Results for UGP 2 2018-2019 & SUSS, Borlänge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 2018-2019 Borlänge | Utskriftsdatum | 26 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Borlänge | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Borlänge Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 januari 2019 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 27.21 | 56.91 | |||||
2 | Nicklas Evaldsson | 2001 | Falu Simsällskap | 29.68 | 1:03.11 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Melker Rosengren | 2003 | Gävle Simsällskap | 27.04 | 56.93 | |||||
2 | Julius Grell | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 28.04 | 57.29 | |||||
3 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 27.63 | 58.28 | |||||
4 | Axel Thorsén | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 28.85 | 59.64 | |||||
5 | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simklubb | 30.94 | 1:03.05 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 28.19 | 59.64 | |||||
2 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 29.02 | 1:00.40 | |||||
3 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 29.59 | 1:01.39 | |||||
4 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 29.42 | 1:01.41 | |||||
5 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 30.07 | 1:02.39 | |||||
6 | Tobias Flykt | 2004 | Hedemora Simsällskap | 30.26 | 1:02.84 | |||||
7 | Martin Riljak | 2004 | Gävle Simsällskap | 30.24 | 1:02.97 | |||||
8 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 30.83 | 1:03.14 | |||||
9 | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 33.04 | 1:07.90 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 29.56 | 1:00.97 | |||||
2 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 29.80 | 1:01.58 | |||||
3 | Harald Bergqvist | 2005 | Falu Simsällskap | 32.26 | 1:07.42 | |||||
4 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 34.90 | 1:10.18 | |||||
5 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 34.13 | 1:10.49 | |||||
6 | Oscar Westman | 2005 | Falu Simsällskap | 34.88 | 1:11.00 | |||||
7 | Thure Essén | 2005 | Strängnäs Simklubb | 36.88 | 1:16.79 | |||||
8 | Jesper Ivarsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 45.20 | 1:33.77 | |||||
- | Ville Arola | 2005 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 34.49 | 1:11.86 | |||||
2 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 34.28 | 1:12.75 | |||||
3 | Adam Lidholm | 2006 | Strängnäs Simklubb | 35.05 | 1:12.76 | |||||
- | David Cederlöf | 2006 | Ludvika Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Löfgren | 2006 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 26 januari 2019 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap | Utskriftstid | 17:34 |