Results for DM-H Åben Klasse Gruppe 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | DM-H ben Klasse, Gruppe 1 ind | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stvne by | Durup | Udskriftstidspunkt | 08:55 | |||
Arrangr | Durup IF & Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 17 november 2018 |
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 553 | 31.15 | 1:08.81 | |||||
Ringe Svmme Klub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 527 | 32.09 | 1:09.95 | |||||
Agf 2 | 59:59.03 | |||||||||
3 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 524 | 33.56 | 1:10.09 | |||||
Haderslev Svmme Klub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 509 | 32.42 | 1:10.76 | |||||
Haderslev Svmme Klub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Kristine Hlsen | 2002 | 506 | 33.90 | 1:10.91 | |||||
Vejle Svmmeklub 2 | 59:59.04 | |||||||||
6 | Cathrine Birkebk | 2004 | 498 | 33.74 | 1:11.26 | |||||
Agf 2 | 59:59.04 | |||||||||
7 | Frida Saks Justesen | 2004 | 474 | 32.56 | 1:12.43 | |||||
Agf 3 | 59:59.04 | |||||||||
8 | Nicoline Dyrman | 2004 | 471 | 33.46 | 1:12.63 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 59:59.04 | |||||||||
9 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 469 | 34.75 | 1:12.71 | |||||
Vejle Svmmeklub 2 | 59:59.03 | |||||||||
10 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 458 | 35.37 | 1:13.27 | |||||
Agf 3 | 59:59.03 | |||||||||
11 | Freja Romanski | 2003 | 457 | 34.43 | 1:13.34 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 59:59.03 | |||||||||
12 | Caroline Nymann Srensen | 2002 | 451 | 34.23 | 1:13.66 | |||||
Horsens Svmmeklub 2 | 59:59.04 | |||||||||
13 | Janni S Hansen | 2001 | 439 | 34.33 | 1:14.32 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
14 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 429 | 35.69 | 1:14.91 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 59:59.04 | |||||||||
15 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 416 | 35.20 | 1:15.68 | |||||
Horsens Svmmeklub 2 | 59:59.03 | |||||||||
16 | Emma Karlsson | 2003 | 408 | 35.51 | 1:16.15 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 59:59.03 | |||||||||
17 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 404 | 34.76 | 1:16.44 | |||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
18 | Maria Bech Andersen | 2003 | 398 | 36.03 | 1:16.78 | |||||
Ringe Svmme Klub | 59:59.03 | |||||||||
19 | Camilla Veile | 2000 | 359 | 36.91 | 1:19.45 | |||||
Durup IF | 59:59.03 | |||||||||
20 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 309 | 39.14 | 1:23.51 | |||||
Durup IF | 59:59.05 | |||||||||
21 | Freja Obert | 2006 | 303 | 37.80 | 1:24.05 | |||||
Odder Svmmeklub | 59:59.03 | |||||||||
22 | Nanna Vestergrd Johansen | 2006 | 257 | 40.91 | 1:28.82 | |||||
Odder Svmmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Durup IF | Udskriftstidspunkt | 08:55 |