Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.13 | 1:28.54 | |||||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.38 | 1:30.83 | |||||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.95 | 1:31.15 | |||||
4 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 44.12 | 1:32.83 | |||||
5 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 45.00 | 1:33.37 | |||||
6 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 44.37 | 1:33.85 | |||||
7 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.50 | 1:34.49 | |||||
8 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 47.78 | 1:39.82 | |||||
9 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 47.72 | 1:39.93 | |||||
10 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 48.00 | 1:39.96 | |||||
11 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 47.23 | 1:40.27 | |||||
12 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 46.86 | 1:40.37 | |||||
13 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.87 | 1:40.77 | |||||
14 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.96 | 1:41.57 | |||||
15 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.61 | 1:41.80 | |||||
16 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 48.80 | 1:42.90 | |||||
17 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 49.66 | 1:43.55 | |||||
18 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.67 | 1:44.31 | |||||
19 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 50.14 | 1:45.05 | |||||
20 | Line L. Antvorskov | 2007 | Sigma Swim Allerød | 51.32 | 1:45.23 | |||||
21 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 51.49 | 1:47.12 | |||||
22 | Viktoria Larsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 52.95 | 1:51.53 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 45.30 | 1:35.94 | |||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.37 | 1:36.21 | |||||
3 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.28 | 1:36.77 | |||||
4 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.37 | 1:39.26 | |||||
5 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.66 | 1:41.65 | |||||
6 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.83 | 1:41.71 | |||||
7 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 48.53 | 1:42.12 | |||||
8 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 48.41 | 1:43.93 | |||||
9 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.38 | 1:44.77 | |||||
10 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.98 | 1:46.13 | |||||
10 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 49.37 | 1:46.13 | |||||
12 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 50.35 | 1:46.77 | |||||
13 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 51.34 | 1:46.78 | |||||
14 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.05 | 1:49.19 | |||||
15 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.72 | 1:54.18 | |||||
16 | Rosa Mantoni | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 54.93 | 1:54.45 | |||||
17 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.31 | 1:54.51 | |||||
18 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.81 | 1:54.78 | |||||
19 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 54.56 | 1:56.61 | |||||
20 | Julija Devicic | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 55.56 | 1:57.83 | |||||
21 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 55.72 | 1:58.49 | |||||
22 | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 55.30 | 1:59.24 | |||||
23 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 58.13 | 1:59.31 | |||||
24 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 57.25 | 2:00.78 | |||||
25 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.99 | 2:02.52 | |||||
26 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 57.15 | 2:03.59 | |||||
27 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 59.56 | 2:03.91 | |||||
28 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 1:02.46 | 2:15.54 | |||||
29 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 1:02.27 | 2:18.32 | |||||
- | Clara Nyrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | DSQ | Asynk ben v 90 m | |||||
- | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | Esb v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |