Resultat för DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag 09.30
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Egholm | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 1:04.85 | 2:13.23 | |||||
- | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Udsv. på mave 25m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 40.09 | 1:23.31 | |||||
2 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 44.17 | 1:28.76 | |||||
3 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.00 | 1:33.62 | |||||
4 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.37 | 1:35.38 | |||||
5 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | 47.39 | 1:35.64 | |||||
6 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 46.66 | 1:36.08 | |||||
7 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 49.79 | 1:38.74 | |||||
8 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.09 | 1:39.36 | |||||
9 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 50.50 | 1:39.79 | |||||
10 | Mai Siem-Jørgensen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 1:42.56 | 1:42.56 | |||||
11 | Alice Boldsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 50.56 | 1:43.96 | |||||
12 | Emilie Toft Iversen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 59.68 | 1:57.73 | |||||
13 | Ida Madsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.58 | 2:04.11 | |||||
- | Tilde Bonde Holm | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Christensen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Ej fors. bev. 25m | |||||
- | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej fors. bev. 25m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.36 | 1:08.29 | |||||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 36.90 | 1:14.94 | |||||
3 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.27 | 1:16.97 | |||||
4 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.01 | 1:17.64 | |||||
5 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 37.99 | 1:17.73 | |||||
6 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 38.49 | 1:17.92 | |||||
7 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 36.63 | 1:18.18 | |||||
8 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 38.55 | 1:18.80 | |||||
9 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.51 | 1:19.69 | |||||
10 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 38.19 | 1:20.17 | |||||
11 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 39.92 | 1:20.87 | |||||
12 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.88 | 1:21.12 | |||||
13 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.72 | 1:25.40 | |||||
14 | Julie Bertelsen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 42.26 | 1:25.57 | |||||
15 | Pernille Petersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 41.67 | 1:26.50 | |||||
16 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 42.15 | 1:26.78 | |||||
17 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.84 | 1:27.52 | |||||
18 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 44.02 | 1:27.58 | |||||
19 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.74 | 1:30.67 | |||||
20 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 45.81 | 1:32.72 | |||||
21 | Ida Jensen | 2006 | Frederikshavn Svømmeklub | 45.00 | 1:33.00 | |||||
22 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 44.46 | 1:33.02 | |||||
23 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 45.91 | 1:33.80 | |||||
24 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 48.84 | 1:36.95 | |||||
25 | Freja Palsgaard Andreasen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 48.41 | 1:39.85 | |||||
26 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 55.35 | 1:48.24 | |||||
27 | Andrea Ramløse | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.26 | 1:50.25 | |||||
28 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 55.36 | 1:50.83 | |||||
29 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 56.58 | 1:53.27 | |||||
30 | Sophia Jacobsen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 57.25 | 1:56.25 | |||||
- | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bev 75m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 36.23 | 1:13.46 | |||||
2 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 35.81 | 1:13.51 | |||||
3 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.89 | 1:13.80 | |||||
4 | Anna Christine Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 37.43 | 1:16.86 | |||||
5 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 37.66 | 1:18.02 | |||||
6 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.19 | 1:19.62 | |||||
7 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 38.51 | 1:19.76 | |||||
8 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 39.11 | 1:19.88 | |||||
9 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.37 | 1:21.97 | |||||
10 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 39.27 | 1:22.93 | |||||
11 | Maja M S Sørensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 41.92 | 1:26.22 | |||||
12 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 42.82 | 1:26.88 | |||||
13 | Emma Bojesen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 43.64 | 1:27.29 | |||||
14 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 43.57 | 1:28.95 | |||||
15 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 43.91 | 1:31.47 | |||||
16 | Line Skov Nielsen | 2003 | Aars Svømmeklub | 43.60 | 1:32.11 | |||||
17 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 46.10 | 1:35.33 | |||||
18 | Cecilie Billesø | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.74 | 1:44.32 | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 35.12 | 1:11.19 | |||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.32 | 1:11.35 | |||||
3 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 37.74 | 1:19.81 | |||||
4 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 41.32 | 1:25.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |