Results for DM-H Ã…ben Klasse Gruppe 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, Gruppe 1 ind | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Durup | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Durup IF & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.69 2017-10-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Krohn | 2001 | 529 | 32.95 | 1:08.74 | |||||
Agf 2 | 59:59.03 | |||||||||
2 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 511 | 32.92 | 1:09.52 | |||||
Ringe Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 483 | 34.55 | 1:10.87 | |||||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.04 | |||||||||
4 | Markus Toft | 2003 | 482 | 33.73 | 1:10.91 | |||||
Agf 3 | 59:59.03 | |||||||||
5 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 473 | 34.12 | 1:11.35 | |||||
Vejle Svømmeklub 2 | 59:59.03 | |||||||||
6 | Mathias Teuchler | 2000 | 440 | 34.06 | 1:13.07 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
7 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 416 | 35.44 | 1:14.48 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59:59.03 | |||||||||
8 | Benjamin Friis | 2002 | 372 | 36.82 | 1:17.31 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 367 | 38.36 | 1:17.67 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 353 | 36.93 | 1:18.64 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.03 | |||||||||
11 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 335 | 37.09 | 1:20.00 | |||||
Durup IF | 59:59.03 | |||||||||
- | Alexander Johnsen | 2003 | DSQ | 2 fly ben v 55m | ||||||
Odder Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Durup IF | Udskriftstidspunkt | 18:39 |