Tulokset UGP 1 2018-2019, Eriksdal
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
30.56 |
1:06.45 |
1:44.75 |
|
2:23.57 |
|
2 |
Olivia Weuro |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
32.13 |
1:09.81 |
1:48.56 |
|
2:26.10 |
|
3 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.90 |
1:12.14 |
1:52.75 |
|
2:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.35 |
1:13.56 |
1:54.88 |
|
2:35.59 |
|
2 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.51 |
1:14.55 |
1:56.66 |
|
2:39.81 |
|
3 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.16 |
1:17.11 |
2:00.26 |
|
2:42.73 |
|
4 |
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
35.30 |
1:21.31 |
2:17.01 |
|
3:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
31.33 |
1:07.37 |
1:44.25 |
|
2:21.35 |
|
2 |
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.95 |
1:09.32 |
1:47.94 |
|
2:27.93 |
|
3 |
Oona Sirkiä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.75 |
1:10.48 |
1:50.86 |
|
2:33.40 |
|
4 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.99 |
1:16.59 |
1:59.58 |
|
2:44.13 |
|
5 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.55 |
1:20.70 |
2:04.92 |
|
2:48.63 |
|
6 |
Ella Nihtilä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.87 |
1:17.25 |
2:03.30 |
|
2:50.88 |
|
7 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.40 |
1:21.90 |
2:10.07 |
|
2:57.30 |
|
8 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.68 |
1:20.53 |
2:08.17 |
|
2:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
41.44 |
1:34.51 |
2:32.52 |
|
3:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:07 |
|