2021-06-25   12:04:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2018-2019, Sundsvall

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 2 2018-2019, Sundsvall
Arrangör:
Plats: Himlabadet Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Event 3, 200m Frisim Damer UGP 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.73 2:27.28
50m: 33.46
100m: 1:10.80
(37.34)
150m: 1:49.23
(38.43)
200m: 2:27.28
(38.05)
2 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir +0.68 2:30.87 +3.59
50m: 33.93
100m: 1:12.90
(38.97)
150m: 1:52.86
(39.96)
200m: 2:30.87
(38.01)
3 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.71 2:32.04 +4.76
50m: 33.89
100m: 1:12.01
(38.12)
150m: 1:52.23
(40.22)
200m: 2:32.04
(39.81)
4 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.64 2:32.23 +4.95
50m: 33.87
100m: 1:12.12
(38.25)
150m: 1:52.02
(39.90)
200m: 2:32.23
(40.21)
5 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap +0.84 2:37.34 +10.06
50m: 34.67
100m: 1:15.11
(40.44)
150m: 1:56.67
(41.56)
200m: 2:37.34
(40.67)
6 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.67 2:37.74 +10.46
50m: 33.36
100m: 1:13.49
(40.13)
150m: 1:56.02
(42.53)
200m: 2:37.74
(41.72)
7 Evelina Hansson 2006 Njurunda Simsällskap +0.69 2:48.94 +21.66
50m: 34.83
100m: 1:17.52
(42.69)
150m: 2:03.35
(45.83)
200m: 2:48.94
(45.59)
8 Alva Sjödin 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.61 2:49.43 +22.15
50m: 37.85
100m: 1:20.26
(42.41)
150m: 2:04.50
(44.24)
200m: 2:49.43
(44.93)
9 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.81 2:50.09 +22.81
50m: 35.23
100m: 1:19.23
(44.00)
150m: 2:06.26
(47.03)
200m: 2:50.09
(43.83)
10 Emilia Olsen 2006 Njurunda Simsällskap +0.83 3:08.81 +41.53
50m: 40.26
100m: 1:27.96
(47.70)
150m: 2:18.95
(50.99)
200m: 3:08.81
(49.86)
- Meja Boson 2006 Simklubben Ägir +0.09 DSQ
- Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-01-26 10:30:20
Event 3, 200m Frisim Damer UGP 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir +0.71 2:12.40
50m: 31.03
100m: 1:03.49
(32.46)
150m: 1:37.55
(34.06)
200m: 2:12.40
(34.85)
2 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap +0.73 2:22.54 +10.14
50m: 32.68
100m: 1:08.91
(36.23)
150m: 1:46.00
(37.09)
200m: 2:22.54
(36.54)
3 Ella Heed 2005 Härnösands Simsällskap +0.74 2:33.85 +21.45
50m: 36.32
100m: 1:16.67
(40.35)
150m: 1:56.98
(40.31)
200m: 2:33.85
(36.87)
4 Elin Clarin 2005 Njurunda Simsällskap +0.69 2:40.61 +28.21
50m: 35.09
100m: 1:15.95
(40.86)
150m: 1:58.84
(42.89)
200m: 2:40.61
(41.77)
5 Ida Eriksson 2005 Härnösands Simsällskap +0.72 2:44.05 +31.65
50m: 37.06
100m: 1:19.67
(42.61)
150m: 2:03.07
(43.40)
200m: 2:44.05
(40.98)
6 Nellie Edbom Wounder 2005 Sundsvalls Simsällskap +0.73 2:46.21 +33.81
50m: 36.76
100m: 1:18.83
(42.07)
150m: 2:03.26
(44.43)
200m: 2:46.21
(42.95)
7 Alva  Käller 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.83 3:03.68 +51.28
50m: 39.00
100m: 1:25.30
(46.30)
150m: 2:14.08
(48.78)
200m: 3:03.68
(49.60)
8 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.77 3:20.61 +1:08.21
