Results for Sigma Cup 2018 - Blovstrød
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 139 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 139, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Blingbling | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:09.93 | ||||||
Sarah Gudme | 2007 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Lara Ghizzaui | 2007 | |||||||||
Maja Andersen | 2007 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | 2:09.93 | 2:09.93 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2007 | A6 | 2:12.19 | ||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Lucca Frydendahl | 2008 | |||||||||
K-Lee Hansen | 2007 | |||||||||
Mira Capito | 2007 | 2:12.19 | 2:12.19 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2007 | Sigma Swim | 2:13.07 | ||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | |||||||||
Marie Moesgaard | 2008 | |||||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 2:13.07 | 2:13.07 | |||||||
4 | Sigma Piger 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:18.99 | ||||||
Karla Rekling | 2008 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | |||||||||
Simone Stenberg | 2008 | |||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 2:18.99 | 2:18.99 | |||||||
5 | Helsingør K3 Piger 1 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.99 | ||||||
Caroline Haugland | 2007 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | |||||||||
Amelia Eriksen | 2008 | |||||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 2:22.99 | 2:22.99 | |||||||
6 | Lyngby Hydra Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.18 | ||||||
Wilma Berg | 2008 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Rebecca Bell | 2007 | |||||||||
Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | |||||||||
Juuliie Jørgensen | 2007 | 2:24.18 | 2:24.18 | |||||||
7 | Lyngby Siren Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.65 | ||||||
Nikoline E. Larsen | 2007 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Ingrid Due Nygaard | 2007 | |||||||||
Amilia Peick-Kristensen | 2008 | |||||||||
Ida Mathiesen | 2008 | 2:27.65 | 2:27.65 | |||||||
8 | Triton Piger | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.81 | ||||||
Andrea Strandby | 2007 | 31.75 | 31.75 | |||||||
Sofie Kohave Sørensen | 2007 | |||||||||
Helena Gagnér | 2008 | |||||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 2:30.81 | 2:30.81 | |||||||
9 | Sigma Piger 3 | 2007 | Sigma Swim | 2:33.67 | ||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | |||||||||
Klara Vanell | 2007 | |||||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 2:33.67 | 2:33.67 | |||||||
10 | Lyngby Naga Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:36.53 | ||||||
Celine van Breugel | 2007 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Alma Hartmann Jensen | 2007 | |||||||||
Olivia Barfoed | 2007 | |||||||||
Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 2:36.53 | 2:36.53 | |||||||
11 | S5A1 | 2008 | Sigma Swim | 2:43.33 | ||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | 39.43 | 39.43 | |||||||
Ida Langseth | 2010 | |||||||||
Kajsa Andkjær | 2008 | |||||||||
Alma Geneser | 2008 | 2:43.33 | 2:43.33 | |||||||
12 | S5 Birkerød Piger 1 | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 2:49.47 | ||||||
Caroline Liechti | 2008 | 41.07 | 41.07 | |||||||
Ellen Klitvang | 2008 | |||||||||
Liv Peters | 2009 | |||||||||
Sofie Leidecker | 2008 | 2:49.47 | 2:49.47 | |||||||
13 | Værløse Piger | 2010 | Værløse Svømmeklub | 2:56.67 | ||||||
Sophia Groth | 2010 | 48.55 | 48.55 | |||||||
Sofie K. Eriksen | 2007 | |||||||||
Freja Lego Berg | 2007 | |||||||||
Rosa Marie Sjøberg | 2008 | 2:56.67 | 2:56.67 | |||||||
- | S5A2 | 2008 | Sigma Swim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:54 |