Resultat för UGP 1 2018-2019, Norrtälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | U-GP 1 2018/2019 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund med föreningar | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 oktober 2018 |
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.04 | 59.98 | |||||
2 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 30.57 | 1:02.82 | |||||
3 | Ellen Woivalin | 2001 | Ålands Simförening | 31.25 | 1:04.66 | |||||
4 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.73 | 1:08.33 | |||||
5 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 33.38 | 1:10.84 | |||||
6 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 34.39 | 1:12.06 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.73 | 1:02.41 | |||||
2 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 30.72 | 1:03.36 | |||||
3 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 30.50 | 1:03.63 | |||||
4 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.48 | 1:03.80 | |||||
5 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 31.47 | 1:05.31 | |||||
6 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.87 | 1:05.37 | |||||
7 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 31.45 | 1:05.60 | |||||
8 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 30.95 | 1:06.00 | |||||
9 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 31.54 | 1:06.15 | |||||
10 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.85 | 1:08.45 | |||||
11 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 32.96 | 1:09.22 | |||||
12 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 33.35 | 1:09.55 | |||||
13 | Rebecca Duns | 2003 | Ålands Simförening | 33.06 | 1:09.87 | |||||
14 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.94 | 1:12.27 | |||||
15 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 34.21 | 1:13.76 | |||||
16 | Tindra Öhman Tillberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 36.32 | 1:16.28 | |||||
17 | Saga Svanborg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 38.20 | 1:19.35 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 29.43 | 1:00.84 | |||||
2 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 29.80 | 1:01.33 | |||||
3 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 29.82 | 1:01.81 | |||||
4 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.12 | 1:04.17 | |||||
5 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 31.92 | 1:06.59 | |||||
6 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 31.49 | 1:07.42 | |||||
7 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 32.67 | 1:07.76 | |||||
8 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.75 | 1:07.86 | |||||
9 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 31.97 | 1:07.88 | |||||
10 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 32.66 | 1:08.29 | |||||
11 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 32.91 | 1:09.31 | |||||
12 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 33.05 | 1:09.80 | |||||
13 | Emelie Måtar | 2004 | Ålands Simförening | 34.70 | 1:11.51 | |||||
14 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 34.59 | 1:12.19 | |||||
15 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 34.97 | 1:13.43 | |||||
- | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | DNS | ||||||
- | Nikita Vättö Kaján | 2004 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 30.57 | 1:03.44 | |||||
2 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 30.88 | 1:04.78 | |||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 32.11 | 1:06.94 | |||||
4 | Hanna Blomqvist | 2005 | Ålands Simförening | 32.42 | 1:07.17 | |||||
5 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 33.03 | 1:08.12 | |||||
6 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 33.17 | 1:08.64 | |||||
7 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 33.12 | 1:08.89 | |||||
8 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 32.94 | 1:09.52 | |||||
9 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 34.09 | 1:09.77 | |||||
10 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 34.72 | 1:10.59 | |||||
11 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.68 | 1:11.04 | |||||
12 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 34.84 | 1:11.15 | |||||
13 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.49 | 1:13.03 | |||||
14 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.83 | 1:14.28 | |||||
15 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.35 | 1:15.17 | |||||
16 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 36.47 | 1:15.19 | |||||
17 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 35.10 | 1:15.39 | |||||
18 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 35.68 | 1:16.44 | |||||
19 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 36.18 | 1:17.06 | |||||
20 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 37.30 | 1:19.06 | |||||
21 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.04 | 1:19.77 | |||||
22 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.68 | 1:21.36 | |||||
23 | Julia Eriksson | 2005 | Ålands Simförening | 41.03 | 1:22.87 | |||||
24 | Bianca Flöjt | 2005 | Ålands Simförening | 41.29 | 1:23.31 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 30.55 | 1:03.70 | |||||
2 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 31.64 | 1:06.20 | |||||
3 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 33.86 | 1:08.83 | |||||
4 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 33.46 | 1:10.42 | |||||
5 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 36.92 | 1:14.00 | |||||
6 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.89 | 1:15.21 | |||||
7 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 35.78 | 1:15.84 | |||||
8 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.45 | 1:17.89 | |||||
9 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.18 | 1:18.56 | |||||
10 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 40.77 | 1:24.09 | |||||
11 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Sim | 40.03 | 1:26.60 | |||||
12 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Sim | 40.66 | 1:28.66 | |||||
13 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.41 | 1:30.55 | |||||
- | Beata Naumburg | 2006 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 16:36 |