50m: 44.26
100m: 1:34.55
(50.29)
150m: 2:28.32
(53.77)
200m: 3:20.61
(52.29)
Grenen officiell:  2019-01-26 10:30:20
Event 3, 200m Frisim Damer UGP 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir +0.71 2:13.31
50m: 30.69
100m: 1:04.79
(34.10)
150m: 1:39.44
(34.65)
200m: 2:13.31
(33.87)
2 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap +0.67 2:24.00 +10.69
50m: 33.31
100m: 1:10.58
(37.27)
150m: 1:48.29
(37.71)
200m: 2:24.00
(35.71)
3 Leia Beijron 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.77 2:26.13 +12.82
50m: 32.90
100m: 1:10.29
(37.39)
150m: 1:50.35
(40.06)
200m: 2:26.13
(35.78)
4 Nadja Rautiainen 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.38 2:32.29 +18.98
50m: 31.96
100m: 1:09.11
(37.15)
150m: 1:50.54
(41.43)
200m: 2:32.29
(41.75)
5 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.80 2:32.95 +19.64
50m: 34.11
100m: 1:12.51
(38.40)
150m: 1:53.19
(40.68)
200m: 2:32.95
(39.76)
6 Ida Nyberg 2004 Simklubben Ägir +0.82 2:35.39 +22.08
50m: 34.87
100m: 1:14.84
(39.97)
150m: 1:56.31
(41.47)
200m: 2:35.39
(39.08)
7 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap +0.69 2:36.23 +22.92
50m: 35.86
100m: 1:16.05
(40.19)
150m: 1:56.73
(40.68)
200m: 2:36.23
(39.50)
8 Agnes Landfors 2004 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.68 2:37.56 +24.25
50m: 33.08
100m: 1:12.93
(39.85)
150m: 1:55.41
(42.48)
200m: 2:37.56
(42.15)
9 Amanda Boson 2004 Simklubben Ägir 2:37.74 +24.43
50m: 34.90
100m: 1:15.51
(40.61)
150m: 1:57.54
(42.03)
200m: 2:37.74
(40.20)
10 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.68 2:37.81 +24.50
50m: 35.26
100m: 1:15.07
(39.81)
150m: 1:56.91
(41.84)
200m: 2:37.81
(40.90)
11 Moa Berglund 2004 Härnösands Simsällskap +0.90 2:38.07 +24.76
50m: 36.63
100m: 1:17.17
(40.54)
150m: 1:58.43
(41.26)
200m: 2:38.07
(39.64)
12 Kristina Kannegiesser 2004 Simklubben Ägir +0.79 2:39.18 +25.87
50m: 37.20
100m: 1:18.69
(41.49)
150m: 1:59.79
(41.10)
200m: 2:39.18
(39.39)
13 Ebba Lindblom 2004 Njurunda Simsällskap +0.71 2:39.22 +25.91
50m: 35.31
100m: 1:16.42
(41.11)
150m: 1:59.25
(42.83)
200m: 2:39.22
(39.97)
14 Ella Wesslau 2004 Simklubben Ägir +0.77 2:45.19 +31.88
50m: 37.33
100m: 1:19.60
(42.27)
150m: 2:03.22
(43.62)
200m: 2:45.19
(41.97)
15 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.87 2:47.00 +33.69
50m: 36.66
100m: 1:17.80
(41.14)
150m: 2:02.76
(44.96)
200m: 2:47.00
(44.24)
16 Linnea Drewes 2004 Simklubben Ägir +0.69 2:52.24 +38.93
50m: 37.56
100m: 1:20.23
(42.67)
150m: 2:06.13
(45.90)
200m: 2:52.24
(46.11)
17 Kristina Vestman 2004 Härnösands Simsällskap +0.81 2:52.67 +39.36
50m: 38.16
100m: 1:22.76
(44.60)
150m: 2:08.98
(46.22)
200m: 2:52.67
(43.69)
18 Elin Lindkvist 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.67 3:11.80 +58.49
50m: 40.93
100m: 1:29.22
(48.29)
150m: 2:20.48
(51.26)
200m: 3:11.80
(51.32)
- Lena Svedberg 2004 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-01-26 10:30:20
Event 3, 200m Frisim Damer UGP 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir +0.73 2:15.67
