Resultat för Saltis-Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 12:45 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 12, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörns Simsällskap Lag 1 | 2008 | Södertörns Simsällskap | 2:27.02 | ||||||
Ellinor Eldh | 2006 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Emma Johanson | 2008 | 43.88 | 1:19.97 | |||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 34.28 | 1:54.25 | |||||||
Juni Stenbacka | 2007 | 32.77 | 2:27.02 | |||||||
2 | Turebergs Simklubb Lag 1 | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:35.57 | ||||||
Lilian Holfve | 2007 | 39.86 | 39.86 | |||||||
Emilia Buchgeister | 2006 | 44.23 | 1:24.09 | |||||||
Vera Popova | 2006 | 36.07 | 2:00.16 | |||||||
Moa Larsson | 2007 | 35.41 | 2:35.57 | |||||||
3 | Saltsjöbaden Flickor 1 | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:45.87 | ||||||
Cornelia Svenarud | 2008 | 42.24 | 42.24 | |||||||
Laura Midby | 2006 | 46.46 | 1:28.70 | |||||||
Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | 42.80 | 2:11.50 | |||||||
Ebba Kinnunen | 2006 | 34.37 | 2:45.87 | |||||||
4 | Skuru Idrottsklubb Lag 1 | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:49.59 | ||||||
Julia Rodriguez Räms | 2007 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Iris Flykt-Rosén | 2007 | 49.14 | 1:31.66 | |||||||
Elisia Berg | 2006 | 38.95 | 2:10.61 | |||||||
Tilde Furingsten | 2008 | 38.98 | 2:49.59 | |||||||
5 | Stockholms Kappsimningsklubb Lag 2 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:52.64 | ||||||
Ofelia Öström | 2008 | 45.33 | 45.33 | |||||||
Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | 47.79 | 1:33.12 | |||||||
Olivia Bäck | 2007 | 41.64 | 2:14.76 | |||||||
Ellen Bystedt | 2007 | 37.88 | 2:52.64 | |||||||
6 | Spårvägen Simförening Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:56.48 | ||||||
Julia Hellberg | 2007 | 47.93 | 47.93 | |||||||
Matilda Lobendahl | 2007 | 46.07 | 1:34.00 | |||||||
Agnes Gustafson | 2008 | 43.09 | 2:17.09 | |||||||
Elin Yavuz | 2007 | 39.39 | 2:56.48 | |||||||
- | Skk Lag 3 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Stockholms Kappsimningsklubb Lag 1. | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Emelie Bilands | 2006 | 41.28 | 41.28 | |||||||
- | Södertörns Simsällskap Lag 2 | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Turebergs Simklubb Lag 2 | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Ida Söderlund | 2006 | 49.59 | ||||||||
Edith Forsell | 2007 | |||||||||
Ebba Näsvall | 2006 | |||||||||
Fernanda Vasquez | 2007 | 59 | DSQ | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 12:45 |