Tulokset UGP 2 2018-2019 & SUSS, Borlänge
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2018-2019 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
16:48 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.33 |
2:26.78 |
3:34.89 |
|
4:42.19 |
|
2 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.14 |
2:25.21 |
3:39.71 |
|
4:53.74 |
|
3 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.19 |
2:32.86 |
3:45.63 |
|
4:59.26 |
|
4 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:12.81 |
2:29.58 |
3:47.71 |
|
5:04.04 |
|
5 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.40 |
2:34.22 |
3:49.35 |
|
5:04.85 |
|
6 |
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
1:24.07 |
3:01.49 |
4:40.81 |
|
6:16.72 |
|
- |
Moa Holmström |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:09.20 |
2:22.46 |
3:38.39 |
|
4:56.23 |
|
2 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:10.95 |
2:28.00 |
3:45.47 |
|
5:02.13 |
|
3 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:11.73 |
2:29.49 |
3:47.25 |
|
5:02.31 |
|
4 |
Alice Johansson |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
1:13.14 |
2:36.42 |
4:00.98 |
|
5:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:08.36 |
2:20.69 |
3:34.33 |
|
4:45.56 |
|
2 |
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:11.08 |
2:28.31 |
3:45.29 |
|
4:59.86 |
|
3 |
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:11.38 |
2:28.68 |
3:46.09 |
|
5:00.22 |
|
4 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:11.92 |
2:28.57 |
3:46.23 |
|
5:02.69 |
|
5 |
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:18.59 |
2:45.83 |
4:16.58 |
|
5:47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
1:11.64 |
2:30.77 |
3:49.03 |
|
5:04.46 |
|
2 |
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:12.38 |
2:32.32 |
3:50.56 |
|
5:05.43 |
|
3 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.55 |
2:36.70 |
4:01.22 |
|
5:22.09 |
|
4 |
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:17.76 |
2:42.91 |
4:08.67 |
|
5:26.35 |
|
5 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.91 |
2:43.98 |
4:10.59 |
|
5:34.26 |
|
6 |
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:19.36 |
2:47.15 |
4:14.00 |
|
5:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
1:16.32 |
2:40.26 |
4:05.03 |
|
5:28.50 |
|
2 |
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:15.30 |
2:40.36 |
4:07.98 |
|
5:35.05 |
|
3 |
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
1:22.42 |
2:50.22 |
4:19.53 |
|
5:47.27 |
|
4 |
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
1:23.33 |
2:54.68 |
4:24.99 |
|
5:51.00 |
|
5 |
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
1:20.87 |
2:51.88 |
4:23.14 |
|
5:52.86 |
|
6 |
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
1:23.75 |
2:55.92 |
4:24.79 |
|
5:53.46 |
|
7 |
Linn Biller |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:20.99 |
2:53.25 |
4:26.91 |
|
6:00.86 |
|
8 |
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:25.77 |
3:03.01 |
4:43.57 |
|
6:18.44 |
|
9 |
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
1:30.75 |
3:12.34 |
4:49.34 |
|
6:20.82 |
|
10 |
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
1:33.10 |
3:14.15 |
4:56.61 |
|
6:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2019 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
16:48 |
|