50m: 31.01
100m: 1:06.05
(35.04)
150m: 1:41.48
(35.43)
200m: 2:15.67
(34.19)
2 Maja Byström 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.70 2:15.85 +0.18
50m: 30.23
100m: 1:04.78
(34.55)
150m: 1:40.64
(35.86)
200m: 2:15.85
(35.21)
3 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap +0.70 2:16.23 +0.56
50m: 31.10
100m: 1:06.26
(35.16)
150m: 1:42.03
(35.77)
200m: 2:16.23
(34.20)
4 Sofia Boije 2003 Simklubben Ägir +0.69 2:16.91 +1.24
50m: 30.40
100m: 1:05.39
(34.99)
150m: 1:42.11
(36.72)
200m: 2:16.91
(34.80)
5 Johanna Persson 2003 Härnösands Simsällskap +0.75 2:20.13 +4.46
50m: 31.56
100m: 1:06.13
(34.57)
150m: 1:42.80
(36.67)
200m: 2:20.13
(37.33)
6 Filippa Jakobsson 2003 Simklubben Ägir +0.78 2:25.15 +9.48
50m: 32.06
100m: 1:08.57
(36.51)
150m: 1:46.61
(38.04)
200m: 2:25.15
(38.54)
7 Kajsa Söderlind 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.71 2:33.23 +17.56
50m: 34.29
100m: 1:13.12
(38.83)
150m: 1:53.39
(40.27)
200m: 2:33.23
(39.84)
8 Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap +0.84 2:41.29 +25.62
50m: 35.89
100m: 1:16.78
(40.89)
150m: 1:59.19
(42.41)
200m: 2:41.29
(42.10)
9 Hilma Nordenmark 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.81 2:41.76 +26.09
50m: 35.14
100m: 1:16.27
(41.13)
150m: 1:58.49
(42.22)
200m: 2:41.76
(43.27)
Grenen officiell:  2019-01-26 10:30:20
Event 3, 200m Frisim Damer UGP 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap +0.71 2:06.19
50m: 29.88
100m: 1:02.26
(32.38)
150m: 1:34.77
(32.51)
200m: 2:06.19
(31.42)
2 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap +0.76 2:07.33 +1.14
50m: 29.36
100m: 1:01.77
(32.41)
150m: 1:34.89
(33.12)
200m: 2:07.33
(32.44)
3 Wilma Persson 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.76 2:10.05 +3.86
50m: 29.50
100m: 1:02.18
(32.68)
150m: 1:36.05
(33.87)
200m: 2:10.05
(34.00)
4 Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.81 2:14.12 +7.93
50m: 29.67
100m: 1:02.84
(33.17)
150m: 1:37.99
(35.15)
200m: 2:14.12
(36.13)
5 Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap +0.65 2:17.43 +11.24
50m: 30.73
100m: 1:04.90
(34.17)
150m: 1:41.19
(36.29)
200m: 2:17.43
(36.24)
6 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.79 2:17.56 +11.37
50m: 31.19
100m: 1:05.76
(34.57)
150m: 1:41.32
(35.56)
200m: 2:17.56
(36.24)
7 Isabel Åhrström 2002 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.71 2:28.42 +22.23
50m: 32.11
100m: 1:09.28
(37.17)
150m: 1:48.83
(39.55)
200m: 2:28.42
(39.59)
8 Isa Forsberg 2002 Simklubben Ägir +0.69 2:30.52 +24.33
50m: 33.19
100m: 1:10.99
(37.80)
150m: 1:50.21
(39.22)
200m: 2:30.52
(40.31)
9 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap +0.67 2:33.19 +27.00
50m: 33.01
100m: 1:11.68
(38.67)
150m: 1:53.00
(41.32)
200m: 2:33.19
(40.19)
10 Freja Vestberg 2002 Höga Kustens Simsällskap +0.92 2:39.55 +33.36
50m: 35.32
100m: 1:15.90
(40.58)
150m: 1:55.38
(39.48)
200m: 2:39.55
(44.17)
Grenen officiell:  2019-01-26 10:30:20
2019-01-26 10:30:35 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner