2021-10-16   14:37:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Skuru Julsprint 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Tävlingsstart 09:00, insim 08:00

Document
Resultat
Skuru Julsprint 2018
Arrangör:
Plats: Nacka Simhall Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 15, 4x50m Medley Mixed 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Skuru Idrottsklubb 2002 Skuru Idrottsklubb 2:04.04
Johan Allberg 2002 AH7502 30.35 30.35
Felicia Östlund 2002 BD6202 -.-- 35.50 1:05.85
Axel Flykt-Rosén 2002 AQ5102 -.-- 28.30 1:34.15
Felicia Heintz 2004 AU8204 -.-- 29.89 2:04.04
2 Skuru Idrottsklubb lag 2 2004 Skuru Idrottsklubb 2:06.10 +2.06
Arvid Hallenborg 2002 AM1902 30.50 30.50
Tora Hansson 2002 AW6802 -.-- 37.11 1:07.61
Victor Bäckström 2003 AQ1303 -.-- 29.62 1:37.23
Wilma Åhlen 2005 AO8205 -.-- 28.87 2:06.10
3 Lidingö Simklubb 2000 Lidingö Simklubb 2:10.70 +6.66
Rebecca Sandström 2003 AS4803 32.89 32.89
Martin Gertz 2005 AU7905 -.-- 37.34 1:10.23
Hanna Carlberg 2003 BF1803 -.-- 34.20 1:44.43
Johannes Fällgren 2002 AP1102 -.-- 26.27 2:10.70
4 Skuru Idrottsklubb lag 3 2002 Skuru Idrottsklubb 2:12.59 +8.55
Elsa Bäckström 2004 AU3204 35.18 35.18
Joel Herlitz 2003 AY4703 -.-- 38.42 1:13.60
Elin Furingsten 2004 AT1404 -.-- 32.61 1:46.21
Martin Janeman -.-- 26.38 2:12.59
5 Gustavsbergs Simsällskap lag 4 2004 Gustavsbergs Simsällskap 2:22.84 +18.80
Adrian Ekström 2004 AV6104 32.88 32.88
Elvira Lannér 2005 BA8405 -.-- 40.54 1:13.42
Bonnie Tham 2006 BG5406 -.-- 38.16 1:51.58
Max Lindkvist 2004 AS3904 -.-- 31.26 2:22.84
6 Ösmo SS 2004 Ösmo Simsällskap 2:24.72 +20.68
Meja Thunvall 2006 AG9206 38.24 38.24
Max Claesson 2004 AB1904 -.-- 36.98 1:15.22
Jonas Kvist 2006 AD0706 -.-- 37.25 1:52.47
Agnes Öhman 2006 AG2406 -.-- 32.25 2:24.72
7 Skuru Idrottsklubb lag 4 2004 Skuru Idrottsklubb 2:25.97 +21.93
Emma Lundberg 2005 BR0405 35.25 35.25
Emma Lidell 2005 BB8805 -.-- 41.47 1:16.72
Manfred Bränström 2005 AI6705 -.-- 36.00 1:52.72
Oliver Stafferöd 2004 AT6304 -.-- 33.25 2:25.97
8 Lidingö Simklubb lag 2 2004 Lidingö Simklubb 2:26.30 +22.26
Eleonora Engström 2004 AR9404 35.24 35.24
Axel Gustavsson 2005 AK8705 -.-- 42.42 1:17.66
Lovisa Klingberg 2004 BR7604 -.-- 35.84 1:53.50
Maxim Jelagin 2005 AJ9505 -.-- 32.80 2:26.30
9 Skuru Idrottsklubb lag 5 2003 Skuru Idrottsklubb 2:28.34 +24.30
Matilda Bergström 2005 AU9605 38.45 38.45
Isabelle Persson 2004 AC7604 -.-- 41.59 1:20.04
gabriel Klinge -.-- 37.68 1:57.72
Iheb Daboussi 2003 AO8903 -.-- 30.62 2:28.34
-.-- 30.62 2:28.34
10 Gustavsbergs Simsällskap lag 3 2003 Gustavsbergs Simsällskap 2:32.63 +28.59
Joel Aggefors 2003 AY3903 41.30 41.30
Malva Eriksson 2006 AA8406 -.-- 39.29 1:20.59
Nicole Wahlström 2005 AN3405 -.-- 36.76 1:57.35
Mathias Steffansson 2005 AF2505 -.-- 35.28 2:32.63
11 Gustavsbergs Simsällskap lag 2 2003 Gustavsbergs Simsällskap 2:42.81 +38.77
Ted Wiker 2004 AE1304 32.54 32.54
Johanna Espeland 2005 BN4205 -.-- 47.48 1:20.02
Max Eriksson 2003 AG0703 -.-- 32.46 1:52.48
Ethel Nordman 2004 AX1804 -.-- 50.33 2:42.81
- Gustavsbergs Simsällskap 1 2003 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
Melvin Rinaldo 2005 AA5905
Tyra Näsholm 2004 BX3604 -.--
Arvid Nilsson 2003 AG2703 -.--
Isabelle Sandström 2007 AB3207 -.--
2018-12-16 11:01:19 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner