Resultat för UGP 2 2018-2019 & SUSS, Borlänge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 2018-2019 Borlänge | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Borlänge | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Borlänge Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 januari 2019 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 33.19 | 1:11.94 | |||||
2 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 33.62 | 1:12.85 | |||||
3 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 33.72 | 1:12.92 | |||||
4 | Wilma Wennerberg | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.42 | 1:13.38 | |||||
5 | Maja Edring | 2002 | Gävle Simsällskap | 39.36 | 1:32.29 | |||||
- | Maja Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 31.49 | 1:07.85 | |||||
2 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 31.57 | 1:09.29 | |||||
3 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 36.33 | 1:18.65 | |||||
4 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 46.56 | 1:44.71 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 32.23 | 1:09.53 | |||||
2 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 33.21 | 1:12.01 | |||||
3 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.45 | 1:13.45 | |||||
4 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 34.34 | 1:15.32 | |||||
5 | Juni Rogström | 2004 | Gävle Simsällskap | 35.39 | 1:17.45 | |||||
6 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 36.81 | 1:19.73 | |||||
7 | Tuva Blomdahl | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.41 | 1:19.83 | |||||
8 | Matilda Nilsson | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.03 | 1:22.25 | |||||
9 | Hanna Wahlqvist | 2004 | Ludvika Simsällskap | 40.22 | 1:27.96 | |||||
10 | Elena Mortazavi | 2004 | Borlänge Simsällskap | 38.20 | 1:28.67 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 33.73 | 1:15.28 | |||||
2 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.24 | 1:25.04 | |||||
3 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.76 | 1:25.64 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 35.67 | 1:16.92 | |||||
2 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 38.03 | 1:19.66 | |||||
3 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 39.13 | 1:23.17 | |||||
4 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.81 | 1:25.23 | |||||
5 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 41.26 | 1:30.15 | |||||
6 | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | 42.45 | 1:36.45 | |||||
7 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 44.78 | 1:41.03 | |||||
- | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 27 januari 2019 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |