2021-08-01   19:05:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för ENA Games 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
ENA Games
Arrangör:
Plats: Idrottshuset Simklubben ENA
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 jan 2019 till den 20 jan 2019
Event 3, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Försök
Sponsor: A3 Träningscenter AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Brewitz 2005 Västerås Simsällskap 376 1:07.74
50m: 32.59
100m: 1:07.74
(35.15)
2 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap 344 1:09.73 +1.99
50m: 34.15
100m: 1:09.73
(35.58)
3 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap 319 1:11.56 +3.82
50m: 34.01
100m: 1:11.56
(37.55)
4 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap 302 1:12.81 +5.07
50m: 35.52
100m: 1:12.81
(37.29)
5 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap 294 1:13.47 +5.73
50m: 36.05
100m: 1:13.47
(37.42)
6 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap 220 1:20.89 +13.15
50m: 38.44
100m: 1:20.89
(42.45)
6 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap 220 1:20.89 +13.15
50m: 38.20
100m: 1:20.89
(42.69)
8 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap 209 1:22.37 +14.63
50m: 40.55
100m: 1:22.37
(41.82)
9 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap 199 1:23.75 +16.01
50m: 40.63
100m: 1:23.75
(43.12)
10 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 197 1:23.94 +16.20
50m: 40.99
100m: 1:23.94
(42.95)
11 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap 194 1:24.35 +16.61
50m: 41.01
100m: 1:24.35
(43.34)
12 William Struwe 2006 Sala Simsällskap 184 1:25.89 +18.15
50m: 41.35
100m: 1:25.89
(44.54)
13 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena 173 1:27.74 +20.00
50m: 43.86
100m: 1:27.74
(43.88)
14 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap 158 1:30.32 +22.58
50m: 43.49
100m: 1:30.32
(46.83)
15 Daniel Savin 2006 Upsala Simsällskap 152 1:31.57 +23.83
50m: 43.93
100m: 1:31.57
(47.64)
16 Daniel Hamberg 2005 Upsala Simsällskap 151 1:31.76 +24.02
50m: 44.39
100m: 1:31.76
(47.37)
17 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap 144 1:33.12 +25.38
50m: 46.34
100m: 1:33.12
(46.78)
- Nils Fröman 2005 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-01-19 10:16:59
Event 3, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Försök
Sponsor: A3 Träningscenter AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb 423 1:05.12
50m: 31.81
100m: 1:05.12
(33.31)
2 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap 322 1:11.34 +6.22
50m: 34.44
100m: 1:11.34
(36.90)
3 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap 316 1:11.76 +6.64
50m: 35.21
100m: 1:11.76
(36.55)
4 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap 294 1:13.52 +8.40
50m: 36.25
100m: 1:13.52
(37.27)
5 Felix Mårvad 2003 Sala Simsällskap 292 1:13.69 +8.57
50m: 35.84
100m: 1:13.69
(37.85)
6 William  Rismyhr 2004 Upsala Simsällskap 228 1:19.97 +14.85
50m: 39.20
100m: 1:19.97
(40.77)
- Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-01-19 10:16:59
Event 3, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Försök
Sponsor: A3 Träningscenter AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Ackerstierna 1995 Simklubben Ena 469 1:02.93
50m: 30.44
100m: 1:02.93
(32.49)
2 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap 451 1:03.74 +0.81
50m: 31.21
100m: 1:03.74
(32.53)
3 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap 273 1:15.31 +12.38
50m: 36.18
100m: 1:15.31
(39.13)
Grenen officiell:  2019-01-19 10:16:59
2019-01-19 10:17:26 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner