Tulokset Aquarapid Knattesim 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 34.67 | 1:11.17 | |||||
2 | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.75 | 1:13.45 | |||||
3 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.04 | 1:13.84 | |||||
4 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.94 | 1:14.34 | |||||
5 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 35.27 | 1:15.62 | |||||
6 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.96 | 1:18.56 | |||||
7 | My Wiker | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.13 | 1:21.03 | |||||
8 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.53 | 1:21.82 | |||||
9 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.13 | 1:22.60 | |||||
10 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Sim | 38.98 | 1:24.38 | |||||
11 | Ida Haidari | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.53 | 1:25.31 | |||||
12 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Sim | 39.56 | 1:27.26 | |||||
13 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.28 | 1:27.50 | |||||
14 | Frida Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.23 | 1:27.53 | |||||
15 | Desire` Tolinsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.28 | 1:27.56 | |||||
16 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 41.83 | 1:28.26 | |||||
17 | Ebba Gradevik-Laurell | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.79 | 1:29.26 | |||||
18 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.06 | 1:30.33 | |||||
19 | Signe Peterson | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.11 | 1:30.39 | |||||
20 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.11 | 1:30.55 | |||||
21 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.05 | 1:30.69 | |||||
22 | Beata Naumburg | 2006 | Danderyds Sim | 42.19 | 1:31.58 | |||||
23 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.74 | 1:32.42 | |||||
24 | Olivia Nietzsche | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.84 | 1:33.01 | |||||
25 | Sarah Miller | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.27 | 1:37.13 | |||||
26 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.07 | 1:43.99 | |||||
27 | Cassandra Strömquist Tampella | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.53 | 1:49.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:40 |