 |
3:55.57 |
|
5:06.25 |
|
4 |
Hannah Höesch |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:13.12 |
2:35.73 |
3:59.83 |
|
5:11.62 |
|
5 |
Olivia Callesen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:11.15 |
2:31.00 |
4:01.25 |
|
5:12.94 |
|
6 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Slangerup Svømmeklub |
|
1:11.22 |
2:32.89 |
3:58.91 |
|
5:14.14 |
|
7 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:10.10 |
2:31.40 |
4:02.18 |
|
5:15.61 |
|
8 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:10.87 |
2:36.07 |
4:11.18 |
|
5:25.83 |
|
9 |
Mia Lindberg |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:21.15 |
2:42.94 |
4:15.85 |
|
5:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silja Brage |
2005 |
JGI Svømning |
|
1:14.06 |
2:37.51 |
4:03.85 |
|
5:14.66 |
|
2 |
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:15.76 |
2:36.45 |
4:11.82 |
|
5:25.23 |
|
3 |
Catrine Porsdal |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:19.06 |
2:41.39 |
4:15.69 |
|
5:33.32 |
|
4 |
SIF Bramm |
2006 |
JGI Svømning |
|
1:21.39 |
2:49.10 |
4:26.87 |
|
5:41.05 |
|
5 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:19.62 |
2:48.05 |
4:29.76 |
|
5:50.04 |
|
6 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:29.37 |
3:00.14 |
4:50.23 |
|
6:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:15 |
|