Resultater for DM-H Ã…ben Klasse Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, Gruppe 1 ind | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Durup | Udskriftstidspunkt | 08:55 | |||
Arrangør | Durup IF & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 539 | 28.72 | 1:01.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | 537 | 27.72 | 1:01.85 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 521 | 28.64 | 1:02.48 | |||||
Agf 2 | 59:59.04 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 491 | 28.23 | 1:03.72 | |||||
Odder Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | 469 | 32.15 | 1:04.74 | |||||
Agf 2 | 59:59.03 | |||||||||
6 | Markus Toft | 2003 | 463 | 31.61 | 1:05.01 | |||||
Agf 3 | 59:59.03 | |||||||||
7 | Sander Linde | 2002 | 448 | 31.19 | 1:05.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
8 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 448 | 31.96 | 1:05.72 | |||||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.03 | |||||||||
9 | Lucas Grinderslev | 2001 | 442 | 30.33 | 1:06.00 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.03 | |||||||||
10 | Anders Sanggaard | 2005 | 435 | 31.15 | 1:06.34 | |||||
Agf 3 | 59:59.04 | |||||||||
11 | Asbjørn Guldager | 2002 | 433 | 30.94 | 1:06.47 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Christian Johannesen | 2003 | 426 | 33.10 | 1:06.80 | |||||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.04 | |||||||||
13 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 421 | 32.35 | 1:07.10 | |||||
Vejle Svømmeklub 2 | 59:59.03 | |||||||||
14 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 407 | 32.05 | 1:07.86 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59:59.04 | |||||||||
15 | Laurits Sigaard | 2003 | 406 | 31.09 | 1:07.88 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.04 | |||||||||
16 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 394 | 32.09 | 1:08.57 | |||||
Vejle Svømmeklub 2 | 59:59.04 | |||||||||
17 | Kenneth Aaberg | 1995 | 394 | 31.67 | 1:08.59 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
18 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 393 | 31.59 | 1:08.63 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59:59.03 | |||||||||
19 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 364 | 33.05 | 1:10.41 | |||||
Durup IF | 59:59.03 | |||||||||
20 | Jonathan Bos | 1998 | 301 | 36.38 | 1:15.02 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
21 | Simon Kruse Holm | 2004 | 260 | 36.50 | 1:18.71 | |||||
Odder Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
22 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 246 | 36.38 | 1:20.19 | |||||
Durup IF | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Durup IF | Udskriftstidspunkt | 08:55 |